Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
_arkus

Niedoceniane marki

Rekomendowane odpowiedzi

Jakie znacie marki zegarkowe z tradycjami, kiedyś cenione obecnie zapomniane, mało znane lub ogólnie rzadko spotykane w Polsce? Czy znacie takie marki ?

 

Dla przykładu o jakie zjawisko mi chodzi podam coś z branzy samochodeowej: Marka Skoda uwazana za gorszego VW dla kapeluszników a naprawdę trzecia w Europie marka samochodów, która zaczeła produkować samochodzu niemal w tym samym czasie co Mercedes i miała dużo sukcesów sportowych. Albo Tatra obecnie mało znany samochód cięzarowy, a to druga po Mercedesie marka samochodów produkowanych w Europie.

 

Chodzi mi o takie samo zjawisko w markach zegarków. Taki zegarek który na twarzy większości wywoła uśmiech politowania, a na twarzy posiadacza uśmiech politowania nad usmiechem politowania tej większości.

 

Mnie do głowy przychodzi Junghans ? marka niemiecka.

Swego czasu produkcje dla nich robiła Mera-Poltik, obecnie to firma pod nazwą Eurochron. Co o nim sądzicie?

 

Czytałem też o niegdyś popularnej marce Rado, ale nie znam szczegółów?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skojarzenia naprędce: Paul Buhre, Favre-Leuba, L. Leroy, Badollet. Jest tego znacznie, znacznie więcej.

A przykład niewykorzystanego wspaniałego dziedzictwa (chronometry morskie, wielkie komplikacje) to powszechnie znany Longines. To nie to, co kiedyś

Edytowane przez Tomasz Bożys

"Każdą rzecz pięknie uczynił w jej czasie. Nawet czas niezmierzony włożył w ich serce,

żeby człowiek nigdy nie zgłębił dzieła, które prawdziwy Bóg uczynił od początku do końca."

(Kazn. 3:11)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam wrażenie, że zapomnianą marką (przynajmniej w Polsce) jest Universal Geneve. Firma z tradycjami i osiągnięciami, z których wspomnieć zwłaszcza należy Microtor.


" Nikomu nieznane tajemne serce zegara " - Elias Canetti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzies w dziale Vintage jest cokolwiek podobny watek - tam chodzilo o najbardziej przewartosciowane marki "vintage", ale i o najbardziej niedocenianych co nieco zostalo dopisane.

 

To powtorze: jak dla mnie dwie najbardziej przewartosciowane firmy jesli chodzi o "vintage" - to U. Nardin i Vulcain, po pietach drepcze im Breitling. No i Breguet - historia osobna. Geniusz pojedynczego czlowieka, potem szara, niczym nie wyrozniajaca sie proza zycia przez 150 lat, i ostatni rozkwit - spowodowany czystym "widzimisie" innego geniusza.

 

Niedoceniane firmy "vintage" - tu mozna wymieniac bardzo dlugo. Tak pierwsze skojarzenie - Pierce, oczywiscie Universal, Nivada-Croton, Movado, Rotary, Zodiac, wlasciwie wszystkie marki amerykanskie (Hamilton, Illinois, Elgin, Hambden), spora czesc radzieckiej produkcji (Poljot de Luxe, chronografy). No za niedlugo, jak Kolega slusznie zauwazyl dojdzie Longines - jak dalej sie bedzie staczal, to zla opinia siegnie i do starych zegarkow.

Edytowane przez zbyszke

Zadna praca nie hanbi, ale kazda meczy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Zapomnianą firmą jest też Charles Oudin choć dzisiejsze ich "wyczyny" nijak się mają do dokonań historycznych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Niedocenianą marką jest Titan, India.

 

post-107409-0-56181300-1543691582.jpgpost-107409-0-33559000-1543691567.jpgpost-107409-0-37332900-1543691549.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Titan - fajnie się prezentują. W moim stylu. Pytanie jak jest z ich jakością?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie Favre- Leuba i ich mechaniczny zegarek/ wysokościomierz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Classified

Titus, Avia, Darwil, Cortébert, Elgin, Enicar, Gruen, Lemania, Nivada, Smiths, Universal Geneve, Wittnauer, Yema, Synchron, trochę tego jest.

 

 

 

 

Czytałem też o niegdyś popularnej marce Rado

 

Rado nadal trzyma cenę i produkuje zegarki, ich design bywał momentami bardzo krzykliwy (zwłaszcza w latach 60. i 70.). 

 

Nie wiem czy do naszej grupy nie powinniśmy dodać Mido chociaż oni są również aktywni (Baroncelli, Multifort, Ocean star, Belluna czy też znany Commander)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ciekawy i pomocny temat, tylko żeby w pewnym momencie nie zacząć wpisywać dowolnych marek, na zasadzie że ktoś akurat lubi.


Ja bym zaproponował jeszcze markę Leonidas, swego czasu znaną np. z chronografów i z zegarków dla wojska, czasem ludzie mają u siebie w szufladzie takie zdobycze jeszcze wojenne i nie bardzo się orientują nawet, co to jest, skoro nazywa się jak podróbka Longinesa :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Francuski LIP, sporo osiągnięć zniweczonych produkcją tandetnych tanioszek z szajs metalu. Teraz się podnieśli i zaczęli tłuc stalówki nawiązujące do dawnych modeli takich jak Nautic-Ski czy Himalaya.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ano owszem - Lip po latach powrócił z prawdziwymi zegarkami :) Przynajmniej na fotach wyglądają super :)


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładne zegarki Przejrzałem tam sobie co mają i kilka z nich mógłbym nosić. Jak jest jednak z jakością ich wykonania? Bo cena wcale nie jest taka niska.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niższa Paweł. Niższa.

Ulubione moje recenzje to te, które w podsumowaniu zawierają zwrot " bardzo fajny zegarek (albo samochód) ale cena mogła by być niższa"  :D


jedyną stałą cechą rozwoju jest zmiana

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.