Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

RUSKI

Podwodny parkour

Rekomendowane odpowiedzi

Uważaj na rekiny :)

 

Hehe,

właśnie jesienią w dniu Naszego wylotu miał pierwszy atak rekina w Sharm. My nurkowaliśmy tam gdzie miały być rekiny. Niestety a może stety nie było ich wtedy. Generalnie to były ataki na snurków. Bardzo rzadko mają miejsca ataki rekinów na nurków.

Są piękne ale i też niesamowicie groźne

http://www.youtube.com/watch?v=xJZ1jrXEseM&feature=related


Rafał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzięki Piotrowi Matejkowi (DeepBlue), Ryniowi Barańczukowi (Baracuda Polska) , Adrianowi Didułchowi (HighDive) i reżyserowi Andrzejowi Misiukowi już

4 Kwietnia o godzinie 20.15, na kanale TV PLANETE, odbędzie się premiera cyklu pięciu polskich podwodnych filmów dokumentalnych ?W cieniu wraków?.

http://www.planete.pl/dokument-w-cieniu-wrakow_34963

Polecam :blink:


Rafał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żeby temat nam nie umarł wrzucam małe co nieco z Mexyku:

 

Haha, właśnie wczoraj tutaj zaglądałem i zastanawiałem się czy warto jeszcze tutaj coś wrzucać. Temat nie umiera. Super :)

Przy okazji jak już jesteśmy przy Meksyku to wrzucam filmik z nurkowania w Morzu Korteza

Wspaniały rekin wielorybi i zabawne uchatki kalifornijskie to marzenie niejednego nurka :)

http://www.youtube.com/watch?v=rxP9QxjiDRs


Rafał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś pięknego :) Mam nadzieje, że kiedyś będzie mi dane zagłębić się w takie miejsca. Meksyk i okolice to wielka atrakcja dla nurków, tzn. tak mi się wydaję, z tego co czytałem i oglądałem. Uchatki kalifornijskie bardzo przyjazne, one nie boją się ludzi? Czy to wynik "oswojenia" przez turystów nurków?


ile by nie było to i tak jest za mało...
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są fantastyczne :) Bawią się z nimi jak ze szczeniakami :) Z tego co zrozumiałem to mogą lub przewodnik stada może zaatakować jak przekroczy się jego terytorium.

Nurkowanie tam to marzenie. Kto wie może kiedyś spotkamy się tam razem na jednej łajbie :)


Rafał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

?The Arch?-26metrowy tunel łączący Blue Hole z otwartym morzem. Głębokość 55metrów. William Trubridge- Wielokrotny rekordzista świata we freedivingu przepłynął The Arch bez stroju i płetw!!!

 

http://www.youtube.com/watch?v=hrXQbucZUDA


Rafał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ruski, nurkujesz w Polsce? Możesz polecić jakieś jezioro z fajną widocznością?

 

Czekam na kamerę GoPro HERO HD i trenuje montaż w Pinnacle Studio :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ruski, nurkujesz w Polsce? Możesz polecić jakieś jezioro z fajną widocznością?

 

Czekam na kamerę GoPro HERO HD i trenuje montaż w Pinnacle Studio :D

 

Obecnie jestem w...

2afmm3o.jpg

Przy okazji serdeczne pozdrówka. W Polsce fajna wizura to chyba tylko na Koparkach. Kolega jeździ na kamieniołomy do Niemiec. Blisko i tanio. Jest bardzo zadowolony. Ja mieszkam w centralnej Polsce i u mnie nigdzie nie ma bajorka z przejrzystą wodą :) dlatego wyjeżdżam puszczać bąble trochę dalej. Jesienią ponoć jest lepiej z wizurką ale ja nie mam suchacza i nie chce się w piance wygłupiać. Lubię ciepełko :)

Jak nakręcisz film to mam nadzieję, że się podzielisz :)


Rafał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja mam chyba szczęście, bo w promieniu 30km jest z 5 jezior z wizurką 6m i więcej :) Oczywiście byłoby większe gdyby sezon trwał rok i woda byłaby jak w Grecji :)

Filmem podzielę się na pewno i raczej na pewno nie będzie to parkour ;) bo głównie poluje.

 

Pozdrawiam serdecznie

 

EDIT:

Mam jeden stary filmik kręcony najniższym modelem GoPro

http://www.youtube.com/watch?v=sKiWvp7AUT4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na łajbie jest ze mną chłopak z Gorzowa i wspominał coś o jakimś j. Głębokim. Mówił, że tam jest fajna wizurka około 8-10metrów.

Jak wrócę z Egiptu to wrzucę fajny filmik pokazujący murenę, która zjada żółwia ;)


Rafał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam, piękny kolor i widoczność :P

Czekam na film, a przy okazji napisz mi czym kręcisz.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej bienn,

Nie kręcę. Stwierdziłem, że nie warto samemu kręcić bo zamiast się cieszyć tym co widzę wkoło to skupiam uwagę na jednej rzeczy. Zastanawiałem się kilka razy ale w końcu odpuściłem. Filmik nakręcił mój kolega.

Pozdrawiam;)


Rafał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do Łagowa jadę w najbliższy weekend :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O szok :) zastanawiałem się jak ona ma zamiar to zrobić :)

 

poniżej wrzucam dzisiejszy filmik z testów kamerki. Potwierdza się to co można przeczytać na forach i zobaczyć na YT - traci ostrość pod wodą. Jedynym wyjściem jest przeróbka obudowy polegająca na usunięciu wypukłej soczewki i zastąpieniu jej płaskim filtrem UV. Trzeba to zrobić absolutnie szczelnie :)

http://www.youtube.com/watch?v=rj5B7Z_gsc8

 

 

EDIT:

Ja do Łagowa wpadnę w trakcie urlopu na początku lipca. Nie byłem tam jeszcze i doczekać się nie mogę.

P.S.

Oczywiście tylko z kamerą :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bienn,

fajny filmik no i ładna sztuka ci się trafiła :)

Adi,

też nurkujesz?


Rafał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nurkuję - ale to dopiero dla mnie poczatek przygody. Zacząlem w 2007 w Egipcie. Potem kurs i Chorwacja, oraz trochę nasze kamieniołomy czy jeziora. Jezior nie lubie i to sie pewnie nie zmieni.

Ścianki w Łagowie - całkiem fajne :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:] Piekne rzeczy wklejacie Panowie...

 

Mam dwa pytania...

 

1. Jak ta franca strawi skorupe!?

 

2. Jak to jest, ze potraficie wisiec pod woda bez pianki/obciążników (sorry, nie znam się, ale kiedyś się poznam :)) - ja niestety mam tak, że jak na basenie nabiorę powietrza i leżę bez ruchu to powoli opadam na dno :lol: To jakiś koszmar jest bo nie znam drugiej osoby, która tak ma :) Wszyscy znajomi jak korki a ja jak worek z piaskiem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Jak ta franca strawi skorupe!?

Mureny ponoć w ślinie mają bardzo silny środek trawienny. Widziałem film jak na australijskiej rafie pewien divemaster miał wytrenowaną murenę i jak nurkował na rafie to dawał jej zawsze parówki, które wyciągał z woreczka. Przy następnym już razie wyciągnął pustą dłoń i murena ugryzła go w kciuk. Ze względu na silnie postępującą "zgniliznę" palec musieli amputować.

Jak nurkowaliśmy teraz to widzieliśmy konającą dużą murenę. Prowadzący nas Egipcjanin powiedział nam że musiała zjeść jakąś szkaradnicę. Jak widać nie wszystko może zjeść i strawić :)

Co do zanurzenia to najlepiej zrób tzw. świecę. Zegnij się w połowie i wyprostuj nogi do pionu. Sam zejdziesz na dno.


Rafał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Shadow, kup sobie piankę :) masz ujemną pływalność :rolleyes: Ew. przytyj lub potrenuj wstrzymywanie oddechu. Mi przez wiele lat pojemność płuc powiększyła się o tyle, że teraz do basenu zakładam 2-3kg ołowiu i ciągle mam pływalność dodatnią.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.