Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

carlito1

Stowa Marine

Arabska vs Rzymska  

52 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

Oddałem na rzymskie...tak rzadko się je spotyka na zegarkach...


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rzymskie!

 

Mają idealne proporcje względem tarczy i gabarytów zegarka, wraz z indeksami arabskimi na subtarczy tworzą intrygujące połączenie. Lange i GO też sięga po taką stylistykę.

 

Bardziej podoba mi się chyba czarna tarcza i białe indeksy, tylko białe wskazówki nie za bardzo mi się podobają, może jakby były srebrne to by fajnie wyglądały na czarnej tarczy :)


"Miłownik dokładnego zegarka, to jest dobrego chronometru..."

pozdrowienia, Tomasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Białe wskazówki do rzymskich cyfr to też wersja sprawdzona już dość dawno temu :):

151709c04080375d.jpg


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stowa kojarzy mi sie jedynie z arabskimi cyframi.

Nie spotkalem sie jeszcze z historycznym modelem kieszonkowym z lat miedzywojennych posiadajacym rzymskie cyfry.

b24.jpg

Stowa%20marine%20original-28.JPG

mstowamont.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie akurat nawiązanie do historycznych modeli nie jest jedynym i głównym wyznacznikiem, bardziej zależy mi na tym aby to mnie się podobało :) W tym wypadku bardziej podobają mi się rzymskie indeksy :)


"Miłownik dokładnego zegarka, to jest dobrego chronometru..."

pozdrowienia, Tomasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jlw- a jaki masz model paska przy marinie? wygląda super!

odbieram niedługo marine ale ze stenka- CYFRY ARABSKIE wyglądają super; następna moja marina bedzie z rzymskimi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hirsch. Ja mam takiego przy MLu.


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a dokłądnie jaki model?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie pamietam dokladnej nazwy ale wystarczy poszukac w ofercie hirscha zajmie ci to max kilka min.


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rzymskie ale bez jakichkolwiek na sekundniku, no i oczywiscie czarna tarcza...


Piotr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pawel007,

Zdjecia znalezione w necie wiec nie wiem co to za model paska. Ale jak juz Carlito wspomnial - wyglada na Hirscha.

TeJot,

A mnie jakos rzymskie cyfry w tym modelu nie przekonuja wcale. Nie jestem jakims zacieklym przeciwnikiem rzymskich cyfr ale wydaje mi sie, ze jest je o wiele trudniej wkomponowac w tarcze zegarka tak zeby calosc ladnie wygladala. Wedlug mnie stowa marine z rzymskimi cyframi ta powyzsza teze wlasnie potwierdza.

A teoria o slusznosci historycznej jest tylko jeszcze jednym argumentem probujacym przeciagnac Carlito na wlasciwa strone...

;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...wydaje mi sie, ze jest je o wiele trudniej wkomponowac w tarcze zegarka tak zeby calosc ladnie wygladala.

 

Tu się z Tobą zgadzam, niewiele tarcz z rzymskimi indekami (wobec tarcz z arabskimi indeksami) zyskuje harmonię.

W przypadku Stowy zabieg się udał bardziej w przypadku czarnej traczy, ale i w białej mi pasuje całość - za wyjątkiem niebieskich wskazówek - winny być srebrne lub czarne ;)


"Miłownik dokładnego zegarka, to jest dobrego chronometru..."

pozdrowienia, Tomasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A teoria o slusznosci historycznej jest tylko jeszcze jednym argumentem probujacym przeciagnac Carlito na wlasciwa strone...

;)

Widze że zauważyłeś że chce kupić ten zegarek. A więc jeśli o mnie chodzi to skłaniam sie bardziej ku wersji rzymskiej ze względu na to że jest "inna" niż inne moje zegarki i bardziej będzie pasowała (tak sądze) aczkolwiek do podjęcia decyzji jeszcze daleko tym bardziej że zegarek ten ma mocną konkurencje.


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam marine ( ale stenka) na zdjeciach u producenta wskazówki wyglądają że są na 100% niebieski- ale w "realu" są ciemny granat jedynie pod odpowiednim kątem widać faktycznie że są niebieskie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Paweł a gdzie foty tego stenka ?


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a już jutro je zamieszczę w "steinhartowie"- naprawdę carlito super wygląda "na żywca". zastanawiałem się też nad stową ale ....terminy,terminy. a tutaj raz dwa trzy i jest ( choć został dla mnie odłożony bo w ciągu jednego dnia zeszły wszystkie, które miały wejść do produkcji); mój ma nr. 341;

naprawdę jest super- proste rzeczy zawsze są uniwersalne i nie nudzą się! zapraszam jutro do "steinhartowa" na wernisaż.

p.s. jak byłbyś "bliżej" to byś go zobaczył na własne oczy.....ale na zielone wyspy nie wybieram sie wkrótce:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.