Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Jimi Jump

Kontrowersyjne Seiko

Czy ten model Seiko Ci się Podoba ?  

29 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie ,

 

Mi się podoba, ale ciekaw jestem Jak Wy się ustosunkujecie do tego sikora:

 

skz281k.jpg , skz283k.jpg

 

whitestarfish.jpg

 

skz283k_back1.jpg , skz283k_dial.jpg

 

 

Mechanizm znany : 7s36, 44 około średnicy z koronką oraz 15 mm grubości, w uszach po monsterowemu 20 mm

 

Dostępne wersje:

 

* SKZ281K (Pomarańczowy i Stalowa koperta, bezel i Bransoleta stalowe)

 

* SKZ283K (Czarna Tarcza i Stalowa koperta, Czarny Bezel i gumowy pasek)

 

* SKZ286 ( Czarna tarcza z teksturą i kopertą w odcieniu złotym, czarny bezel i pasek gumowy)

 

 

I wersja z białą tarczą, ale jakie oznaczenie ma .. to juz nie udało mi się ustalić.

 

Gdzie można kupić w Polsce to Seiko ? Czyżby pozostało tylko sprowadzenie zegarka ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Jakaś zła energia panuje ostatnio w Seiko. Czas chyba ponaciągać zieloną herbatę i trochę zastanowić się na tego typu wybrykami. Dla mnie dramat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładny, w jednej i drugiej wersji. Jak zwykle widać gusta są różne i zła czy dobra energia nie ma tu nic do rzeczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy przypadkiem w Seiko nie zmieniło się szefostwo ? Był nim od 40 czy 50 lat jakiś Starszy już Pan, zastąpiono go i wszyscy mówią że ŹLE SIĘ STAŁO i wszystko idzie nie tą drogę co trzeba.

 

Ale co ... ten bezel za bardzo extrawagancki ? Czy tarcza nie taka ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam mieszane odczucia, ale raczej skłaniam się na nie. Zbyt futurystyczne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

He he, na pewno łatwo bezelem obracać. Osobiscie bym musiał na żywo zobaczyć, choć trzeba przyznać, że design mocno kontrowersyjny. Na pewno wnosi trochę odmienności do świata nurkowców. Mnie się podoba jedynie ten z pomarańczową tarczą, ponieważ w czarnym za bardzo rzuca sie w oczy bezel. Bawi mnie jednak to, że Seiko wypuszcza tak kontrowersyjnego 200 metrowca i w tym samym czasie takie cudo

snzh57k.jpg?w=614

posiadające o zgrozo tylko 100 metrów i szklany dekiel. Cosik tam w seiko odrobinkę staje na głowie. Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość zimny-wiatr

Tarcza w porządku, za to bezel tragiczny. Seiko, nie idź tą drogą!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten bezel to prawie jak w vintageowym Rolexie Submarinerze :)

 

Mi się podobają też te topowe Seiko z serii Premier ... Extra są ...

Ale wracając do tematu ...

 

gdzie tego owego Wyżej wymienionego pokazanego poniżonego Seikacza można obejrzeć ?!

Jest to to w Polsce w ogóle dostępny ten zegarek ? szukałem po paru sklepach ... napisałem do tych i owych ... czekam na odpowiedź, ale może Wy się orientujecie ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomaranczka jescze ladnie sie komponuje z bezelem ale pozostale to totalne paskudztwo. A na tego stumetrowca mam ogromna chec tyle ze w wersji blue:>


Obecnie na nadgarstku Orient Star SDK05003W0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

śmiałe i odważne projekty.. tego pierwszego pomarańcza chętnie bym założył. Trochę za bardzo podchodzimy do tej klasy zegarka, jak do inwestycja na kilka lat.. a to często "wakacyjne" modele :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jakaś zła energia panuje ostatnio w Seiko. [...] Dla mnie dramat.

 

Delikatnie to ująłeś, bo ja bym się zastanowił czego naćpali się najpierw projektanci, że sprokurowali takiego mutanta a potem ci co im klepnęli ten pomysł do produkcji i ci na samym końcu co mieli sprawdzać czy ci przed nimi nie wpuszczają firmy w jakies maliny. Jak dla mnie nic tu do siebie nie pasuje. Ani bezel do tarczy ani tarcza do wskazowek a datownik to juz w ogole ginie gdzieś w tle. Jak Seiko dalej pójdzie tą drogą to niedługo monstery, sumo, bfk i samuraje inne staną się modelami vintage dla "dziadków" :)

 

Osobiście razi mnie ten zegarek, i nie nosiłbym go nawet gdybym dostał go za darmo. Chociaż ... gdyby dawali za darmo pewnie wziąłbym z 10 sztuk zrobić frajdę dzieciakom z rodziny :) Ale tylko tych z pomarańczową tarczą, bo te są najmniej dziwaczne.

 

pozdr.

G.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tarcza jest do przyjęcia, gorzej z bezelem...Mówiąc oględnie jest kontrowersyjny, mniej rzuca się to w oczy w wersji orange, w czarnej to już porażka IMHO.

 

No, ale dobrze zobaczyć zegar na żywo, może wygląda lepiej.

 

A za darmo wziąłbym z miłą chęcią... :)

 

Z drugiej strony - czy Monster nie wzbudzał kontrowersji, gdy pojawił się na rynku? Pewnie tak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm... jeśli to ma być następca Monstera, to cieszę się że zdążyłem nabyć 'starego' Monstera :)

 

Ale zagłosowałem na 'trudno powiedzieć'

 

.


Użytkownik Sylwek, pewnego dnia, zupełnie niechcąco, trafnie ocenił współczesny trend w zegarmistrzostwie:

"Ważne by wytrzymał przynajmniej 6 lat zanim rozdyndają się w nim wskazówki."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedyne co fajne w tym zegarku to indeks na 12 :)


Lubię małe zegarki…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

" A na tego stumetrowca mam ogromna chęc tyle ze w wersji blue:> "

Ojjj Racja ... prawie jak Big Blue Mako !XD Gdzie to można dostac tego Seiko z brzydkim bezelem ?

 

Co do indexu na 12 wygląda jak "majtki" w Citizenie Promasterze ;P

 

Co do bakania żółtków ... to możliwe że ktoś kto to wypuścił stwierdził, że właśnie na zasadzie kontrowersji zdobędą klientów ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że problem tego zegarka może polegać na tym, że niektórzy ludzie boją się rzeczy kontrowersyjnych. Są ograniczeni do tego co znają a jak ktoś wyjdzie poza ten krąg to zaczynają czuć się niepewnie. Jak trochę się oswoją z tym zegarkiem to głosów pozytywnych pewnie będzie więcej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet brzydota niekiedy ma swój swoisty urok, a ten zegarek wygląda po prostu tandetnie


Lubię małe zegarki…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie ale to jest nowy model StarFish wydanego w latach 90tych na rynek wschodni.

sgt234p1.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w ogóle diverów nie noszę dlatego, że są sportowe, zbyt masywne i zbyt skompilowane mają wzornictwo. Ci którzy je noszą, noszą je zapewne właśnie z powyższych powodów. To że ich nie noszę nie znaczy, że mi się nie podobają :)

 

Ten model podoba mi się i tak głosowałem (mam na myśli pomarańczowego i srebrnego). Ma wszystkie cechy o które chodzi w tego typu zegarkach plus odrobinę ekstrawagancji. Tak, odrobinę, bo nie uważam, że ten bezel to wielka przesada. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może to kwestia "opatrzenia" zegarka, bo jak tak oglądam tego pomarańczowego i oglądam, to chyba nawet powoli zaczyna mi się podobać... :) Może dlatego, że - w przeciwieństwie do czarnego - w pomarańczowym bezel zlewa się z kopertą.

 

Czarny nadal mi się nie podoba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten czarny to dla mnie masakra. Faktycznie w tych jasnych bezelach lepiej to wygląda. Jednak wolałbym zamiast patrzeć na taki bezel, który mnie odrzuca, ale zlewa się z kopertą, aby ktoś zaprojektował bezel, który mi się po prostu podoba.

Może kwestia opatrzenia faktycznie- w sumie fiat multipla też mi się kiedyś okrutnie nie podobał... w sumie to dalej niedobrze mi się robi jak gdzieś go widzę, więc to chyba nie jest najlepszy przykład :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi się podoba, bezel owszem, odważny, ale komponuje się z całością i nadaje zegarkowi sporo agresywności. Na pewno wybrałbym takiego (ale tylko pomarańczowy albo biały, bo czarna wersja nie podoba mi się zupełnie), zamiast tej grzecznej 5-ki na pokazanej na poprzedniej stronie. No i to zegarek nie dla konserwatystów formy :)


  • Zegarkowe zainteresowania: precyzyjne kwarce z termokompensacją (HEQ), kwarce dokładne typu "Radio Controlled", kwarce ładne, lekkie (tytanowe), niegrube i niebrzydkie, niekoniecznie japońskie, ale z mocnym, technologicznym, kwarcowym duchem ;)
  • Ulubione marki zegarkowe: Casio Oceanus, Seiko Brightz&Spirit&Prospex, Citizen Attesa&Exceed&Promaster
  • Aktualnie na bazarku (sprzedaż/zamiana):
  • Najbliższe cele zegarkowe: Citizen Exceed EBS74-5101

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pewno wybrałbym takiego, zamiast tej grzecznej 5-ki na pokazanej na poprzedniej stronie.

To tu dokładnie odwrotnie był wybrał- ta piątka całkiem nieźle w mój gust się wpasowuje, ale są gusta i guściki. A oba modele są nowymi projektami, więc widać, że starają się trafiać w możliwie szerokie grono odbiorców, a to chyba dobrze. A najważniejsze, aby Seiko trzymało swoją jakość- w końcu nie muszę mieć ich wszystkich modeli :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie sobie wyobraziłem ... jakby wyglądało Miłościwie nam Panujący Monster z Czarnym bezelem ?!

 

FUUUUUUUUUJ ! :)

Raszpla i szpetota konkretna by była :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie sobie wyobraziłem ... jakby wyglądało Miłościwie nam Panujący Monster z Czarnym bezelem ?!

Ależ takoweż istnieją!

http://www.google.pl/images?q=seiko+szen

 

SZEN001m.jpg


Użytkownik Sylwek, pewnego dnia, zupełnie niechcąco, trafnie ocenił współczesny trend w zegarmistrzostwie:

"Ważne by wytrzymał przynajmniej 6 lat zanim rozdyndają się w nim wskazówki."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.