Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
SIRLUKE1

Klub Miłośników Zegarków Steinhart

Rekomendowane odpowiedzi

Jak dla mnie brakuje mu WR i normalnego rozmiaru, mam nadzieje ze moda na budziki 44mm i wiecej niedlugo sie skonczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczena mi opadła po prostu... Każdy kolor świetny, z lekką przewagą dla niebieskiego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zacznę od tego, że szukam fajnego zegarka na Unitasie :) Przeglądając ofertę różnych firm oczywiście zrobiłem przystanek na lotnikach Steinharta. Nigdy nie rozumiałem dlaczego są tak tanie, od razu zaznaczam ze nie przeszkadza mi bynajmniej kopiowanie wzornictwa uznanych firm. Ale to co zobaczyłem w materiałach reklamowych (czyli teoretycznie wzór konspekt) spowodowało olśnienie. 00productgfxddd9a354f36.jpg

Uploaded with ImageShack.us

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm... faktycznie nie wygląda to dobrze, bardzo dziękuje za zwrócenie na to uwagi, przekażę dalej do Augsburga.

 

Nie mniej jednak, proszę zwrócić uwagę, na to, że zdjęcie jest zrobione w dużym makro, które wyciąga takie "niedociągnięcia". Przy normalnych oględzinach zegarka, te "postrzępienia" są niemal nie do zauważenia, no chyba, że konkretnie wiemy czego szukamy i posiadamy lupę.

 

Jeśli kreseczka od podziałki ma długość około 3 mm, to jaką wielkość może mieć pokazane "postrzępienie" - 0,03 - 0,003 mm ? Praktycznie nie jest to widoczne gołym okiem.

 

Zdjęcie Steinharta nie zostało poddane retuszowi, pewnie to marketingowy błąd, ale z drugiej strony jaką mamy pewność, że zdjęcia reklamowe zegarków innych marek nie są retuszowane, na takie okoliczności ?

 

Makro to świetne narzędzie, ale potrafi się mścić ;)

 

Luma jest farbą, którą trudno jest nałożyć. Sposób na idealne brzegi są w zasadzie dwa, zastosować metalowe ramki, lub nakładać lumę na biały podkład (też tworzy się ramka, która optycznie wygładza krawędzie).

 

Na szybko:

Stowa fliegre metoda z nakładaniem lumy na podkład, jak widać luma nie jest "wylana" idealnie. Widać to dobrze na cyfrach 3, 4 ,5:

 

IMG_2062.jpg

 

Od razu mówię, absolutnie nie mam nic do Stowy, bardzo cenię tą markę i jej produkty. Podałem ją tylko jako przykład tego, że z lumą nie jest prosta sprawa.

 

 

Łukasz

Edytowane przez SIRLUKE1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja akurat mam porównanie do Sinna gdzie luma jest idealna. No cóż, małe manufaktury (też Stowa) widać nie do końca radzą sobie z takimi niuansami wykończenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jaka jest technologia nakładania lumy, ale na załączonym przez Dareckiego zdjęciu wygląda to słabo.

Ciekawy jestem jednak, czy jest to jednostkowy przypadek i wyjątkowo nieudany egzemplarz Nav B od Steinharta, czy też Steihartowi tego typu "kwiatki" zdarzają się częściej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jaka jest technologia nakładania lumy, ale na załączonym przez Dareckiego zdjęciu wygląda to słabo.

 

Założę się że normalny, przeciętny nabywca zegarka (z naciskiem na normalny), dysponujący dobrym wzrokiem, nie zauważy kwestii przedstawionej przez Dareckiego patrząc na zegarek gołym okiem, czyli tak jak normalnie patrzy się na zegarek. Mało kto kupuje zegarek żeby się mu przyglądać w skali 3:1...


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślec ze przeciętny Kowalski kupując zegarek nie wchodzi tutaj na forum, nie udziela sie, nie ślini sie przy wystawach w sklepach zegarkowych w galeriach i faktycznie żyje w błogiej nieświadomości.

Dla tego Kowalskiego Patek nie wiele różni sie od Casio. Ma wskazówki etc.

Niestety jesteśmy na takim forum na jakim jesteśmy i takie sprawy nie przejdą nie zauważone. Więc Dareckiemu pogratulować tylko spostrzegawczości.

Przyznam ze mojego Nav-B Uhra oglądałem dokładnie.. ale nie z lupą.

Chyba będe musiał sie w takową zaopatrzyć.

Do wieczora postaram sie mu przyjrzeć ponownie ;)

Pytanie czy chce sobie ew psuć nastrój?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niedoróbki jednak zdarzają się wszystkim. O ile w przypadku Stenka można usprawiedliwić to ceną, to nie mam wytłumaczenia dla prestiżowych marek.  

Najlepszym też zdarzają się wpadki

http://www.network54.com/Forum/353391/thread/1320595343/The+mysterious+PAM318

Gdyby było mnie stać na to cudo, to po tym bym się załamał :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O Panerai w wersji "butikowej" to już na nie jednym forum było.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niedoróbki mogą się zdarzyć i zapewne zdarzają każdemu. Są do przyjęcia, choć i tak nie najlepiej świadczą o kontroli jakości, jeśli dotyczą niewielkiego odsetka produkcji a nie zdarzają się dajmy na to w co dziesiątym wyprodukowanym zegarku.

 

Ponieważ przymierzam się od pewnego czasu do Nav B od Steinharta, zastanawiam się jak duże jest ryzyko zakupu zegarka z lumą jak na zdjęciu.

Edytowane przez Karakal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

również przymierzam się do zakupu BAV B-UHR bez chrono. Chciałem się Was zapytać czy ktoś już ma taki zegarek. Z racji tego że nie mogę go przymierzyć, brakuje mi zdjęć na nadgarstku około 17,5 cm. Chodzi mi o wersję 44 i 47 mm. Może ktoś z Was podzielić się takimi fotkami? Będę wdzięczny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę że cisza w temacie. Zdjęć się już doszukałem, ale nadal nie mogę ocenić czy na mój nadgarstek 44

47 mm.

W internecie widziałem chyba 3 wersje koronek. Ta która jest obecnie na stronie polskiego dystrybutora

najmniej mi się podoba. Najładniejsza jest taka stożkowa. Skąd te różnice?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na Twój nadgarstek zdecydowanie wersja 44mm.


Pozdrawiam, Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I nie polecam również diamentowej koronki. Nie jest szczególnie przyjemna w kontakcie z dłonią.

Mam zegarek z jedną i drugą wiec coś o tym wiem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I nie polecam również diamentowej koronki. Nie jest szczególnie przyjemna w kontakcie z dłonią.

Mam zegarek z jedną i drugą wiec coś o tym wiem :)

Nie zartuj. To jaki ja mam sobie pilocik kupić w tej cenie zeby ok

 

Napisałem z BlackBerry 9900

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli pasek mocno zaciskasz i zegarek siedzi na miejscu i trzyma dystans od nadgarstka to diamencik nie bedzie sprawiał problemów. Ja zegarki noszę odrobinę luźno i gdy zegarek zsunie sie w kierunku dłoni a ja jak wiadomo czasami trzeba zgiąc to czuje sie diamencik wbijajacy we wierzchnią część dłoni.

Mozna uznać to za uciążliwe badz nie.

 

Ale jak przeglądam oferte Stenka to nie ma teraz dostepnych tych wielkich diamencików które mnie tak uwierają wiec bierz tego który Ci sie podoba w 44mm. Bedziesz zadowolony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info. Rozumiem że nosisz Stenka 47. A ja się zastanawiam czy 44 zmieści się pod mankiet

koszuli. Jest przecież duży i wysoki. Mam problem z podjęciem decyzji, bo kupię i będzie klapa.

Czy swój nosisz do koszuli z długim rękawem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wysoki to jest mój DB
Zmieści sie. W najgorszym wypadku pozwolisz swej lepszej :)  połówce sie wykazać i przeszyje Ci guziki o te 5 mm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak BTW, Łukasz, bilety do Augsburga kupione?? ;>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W celu ?

 

Masz na myśli otwarcie nowej siedziby ?

 

:D

Edytowane przez SIRLUKE1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie miałeś jechać do Augsburga zaakceptować prototypy czarnej kotwicy? :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem, ale niestety obecnie mam inne sprawy służbowe na głowie. Otrzymam zdjęcia do akceptu, nie wykluczone również, że zamiast ja tam, to Marine przyjedzie tu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.