Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
SIRLUKE1

Klub Miłośników Zegarków Steinhart

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Jestem nowy na forum i póki co bez Steinharta :blink: choć aktualnie oczekuję na nadejście takowego  B) (Triton 30atm)

Funakoshi, może problem z zaparowaniem zegarka w saunie nie wynika z jego nieszczelności, tylko gwałtownej zmiany temperatury po wyjściu z sauny? Powietrze w zegarku ma swoją wilgotność, czy tego chcemy czy nie. Być może gwałtowna i znaczna zmiana temperatury spowodowała kondensację tych niewielkich, ale jednak, ilości wilgoci w powietrzu wewnątrz?

 

PS. Taki temat znalazłem: http://zegarkiclub.pl/forum/topic/28391-zegarek-a-sauna/

Edytowane przez irimi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

.

Edytowane przez bert69

Pozdrawiam, Wojtek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegarek trafi do serwisu w Augsburgu. Poczekam na odpowiedź serwisu i dam znać właścicielowi ;)

 

Łukasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak nawiasem mówiac
Jakiej klasy szczelności mój zegarek by nie był

ostatnim miejscem w jakie bym z nim wszedł to sauna..

 

Pewnie sie nie znam bo mója zegarkowa wiedza nie jest szczególnie szeroka ale zegarki raczej nie sa stworzone do pracy w temp 100 stopni

 

To takie troche proszenie sie o kłopoty, moim skromnym zdaniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ravraj - x2 !!

 

Ja jakbym wszedl to moze z jakims G-SHOCKiem za gora 400 zl zeby mi nie bylo go zal jakby kleknal.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakiej klasy szczelności mój zegarek by nie był

ostatnim miejscem w jakie bym z nim wszedł to sauna..

I pal licho zegarek :) Gorzej mialby sie pewnie Twoj nadgarstek ;)


Przepraszam za brak polskich znakow ale po prostu ich nie mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sporo osób wchodzi, byłem pewny że zegarek do nurkowania poradzi sobie na saunie (nadal nie podejrzewam żeby to było przyczyną usterki). Swoją drogą podczas tych wakacji utopiłem Big Mako w Bałtyku. Nie wiem jakim cudem ale udało się go znaleźć na dnie. Szczęście w nieszczęciu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też do sauny bym nie wszedł w zegarku ale tylko z powodu wygody (tak jak zdejmuję łańcuszek tak i zegarek) ale moim zdaniem nie powinien zaparować.

Czytałem już o Orientach wkładanych do wrzątku którym nic się nie stało i chyba tak powinno być w przypadku zegarka o wysokiej wodoszczelności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z zegarkiem do sauny... ostatnio mnie pan u Strojnego przestrzegał przed tym :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sporo osób wchodzi, byłem pewny że zegarek do nurkowania poradzi sobie na saunie (nadal nie podejrzewam żeby to było przyczyną usterki). Swoją drogą podczas tych wakacji utopiłem Big Mako w Bałtyku. Nie wiem jakim cudem ale udało się go znaleźć na dnie. Szczęście w nieszczęciu.

Big Mako wytrzymuje do 200 m, a więc zawsze jest szansa, że po odnalezieniu go do tej głębokości, będzie funkcjonował. Należy tylko skorygować czas, a potem to już biegiem do brzegu... :huh:

Edytowane przez Kebayoran

"Do or do not. There is no try" - Master Yoda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może warto założyć nowy temat na forum - np. "Mój zegarek przeżył / nie przeżył" i jest pole do opisów domowych (i nie tylko) badań wytrzymałości naszych czasomierzy...  :D

Edytowane przez Kebayoran

"Do or do not. There is no try" - Master Yoda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Funakoshi

Przecież najwiekszym wrogiem stali jest temperatura, to głównie dzięki niej ja otrzymujemy i formujemy. Jest ona podatna na temperatura bo zmienia począwszy od swojej objętości przez elastyczność. Jak zegarek ma działać poprawnie w 100 stopniach jesli kazdy jego element od temperatury sie rozciągnął, poszerzył i piernik wie co jeszcze? Wszystie jego elementy są spasowane w temp 20 stopni i bankowo producent przyzna ze nie ma szans by zegarek chodził dokładnie w 100 stopniach. Pytanie co ze smarem? Jego kosystencja całkiem możliwe ze również nawet bezpowrotnie zmieniła swoje właściwości..tam nie jest raczej lany olej silnikowy..

No ja bym do sauny nie wszedł z zegarkiem bankowo. i jak to 70' słusznie zauważył, pewne bym sie poparzył.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ufff. Trzy tygodnie oczekiwania, ale wreszcie jest  :D No to chyba teraz jestem pełnoprawnym członkiem (a fuj!) klubu  B)

Mój Triton 30atm pstryknięty na gorąco:

post-64805-0-76790200-1380662750_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

śłicznotka :] hm... a czemu "a fuj"?? ;):]


Czas zmienia perspektywę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sporo osób wchodzi, byłem pewny że zegarek do nurkowania poradzi sobie na saunie (nadal nie podejrzewam żeby to było przyczyną usterki). Swoją drogą podczas tych wakacji utopiłem Big Mako w Bałtyku. Nie wiem jakim cudem ale udało się go znaleźć na dnie. Szczęście w nieszczęciu.

Ja utopiłem obrączkę ślubną w Zatoce Korynckiej. Żona znalazła ją po 45 min poszukiwań. Te baby jednak mają jakiś radar...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Temption

55

Edytowane przez Temption

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.