Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
SIRLUKE1

Klub Miłośników Zegarków Steinhart

Rekomendowane odpowiedzi

:( a juz myslalem ze bedzie jakis fajny bez mercedesa, co ludzie widza w tych okropnych wskazowkach :huh: :huh: :huh: :huh: :huh:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też niespecjalnie rozumiem trzymanie się Mercedesa. Rolex nie ma wyjścia - taka tradycja! Ale Steinhart?

Dla mnie rzymski miecz zamiast Mercedesa to jedna z największych zalet VM.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wystartował nowy Ocean One Vintage, znany potocznie jako "Connery"

 

Zegarek ma nową koronkę, nowe wypukłe szkło, lekko zmodyfikowaną kopertę.

 

post-5518-0-27797900-1386335892.jpg

 

post-5518-0-88868800-1386335854.jpg

 

post-5518-0-90765800-1386335863.jpg

 

post-5518-0-13764900-1386335883.jpg

 

post-5518-0-84518900-1386335900.jpg

 

post-5518-0-58548400-1386335908.jpg

 

post-5518-0-56340900-1386335917.jpg

 

post-5518-0-48129200-1386335927.jpg

 

post-5518-0-09946000-1386335936.jpg

 

 

Łukasz

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, też mi się jakoś nie widzi. Gdyby dali jeszcze czerwony/bordowy bezel to byłby Tudor Black Bay :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hm...to, co mogę powiedzieć, to na plus wg mnie:

- delikatniejsza koperta

- koronka bez ochrony

- uszy z otworami do łatwiejszego zdejmowania teleskopów

- styl rowkowania bezela

 

Ja jednak się cieszę, że wybrałem Vinage Red, a nie czekałem na 'Connery'ego'. Nie dość, że czekałbym prawie pół roku, to jeszcze stylistyka jednak nie dla mnie. Zaczekam na jakieś filmiki lub zdjęcia użytkowników. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gunterze Steinharcie, nie idźcie tą drogą, nie idźcie tą drogą... :(


Pozdrawiam, Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wroze temu modelowi sukcesu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wystartował nowy Ocean One Vintage, znany potocznie jako "Connery"

 

Zegarek ma nową koronkę, nowe wypukłe szkło, lekko zmodyfikowaną kopertę.

 

attachicon.gif2143027279O1Vintage_03.jpg

 

attachicon.gif1562830637O1Vintage_13.jpg

 

attachicon.gif519437362O1Vintage_08.jpg

 

attachicon.gif439272635O1Vintage_06.jpg

 

attachicon.gif979485089O1Vintage_05.jpg

 

attachicon.gif445242842O1Vintage_04.jpg

 

attachicon.gif797276702O1Vintage_09.jpg

 

attachicon.gif698508737O1Vintage_07.jpg

 

attachicon.gif779793490O1Vintage_10.jpg

 

 

Łukasz

 

Łukasz - mam nadzieję, że się nie pogniewasz, ale takiego chłamu Steinhart dawno już nie zaprezentował :wacko: Paskudny w ch.j....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegarek jakby złożony do kupy z dwóch zupełnie różnych. Tarcza ze złotkiem, reszta chrom... :wacko: Nie jestem znawcą, ale pewnie można to jakoś zgrabnie zgrać, a tu... Jak mówił klasyk na temat brązowych firanek w oknach domu przy Alternatywy 4: "I jak to teraz wygląda? Jak g...o w lesie"  -_-

Natomiast cieszy mnie fakt, że miłośnicy marki z automatu nie pieją z zachwytu. Miłość czasem bywa ślepa, tu na szczęście nie jest  B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W MKII jakos to ladnie zagralo, tutaj niestety cos poszlo nie tak ;)

 

P3040707.jpg


Instagram - Lug2Lug

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Się zobaczy na żywo ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dekielek lepszy niż dotyczas, reszta, hmmmm... kontrowersyjna. ;)

Chociaż... design tarczy genialnie staroświecki no i ta wypukłość szkiełka po prostu urocza.

To nie jest zegarek dla każdego.

Ucieszą się najbardziej zdeklarowani fani retrodesignu.

Ja wolę Vintage Military ale ten nowy model divera można bez problemu nosić i do garnituru.

Powiem tak: na swój sposób ładny. Bardziej mi się podoba, niż Tudor Heritage Black Bay.

Zresztą nie ma co dyskutować, bo i tak zaraz wykupią... :)

I myślę, że to nie będzie głupi zakup. Zegarek zwraca na siebie uwagę, poprzez fakt, że tak ogromnie różni się od współczesnych projektów.

Jego właściciel na pewno będzie musiał odpowiadać na wiele pytań ciekawskich! :)

Świetnie powinien się komponować z jakimś klasycznym modelem auta, choćby i 125p czy Syrenką...

Zegarek dla człowieka, który szanuje tradycję i wie, czego chce.

A co w nim skopali? Już wiem! Na lunecie indeksy winny być rownież w kolorze Old Radium a nie srebrne. I wtedy byłby to stylistycznie jednorodny killer.

Swoją drogą - można by zrobić z tego zegarek klubowy - zamówić partię ze zmodyfikowaną lunetą j.w.... ja bym się pisał!

Edytowane przez il Dottore

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

A co w nim skopali? Już wiem! Na lunecie indeksy winny być rownież w kolorze Old Radium a nie srebrne. I wtedy byłby to stylistycznie jednorodny killer.

 

 

Moze beda mieli okazje sie poprawic bo nie jest to limitowana edycja. A to znaczy, ze pewnie Steinhart musial zamowic sporo takich kopert, wiec jest opcja na inne warianty kolorystyczne/inne tarcze :)


Instagram - Lug2Lug

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dekielek ok, reszta paskudna...lepiej niech nie idą tą drogą  :wacko:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja się dopiszę do klubu

prezencik od żony.dzięki Łukasz że jej pomogłeś

 

wmcu.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ojjj, mialem nadzieję, że Steinhart zacznie iść swoją drogą....:/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest właśnie jego droga.

Skoro od 10 lat ludzie kupują tę koncepcję, to nikt przy zdrowych zmysłach nie będzie zmieniał zwycięskich koni.

Każda firma istnieje po to, żeby zarabiać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, nie widzę niczego niedorzecznego w tym nowym modelu Ocean One Vintage, nawet porównanie do MKII jest niezbyt trafione (może bliżej będzie mu do jednego z modeli Raven). Ponieważ protoplastą dla tego zegarka jest ...  pierwszy Rolex z WR 200m http://rolexpassionreport.com/5816/the-first-rolex-submariner-ref-6200-big-crown-200-meter-waterproof-during-day-trip-to-geneva/

Więc siłą rzeczy, zgodnie z duchem historii np. wskazówki "miecze" są zarezerwowane tylko dla modeli z serii MILITARY.

 

Innym słowy, nowy One Vintage jest "VINTAGE" naprawdę pełną gębą i dostępny dla zwyczajnie zarabiającego śmiertelnika (choć cena nie najmniejsza) w przeciwieństwie do wiadomej wszystkim marki. Dla kogoś kto szuka czegoś w stylu Vintage powinno być jak znalazł. I jak ktoś zauważył i do garnituru podejdzie, czego nie można było rzecz o poprzednikach (są zbyt masywne). Dla mnie poza plusami tego modelu o których wyżej pisano, jest jeszcze jeden plus za to, że trochę odchodzi od mocno opatrzonej już typowej "submarinowej" stylizacji tj. nakładane okrągłe indeksy itp. - wykorzystywanej na prawo i lewo przez wiele, wiele firm. Mi się on podoba i czekam na fotki nadgarstkowe.

 

Jest to mój pierwszy post na forum :) (czytam was od dwóch lat) i w sumie te wypowiedzi na temat tego modelu zegarka nie dawały mi spokoju i zrobiłem przymuszony do ujawnienia się, ten pierwszy krok (drugi to będzie powitanie, wybaczcie za kolejność).

 

ps. w temacie Steinharta to czekam na pokazanie się nowego, zapowiadanego już (nawet maila do Łukasza wysyłałem) zegarka z serii Vintage Military - jestem jego bardzo ciekaw ponieważ obecny model Military również bardzo mi się podoba (ma taki swój uniwersalny i jednocześnie ponadczasowo historyczny "look") już od dłuższego czasu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.