Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
SIRLUKE1

Klub Miłośników Zegarków Steinhart

Rekomendowane odpowiedzi

zapomniałem wkleić moją marynę na nowym paseczku

xtmw.jpg

 

Gdzie kupiłeś taki ładny shark mesh?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marina na mesh'u to jest to :D

 

Na przykład Steinhart ma nowy model takiej bransolety, z szybką regulacją:

 

http://www.steinhartwatches.de/de/Metallarmband-Milanaise,307.html

 

Łuki

Edytowane przez SIRLUKE1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Łukasz, nie odpowiedziałeś w temacie dot. Stenka w kopercie 42mm więc może tu :)

Czy projet juz w ogóle upadł, czy coś możę z tego jeszcze będzie?

A może, jeżeli to oczywiście możliwe , odpuśćmy projektowanie zegarka na bazie military i zamówisz jednak Marinke w takim rozmiarze, z pewnością znajda się chętni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

shark mesh zakupilem na forumowym bazarku wiec trzeba zagladac a moze sie trafi kolejny.

 

nie przypuszczalem ze stenek na meshu bedzie wygladal tak dobrze.


OMEGA SEAMASTER 300M

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na tym zdjęciu trochę kobieco wygląda;) 

 

bez urazy oczywiście;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na łapie jest zupełnie inaczej:)

z resztą koleżanki już zakładały i jednoglośnie doszły do wniosku że to nie dla nich:)

za duze, za ciężkie i za drogie hehe


OMEGA SEAMASTER 300M

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na łapie jest zupełnie inaczej:)

z resztą koleżanki już zakładały i jednoglośnie doszły do wniosku że to nie dla nich:)

za duze, za ciężkie i za drogie hehe

 

na szczęście Stenki są wielgachne;) i to niweluje wszelkie wątpliwości:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na bazarku znajduje się forumowy Steinhart Aquarius - numer 16/33 wersja DLC - może kogoś to zainteresuje. :-) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taka ciekawostka: w pewnym okresie czasu, na niektórych mechanizmach Unitas w zegarkach Steinhart umieszczano takie paskudne logo "S", na którego wątpliwą urodę niejeden z nas narzekał...

post-46051-0-28399400-1392368788_thumb.jpg

 

Postanowiłem usunąć z mechanizmu mojej "Rzymianki" ten szpecący element. Nie było to trudne, trzymał się jedynie na lekkim kleju. Po jego zdjęciu, oczom moim i zegarmistrza ukazało się inne logo...

post-46051-0-21083800-1392368769_thumb.jpg

 

I takim sposobem mam mix Steinharta z... Cimierem :D

http://www.cimier.com/watches/product/01-petite-seconde-6102-SS011.html

post-46051-0-16519100-1392369146_thumb.jpg

Edytowane przez Szlamfajer

[wysłane z mojego Atari 65XE]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi to akurat nie przeszkadza. O mechanizmy od ETA podobno coraz trudniej, więc pewnie Gunter kupił partię werków nie odebranych przez Cimier. W sumie fajnie wiedzieć, że ma się na nadgarstku to samo, co w niby wyżej pozycjonowanej marce ;). Mam tylko nadzieję, że nie są to "odrzuty" po quality control u Cimiera...

Edytowane przez Szlamfajer

[wysłane z mojego Atari 65XE]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe, przypomniała mi się podobna sytuacja z kurtkami firmowymi dla nadzoru na budowie... jak duże logo na plecach zamokło to zaczynało prześwitywać logo i nazwa naszej największej konkurencji na rynku :D

 

ale to tylko taka dygresja;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cimier jest droższy, ale czy lepszy?

Robi też kwarce, czym Steinhart się nigdy nie splamił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Cimier jest droższy, ale czy lepszy?

Robi też kwarce, czym Steinhart się nigdy nie splamił.

Kwarce nie są żadną ujmą dla marki. Jeśli chodzi o jakość wykonania to Cimier zjada Stenka na śniadanie bez popijania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Na żywo te zegarki są jeszcze lepsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Dla mnie to zaleta, poza tym Polska nie jest i nigdy nie będzie wyznacznikiem popularności marki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oglądałem Cimier'y i faktycznie zegarki są świetne.

 

Co do samego mechanizmu, który znalazł się w Rzymiance kolegi, to jest tak jak to napisał. Gunter pewnie otrzymał telefon, że może kupić nie odebrane mechanizmy przez Cimier'a i pewnie to zrobił. Sam mechanizm jest pięknie wykończony, a że nie dało się logo usunąć, to wyszło jak wyszło ;)

 

Gunter opowiadał mi, że dość często w taki sposób pozyskuje mechanizmy z ETY. Zazwyczaj nie są one sygnowane. ETA wie, że Steinhart jest chętny na takie zakupy (z powodu długich okresów oczekiwania na mechanizmy "wolne") i co bardzo ważne, płaci im od ręki, nie muszą czekać po 6 - 9 m-cy na płatność od marek "uznanych".

 

Dzięki takim operacjom, pozyskał nówki sztuki mechanizmów Valjoux z lat 70. Z przed przejęcia przez ETA. Nie pamiętam dokładnie ale chyba 7733. Na pewno chrono z ręcznym naciągiem. Są odnawiane i trafią w przyszłości do jednej z limitacji ;)

 

Łukasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oglądałem Cimier'y i faktycznie zegarki są świetne.

 

Co do samego mechanizmu, który znalazł się w Rzymiance kolegi, to jest tak jak to napisał. Gunter pewnie otrzymał telefon, że może kupić nie odebrane mechanizmy przez Cimier'a i pewnie to zrobił. Sam mechanizm jest pięknie wykończony, a że nie dało się logo usunąć, to wyszło jak wyszło ;)

 

Gunter opowiadał mi, że dość często w taki sposób pozyskuje mechanizmy z ETY. Zazwyczaj nie są one sygnowane. ETA wie, że Steinhart jest chętny na takie zakupy (z powodu długich okresów oczekiwania na mechanizmy "wolne") i co bardzo ważne, płaci im od ręki, nie muszą czekać po 6 - 9 m-cy na płatność od marek "uznanych".

 

Dzięki takim operacjom, pozyskał nówki sztuki mechanizmów Valjoux z lat 70. Z przed przejęcia przez ETA. Nie pamiętam dokładnie ale chyba 7733. Na pewno chrono z ręcznym naciągiem. Są odnawiane i trafią w przyszłości do jednej z limitacji ;)

 

Łukasz

 

Tak, jak napisał Łukasz - mechanizm jest bardzo ładnie wykończony i znaczek Cimiera tu w niczym nie przeszkadza. Założę się, że gdybym pokazał tył "rzymianki" 100 osobom nawet z tego Forum, to może kilka osób rozpoznałoby to logo.

A tak poza kwestiami estetyki werku - zegarek chodzi niezwykle punktualnie, gubi zaledwie 1-2 sekundy na dobę.

Edytowane przez Szlamfajer

[wysłane z mojego Atari 65XE]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pokusa była silniejsza niż rozsądek, kolejny zegarek w domu, drugi Stenek, na szybko fotken:

DSC04172.JPG

 

Chciałem od razu na dziurawy pasek przekładać, ale może troszkę posprawdzam jak to jest w gumie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratulejszyn ;)

Ta guma fajna jest, gruba i elastyczna, ale u mnie grzecznie siedzi w pudełeczku razem z nato ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też miałem plan od razu na pach, ale jednak zobaczę, miękka jest okrutnie, zabawne uczucie :) Ładne foty porobiłeś, ja mam sporo zaległości w dokumentowaniu zakupów, muszę nadrobić w jakiś piękny dzień.

Swoją droga tarcza wyglądałaby ciekawie jakby szprychy były srebrne :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.