Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
SIRLUKE1

Klub Miłośników Zegarków Steinhart

Rekomendowane odpowiedzi

Ciekawy jestem co z tą szczelnością :)

Tradycyjnie 3 ATM :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bardzo ładny;) wolałbym żeby to był kompas nie sekundnik, ale wygląda i tak mistrzowsko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak lubię Stenki to ten to porażka to, że 3ATM to można się przyzwyczaić ale tarcza bez smaczków, ten kompas i jeszcze na dole ten napis 7750.


Pozdrawiam 
Marcin/kornel91 
 

Adriatica, Ball, Casio, Certina, Christopher Ward, Citizen, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Longines, Nethuns, Orient Star, Oris, Phoibos, Zelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi sie podoba wszystko, procz koronki. Z tego co znalazlem na wusie w stenkach z niskim wr sa uszczelki. Mysle, ze zegarek wytrzyma wiecej, ale tak jest bepieczniej:p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja ogólnie jestem na tak... Tyle, że w kolekcji jest już rzymianka (a maryna dla mnie musi być z ręcznym naciągiem) i jest białe chrono z niebieskimi wskazówkami...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam szanowne grono :)

Poszukuję wskazówek "mercedesa" pod ETĘ  2824, dokładnie takich jak Steinhart stosuje do swoich nurków. Może ktoś z posiadaczy zmodował swój zegarek i chciałby się pozbyć wskazówek lub myśli o tym i czeka na impuls :)   Jeśli coś macie proszę  o PW.

Pozdrawiam.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegarek ogólnie ładny.

Tylko ten niby kompas- to sekundnik?

Jeśli tak -to nie dla mnie. :((

Jak łatwo drobnym detalem zepsuć cały wizerunek.

 

W pełni się zgadzam. Byłoby dobrze gdyby nie kompas. Nie pasuje ani kolorystycznie, ani stylistycznie.


Pozdrawiam, Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Łukasz to jak z GMT? Zdradzili Ci, kiedy będą dostępne? W czerwcu jadę na Teneryfę i chciałbym tam ponosić Pepsi bo to taki wakacyjny, luzacki i wesoły zegarek, że aż się prosi...

 

W tej kwestii nie mam dobrych wieści. Nie wiadomo kiedy będą, może za 3 - 4 tygodnie, a może dopiero we wrześniu. Mało tego, nowe projekty, które mają się z czasem pokazać, mają mechanizmy GMT od Soprod'a. Więc coś jest na rzeczy :(

 

Wizyta bardzo udana. Póki co padam na "pysk". Napiszę coś więcej w poniedziałek. 

 

Glasshutte - takie nasze "must be" - polecam każdemu maniakowi zegarków. To miasteczko przesiąknięte jest zegarkami ;)

 

Łukasz

 

Ps. Nowa Marine chrono bardzo ładna, ale nowe chrono w serii Ocean 1 - miodnie się zapowiada :D

Edytowane przez SIRLUKE1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wpisz na ebayu eta2824 hands

 

Są na ebayu, ale za krótkie. Te wszystkie które widziałem są dokładną kopią wskazówek Rolex/Tudor  do tarczy  śr. ok 29mm, ja potrzebuje dłuższych. Poza tym te w o które mi chodzi są sporo szersze i czytelniejsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo mi się podoba ta nowa Marina. Też mnie zastanawia jaką funkcję spełnia igła kompasu - prawdziwy kompas? Czekam z niecierpliwością na zdjęcia nadgarstkowe:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Igła kompasu to sekundnik ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie wyglada to troche komicznie jak kompas co sekunde wskazuje inny kierunek ?:)


Przepraszam za brak polskich znakow ale po prostu ich nie mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ktoś się kręci w kółko z prędkością 1 obrotu na minutę to będzie wskazywał prawdę. :D  Może sama róża wiatrów wystarczyłaby na tarczy, bez igły kompasu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lukasz, bardzo dziekuje! zegarek niesamowity, reszta paczki bardzo pozytywnie mnie zaskoczyła! Teraz musze przymierzyc Apollona.

BF0A29C8-D234-4C5E-AA68-93C0976CFB9B_zps

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ładnie, ładnie, gratulacje! Ile masz w nadgarstku?


atlantic seahunter, certina ds spel, aerowatch les grandes classiques, steinhart marine black anchor, atlantic milano,  mondaine sport I date, cyma conquistador auto day date, hy moser, auguste reymond tytan, alpina startimer pilot, davosa argonautic ceramic lumis.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę i niech się dobrze nosi :D

 

Wracamy do tematu odwiedzin w Stadtbergen pod Augsburgiem.

 

Widziałem wiele ciekawych projektów, które stopniowo będą wprowadzane do oferty. Nie powiem jednak, czy będzie to najbliższe 3 - 6 czy nawet 12 m-cy. Część wejdzie szybciej inne później. Oczywiście zdjęć nie mam, ale postaram się w kilku słowach napisać Wam co nas czeka.

 

Co przykuło moją uwagę, to fakt, że pomału, pomału na salony Steinharta wkracza firma Soprod. Już jest kilka modeli, które wykorzystują te mechanizmy. W zasadzie mechanizmy Soprod i ETA są bardzo zbliżone jakościowo. Niestety Soprod jest droższy, ale i ciekawiej zdobiony. Obecnie mechanizm Soprod A10 trafia do zegarków serii Premium.

 

W tym roku na pewno pojawią się dwie limitacje Steinharta. Jedna w okolicach startu wyścigu Le Mans. Będzie to zegarek poświęcony temu wyścigowi. Koperta wykorzystana z serii Aviation, mechanizm to NOS Valjoux z lat 70'. Co ciekawe, naciąg manualny. W zestawie będą dwa paski. Jeden od Gunny Strap z Malezji. Cena adekwatna do produktu, około 1 400 - 1 500 euro.

 

Kolejna limitacja, to trzeci z zegarków poświęconych 10-leciu marki Steinhart na rynku. Również wykorzystana kostka z Aviation. Bardzo ciekawy design, który nie nawiązuje do żadnej z obecnie oferowanych linii. Kolory srebrny, czarny i złoty.

 

Co nas czeka dalej.

 

Chronograf w serii Ocean 1. Bardzo, bardzo fajny projekt. Powiem od razu jest to hommage. Czego dokładnie nie powiem, ale bazuje również na starych Rolex'ach, więc możecie snuć domysły :D Zegarek bazowy był swego rodzaju legendą w swojej klasie ;)

 

O1 w wersji premium z niebieską tarczą i bezelem.

 

Idziemy dalej, pojawi się zegarek z serii O2 z funkcją GMT i rezerwą chodu na tarczy. Mechanizm od Soprod nie od ETY. Bardzo fajny, spójny projekt. Kilka wariantów kolorystycznych.

 

Co do O2, to przejdzie delikatny face lift. zmieniony zostanie nieco bezel, a w zasadzie jego brzeg. Będzie bardziej ząbkowany, nadaje mu to bardziej wyraźnego charakteru.

 

Face lift przejdzie również seria Triton. Tu zmiany będą bardziej widoczne, zmieni się i 30 i 100. Zegarki będą jeszcze mocniejsze, również zmieni się bezel i dojdą nowe wersje kolorystyczne bezeli. Koperta zostanie wykonana z tytanu zamiast stali.

 

No i na koniec informacja od dawna wyczekiwana. Model 42 mm. W kopercie od starego Military. Zegarek lotniczo - militarny, nawiązujący stylistyką i wskazówkami do starych zegarków lotniczych Zenith'a i Longinesa. Będą dwie wersje z centralną sekundą i datą oraz z małą sekundą. Początkowo planowana jest tylko wersja z kopertą DLC i czarną tarczą, później może w stali i z białą tarczą.

 

Ja również jestem po rozmowach o swoim nowym projekcie na 2015. Oczywiście tylko 100 szt. Będzie to również model 42 mm, w tej samej kopercie co powyższe. Powiem tylko, póki co, że będzie to zegarek w serii NAV B ;)

 

Co do wizyty w Glasshutte, to odrębna historia i wymaga więcej czasu na przygotowanie opisu.

 

Łukasz 

Edytowane przez SIRLUKE1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panie, skąd na to wszystko brać  :D  B)  ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Chronograf w serii Ocean 1. Bardzo, bardzo fajny projekt. Powiem od razu jest to hommage. Czego dokładnie nie powiem, ale bazuje również na starych Rolex'ach, więc możecie snuć domysły :D Zegarek bazowy był swego rodzaju legendą w swojej klasie ;)

 

 

Czyzby Daytona? :D

 

Swietna informacja, tylko szkoda, ze koperta od Ocean 1 bo kiepsko ona wspolgra z paskami ze wzgledu na duza luke miedzie teleskopem a koperta :(


Instagram - Lug2Lug

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ładnie, ładnie, gratulacje! Ile masz w nadgarstku?

Ja z tych malonadgarstkowych, ale nie powiem dokladnie ile.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy  - ja mam pytanie z innej beczki  :)

Mija drugi rok odkąd pojawiły się Aquariusy i jestem ciekaw jak ma się powłoka DLC po tym okresie? Zwłaszcza jeżeli ktoś nosi zegarek dość często. Gdyby ktoś był tak uprzejmy i wrzucił fotki swojego Wodnika to będę wdzięczny. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyzby Daytona? :D

 

Swietna informacja, tylko szkoda, ze koperta od Ocean 1 bo kiepsko ona wspolgra z paskami ze wzgledu na duza luke miedzie teleskopem a koperta :(

 

Jeśli Daytona to aż piszczę z radości. :)

Jedna tylko sprawa... tak wyglądała pierwsza-najpierwsza pre-Daytona, protoplasta zacnego rodu.

IMO d*** nie urywa.

 

FirstGenerationRolexDaytona-10.jpg

 

Co mi się nie podoba? Już pomijam niezbyt wyjściową tarczę ale przede wszystkim - nie odpowiada mi w tym modelu design związany z koronką i przyciskami chronografu. Jest płasko, nie ma tych "ochraniaczy" na koronkę jak w modelach O1.

Prawdziwy "wyrób Daytono-podobny" powinien mieć design późniejszych modeli, już z tym występem koperty wokół koronki. Moim zdaniem właśnie ten styl "robi" Daytonę.

Jeśli Steinhart zrobi taki myk jak na zdjęciu poniżej, to mi pozostanie tylko wysłać zamówienie i poprosić o czarną tarczę. :)

Jeśli brzeg koperty będzie płaski jak w pierwszym historycznym modelu -  to nie kupuję, nie moja bajka.

 

RolexDaytona16520_12_zpsf0b95bad.jpg

 

I jeszcze jedno: żeby prawidłowo "wieś śpiewała i tańczyła" to bezel POLEROWANY!

Ma się świecić jak psu... ;)

 

07_DHK12.jpg

Edytowane przez il Dottore

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

il Dottore, sądzę, że jeśli O1 będzie bazą dla tego zegarka, to raczej będzie zachowana osłona koronki... przynajmniej też mam taką nadzieję :) 

 

Poza tym, to jeśli to będzie Daytona-hommage, I'm in! Dawno mnie nic tak nie zainteresowało :) Wiadomo kiedy mniej więcej byłaby premiera? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.