Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
SIRLUKE1

Klub Miłośników Zegarków Steinhart

Rekomendowane odpowiedzi

Na tak... Juz widzę, jak wiekszosc z nas zachwyca się zegarkiem z wytartym i podrapanym pvd. Proponowalbym klasycznego ocean 1 z ceramika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pozdzierany u policjanta będzie wyglądał jeszcze lepiej. znak że robota dobrze wykonywana;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście noszę Aquariusa w DLC. Zegarek ma już trochę ponad rok. Na powłoce są delikatne przetarcia, szczególnie na krawędzi bezela.

 

Aquarius ma jednak bardziej na kwadrat wykończony bezel niż O1BDLC.

 

Poza tym spoko.

 

Łukasz

Jak ten czas leci. Chyba dwa lata go nosisz-! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pozdzierany u policjanta będzie wyglądał jeszcze lepiej. znak że robota dobrze wykonywana;)

Pozdzierany , raczej nigdy nie wygląda dobrze :)

Deus Dona Me Vi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozdzierany , raczej nigdy nie wygląda dobrze :)

 

To zależy, do czego go nosisz i w jakich okolicznościach:) Taka nówka nieśmigana czasem razi w oczy;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z oferty stenka chyba tylko DLC wchodzi w grę ew zwykły Ocean jak napisał Apa13. co do "eksploatacji" i wycierania się - gust każdy ma swój, jednemu się podoba innemu nie, lekko przytarty bezel będzie jak np jeansy z efektem "used"  :P  tylko tutaj trzeba widzieć różnicę pomiędzy jeansami "used" a spodniami po spotkaniu z owczarkiem sąsiadów

Edytowane przez trollu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich po dlugiej przerwie. Planuje zakup Steinhart Ocean one blau. Czy ten zegarek jest wart swojej ceny ?


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość AdamB

Szkoda że nie robią ich w rozmiarze 42 mm :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pilot całkiem fajny - ale widzę że AR to raczej iluzoryczny ;)


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AR jest wewnętrzny. Moim zdaniem jak każdy inny wewnętrzny, ani lepszy, ani gorszy.


Pozdrawiam, Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich po dlugiej przerwie. Planuje zakup Steinhart Ocean one blau. Czy ten zegarek jest wart swojej ceny ?

 

Steinhart Ocean One wart jest swojej ceny. Niebieska kolorystyka mnie się nie podoba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak z poprawa mankamentow, ktore wystepowaly wczesniej w zegarkach tej firmy? Czytalem ten temat ale przebrnac przez 160<stron nie dalem rady. Wyczytalem, ze kiedys byly wady, a jak jest teraz? Bardzo interesuje mnie ten zegarek, a w tej cenie nie widzialem nic podobnego.

Pozdrawiam

Mateusz M.


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój NAV B-Uhr II pochodzi z samego początku produkcji i nie dostrzegłem żadnych niedoróbek , lub wewnętrznych paprochów .

Chciałem zrobić jego zdjęcie , ale okazało się że córka zabrała mi MÓJ aparat fotograficzny  :angry:

Rodzicu ! Czy wiesz co robi teraz Twoje dziecko ??? :blink:


pozdrawiam, Grzegorz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam nav b-uhr II z 2012 i nie stwierdzam niedoróbek,

 

użytkuję go ostatnio codziennie  i punktualność jest +/- 4 s na dobę, po nakręceniu jest na "-", a pod koniec rezerwy chodu robi się na "+", po nakręceniu trzyma ponad 2 doby

 

ja steinharta polecam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos moglby mi wyjasnic roznice miedzy tymi dwoma zegarkami? Przyznam szczerze, ze poza kolorem i cena innych roznic nie widze :-/

http://www.steinhartwatches.de/de/OCEAN-One-Premium-Blau,902.html

http://www.steinhartwatches.de/de/OCEAN-1-GREEN,15.html


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość AdamB

Inny mechanizm i ten niebieski ma ceramiczna wkladkę bezela oraz podwójny AR.

Edytowane przez AdamB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje. Rozumiem, ze mechanizm znacznie lepszy? Zastanawiam sie czy warto dozbierac i zakupic wersje niebieska czy lepiej pozostac przy tanszej, zielonej.


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy znacznie lepszy? jak z wieloma rzeczami na ziemi to nie do końca jest tak, że musi być coś lepsze. Ma inny mechanizm, był opisywany na forum. Z "lepsiejszych" rzeczy dla mnie a dla kogoś innego może to być wada - ma przeszklony dekiel, ceramiczny bezel oczywiście  też na plus. Sprawa jest prosta - jeżeli podoba Ci się i z tego powodu jesteś w stanie dołożyć parę stówek więcej to kup i po problemie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość AdamB

Ja bym brał hulka z tych dwóch.

 

PS. Czy któryś z userów ma stenka 44 mm i citizena nighthawak? Jeśli tak to niech się odezwie na PW lub wstawi zdjęcie porównawcze, thx.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy noszeniu  co 2 dzień, rozliczając w przeciągu  2 tygodni  czyli  po 7 dni na zegarek,  O1 przyspiesza naście sekund, Nav B-Uhr kilka sekund. Mechanizm w obu

ETA 2824-2.

 

Przeszklony dekiel dla mnie odpada, grawerowane bardziej mi się podobają czy to nurkach, czy pilotach czy marinach.

 

O1 niebieski vs O1 zielony, różnice zostały wyżej wymienione, nie dopłaciłbym  do niebieskiego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeszklony dekiel dla mnie odpada, grawerowane bardziej mi się podobają czy to nurkach, czy pilotach czy marinach.

No właśnie, ja nie poświęcam jakoś czasu na patrzenie przez szkiełko na mechanizm ale jak widać bebechy to dla mnie plus, tym bardziej że mechanizm z niebieskiego w porównaniu do seikowych jest bardzo ładny. Czy warto dopłacać czy nie to chyba tylko kwestia gustu. Ja na ten rok wykorzystałem zegarkowy budżet ale w przyszłym pewnie zgłoszę się po stenka, niebieski bardzo mi się spodobał ale za tą sumę można mieć GMT z ceramiką i ori meshem :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy dobrze zrozumialem, ze ten zielony ma mechanike z seiko? Czy Trollu przytoczyles tylko kwestie przeszklonego dekla. Co do GMT mi sie kompletnie nie podoba. Dzieki za rozwianie watpliwosci w kwestii tych dwoch zegarkow. Skusze sie jednak na zielonego chyba. Martwi mnie tylko kwestia wykonania. Duzo sie naczytalem i bublach z tej firmy, a nie ukrywam, ze pacac 350€ chcialoby sie produkt idealnie wykonany.


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.