Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
SIRLUKE1

Klub Miłośników Zegarków Steinhart

Rekomendowane odpowiedzi

Jako, ze w lutym stane sie posiadaczem Ocean One mam pytanko do posiadaczy. Ile wynosi l2l i czy jest ktos z nadgarstkiem 16,5cm i tym zegarkiem, kto by sie podzielil zdjeciem jak on lezy? Niby to 42mm czyli tyle co moje inne zegarki, ale mam obawy.


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

L2L około 50 mm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja z kolei mam 47mm i na początku wydawał się za duży, teraz pasuje idealnie, znowu jednak teraz 40mm wydaje się na nadgarstku miniaturowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy mógłbym porozmawiać na prv z kimś kto posiada steinka pilota z sekundnikiem lub bez..., bede wdzięczny.

 

rozmawiajmy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam Nav B Uhra z sekudnikiem, ale wersję ze szczotkowaną kopertą, jednak widziałem gdzieś w necie wersję z kopertą polerowaną, ktoś wie czy zegarek w takiej wersji można kupić gdzieś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam Nav B Uhra z sekudnikiem, ale wersję ze szczotkowaną kopertą, jednak widziałem gdzieś w necie wersję z kopertą polerowaną, ktoś wie czy zegarek w takiej wersji można kupić gdzieś?

Cape cod kilka chwil i masz polerowany ;)


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość AkiRonin

Miałem stenka wzorowanego na rolexie explorerze, masakra była , dokladność plus minus 1-2 minuty dziennie. 300m a parował od mgły na dworze. Luma krzywo nałozona. Nie doszlifowane brzegi koperty. Poza tymi drobnymi mankamentami sprawiał dobre wrażenie ale powinien kosztować max 300-335 pln.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie bierzcie tego na poważnie co pisze AkiRonin- gościa ewidentnie trzyma po sylwestrze- a podobno jest abstynentem. Podobne "argumenty" dał w wątku : dlaczego Seiko a nie orient...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AkiRonin jest zwyczajnym trolem, pewnie to ten sam co już kiedyś na forum bywał. ;)


Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość AkiRonin

Nie bierzcie tego na poważnie co pisze AkiRonin- gościa ewidentnie trzyma po sylwestrze- a podobno jest abstynentem. Podobne "argumenty" dał w wątku : dlaczego Seiko a nie orient...

Miałem dokładnie tego :

http://www.steinhartwatches.de/de/OCEAN-VINTAGE-GMT,339.html

Kupiłem go od dystrybutora w Szczecinie, bodajże kolega z tego forum jest tym dystrybutorem nawet.

Moje argumenty są wziete z życia, z mojego użytkowania. W ręcę robił bardzo dobre wrażenie ale w szczególach niestety cieńko. Gdyby tam włozyć porządny mechanizm Citizen lub Seiko, poprawić szczegóły i zrobić cenę no powiedzmy z 800pln byłaby to super propozycja. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie śmiem twierdzić, że masz zajebistego pecha do zegarków skoro wszystkie Orienty które miałeś to masakra, divery parowały Tobie pod prysznicem albo co lepsze od mgły...nie masz chłopie szczęścia do zegarków...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość AkiRonin

W takim razie śmiem twierdzić, że masz zajebistego pecha do zegarków skoro wszystkie Orienty które miałeś to masakra, divery parowały Tobie pod prysznicem albo co lepsze od mgły...nie masz chłopie szczęścia do zegarków...

Oj , uogólniasz. Moje dobre odczucia dotycza np bardzo wielu Citizenów, niektórych Casio i Seiko, Bardzo dobry był Rolex Sub ten z ceramiką, Frederique Constant, , Longinesy. Bardzo ale to bardzo źle wspominam np Tag Heuery, miałem ok 10 sztuk , nówek z salonu prawie każdy katastrofa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cytuje tylko to co sam piszesz...To są Twoje słowa a nie moje...na pszyszłość proponuje najpierw zastanowić się nad tym co chce się napisać...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość AkiRonin

Cytuje tylko to co sam piszesz...To są Twoje słowa a nie moje...na pszyszłość proponuje najpierw zastanowić się nad tym co chce się napisać...

Jak już to mam pecha do Orientów i Tag Heuerów. Obie firmy uważam za mega szajs

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj , uogólniasz. Moje dobre odczucia dotycza np bardzo wielu Citizenów, niektórych Casio i Seiko, Bardzo dobry był Rolex Sub ten z ceramiką, Frederique Constant, , Longinesy. Bardzo ale to bardzo źle wspominam np Tag Heuery, miałem ok 10 sztuk , nówek z salonu prawie każdy katastrofa.

Jakie dokładnie i w czym zawiodły Cię Orienty .

Deus Dona Me Vi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość AkiRonin

Miałem Orienta Divera 200m kwarcowego, nie drogi ok 450pln, malo dokladny jak na kwarca, parował konkretnie. 2 orienty lepszej klasy ze wskaznikiem chodu, wr100, szafir , jakas lepsza wersja tez w Polsce kupione automaty, oba chodziły bardzo zle. Miałem też Big mako granatowe, chodził dobrze , nie parował ale z guziczka do przestawiania daty wyłaził jakis niebieski smar. Natomiast maiałem 1 który wspominammbardzo dobrze stauration diver 300m , ten miał klase ale tez cena w sklepach w Polsce była ok 3kpln. To tyle co pamietam. No i uważam , że obecnie już Adriatica ma lepsza jakość kopert, tarcz. Wiec np.Seiko kontra Orient wybieram zdecydowanie Seiko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widać ze masz niewarygodnego pecha , przy takiej ilości posiadanych zegarkow bardzo duża ilość problemów.

Nieczęsto sie to zdarza. Pech ?


Deus Dona Me Vi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość AkiRonin

Widać ze masz niewarygodnego pecha , przy takiej ilości posiadanych zegarkow bardzo duża ilość problemów.

Nieczęsto sie to zdarza. Pech ?

Podobną sytuację miałem z Tagami, nawet gorzej. Ale np Citizenów miałem z 15 i żaden nie zawiódł. Mam nawet 1 chrono , którego dostałem 25lat temu i do tej pory chodzi , mimo , że wtedy byłem dzieciakiem i go katowałem na maxa. Casio też nigdy mi się nie zepsuło, natomiast kilka razy miałem problem z zamknietą w środku niewielką ilościa wilgoci. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przestańcie karmić trolla. Nie karmiony umiera śmiercią naturalną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może zgłosić to do admina:-D


Czas zmienia perspektywę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.