Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
SIRLUKE1

Klub Miłośników Zegarków Steinhart

Rekomendowane odpowiedzi

Kocury

 

Wysłane z mojego GT-I9305


Only Fools Do Not Fear The Sea

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy takie limitki pojawiają się w sprzedaży czy to serie np dla jakiegos forum?

Ciekawe czy do dostania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Steinhart wycofał dziś z oferty Ocean Vintage Red. Oznacza to, że albo nie będzie go już w ofercie, albo pojawi się jakiś facelift  <_<

 

Nikogo już dziś w centrali nie ma, więc się nie mogę dowiedzieć dlaczego tak się stało. Był to jeden z lepiej sprzedających się modeli.

 

Łukasz

 

15:57 - rozmawiałem z Gunterem - będzie facelift.

Ciekawe, co z tego wyjdzie. Jak dla mnie VR to wizualnie najciekawsza opcja z rodziny Ocean One.


keep cool but care

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe, co z tego wyjdzie. Jak dla mnie VR to wizualnie najciekawsza opcja z rodziny Ocean One.

 

hm... wg mnie jedna z ciekawszych propozycji :]


Czas zmienia perspektywę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem, tylko, że rodzina Vintage zostanie ujednolicona. Mamy już OVM i OOV teraz pora na OVR ;)

 

Łukasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

możesz rozwinąć skróty? :]


Czas zmienia perspektywę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

OVM - OCEAN VINTAGE MILITARY

OOV - OCEAN ONE VINTAGE

OVR - Ocean Vintage Red

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OVM - OCEAN VINTAGE MILITARY

OOV - OCEAN ONE VINTAGE

OVR - Ocean Vintage Red

widze ze kolega z Legnicy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OVM - OCEAN VINTAGE MILITARY

OOV - OCEAN ONE VINTAGE

OVR - Ocean Vintage Red

dzięki :]


Czas zmienia perspektywę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowy OVR, jak Wam się podoba ?

 

919119599O1VR_2015_01.jpg

 

 

901799450O1VR_2015_02.jpg

 

Łukasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalezione w sieci, limitowane modele z wycinanymi indeksami, a marine z grawerowanym bezelem.

be2417c6b8a6572cmed.jpg

 

http://s1226.photobucket.com/user/tonyabouharb/media/347e011f-43f9-4733-b9ad-cd4b1d26e264_zpsbb1ec5df.jpg.html

NavB- świetnie wygląda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowy OVR, jak Wam się podoba ?

 

919119599O1VR_2015_01.jpg

 

 

901799450O1VR_2015_02.jpg

 

Łukasz

Fajny choć du.y nie urywa, moim skromnym zdaniem steinhart powinien wzbogacić serie o jakiś model z koronką na godzinie 4 i powinni ulepszyć bransolete a raczej wzbogacić ją o przedłużenie na pianke taką jak ma cerina ds action diver lub seiko monster, sumo. Ewentualnie mogliby pomyslec nad bransoleta zwęrzającą sie ku zapięciu tak jak ma to miejsce w rolexie. Mam steinharta ocan one i mam też invicte divera która ma szerokość bransolety 20mm i muszę przyznać ze węrzsza jest wygodniejsza, nie krępuje tak nadgarstka. Takie moje spostrzeżenie po 2 dwóch tygodniach urzytkowania ocana 1

Edytowane przez rob3rt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czemu nie wywalili mercedesa

Edytowane przez ptaku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... a ja tam kocham mojego "mercedesa". Z czasem się przyzwyczaiłem i "zostaliśmy przyjaciółmi";-)

 

post-55434-0-45067100-1422735671_thumb.jpg

 

Od czasu jak bransoletę wymieniłem na  różne "komplety natowskie" - to mój najwygodniejszy i ulubiony zegarek.

Poza tym jedynie +- 2 sek na dobę traci, a rozpoczyna 3 rok pracy dla mnie.

Więc jak takiego, nawet z znienawidzonymi mercedesami i lupką nie kochać?

Edytowane przez leoric

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowy OVR, jak Wam się podoba ?

 

919119599O1VR_2015_01.jpg

 

 

901799450O1VR_2015_02.jpg

 

Łukasz

Wskazówka godzinową bez mercedesa i byłoby ok.

Deus Dona Me Vi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wskazówka godzinową bez mercedesa i byłoby ok.

 

.. ale taka wersja, z kremowymi indeksami i BEZ MERCEDESA - to przecież Ocean Vintage Military.

Więc już chyba jest OK.

... a bycie homarem Rolka trochę zobowiązuje.

 

 

Można sobie samemu wymienić bezel w OVM na standardowy (nie "militarny") za 15 EURO i mamy swojego "bezmercedesowego MODA" OVR;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie wskazówka mercedesowa zdecydowanie zniechęca do każdego zegarka, podobnie jak i wskazówki cerkiewne. Brr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... a teraz z zupełnie innej beczki:

 

W poprzedni weekend miałem okazję porównać swojego Stenka z Alpiną na żywo.

Byłem wstępnie bardzo zafascynowany tą marką (Alpina) ze zdjęć.

Jednak weryfikacja na żywo i porównanie tych dwóch modeli wypadły, oczywiście według mnie, blado dla Alipny i dobrze dla Steinharta.

Nawet nie wspominając (choć metka z ceną uderzała wręcz w twarz) o ponad trzykrotnej różnicy w cenie.

 

Złośliwi powiedzą, że porównywałem marinę (choć nietypową) z pilotem (też nietypowym), ale jak spojrzycie na zdjęcie - to przez swój rozmiar i stylistykę "vintydżową" jednak bardzo do siebie podobne:

 

post-55434-0-58777700-1422740054_thumb.jpg

Dla porządku: na zdjęciu widnieje Steinhhart Marine Timer i Alpina Pilot Heritage.

 

Ciekaw jestem Waszych spostrzeżeń z takich porównań face-to-face, a raczej koperta-w-kopertę zegarków Steinhharta z podobnymi innych marek. Oczywiście porównanie Oceana z Submarinerem możemy sobie podarować;-)

 

Dzisiaj "znajomy znajomego znajomego" kupował Steinharta i sprzedający zachwalał mu ten produkt jako "wypasiona Certina czy Tissot", ja po tych doświadczeniach powiem, że mam "wypasioną Alpinę" w postaci mojego Marine Timera. Choć pewnie nie powiem tak w tym towarzystwie;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajny były homar pierwszego Suba ref. 6204, albo Explorera 6350, czyli zegarków których nie spotyka się nigdzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... takiego homara 6204 też bym chętnie zobaczył w Steinhartowej odsłonie.

Ocean One Vintage to już krok w tamtą stronę - może jeszcze coś będzie?

 

Na razie najbliżej był chyba MIIK ze swoim Nassau czy kiedyś Kingstonem - ale wskazówki ciągle nie te...:-(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... a ja tam kocham mojego "mercedesa". Z czasem się przyzwyczaiłem i "zostaliśmy przyjaciółmi";-)

 

attachicon.gifOcean1 (603).JPG

 

Od czasu jak bransoletę wymieniłem na  różne "komplety natowskie" - to mój najwygodniejszy i ulubiony zegarek.

Poza tym jedynie +- 2 sek na dobę traci, a rozpoczyna 3 rok pracy dla mnie.

Więc jak takiego, nawet z znienawidzonymi mercedesami i lupką nie kochać?

grzebałeś coś przy stenku przez te 3 lata? czyszcznie, smarowanie itp bezel nadal sie obraca bez problemowo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

grzebałeś coś przy stenku przez te 3 lata? czyszcznie, smarowanie itp bezel nadal sie obraca bez problemowo?

 

Nic a nic nie grzebałem. Jest jednym z najdokładniejszych zegarków jakie posiadam. Planowany serwis - może za rok. Wymienię wtedy wkładkę bezela, bo aluminium się rysuje, a zegarek jest dla mnie typowym "tool watchem".... Choć z drugiej strony nadaje mu specyficznego - akceptowalnego przeze mnie wyglądu.

 

Bezel obraca się teraz bezproblemowo. Choć zdarzają się różne momenty. Jakby czasami temperatura, lub zabrudzenie miały wpływ na obracanie i drobne blokowanie. Kiedyś, za pierwszym razem myślałem, że tak na stałe, ale po jakimś czasie nastąpiło cudowne uzdrowienie. Czasem trochę czyszczenia zegarka w ogóle, i kręcenia w szczególe bezelem przywraca go do formy. Ale takie problemy miały miejsce może 3 razy i nie dłużej jak 1-3 dni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.