Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
SIRLUKE1

Klub Miłośników Zegarków Steinhart

Rekomendowane odpowiedzi

leoric mógłbyś kilka zdjęć nadgarstkowych wrzucić tego Marine Timer??? Zawsze byłem ciekaw tego zegarka ale 22mm w uszach przy zestawieniu z 47mm średnicy mnie zniechęcało, druga kwestia mocno dla mnie zastanawiająca to budowa koperty - czy uszy w tym zegarku są podobnie wykonane jak w pilotach? tzn czy są one wysokie?

Ogólnie jaki jest komfort użytkowania tego zegarka? 

 

 

Z góry dzięki :)

 

 

Edit:

 

A co do OVR to stara wersja zdecydowanie fajniejsza, moim zdaniem.

Edytowane przez Daito

:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic a nic nie grzebałem. Jest jednym z najdokładniejszych zegarków jakie posiadam. Planowany serwis - może za rok. Wymienię wtedy wkładkę bezela, bo aluminium się rysuje, a zegarek jest dla mnie typowym "tool watchem".... Choć z drugiej strony nadaje mu specyficznego - akceptowalnego przeze mnie wyglądu.

 

Bezel obraca się teraz bezproblemowo. Choć zdarzają się różne momenty. Jakby czasami temperatura, lub zabrudzenie miały wpływ na obracanie i drobne blokowanie. Kiedyś, za pierwszym razem myślałem, że tak na stałe, ale po jakimś czasie nastąpiło cudowne uzdrowienie. Czasem trochę czyszczenia zegarka w ogóle, i kręcenia w szczególe bezelem przywraca go do formy. Ale takie problemy miały miejsce może 3 razy i nie dłużej jak 1-3 dni.

ja własnie ciesze sie swoim oceanem one black od jakiś 3 tyg odrazu zamówiłem z ceramiczną wkładką bezla, tylko mi bezel sie zepsuł żeby go obrucić trzeba włożyć tyle siły ile potrzeba do odkręcenia słoika, aż palce bolą juz pisałem do Łukasza w tej sprawie. Będzie naprawione :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

leoric mógłbyś kilka zdjęć nadgarstkowych wrzucić tego Marine Timer??? Zawsze byłem ciekaw tego zegarka ale 22mm w uszach przy zestawieniu z 47mm średnicy mnie zniechęcało, druga kwestia mocno dla mnie zastanawiająca to budowa koperty - czy uszy w tym zegarku są podobnie wykonane jak w pilotach? tzn czy są one wysokie?

Ogólnie jaki jest komfort użytkowania tego zegarka? 

 

22mm w uszach do 47mm średnicy  - nie jest tak, źle gdy pasek jest bardzo gruby - mnie się podoba.

Co do uszu - tak są wykonane jak w pilotach - to ta sama koperta.

 

Komfort - bardzo dobrze. Mam 18 cm w nadgarstku i jest OK. Choć to już górna granica mojej tolerancji i tylko dla tego dziwnego zegarka ją rezerwuję. Niesamowita jest koronka - komfort jej nakręcania jest wręcz wydarzeniem mistycznym:-), a umieszczenie z drugiej strony jest bardzo wygodne przy noszeniu.

 

Zegarek natomiast jest najczęściej zauważanym zegarkiem przez osoby postronne. Jeżeli nie chcę rozmawiać o morskich chronometrach, Johnie Harrisonie, a potem nawiązywać do łodzi podwodnych i stoperów na tych łodziach, wtedy muszę pilnować się aby schować go w pod mankietem (tak, jest to możliwe!). Z czasem stał się też ulubionym moim zegarkiem dla mojej lepszej połowy:-)

 

Kilka zdjęć nadgarstkowych (18 cm) - bardzo proszę:

 

post-55434-0-08110300-1422806011_thumb.jpg

 

post-55434-0-60870700-1422806034_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja własnie ciesze sie swoim oceanem one black od jakiś 3 tyg odrazu zamówiłem z ceramiczną wkładką bezla, tylko mi bezel sie zepsuł żeby go obrucić trzeba włożyć tyle siły ile potrzeba do odkręcenia słoika, aż palce bolą juz pisałem do Łukasza w tej sprawie. Będzie naprawione :)

... będzie dobrze. Pan Łukasz to dla mnie instytucja i wzór na traktowanie klienta:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

specjalnie kolegą pokrętelko zasłoniłeś? pokaż no jak to się prezentuje!:] ciekaw jestem czy aż tak mocno odstaje ;):]

Edytowane przez pk_kamil

Czas zmienia perspektywę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

16f5df86ad7b17be.jpg

 

Witam serdecznie jako, że to mój pierwszy post na forum. Kupiony za namową Kaymana kilka miesięcy temu zegarek z numerem 089/100 spisuje się bez zarzutu i nadal podoba mi się tak samo, jak w dniu kiedy po raz pierwszy go założyłem. Stosunek cena / jakość / wygląd / unikatowość w mojej ocenie jest rewelacyjny.

 

Pozdrawiam i życzę samych równie udanych i dających tyle zadowolenia zakupów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podeślij jeszcze kilka fotek, mi tez się bardzo podoba, a chyba jeszcze kilka zostało...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

specjalnie kolegą pokrętelko zasłoniłeś? pokaż no jak to się prezentuje!:] ciekaw jestem czy aż tak mocno odstaje ;):]

.. a tam od razu specjalnie :D

.. z koronką mam tylko te dwa z pierwszego postu #3505/. Na innych bezczelnie się schowała :o

 

Jeżeli się chowa - to chyba "aż tam mocno" nie odstaje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra, wybrnąłeś z sytuacji ;):]


Czas zmienia perspektywę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... będzie dobrze. Pan Łukasz to dla mnie instytucja i wzór na traktowanie klienta:-)

 

Łukasz, po prostu Łukasz ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Łukasz, po prostu Łukasz ;)

OK. OK. Obiecuję poprawę. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za to lubię mego Stenka :)

 

v85xRW.jpg

 

 

No fakt - zdobienia "unitasa" też bardzo mi się w stenku podobają... choć to ST 1 się zwie...

Edytowane przez Daito

:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za to lubię mego Stenka :)

 

v85xRW.jpg

 

trochę pomarudzę - za dużo to tu nie widać, ale faktycznie ogólne wrażenie robi ciekawe :]


Czas zmienia perspektywę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za to lubię mego Stenka :)

 

... też polubiłem Twojego Stenka :)

Stosunek jakości,wyglądu i wykonania do ceny  jest CUDOWNY!

Edytowane przez leoric

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie podobają się  dekle grawerowane z podobizną pilota i trójzęba z konikiem morskim czyli takie jak mam  :-).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że ceny poszły do góry razem z frankiem. Najbardziej chyba podrożał unitas. :unsure:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś mi powie z własnego doświadczenia ile czasu mniej więcej świeci luma w Ocean 1 black? Chodzi mi +/- o czas w jakim da się odczytać jeszcze godzinę..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy z lumą wszyscy mają takie problemy czy może wady wzroku są przeszkodą? Ja w swoim Rayu/SSA bez wcześniejszego specjalnego naświetlania po przebudzeniu np o 3 w nocy (gdy o np 22 gaszę światło) godzinę spokojnie odczytuję

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś mi powie z własnego doświadczenia ile czasu mniej więcej świeci luma w Ocean 1 black? Chodzi mi +/- o czas w jakim da się odczytać jeszcze godzinę..

 

Z moich doświadczeń:

To zależy czym (źródło światła) i jak długo jest naświetlona....

Przy naświetleniu jasnym światłem słonecznym ładnie świeci mi 1-2 godziny potem przygasa. Raz jednak zdarzyło się, że świeciła całą noc - ale po pierwsze naświetliła się kilka godzin światłem z ogniska a potem odczyt był w "egipskich ciemnościach". Jak specjalnie naświetlam żarówką z lampki - to przeważnie do 1 godziny jest już nieczytelna.

 

Ale to tylko moje doświadczenia z Ocean 1 Green. :(

Edytowane przez leoric

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z moich doświadczeń:

To zależy czym (źródło światła) i jak długo jest naświetlona....

Przy naświetleniu jasnym światłem słonecznym ładnie świeci mi 1-2 godziny potem przygasa. Raz jednak zdarzyło się, że świeciła całą noc - ale po pierwsze naświetliła się kilka godzin światłem z ogniska a potem odczyt był w "egipskich ciemnościach". Jak specjalnie naświetlam żarówką z lampki - to przeważnie do 1 godziny jest już nieczytelna.

 

Ale to tylko moje doświadczenia z Ocean 1 Green. :(

 

Potwierdzam, mialem Ocean GMT i nie swiecil zbyt mocno ani dlugo. Do tego luma na wskazowkach byla szczodrzej nalozona niz luma na indeksach.


Instagram - Lug2Lug

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam, mialem Ocean GMT i nie swiecil zbyt mocno ani dlugo. Do tego luma na wskazowkach byla szczodrzej nalozona niz luma na indeksach.

 

Tak, u mnie istnieje też drobna różnica w nałożęniu lumy na indeksach i wskazówkach - co powoduje też różne świecenie.

Czytałem jednak na WUS, że ktoś komu to przeszkadzało reklamował taki zegarek i otrzymał egzemplarz z równo nałożoną lumą.

Temat  świecenia jest bardzo szczegółowo opisywany na forum Steinharta na WatchUSeek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.