Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
SIRLUKE1

Klub Miłośników Zegarków Steinhart

Rekomendowane odpowiedzi

Zaraz zacznie się dorzucanie pasków nato, wspomnianych perlonów, zwykłych i niezwykłych skórzanych itp. Ten zegarek naprawdę dobrze komponuje się z wieloma rzeczami. Dobry wybór.


Czas ma sens tylko wtedy, kiedy robi się z nim coś sensownego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratuluje. Swietny zegar. Od czerwca prawie non stop na moim nadgarstku. Bo nawet jak zaloze inne to i tak po jakims czasie wraca Steinhart.


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie zdjęcie ze strony Facebook Steinhart Timepieces. Oczywiście już zadałem pytanie Gunterowi, co to jest.

 

Wygląda na nowy model z serii Nav B-uhr, tylko dziwi mnie, że pokazał go w pełnej krasie przed wprowadzeniem do sprzedaży. Nie robi tego nigdy ... hmm

 

Śledztwo w toku :)

 

11091424_939426086100154_245284000815956

Edytowane przez SIRLUKE1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra wystarczyło przeczytać komentarze pod zdjęciem. Była to bardzo krótka limitacja 25 sztuk.

 

Głupi ja :D

 

Łukasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę się czepiać, ale S na kawie to logo Seiko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę się czepiać, ale S na kawie to logo Seiko

Wie co dobre. :D


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tag może to Stenek też. :)


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaraz zacznie się dorzucanie pasków nato, wspomnianych perlonów, zwykłych i niezwykłych skórzanych itp. Ten zegarek naprawdę dobrze komponuje się z wieloma rzeczami. Dobry wybór.

 

 

Gratuluje. Swietny zegar. Od czerwca prawie non stop na moim nadgarstku. Bo nawet jak zaloze inne to i tak po jakims czasie wraca Steinhart.

 

Dzięki koledzy! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę się czepiać, ale S na kawie to logo Seiko

chyba Shreka bardziej :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To Steinhartowi nie grozi. Straciliby swiss made.

 

Nie do końca :)

 

Soprod A-10 to podobno mechanizm konstrukcji... Seiko, który został zakupiony przez Festine :)


Instagram - Lug2Lug

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

. . . . . . . . . . Dziś garniturowo

Fotka wyjątkowo udana. ;)


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca :)

 

Soprod A-10 to podobno mechanizm konstrukcji... Seiko, który został zakupiony przez Festine :)

A Festina juz od dawna jest Hiszpanska. Wiec skad swiss made na Steinhartch? Nie jest tk, ze mechanizm musi byc szwajcarski by moc oznakowac w ten sposob zegarek?

Druga sprawa, na stronie Steinharta winieje info o werkach in house. To rzeczywiscie sa ich werki?


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A Festina juz od dawna jest Hiszpanska. Wiec skad swiss made na Steinhartch? Nie jest tk, ze mechanizm musi byc szwajcarski by moc oznakowac w ten sposob zegarek?

Druga sprawa, na stronie Steinharta winieje info o werkach in house. To rzeczywiscie sa ich werki?

 

Co do "szwajcarskości" Stenków z Soprodem, to też się kiedyś zastanawiałem, skąd taki napis na tarczy, skoro w zasadzie tam chyba nie ma niczego swiss made :)

Co do werków in-house, to Stenek nie ma żadnego werku swojego, te co są, to są modyfikacje istyniejących, a więc ST5 to zmodyfikowana ETA 2824, a ST 1 Premium, to zmodyfikowany Unitas 6497.

W ST5 mody to głównie ozdobniki, natomiast nieco fajniej jest zmodyfikowany Unitas - nawet swego czasu chciałem nabyć taki zegarek od Stenka, no ale póki co, niestety przeszła mi ochota :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo Soprod A10, to bardzo dobry werk, uważam, że dużo lepszy od ETA 2824 i co najmniej porównywalny (o ile nie lepszy) z 2892.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z plotek w internecie mozna wyczytac, ze Soprod (czyli Seiko) byl montowany w starszych modelach Grand Seiko. Mysle, ze jesli to prawda to swiadczy to o jakosci tych mechanizmow :)


Instagram - Lug2Lug

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Soprod - Seiko ? To chyba jakieś pomówienia bo jak ostatno ryłem to nie znalazłem najmniejszego związku. Poproszę o źródło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.