Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
SIRLUKE1

Klub Miłośników Zegarków Steinhart

Rekomendowane odpowiedzi

Odnośnie rozmiarów.

Wpadł mi w oko ostatnio Marine Rome.

Czy nadgarstek 17 to nie za mało?

Moja kolekcja jest bardzo skromna - tylko jeden zegarek - Archimede Arcadia 42mm (teraz nazywają się Klassik). Jak go kupiłem to wydawał mi się duży. Teraz jest "normalny". Ale bardziej niż średnicy obawiam się grubości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam 17mm i było przyciężko, zegarek poszedł do ludzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest wersja 38mm Mariny, no ale to nie rzymianka i bez małej sekundy. Moim zdaniem przy tym zegarku może być trochę za duży, ale skoro Archimede uważasz że jest dobry to może i ten Ci przypasuje. To podobne zegarki a różnica to 1 mm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie rozmiarów.

Wpadł mi w oko ostatnio Marine Rome.

Czy nadgarstek 17 to nie za mało?

Moja kolekcja jest bardzo skromna - tylko jeden zegarek - Archimede Arcadia 42mm (teraz nazywają się Klassik). Jak go kupiłem to wydawał mi się duży. Teraz jest "normalny". Ale bardziej niż średnicy obawiam się grubości.

Ja mam 18,5 i Rzymianka jest idealna.Fakt, jest dość gruba ale u mnie leży ok.Na Twój nadgarstek może byćtrochę za duża, tym bardziej że ma dość długie uszy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 18,5 i Rzymianka jest idealna.Fakt, jest dość gruba ale u mnie leży ok.Na Twój nadgarstek może byćtrochę za duża, tym bardziej że ma dość długie uszy

Patrzę na rękę i jest ok (u mnie też 18.5). Jakby było trochę mniej też nie byłoby źle (ale ja lubię większe zegarki).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patrzę na rękę i jest ok (u mnie też 18.5). Jakby było trochę mniej też nie byłoby źle (ale ja lubię większe zegarki).

Ja długo się zastanawiałem aż w końcu kupiłem i zegar jest cudny!!! Jak chcesz świeżą używkę to jest wystawiona na olx za 1600.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja długo się zastanawiałem aż w końcu kupiłem i zegar jest cudny!!! Jak chcesz świeżą używkę to jest wystawiona na olx za 1600.

Nie widzę na olx. Mogę prosić o linka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na allegro jest od jakiegoś czasu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak myślicie - pilot Steinharta w bronzie nada się na EDC ? Czy koperta będzie za delikatna ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie. Jakby komuś znudził się Ocean One Vintage, albo Ocean Vintage Military,  to ja bym chętnie odkupił   :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak myślicie - pilot Steinharta w bronzie nada się na EDC ? Czy koperta będzie za delikatna ?

 

Nada się na zegarek codzienny, nie jest t delikatna. Noszę pilota i jestem zadowolony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś zna tego sprzedawcę z allegro i może polecić. Czy cena jest odpowiednia? Może będzie wysyp nietrafionych prezentów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy cena jest odpowiednia? Może będzie wysyp nietrafionych prezentów

Co do ceny to kwestia indywidualna, w sumie zegarek jest jak nowy, ale leży już jakiś czas. Spróbuj ponegocjować cenę.

 

Na wysyp bym nie liczył.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Kuback ja noszę w stali, bo pasuję mi to do kolorów ubrań: niebieski, granatowy, popielaty jasny, ciemny i pochodne. Natomiast jeśli ktoś gustuje bardziej w brązach, beżach to  jak najbardziej Steinhart w brązie będzie odpowiedni.  Być może koperta z czasem ściemnieje.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Iceberg, mnie właśnie martwi najbardziej to czy przez to ze koperta jest z bronzu nie będzie zbyt delikatna. Złote mi sie podobają, ale brak mi śmiałości żeby je nosić wiec pomyślałem o bronze :) jedyna wada dla mnie to ręczny naciąg :/

 

 

Wysłane z mojego iPad przez Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Iceberg, mnie właśnie martwi najbardziej to czy przez to ze koperta jest z bronzu nie będzie zbyt delikatna. Złote mi sie podobają, ale brak mi śmiałości żeby je nosić wiec pomyślałem o bronze :) jedyna wada dla mnie to ręczny naciąg :/

 

A nie martwi Cię to, że brąz będzie podlegał utlenianiu, po jakimś czasie pojawi się patyna, wg mnie słabo to wygląda.

Naciąg manualny to jest duży + tego mechanizmu, a jaka przyjemność. Wystarczy nakręcać raz na 2 dni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patyna nawet w pewnym stopniu mi sie podoba - bedzie miał charakter. A widziałem tez ze sa sposoby na jej czyszczenie ;)

 

 

Wysłane z mojego iPad przez Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Występują różne rodzaje brązów (chodzi o skład chemiczny), ale sam w sobie brąz jest wytrzymały. Przy normalnym użytkowaniu, bez prac fizycznych, bez siłowni ( można zdjąć zegarek)  ''delikatnością'' to bym się nie przejmował. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem w pażdzierniku Ocean Titanium 500 Premium z mechanizmem Soprod A 10-2 i mam problem, ponieważ zegarek zaczął się ostatnio (ostatnie 2 tygodnie) spieszyć i to dość mocno - w ciągu 4-5 dni nawet do 10 min. Czy ma ktoś podobny problem? Co ewentualnie mogę zrobić? Zegarek noszę regularnie każdego dnia. Wcześniej nie zauważyłem, żeby tak szybko się spieszył.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odchyłkę mierzymy po 24godzinach od ustawienia -np. korygujesz czas ze wzorcem o 9rano - sprawdzasz dnia następnego również o 9rano...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem w pażdzierniku Ocean Titanium 500 Premium z mechanizmem Soprod A 10-2 i mam problem, ponieważ zegarek zaczął się ostatnio (ostatnie 2 tygodnie) spieszyć i to dość mocno - w ciągu 4-5 dni nawet do 10 min. Czy ma ktoś podobny problem? Co ewentualnie mogę zrobić? Zegarek noszę regularnie każdego dnia. Wcześniej nie zauważyłem, żeby tak szybko się spieszył.

 

Zapraszam na PW.

 

Łukasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

:)

 

20160108_092308.jpg

 

 

Cudo :) Dasz namiar gdzie można nabyć takie paski ? 

Edytowane przez junek92

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.