Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
SIRLUKE1

Klub Miłośników Zegarków Steinhart

Rekomendowane odpowiedzi

Ile osób tyle zdań i dobrze !

 

Mi tam się podoba, wrzucę na mesh i będę się dumnie chwalił, na dzielnicy ;):D

 

 

Zdjęcia Tritona świetne. Wylądują na tapecie !

 

Łukasz

Edytowane przez SIRLUKE1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza recenzja Nav B-Uhr Baltic Sea ... po niemiecku :)

 

 

https://uhrforum.de/steinhart-baltic-sea-sonderedition-aus-polen-t262538

 

Dziś otrzymałem profesjonalne zdjęcia, jak tylko je umieszcze w chmurze, dam link.

 

Mariusz dobra robota, dziękuje ;)

 

Łukasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo sympatyczny zegareczek :)


Pozdrawiam, Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nieźle to na zdjęciu wygląda. Jakoś wcześniejsze grafiki nie przedstawiały go ciekawie. Ale dość spory się wydaje.


Czas ma sens tylko wtedy, kiedy robi się z nim coś sensownego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na żywo bardzo zyskuje, sam byłem go ciekaw. Na ręce się dobrze układa, chyba ma lekko krótsze uszy niż w NAV B 47 mm.

 

Łukaszu gratuluję sikora !

 

Łukasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bałtyk w nowym ubranku:

 

post-5518-0-81723200-1464899228_thumb.jpg

 

post-5518-0-63849600-1464899224_thumb.jpg

 

post-5518-0-79203100-1464899219_thumb.jpg

 

 

Łukasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawostka: w sobotę mój Military Vintage stał się prawdziwym military zegarkiem. Otóż przyjął trafienie rykoszetem - pociskiem cal. 5,56 NATO, będąc na moim nadgarstku. Wierzcie lub nie ale pocisk trafił mnie w kostkę dłoni, następnie nadgarstek, potem w zegarek, odbił się i trafił kolegę w policzek, a potem drugiego również w policzek. Na mojej ręce spowodował niewielką ranę (wystarczył plaster), kolegom nic (pancerne taktyczne brody), a na zegarku wykruszył się delikatnie chrom. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawostka: w sobotę mój Military Vintage [...], a na zegarku wykruszył się delikatnie chrom. 

 

Jaki chrom Ci się wykruszył? Skąd Ty tam wziąłeś chrom?

 

A swoja drogą, o ile nie jesteś na wojnie, a pewnie nie jesteś, to ktoś zachował się jak debil i zignorował wszelkie zasady bezpieczeństwa dopuszczając do strzelania, albo dopuszczając ludzi do   miejsca, w którym możliwe jest rykoszetowanie pocisków - i ja bym się raczej taką głupotą nie chwalił.

Edytowane przez Daito

:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brzmi jak opowieść o żelaznym wilku :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Otóż przyjął trafienie rykoszetem - pociskiem cal. 5,56 NATO, [...] pocisk trafił mnie w kostkę dłoni, następnie nadgarstek, potem w zegarek, [...] Na mojej ręce spowodował niewielką ranę (wystarczył plaster), [...]

 

Miałeś  jakieś rękawice z osłoniętymi palcami i kostkami? 

 

BTW

Też uważam, że zamiast chwalić się na forum, powinieneś plackiem leżeć w kościele (razem z kolegami) i dziękować Bozi, że nie masz rozpieprzonej ręki z nadgarstkiem i przedramieniem włącznie, o koledzy (przynajmniej jeden z nich) dziury w oczodole i mózgu.

Edytowane przez rradek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyjaśniam - praktycznie na każdej strzelnicy dochodzi do rykoszetów. Powodem zaistniałej sytuacji był fakt strzelania z broni długiej do ciężkich celów na małej odległości (15-25m). Energia kinetyczna odbitego pocisku (małego kalibru, takiego, który wraca do strzelca a nie zmienia lekko kierunek) jest stosunkowo niewielka. Oczywiście może zrobić kuku ale raczej nic groźnego (oczywiście oczy muszą być dobrze chronione). Jedyne poważne ryzyko to np trafienie w tętnice szyjną ale takie samo ryzyko podejmują np gracze ASG. Reasumując, brzmi groźnie ale dla osób, które nie są w temacie.

Rąk osłoniętych nie miałem - niestety zgubiłem na strzelnicy już dwie pary rękawiczek :P

Daito, myślałem, że koperta jest chromowana. W każdym razie ślad na kopercie jest.

Edytowane przez StarskiPL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyjaśniam - praktycznie na każdej strzelnicy dochodzi do rykoszetów. Powodem zaistniałej sytuacji był fakt strzelania z broni długiej do ciężkich celów na małej odległości (15-25m). Energia kinetyczna odbitego pocisku (małego kalibru, takiego, który wraca do strzelca a nie zmienia lekko kierunek) jest stosunkowo niewielka. Oczywiście może zrobić kuku ale raczej nic groźnego (oczywiście oczy muszą być dobrze chronione). Jedyne poważne ryzyko to np trafienie w tętnice szyjną ale takie samo ryzyko podejmują np gracze ASG. Reasumując, brzmi groźnie ale dla osób, które nie są w temacie.

Rąk osłoniętych nie miałem - niestety zgubiłem na strzelnicy już dwie pary rękawiczek :P

Daito, myślałem, że koperta jest chromowana. W każdym razie ślad na kopercie jest.

 

Do ćwiczenia strzelania na do bliskich/ciężkich celów używa się amunicji typu Frangible - wtedy nie ma rykoszetów, bo pocisk przy trafieniu w cel rozpada się na drobne kawałki które co prawda również rozpryskują się w różne kierunki ale fragmenty pocisków są na tyle drobne że energia kinetyczna jaką są obdarzone nie jest w stanie spowodować w zasadzie żadnych obrażeń - oczywiście okulary obowiązkowe. ;) Nie spotkałem się z rykoszetem przy zastosowaniu takiej amunicji na tyle silnym aby "odłupać" fragment stalowej koperty.

Edytowane przez Daito

:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to podbiję temat...

 

Faktycznie O1 vintage to najładniejszy model wśród O1

 

 

 

 

Zgadzam się z przedmówcą ;)

post-87995-0-87741400-1465727268_thumb.jpg

post-87995-0-83061900-1465727476_thumb.jpg

Edytowane przez Ziom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to dorzucę...

 

245yrep.jpg


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś uznawałem tylko NAV B na Unitas, obecnie jednak, bardziej podoba mi się właśnie taki A-Type - po prostu klasyka gatunku :)

 

Łukasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.