Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
SIRLUKE1

Klub Miłośników Zegarków Steinhart

Rekomendowane odpowiedzi

Gość GCE

Bauhaus inspirowany Junghansem byłby świetny, jednak to stylistyka w której lekkość formy jest bardzo istotna a finezja i Steinhart'owe koperty jak do tej pory nie idą w parze... Gdyby jednak udało się zamknąć taki projekt byłoby bardzo OK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pilot bez daty, extra.

wygląda świetnie poza niebieskim obramowaniem wskazówek - jakoś nie pasuje do pilota

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wygląda świetnie poza niebieskim obramowaniem wskazówek - jakoś nie pasuje do pilota

Niebieskie obramowanie wskazówek mam też na NavB Uhr, ale tarcza jest czarna.  Dużo też zależy od kąta patrzenia

post-87445-0-52568600-1469125469_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten też fajny ale hmm te niebieskie wskazówki jednak bardziej mi pasują do jasnych tarcz i bardziej formalnych zegarków - pilotowi wystarczy kontrastowa biała ( nawet przy antracytowej tarczy )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niebieski kolor wskazówek to wprost nawiązanie do historycznych B-Uhr'ow z lat 40 ubiegłego wieku jak choćby tych wykonanych przez IWC z termicznie barwionymi wskazówkami na niebiesko.

 

Tu to fajnie widać na filmie od min 8:20

https://www.hodinkee.com/articles/john-mayer-talks-original-iwc-big-pilot-the-new-big-pilot-collection-and-the-infamous-letter-video

 

Steinhart więc ładnie nawiązał do historii.

Edytowane przez leoric

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niebieski kolor wskazówek to wprost nawiązanie do historycznych B-Uhr'ow z lat 40 ubiegłego wieku jak choćby tych wykonanych przez IWC z termicznie barwionymi wskazówkami na niebiesko.

Tu to fajnie widać na filmie od min 8:20https://www.hodinkee.com/articles/john-mayer-talks-original-iwc-big-pilot-the-new-big-pilot-collection-and-the-infamous-letter-video

Steinhart więc ładnie nawiązał do historii.

no faktycznie - przy tych wskazówkach wiele zależy od kąta padania światła choć na żywo wydawało mi się że większość współczesnych pilotów np. IWC nie ma tego elementu

a artykuł i video świetne

Edytowane przez capirex

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To prawda, nawiązanie do

 

Niebieski kolor wskazówek to wprost nawiązanie do historycznych B-Uhr'ow z lat 40 ubiegłego wieku jak choćby tych wykonanych przez IWC z termicznie barwionymi wskazówkami na niebiesko.

Tu to fajnie widać na filmie od min 8:20
https://www.hodinkee.com/articles/john-mayer-talks-original-iwc-big-pilot-the-new-big-pilot-collection-and-the-infamous-letter-video

Steinhart więc ładnie nawiązał do historii.

 

Zgadza się, nawiązanie do historii, także numerem specyfikacji  Fl. 23883 wygrawerowanym na kopercie w jednym z modeli Nav B Uhr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Military 47 na nieco innym pasku ;)

 

23.07.16a.jpg

 

23.07.16b.jpg

 

23.07.16c.jpg

 

Mistrzostwo świata od Nickstraps :D


World Wide Watches

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie na tym pasku! Nie myslales o tym żeby mu ładnie wyszczotkowac/zmatowic bezel?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No trzecia będzie, ale póki co muszę się uporać z Baltic Sea, nie chcę zaczynać czegoś nowego jak mam jeszcze do sprzedania drugą limitację,

 

Ja będę szedł w kierunku jakiegoś moda Ocean One lub właśnie Bauhaus, może w chrono ?

 

Damian zapewne będzie w temat zaangażowany, o ile wyrazi chęć :)

 

Łukasz

 

Z miłą chęcią pomogę :)

Mi się marzy jakieś edc na bransolecie, coś jak Aquaterra czy datejust. Tylko też nie ma odpowiedniej koperty, no może ta od Oceana gmt vintage? 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie na tym pasku! Nie myslales o tym żeby mu ładnie wyszczotkowac/zmatowic bezel?

 

Nie, podoba mi się z blingiem ;) Zresztą przez te śrubki to by pewnie nie wyszło ładnie. ;)


World Wide Watches

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

,,Na żywo''  :)

 

Świetny zegarek... by był jakby miał tarczę brązową (coffe) albo zieloną (khaki), jakby guma była mocowana bezpośrednio do uszu a nie na maskownice bransoletowe. Ta tarcza z kolei świetnie wyglądałaby w stalowej kopercie...  


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świetny zegarek... by był jakby miał tarczę brązową (coffe) albo zieloną (khaki), jakby guma była mocowana bezpośrednio do uszu a nie na maskownice bransoletowe. Ta tarcza z kolei świetnie wyglądałaby w stalowej kopercie...  

 

Zgadzam się, mam takie same odczucia. Guma curved end z możliwością regulacji, a  nie przycinania. Bezel i tarcza w tym samym kolorze, taki O1 w stali bez daty :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aaaa podbiję "uśmiechem grabarza"  ;) 

 

vimsd2.jpg

rm8j5x.jpg


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajny zegarek dla mnie. Jak lubisz stylistykę militarną to super wybór.

 

Wytapane z mojego Huawei P9.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, ale inspiracja Zenithem jest duża, choć tzw. trench watches robiło wielu innych. Zatem kwestia homage jest tutaj mniej oczywista.

 

img_5090_750x736.jpg

 

img_4919_750x655.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co myślicie o takim modelu?

 

http://steinhart-zegarki.pl/pl/p/MILITARY-BLACK-42-MM/171

 

Od dawna szukam czegoś na Unitasie a military to zdecydowanie moja stylistyka.

 

Jakby miał większy WR to nosiłbym od dawna ;)  Niestety WR 3ATM eliminuje zegar z kręgu mojego zainteresowania - niemniej jak ściągasz zegarek gdy myjesz ręce to będziesz zadowolony :) 


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawodność WR30 jest miejską legendą. Mój ML ma taką wodoszczelność i nadal dobrze się nosi.

 

Przy okazji, szkoda że na rynku jest tak mało ciekawych zegarków z Unitasem. Podoba mi się Stowa Antea na danym werku, ale sam nie wiem, czy nie wolałbym czegoś militarnego...

Edytowane przez Istvan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawodność WR30 jest miejską legendą. Mój ML ma taką wodoszczelność i nadal dobrze się nosi.

 

 

To wszystko zależy jaki tryb życia prowadzisz ;)


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.