Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
SIRLUKE1

Klub Miłośników Zegarków Steinhart

Rekomendowane odpowiedzi

Jako, że to mój pierwszy post na tym forum, to witam wszystkich fanów marki Steinhart, a także zegarków w ogóle  :)

Poniżej prezentuję swój pierwszy mechaniczny zegarek - Steinhart Ocean One Green. Szczerze mówiąc długo się zastanawiałem nad wyborem tego modelu, a to ze względu na jego wtórny design naśladujący (czy wręcz kopiujący) jednego z największych klasyków wśród diverów, jednak ten wygląd na tyle mi się podoba, że nie potrafiłem się oprzeć. Pewnie "starzy wyjadacze" wśród kolekcjonerów nie szanują tego typu zegarków, ale mam nadzieję, że nowicjuszowi zostanie to wybaczone  :P A chyba najgorszy w tym wszystkim jest fakt, że mimo krótkiego czasu posiadania przeze mnie Steinharta, człowiek już myśli o kolejnym zegarku  :lol:

2017-07-15_14.04.21.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich! Forum obserwuję od dawna, dziś w końcu zdecydowałem się zarejestrować ;)

 

Steinhart to jedyny zegarek, którego nie jestem w stanie sprzedać. Po półtora roku użytkowania nadal prezentuje się całkiem nieźle ;)

 

35127300793_1c50faa0d8_b.jpg

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kamix

Witaj w klubie nie przejmuj się podobieństwem zegarka do firmy R. Ważne że Tobie się podoba.

 

 

Łosi3k

A i Ty witaj w klubieMasz świetny model nie dziwie się że nie jesteś w stanie go sprzedać Super się prezentuje.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piotrek, military 47 byłby dla mnie, gdyby nie mała sekunda.

Kamix, nie sądzę, żeby komukolwiek przeszkadzał tu wygląd klasyka, dla mnie za mały i nie lubię pryszczy na szkle, ale to moje prywatne zdanie.

Łosi3k apollon u mnie przegrał z trytonem, ale wymienny bezel jest genialną opcją

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Steinhart Ocean 1 titanium 500, warto brać Panowie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy Forumowicze,

A nie wiecie czy w istnieje możliwość przymierzenia ocean one gdzieś w Poznaniu?

 

Dzięki za informację z gory

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Capri

Steinhart Ocean 1 titanium 500, warto brać Panowie?

Nawet więcej niż warto  :D  mam takiego ponad osiem miesięcy. Chodzi punktualniej niż niektóre kwarce. Odchyłka w tej chwili wynosi zero, przy noszeniu zegarka, w rotomacie jakieś 2 sekundy na plus. Tak samo straszyli mnie tytanem, "otóż nie Marianie" zegarek wygląda jak z fabryki, a noszę go bez przerwy, bransoleta ma ślady, ale one jakoś same znikają po czasie. Cud  <_<  Miałem kupować certinę, glicyne sub, ale  tam jest podstawowa eta, a tu w wersji top. Zegarek powinien kosztować nie 2500 a 6000zł 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet więcej niż warto  :D  mam takiego ponad osiem miesięcy. Chodzi punktualniej niż niektóre kwarce. Odchyłka w tej chwili wynosi zero, przy noszeniu zegarka, w rotomacie jakieś 2 sekundy na plus. Tak samo straszyli mnie tytanem, "otóż nie Marianie" zegarek wygląda jak z fabryki, a noszę go bez przerwy, bransoleta ma ślady, ale one jakoś same znikają po czasie. Cud  <_<  Miałem kupować certinę, glicyne sub, ale  tam jest podstawowa eta, a tu w wersji top. Zegarek powinien kosztować nie 2500 a 6000zł 

 

Myślałem nad Certiną DS Diver Titanium, ale może Stenka warto rozważyć... Na plus Certiny - jest trochę większa (43,2 mm) i wygląda ładniej. Steinhart podaje, że Titanium 500 waży 80g, faktycznie jest taki lekki?? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Tak samo straszyli mnie tytanem, "otóż nie Marianie" zegarek wygląda jak z fabryki, a noszę go bez przerwy, bransoleta ma ślady, ale one jakoś same znikają po czasie. Cud  <_<   

 

W wątku o certinie koledzy mi piszą, że tytan mocno jest podatny na uszkodzenia... To Steinhart jakiś nowy tytan wynalazł czy co?  ;)

 

Certina waży 121g czyli sporo więcej od Steinharta - ciekawe skąd taka duża różnica 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

80 to chyba bez bransolety.

A sam zegarek również polecam. Na razie nosze ok 3 miesiące ale mega sie nim ciesze.

I potwierdzam - bardzo punktualny.

F

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tymi 80g to musi być pomyłka w opisie, sprawdziłem że przy Ocean 1 Titanium GMT jest podane 145g...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Elegancki.

 

jakie ma odchyły dobowe przy stałym noszeniu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, brąz. Chodził za mną od jakiegoś czasu i się w końcu skusiłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajnie wygląda, uwielbiam brąz, jednak dla mnie to stanowczo zbyt mikry rozmiar. Ale gratuluję pięknego nabytku!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, dla mnie właśnie w sam raz. Szukałem czegoś w brązie o średnicy 40-42mm i wybór padł właśnie na tego Stenka. Fajny zegar, jestem zadowolony. Coś odmiennego w kolekcji i czekam niecierpliwie jak będzie się rozwijała patyna :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dużo noś, nie zdejmuj na noc i do kąpieli. Kilka stron wstecz wstawiłem foty Tritona Bronze po roku używania jako tooolwatcha. Fajnie wygląda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.