Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
SIRLUKE1

Klub Miłośników Zegarków Steinhart

Rekomendowane odpowiedzi

Ten Stenek jest bardzo fajny.

Mi bardziej podoba sie z lumą vintage- ale to mi :-)

Niech sie nosi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowy stenek chrono 47mm. Cieszy bardzo

47mm?! :) Ile masz w nadgarstku? Zegarek świetny, tylko rozmiar odstrasza...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W łapie mam 20 cm. Wiec kupuje tylko duze zegarki

 

I trzeba szyć długie paski ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

- czyli najpewniej potrzebny by był pasek Steinhartowski w rozmiarze XL. Miałem podobny problerm z moim Steinhartem B-Uhr o średnicy 44 mm który na moim nadgarstku o obwodzie ca. 195 mm. wymagał rozmiaru XL właśnie, a dla utrzymania "toźsamośći wizualnej" tego typu zegarka/modelu chciałem mieć pasek orginalny lub maksymalnie do orginalu zbliźony, na pewno - jak to w przypadku zegarków "pilot" - z podwójnymi nitami. Niestety obecnie Steinhart nie oferuje (chwilowo) rozmiaru XL a ja swój dostałem uźywany od miłego kolegi z tego Forum.


- im więcej wolno

- tym mniej wypada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czarny ze zdjęcia szyty na zamowienie. Normalne paski za krótkie

Sam go robiłem przecież ;)

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

- jest bardzo fajny, natomiast zastanawiam się czy podwójne nity typowe w paskach takich zegarków nie dodały by mu "lotniczej" w typie oldschool'owym urody :)


- im więcej wolno

- tym mniej wypada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe zegarki, na dobrych werkach, tylko te rozmiary  :( , na Unitasie to zrozumiałe, ale ETA 28xx?.

Mnie najbardziej by pasował tak 40-42 mm. powiedzmy na etce 2804 -bez automatu lecz z stopsekundą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Steinhart ma sympatyczną ofert zegarków o średnicy 39 mm. (tzw. linia 39)


- im więcej wolno

- tym mniej wypada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

- no właśnie :) w moich rękach Steinhart nie wziął się z czczej zachcianki, polecił mi tą markę znany zegarmistrz z Poznania wielokrotnie wysoko oceniany na tym Forum. Onźe opiekuje się zegarkami moich Bliskich takimi jak IWC czy Vacheron Constantin, a wiedząc iź z racji wzroku szukam zegarka zapewniającego dobrą widoczność wskazań a nie jestem skłony do wydania znacznej kwoty na zegarek skierował mnie w kierunku Steinhartów właśnie. Swoje pierwsze wraźenia opisalem w tym wątku kilka miesięcy temu (wpis #7116  z 29 sierpnia 2018). I owszem mam jedno do dodania: otóź tryb źycia i sposób uźywania zagarka ma istotny wpływ na jego zachowanie jeśli jest to zegarek z automatycznym naciągiem; jeśli praca to praca przy biurku czyli człowiek nie rusza się energicznie w ciągu dnia z zegarkiem na ręku to rotomat wydaje się być niezbędny dla utrzymania zegarka na stałym chodzie. 

Edytowane przez Jacek A. R.

- im więcej wolno

- tym mniej wypada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie dla linii Pilot :(

Steinhart ma sympatyczną ofert zegarków o średnicy 39 mm. (tzw. linia 39)

Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak jest...to konsekwencja historii tego modelu, bywał on oferowany w znacznie większej średnicy i to do noszenia nie na ręku/nadgarstku a przymocowany znacznie dluźszymi paskami na...udzie, aby obie ręce były wolne do pilotowania maszyny...ale rozumieć - nie znaczy akceptować - chętnie miałbym Steinharta o średnicy 42 mm - i powoli dociera do mnie, źe, być moźe, skończy się to Oceanem 1 Black, mimo wszelkich wątpliwości.

Edytowane przez Jacek A. R.

- im więcej wolno

- tym mniej wypada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest pilot 42mm - Baltic Sea, niestety limitka.


Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Sol - bardzo dziękuję za oświecenie, z zainteresowaaniem zapoznałem się z tym zegarkiem

https://zegarkiipiora.com/2016/05/31/steinhart-nav-b-uhr-baltic-sea-limited-edition-recenzja/

To rzeczywiście bardzo sympatyczna propozycja,  wszakźe moje osobiste preferncje są chyba zbyt staroświeckie :)

Edytowane przez Jacek A. R.

- im więcej wolno

- tym mniej wypada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Sol - bardzo dziękuję za ośsiecenie, z zainteresowaaniem zapoznałem się z tym zegarkiem

https://zegarkiipiora.com/2016/05/31/steinhart-nav-b-uhr-baltic-sea-limited-edition-recenzja/

To rzeczywiście bardzo sympatyczna propozycja, wszakźe moje osobiste preferncje są chyba zbyt staroświeckie :)

Hehe, mamy chyba dosc podobne zdanie na temat tej limitki:)

Pozdrawiam serdecznie

 

Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak jest...to konsekwencja historii tego modelu, bywał on oferowany w znacznie większej średnicy i to do noszenia nie na ręku/nadgarstku a przymocowany znacznie dluźszymi paskami na...udzie, aby obie ręce były wolne do pilotowania maszyny...ale rozumieć - nie znaczy akceptować - chętnie miałbym Steinharta o średnicy 42 mm - i powoli dociera do mnie, źe, być moźe, skończy się to Oceanem 1 Black, mimo wszelkich wątpliwości.

 

Niestety to bajka, nie da się wygodnie i dokładnie odczytać tak noszonego zegarka, natomiast zapięty na przedramieniu  na kurtce jak najbardziej !  :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

- jeśli bajka - to jaka fajna, aczkolwiek specyfikacja Reichsluftfahrtministerium“ (RLM) – Imperial Air Ministry podana tu:

 

https://orums.watchuseek.com/f7/please-educate-me-flieger-vs-b-uhr-vs-type-type-b-thanks-471074.html

 

w rzeczy samej mówi o "Long leather strap (to be worn on the sleeve of a flight jacket). Zamieszczony tamźę rysunek na pierwszy rzut oka moźe rzeczywiścke sugerować iź bardzo długi pasek słuźy do zamocowania na udzie nie na rękawie kurtki. Dzięki za zwrócenie uweagi.

Edytowane przez Jacek A. R.

- im więcej wolno

- tym mniej wypada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.