Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
SIRLUKE1

Klub Miłośników Zegarków Steinhart

Rekomendowane odpowiedzi

A propos GMT, byla tez kiedyś taka limitka z Hong Kongu.

post-95072-0-45801700-1564990264.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niestety, przy moim 17cm nadgarstku wyglądałby komicznie. Mam zwykłego Ocean 39mm właśnie i jest perfekcyjny ;)

 

__________

https://www.instagram.com/prz.wil/

Nadgarstek mam taki sam, po godzinach wertowania forum zdecydowałem się na Ocean One Vintage, sprawdzałeś go u siebie czy to tylko przypuszczenie ze gabarytowo nie spasuje?

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowe z gwarancja sprzedawala również Kawiarnia zegarmistrzowska http://zegarmistrzowska.pl

 

Wiem bo tam kupowałem. Jest natomiast zastanawiające, że oficjalna strona z ofertą jest nieaktywna. Czyżby zakończyli działalność. Może odezwie się kolega ze Szczecina będący twarzą marki na terenie Polski.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O ile z foto nadgarstkowym pomogę, to z samym paskiem już nie dam rady - jest niedostępny :(

 

__________

https://www.instagram.com/prz.wil/

 

Na tym zdjęciu dobrze widać, że Ocean One jest szary, a nie czarny.

Edytowane przez DawPi
Nie cytujemy zdjęć.

Lubię divery, nie lubię chronografów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawa strony wyjaśniła się. Certyfikat jest nieaktualny w związku z czym połączenie https z tą stroną jest traktowane jako niebezpieczne (przeglądarka Edge). Firefox dopuszcza tę stronę jako niezaufaną na własne ryzyko (dodanie jej jako wyjątek).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Thomas666 (Napisano wczoraj, 23:01)

 

Gratuluję Ci poczucia humoru rodem z tygodnika " Szpilki" z jego ostatniego wydania w 1994 roku. Jeśli tylko tak błyskotliwe masz odpowiedzi i porady na tym zacnym forum, to prorokuję Ci przekręcenia w tym roku licznika postów.

Będę za Ciebie trzymał kciuki i szczerze kibicował.

 

Pozdrawiam,

 

Twój wierny fan od dzisiaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trafna autodiagnoza, doktorku... I cóż za unikalna skłonność do samokrytyki...

BTW czy to warto tak na wejściu warczeć na wszystko dookoła? Odrobina poczucia humoru nikomu jeszcze nie zaszkodziła, a podobno uśmiechnięci ludzie są zdrowsi i żyją dłużej...

 

I żeby na pusto nie było:

 

 

38825512131_a9d5f7c93e_k.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w polemice między nami nie używałem w stosunku do Ciebie pejoratywnych określeń. Ty to robisz. Czytający ten wątek sami to ocenią. Co do poziomu poczucia mojego humoru to znajomi kwalifikują go w okolicach angielskiego. Sam też potrafię z siebie zażartować jak i z innych, ale nie szydzić. Na marginesie liczba postów nie jest wyznacznikem do oceny innych bo ich mają niewiele, bo to przypomina mi zabawy z piaskownicy. Ważna jest ich jakość. Cytując Ciebie, aby nie było na pusto, strona ma już uaktualniony certfikat https i otwiera się bez problemów (do 25 sierpnia 2020). Jak widać kolega Łukasz podszedł do tego normalnie i profesjonalnie, a nie drwił z osoby, która ten problem zgłosiła i podzieliła się tym z innymi forumowiczami. Jestem posiadaczem między innymi zegarka firmy Steinhart Ocean 1 Blue Premium (zakupiony dwa lata temu) i na jego temat warto by może wymienić spostrzeżenia co do jakości, mechanizmu czy zalet i wad. Ja jestem otwarty na taką dyskusję. Życzę więcej luzu.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Doktorku, w ostatnim zdaniu zabrakło Ci najwyraźniej  słowa "sobie". Nie nadymaj się.

Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesteś żałosny i chamski. Szkoda mi na Ciebie czasu. Rozumny człowiek zrozumie Ty nie.

 

Nie pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeczytaj ze zrozumieniem to, co produkujesz. Zanim pękniesz. Trzymaj ciśnienie, uśmiech pomaga :D

Ponieważ ktoś to musi zakończyć, więc EOT.

 

Pozdrawiam mimo wszystko B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Nie lubię poniedziałku" - film nakręcony w roku moich narodzin . Idealnie pasuje do nastroju Waszej dyskusji, nota bene poniedziałkowej ;)


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po 15dniach 8 sekund na plus - tak wyregulowany B)

Czy na obwód nadgarstka 17,5cm, nie będzie za duży?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy na obwód nadgarstka 17,5cm, nie będzie za duży?

Odpowiedziałem na PW wkleję i tu może komuś się przyda

 

Witaj

Ja mam 19cm nawet chyba ciutkę na plus - powiem Ci jest dosyć duży choć niby opisywany jest jako 42mm to ma tyle w kopercie natomiast bezel ma 43,5 co go jeszcze powiększa

Niby moda jest na duże zegarki ale ja zdecydowanie wolę mniejsze - gdyby on miał 39-40 to byłby dla mnie zegarkiem IDEALNYM !!!

Wizualnie bardzo fajny

Mój ustawiałem ostatnio 12 sierpnia przed wyjazdem na Chorwację i do dzisiaj spieszy 18sekund - tam codziennie pływanie po kilkanaście razy w ogóle nie ściągany

Mechanizm ETA, szafir, WR300, stal 316L co chcieć więcej ??

Nie wiem tylko czy 17,5cm nadgarstka wystarczy ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ocean One 42 mm noszę i ja. Mam nadgarstek 16,5 cm i fakt, zegarek jest duży. Uszy co prawda nie wystają poza nadgarstek, są na styk ale wygląda gorzej niż mój Sumo z tym samym L2L.


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, czy w modelach Steinharta są jakieś zabezpieczenia antymagnetyczne? Nie potrafię znaleźć na ten temat informacji.

Gdzieś na forum zagranicznym wyczytałem, że większość zegarków bez specjalnego systemy antymagnetycznego ma opór 4800 A/m. Ktoś to może potwierdzić?

 

 

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba tylko divery spełniające normę ISO 6425, mają domyślnie systemy antymagnetyczne. Poza tym trzeba sprawdzać i szukać, co pisze producent. Z tego co widziałem w internecie Grand Seiko, Ball, IWC, Sinn, Damasko, Archimede, Omega i Rolex mają zegarki o parametrach wyższych niż 4800 A/m.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Zastanawiam się nad zakupem TRITONA w wersji Blue jako zegarka codziennego do pracy pod koszulę.

Moje pytanie czy on się zmieści pod mankiet i jak się prezentuje na nadgarstku ok 18 cm.

Może ktoś się pochwali zdjęciem albo z okolic Katowic / Tychów pozwoli zobaczyć na żywo.

 

Szukam czegoś w tym rozmiarze z niebieską tarczą, więc jak ktoś ma ciekawe propozycje chętnie poznam.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś dysponuje już nowym modelem Ocean 39 Vintage GMT, ciekaw jestem jak wrażenia na żywo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.