Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
SIRLUKE1

Klub Miłośników Zegarków Steinhart

Rekomendowane odpowiedzi

Co do gum to mozna wstawic szersza i dodciąc precyzyjnie pod uszy, wyglądałoby to   w ten sposob. Foto pogladowe i pasek materiałowy , który się pruje, ale przy gumie  wiadomo prucia  by nie było.   

post-95072-0-96874600-1580474947_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

- Ocean 1 39 mm. wygląda ślicznie, a przy okazji mam pytanie: jak wygląda porównanie lumy (czas świecenia, jasność, wogóle jakość świecenia) w tym Ocean 1 49 mm. w porównaniu ze Steinhartem NAV B-UHR 44 A-Type. Mam takiego pilota i sie od dawna zastanawiam nad nabyciem Ocean 1 39 mm., ale bardzo ważnym czynnikiem stała się dla mnie czytelność w ciemniejszym bądź zgoła ciemnym otoczeniu.


- im więcej wolno

- tym mniej wypada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wersja 42 mm świeci tak sobie.

Jak zależy Ci na dobrej lumie, to diver Seiko się najlepiej (w normalnej cenie) sprawdzi.


Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Sol: dzięki za rychły respons, mam słabość do Steinhartów i stad było moje pytanie, miałem nzdzieję że wersja Ocean 1 39 mm świeci nieco lepiej. Póki co najwięcej pożytku wieczorową i nocną porą mam z moich Timexów z Indiglo. 


- im więcej wolno

- tym mniej wypada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No masz! Bateria świeci najlepiej i na zawołanie ;)

Chyba odkurzę swoje Indiglo, bo dawno nie nosiłem.

 

PS. może czas pokonać słabość i spróbować czegoś innego?


Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj dzień zaczynamy razem.

 

post-110877-1581395060,5031_thumb.jpg

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kapsun

Hejka, myślę dosyć poważnie nad zakupem steinhart ocean one bronze, wybrałem go ponieważ: interesuje mnie zegarek który ma case z brązu, nie posiada datownika, ma bezel czyli typowy nurek,i lume, jedynie co mnie zastanawia to ETA 2824-2/SW 200, élabore czy warto?

 

Ma moze ktoś ten model steina może sie wypowiedzieć,

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Steinhart Nav B Chrono II Black DLC Special Edition na Valjoux 7750. Piękny ale niestety wszystkiego nie można zatrzymać. Szuka nowego domu biggrin.png

post-59467-0-30402100-1583355653_thumb.jpg

post-59467-0-25723900-1583355702_thumb.jpg

post-59467-0-90718100-1583355718_thumb.jpg

post-59467-0-60813000-1583355752_thumb.jpg

post-59467-0-18632100-1583355781_thumb.jpg

post-59467-0-08432800-1583355794_thumb.jpg

post-59467-0-36717900-1583355816_thumb.jpg

post-59467-0-66856400-1583355825_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kapsun

Szukałem i szukałem i nic ciekawego nie znalazłem, ktoś może podzielić się wiedzą i opinią na temat mechanizmu -Szwajcarski Soprod A10-2 wersja TOP, występującego w steinhart? Będę bardzo wdzięczny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam toto w Tritonie 300 bronze w2

Widziałem kilka niepochlebnych opinii, ale nie potwierdzam. Przez pierwszy rok rzeczywięcie dokładność była takase. Ale zegarek nienoszony kręcił się na rotomacie i obecnie (trzeci rok) sytuacja wygląda tak, że raz na 2-3 miechy zdejmuję go i noszę przez tydzień do dwóch, to tylko datę przestawiam, czasu nie tykam bo odchyłka nie przekracza +/- 20 sek.

Na samym początku wymagał więcej aktywności niż nh36 i pokrewne, tzn relatywnie słabiej się naciągał, ale po roku używania rozhulał się, a wszystko jakby się dotarło. Teraz nie zamieniłbym go na nic innego, a u mnie jest toolwatchem, ze wszystkimi tego konsekwencjami. Gieszoka oddałem synowi, ale z Tritonem już crossówką nie latam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To konstrukcja oparta o 4L od Seiko:

 

Soprod A10 Family History:

Seiko Instruments first designed their Cal. 4L family to create an ETA 2892A2 competitor for the Swiss OEM market. It appears that it was not intended for use in Seiko products initially.

Soprod announced their Swiss Made version, “Alternance 10” or “A-10”, in 2004 and began offering it to Swiss watch makers. The company was not explicit about the design source of the movement. In 2007, Soprod was acquired by Peace Mark of Hong Kong for the company’s quartz movement operations in China, and the Swiss mechanical operations were sold to Festina Group the following year. Seiko introduced their own 4L25-powered Brightz and Credor models, though the 4L family remained rare and was retired after 2013. Soprod continued to produce the A-10 as well as many modules in partnership with Dubois-Depràz.

Soprod redesigned the movement and announced the updated and renamed Cal. A10-2 in 2012. At this time the company also reworked and renamed the module series to differentiate their products from the simpler offerings of the competition. The A10-2 was renamed Soprod M100 in 2016, along with another refresh of the modular offerings.

 

https://reference.grail-watch.com/movement/soprod-a10-2/

 

https://forums.watchuseek.com/f2/soprod-movement-question-4317530.html

Edytowane przez cordi7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kapsun

Cordi7 i Thomas666 dzięki za wyczerpujące odpowiedzi, super, pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.