Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
SIRLUKE1

Klub Miłośników Zegarków Steinhart

Rekomendowane odpowiedzi

Toolwatch... Mój najczęściej noszony zegarek :mellow:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie :(

Ale miałem nieraz przyjemność nim jeździć :)

post-66905-0-41654400-1584268458_thumb.jpg

Edytowane przez KRISTOF_KON

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kapsun

Brąz?, Ślicznie to wygląda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Od dłuższego czasu rozważam zakup Stenka (obecna sytuacja trochę hamuje zapędy wydatkowe) skłaniam się ku Ocean one ceramik green, ale nie wiem jaki rozmiar wybrać. Byłem bliski wyboru 39mm ale w tym temacie cześć z was poleca do nadgarstka 17cm wersje 42. Wiem że można zawsze odesłać ale wolałbym trafić za pierwszym razem :) będę bardzo wdzięczny za wasze sugestie i ewentualne fotki z zegarkiem na nadgarstku 17 cm.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nadgarstek masz szeroki czy wąski, to też ma wpływ. W internetach podają ze dla 42 lug 2 lug 49 mm, a dla 39 jest to 47.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

art95 - masz nadgarstek dobry na obie wersje.

Której nie weźmiesz to po dwóch dniach przywykniesz.

Mam obecnie 17-17,5 obwodu i dla mnie idealny jest 42 mm


Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nadgarstek masz szeroki czy wąski, to też ma wpływ. W internetach podają ze dla 42 lug 2 lug 49 mm, a dla 39 jest to 47.

 

dziękuje bardzo za tą informacje, górna powierzchnia nadgarska to ponad 5cm i 2mm więc i jeden i drugi się zmieści, wysokość obu wersji jest taka sama więc może zaryzykuje wersje większą choć mała mnie kusi..

art95 - masz nadgarstek dobry na obie wersje.

Której nie weźmiesz to po dwóch dniach przywykniesz.

Mam obecnie 17-17,5 obwodu i dla mnie idealny jest 42 mm

dziękuję, a czy mogę prosić o zdjęcie nadgarstka? Czy może na forum znajde takowe? chyba się skusze na 42cm..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

- a czy, poza oczywistymi względami natury ergonometrycznej, nie jest rozmiar/średnica zegarka nieco kwestią aktualnego trendu ? Od pewnego czasu cieszą się powodzeniem zegarki o większych średnicach - od 42 mm  -  natomiast kiedyś zegarki o średnicy 34-36 mm były w powszechnym użyciu. Popatrzmy jak ślicznie się komponuje zegarek 36 mm na nadgarstku naszego znakomitego Kolegi @ MasterMind. Nie dla tego że Rolex ale z racji znakomitego "wpasowania się"/wkomponowania  w "środowisko"/nadgarstek w kontekście którego istnieje.

 

Obwód mego nadgarska to 19.5-20 cm, powierzchnia "górna"/płaska to lekko licząc 47 mm. I moje zegarki o średnicy 44 mm już nie leżą bardzo wygodnie - to się chyba zmnieniło na minus z wiekiem, zdecydowanie najwygodniejsze są dla mnie obecnie zegarki o średnicy 40 mm (i moje Timexy i diver Tisell Submersible); gdybym dziś kupował Steinharta Ocean 1 to bez wahania kierował bym się w stronę wersji 39 mm. Jeden z moich czterdziestek czwórek to znakomity skądinąd Steinhart Pilot, i coraz częściej myślę o wymienieniu go na pilota 40 mm.


- im więcej wolno

- tym mniej wypada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podjąłem decyzje ze kupie wersje 39 dla odmiany, mam juz seiko sumo z tych większych to teraz czas na mniejszy. To prawda że jest moda na duże zegarki ale mnie ciągnie do małego. Sumo jest fajny jak man krutki rękaw, licze ze Stenek 39mm bedzie wygodny również do dłuższych rękawów.

Bardzo dziekuje za opinie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

-gratulacje :) i tylko mała uwaga: patrząc w szerszej perspektywie małe (męskie) zegarki to takie ca. 34 mm, jak moj znakomity wciaz na chodzie Seiko SQ sprzed ca 40 lat, niesłychanie wówczas popularny. Zegarek 39/40 mm to chyba jednak taki średni typowy standart zegarka.

Edytowane przez Jacek A. R.

- im więcej wolno

- tym mniej wypada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli ma byc bardziej dress diver bierz 39, jesli ma byc tool diver - 42. Ja wole mniejsze zegarki, ponizej zdjecie 39ki na moim 18 cm nadgarstku:

 

post-107466-0-43912700-1585149635_thumb.jpg

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli ma byc bardziej dress diver bierz 39, jesli ma byc tool diver - 42. Ja wole mniejsze zegarki, ponizej zdjecie 39ki na moim 18 cm nadgarstku:

 

attachicon.gifStenek39.jpg

 

Pozdrawiam

 

Nie jestem pewien co oznacza dress diver i tool diver ale zamówiłem 39mm, do garnituru pewnie nie będzie pasował (chociaż może się zdziwię) ale może do koszuli już tak :) Zamówiłem dodatkowo bransoletę jubilee, nie mogę się doczekać aż dostane przesyłkę, prawdopodobnie jutro, mam nadzieję, że się nie zawiodę.

Dziękuję za zdjęcie - zegarek moim zdaniem wygląda bardzo dobrze na Twoim nadgarstku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedzmy ze nie jest to oficjalna terminologia :D

 

42 dla mnie wyglada bardziej roboczo i przejdzie do dzinsow i polo ale juz mniej pasuje do smart casual.

39 w moim odczuciu jest bardziej uniwersalny, ma bardzo dobre proporcje i pasuje do szerokiego spektrum strojow.

 

Dobrze wybrales, czekamy na zdjecie nadgarstkowe i niech sie nosi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegarek dotarł, załączam obiecane zdjęcie narazie przy słabym świetle.

post-85483-0-44718200-1585425373_thumb.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegarek dotarł, załączam obiecane zdjęcie narazie przy słabym świetle.

Bezel czarny? niegrawerowany, na stronie piszą że grawerowany w 39.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bezel czarny? niegrawerowany, na stronie piszą że grawerowany w 39.

Bezel zielony i chyba malowany

Bezel zielony i chyba malowany

Sam nie wiem, jutro sie bardziej przyjrze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bezel zielony i chyba malowany

 

Sam nie wiem, jutro sie bardziej przyjrze

Ok, w zielonym bezel jest metalowy i niegrawerowany, w czarnym 39mm ceramiczny i grawerowany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.