Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
SIRLUKE1

Klub Miłośników Zegarków Steinhart

Rekomendowane odpowiedzi

Zegarek dotarł, załączam obiecane zdjęcie narazie przy słabym świetle.

Gratulacje, mam nadzieję że rozmiar Ci odpowiada - z tego co widzę jest chyba bardzo OK, lepiej niż by było z zegarkiem o większej średnicy.


- im więcej wolno

- tym mniej wypada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje, mam nadzieję że rozmiar Ci odpowiada - z tego co widzę jest chyba bardzo OK, lepiej niż by było z zegarkiem o większej średnicy.

Dziękuje, chyba leży dobrze :) jak zakladam po Seiko Sumo to jest spory kontrast ale mysle ze bardzo zgrabnie wyglada i takiego zegarka w kolekcji mi brakowalo :) musze jeszczectroche go pomierzyć ale jest bardzo ładny

Idealnie leży :)

Dziekuje :) chyba sie zgodzę

Ok, w zielonym bezel jest metalowy i niegrawerowany, w czarnym 39mm ceramiczny i grawerowany.

Nazwa tego zegarka to 39 green ceramic wiec juz ona sugeruje bezel ceramiczny i naocznie moge stwierdzić ze jest ceramiczny. Nie mam tylko pewności czy grawerowany Edytowane przez art95

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@art95: na pewno leży dobrze, poza wszystkim rozmiar 39 jest bardzo podobny do rozmiaru 40 a ten sprawdza się znakomicie np.w "kultowym" Rolexie Submariner i licznych zegarkach będących opisywane jako homage tegoż Submarinera, nadal mówię o diverach o średnicy 40 mm. U mnie Steinhart jest reprezentowany pilotem NAV B-UHR 44 A-Type który jest znakomitym zegarkiem, kilka lat temu nie doskwierał mi swą średnicą 44 mm ale to mi sie z wiekiem zmieniło, i teraz rozmyślam nad wymianą mego Pilota Steinhart na Ocean 1 39 mm. właśnie.


- im więcej wolno

- tym mniej wypada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nazwa tego zegarka to 39 green ceramic wiec juz ona sugeruje bezel ceramiczny i naocznie moge stwierdzić ze jest ceramiczny. Nie mam tylko pewności czy grawerowany

 

 

Faktycznie przeoczyłem że wersja zielona występuje z ceramicznym bezelem, co do wielkości to jest bardzo dobrze, mam nadgarstek 17,5cm i też myślę o wersji 39mm :)

Edytowane przez Kapitanik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jaki masz system na komputerze ? w Windowsach nie pomogę, jeśli masz Mac OS to chętnie powiem o prostej obróbce zdjęć choćby w systemowym Preview; na pewno do obróbki/manipulacji grafiką warto mieć legalnego darmowego Gimp'a. 


- im więcej wolno

- tym mniej wypada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli masz telefon pod Androidem, to warto ściągnąć i używać do prostej obróbki zdjęć ten program

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.vinson.shrinker&hl=pl

jeśli masz telefon z innym systemem to daj znać proszę coś wymyślimy :)


- im więcej wolno

- tym mniej wypada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegarek dotarł, załączam obiecane zdjęcie narazie przy słabym świetle.

No i jak?

Zadowolony jesteś? :)


Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@art95: na pewno leży dobrze, poza wszystkim rozmiar 39 jest bardzo podobny do rozmiaru 40 a ten sprawdza się znakomicie np.w "kultowym" Rolexie Submariner i licznych zegarkach będących opisywane jako homage tegoż Submarinera, nadal mówię o diverach o średnicy 40 mm. U mnie Steinhart jest reprezentowany pilotem NAV B-UHR 44 A-Type który jest znakomitym zegarkiem, kilka lat temu nie doskwierał mi swą średnicą 44 mm ale to mi sie z wiekiem zmieniło, i teraz rozmyślam nad wymianą mego Pilota Steinhart na Ocean 1 39 mm. właśnie.

 

Jestem bardzo zadowolony, zegarek jest bardzo wygodny i mimo sportowego charakteru jest bardzo elegancki. Ciekawy jestem jak będzie wyglądał na bransolecie jubile którą za około tydzień powinienem mieć.

Faktycznie przeoczyłem że wersja zielona występuje z ceramicznym bezelem, co do wielkości to jest bardzo dobrze, mam nadgarstek 17,5cm i też myślę o wersji 39mm :)

Dziękuje, bezel jest chyba grawerowany, czuć pod palcem wgłębienie na bezelu. Polecam 39mm :)

No i jak?

Zadowolony jesteś?

tak jestem zadowolony, jak już pisałem wyżej zegarek jest bardzo wygodny i elegancki. Rozmiar też jest ok, a się najbardziej tego obawiałem. Nie mogę się napatrzeć ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cholerka, faktycznie wersja 39 ma grawerowany bezel, czego mi brakowało w 42 mm.

Czy są jakieś inne różnice w wykonaniu tych wersji? Na zdjęciach nie widzę. Może ktoś porównywał na żywo?


Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

- to chyba zależy od tego kiedy dany zegarek jest wyprodukowany, kiedyś używano lumy C1 i mam taką w swoim Pilocie, obecnie jak czytam stosują lumę BGW9. Chyba najlepiej zatelefonować do życzliwego i wielce pomocnego p. Macieja Wojasa do restauracji Zegarmistrzowska, ja tak czynię jeśli mam jakieś pytania co do Steinharta; a propos - ostatnio p. Maciej powiedział mi że poszerzyli ofertę o  markę Laco - też fajne piloty z tradycjami historycznymi i bywają mniejsze rozmiarami niż steinhartowskie 44 mm.


- im więcej wolno

- tym mniej wypada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież to nie twój, za ładny  :D

 

Hahahahaha, to fakt ze brakuje na nim blizn wojennych :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! Po miesiącach bezskutecznego poszukiwania wymarzonego regulatora (Copernicus) myślałem, że już nic nie wpadnie mi w oko sad.png, aż tu miłe zaskoczenie i miłość od pierwszego wejrzeniawub.png . Zegareczek niedawno dotarł i jest pięknybiggrin.png !!!!! Wysublimowana klasyka w czystej postaci biggrin.png .

post-103030-0-39868900-1585910835_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ladny skubaniec, niech sie nosi :)

pomyłka

Witam! Po miesiącach bezskutecznego poszukiwania wymarzonego regulatora (Copernicus) myślałem, że już nic nie wpadnie mi w oko sad.png, aż tu miłe zaskoczenie i miłość od pierwszego wejrzeniawub.png . Zegareczek niedawno dotarł i jest pięknybiggrin.png !!!!! Wysublimowana klasyka w czystej postaci biggrin.png .

Graty :) Polska dystrybucja ?

Edytowane przez arturzbsk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pomyłka

Graty :) Polska dystrybucja ?

 

Zgadza się - Polska dystrybucja  :rolleyes: , ale czemu zaraz graty  :blink:???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może dlatego, że stylistyką nawiązuje do starych gratów? ;)


Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.