Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
SIRLUKE1

Klub Miłośników Zegarków Steinhart

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry wszystkim.

 

Obecna sytuacja sprawia, że mam więcej wolnego czasu (stety i niestety). Dawno, oj dawno mnie tu nie było.

 

Może tym razem uda mi się dotrzymać Wam kroku.

 

Co do samego Steinhart Timepieces, to trzymają się dzielnie, mało tego szykują na ten rok i następny sporo nowości

 

Ale o tym już niebawem.

 

Łukasz

 

Wysłane z mojego Redmi 8 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez SIRLUKE1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć Chłopaki !

 

Wysłane z mojego Redmi 8 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miło powitać :)

Bardzo bym się cieszył z informacji/odpowiedzi na następujące nurtujące mnie kwestie:

- czy jest szansa na zegarek typu Pilot o średnicy 40 mm ? obecny mój Pilot Steinhartowski  NAV B-UHR 44 A-Type z racji swoich 44 mm jest dziś dla mnie z racji mego wieku już niezbyt wygodny.

- czy jest szansa na lepszą lumę porównywalną z tą w niektórych SEIKO i Tisell'u Submersible ?

- czy może pokażą się i piloty i divery bardziej płaskie - NTH oferuje swoje zegarki z samonaciągiem o "grubości" 11.5 mm

(aczkolwiek jeśli o jakość chodzi to "nasz" Steinhart oceniany jest wyżej)

https://forums.watchuseek.com/f71/nth-subs-vs-steinhart-subs-3638714.html

- czy generalnie te zapowiadane nowości nadal będą w estetyce designu preferującego zegarki większe czy powrócą modele o średnicach równe/mniejsze niż 40 mm. Co prawda p. Maciej ostatnio mówił mi o oferowaniu pilotów Laco, ale ja bardzo polubiłem markę Steinhart :)

- i ostatnie pytanie: czy jest szansa  (tak jak w niektórych markach samochodów) na przyjmowanie w rozliczeniu (na dobrych dla obu stron warunkach) obecnego /starego Steinharta oczywiście zakupionego u Was; gdyby tak było to już bym myślał o wymianie za dopłatą oczywiście swego Pilota 44 mm na Ocean 1 39 mm.  

 

Z miłymi pozdrowieniami

 

Jacek A. Rochacki

- Jacek A. R.

Edytowane przez Jacek A. R.

- im więcej wolno

- tym mniej wypada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A więc tak:

 

Planowane są mniejsze piloty, ale w rozmiarze 42 mm, w tym chrono. koperty będą zapewne tożsame z wysokością tych od już oferowanych NAV B 42 Bronze.

 

Steinhart od lat stosuje lume od Superluminova i to się raczej nie zmieni, bo taką stosuje producenta tarcz.

 

Co do odkupu, to bardzo dobry temat. Do pogadania na priv. Poproszę zdjęcia na maila firmowego.

 

Pojawi się sporo nowości, w mniejszych kopertach, raczej 42, w tym następca modelu Aviation.

 

Niebawem ma być dostępny Ocean Green z zieloną tarczą

 

No i rozmawiam już od jakiegoś czasu o kolejnej limitacji dla mojego sklepu. Ale w związku z obecną sytuacją, temat przekładamy na drugą połowę roku, raczej na kwartał 4.

 

A przy okazji pytanie zagadka, jaki rodzaj stali używa Rolex do produkcji swoich kopert ?

 

Łukasz

 

 

 

Wysłane z mojego Redmi 8 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez SIRLUKE1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież to nie twój, za ładny  :D

Zgadza się ale kiedyś tak wyglądał :(

Hahahahaha, to fakt ze brakuje na nim blizn wojennych :P

Blizny dodają męskości :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może kupił drugiego, takiego do wyjścia do kościoła  ;)

A do kościoła obecnie nie chodzę z wiadomych przyczyn .

Ps.

Do kościoła są inne :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję za miły respons, zatem widzę że niestety pożegnam się z pilotami :( obecnie 40 mm to maksimum tego co mi jest wygodne; oczywiście zdjecia przyślę aliści nie mam dobrego foto aparatu i ich jakość będzie obawiam się mierna no i nie mam wprawy w zdjeciach zegarków :( Zdjęcia uzupełnię opisem. Odezwę sie w trybie PM, a poza tym: wspominając o przyjmowaniu poprzedniego u Was kupionego zegarka w ramach zapłaty myślałem nie tylko o sobie ale o procedurze takiej jakiej przez dziesięciolecia dowiadczałem jako od ca 40 lat klient Toyoty. 

 

Czy obecna Superluminova jest wyraźnie lepsza/dłużej świecąca od tego co mam w swoim NAV B-UHR 44 A-Type kupionym u p. Macieja 29 sierpnia 2018 a sprawę opisałem na naszym Forum

http://zegarkiclub.pl/forum/topic/50025-klub-miłośników-zegarków-steinhart/page-356#entry2349536

 

Z miłymi pozdrowieniami

 

Jacek A. R.


- im więcej wolno

- tym mniej wypada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Łukasz, piloty 42 mm będą też na unitas?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zatem widzę że niestety pożegnam się z pilotami :( obecnie 40 mm to maksimum tego co mi jest wygodne;

A inne marki nie wchodzą w grę?

Są piloty w mniejszych rozmiarach, np. Laco ma 39mm, Stowa 40mm, Archimede 39mm, nie wspominając innych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się ale kiedyś tak wyglądał :(

 

Blizny dodają męskości :)

I duży...........samochód  :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A inne marki nie wchodzą w grę?
Są piloty w mniejszych rozmiarach, np. Laco ma 39mm, Stowa 40mm, Archimede 39mm, nie wspominając innych.

 

Bardzo dziękuję za miłą chęć pomocy; myślałem o Laco ale sie okazało że p.  Maciej z Zegarmistrzowskiej jakoś nie miał Laco Augsburga 39 mm tylko 42 mm; nie chcę zegarka z kalendarzem i rozmiar jest dla mnie ważny, tak samo luma długo świecąca porównywalna z Tisellem Submersible czy SEIKO Monster. Wbrew tendencjom lat ostatnich chętnie bym nabył zegarek o napędzie kwarcowym. No i muszę rozwiązać sprawę pozbycia się obecnego Steinharta Pilota a nie mam  z różnych powodów głównie z braku czasu oraz bycia totalnie nie businessminded możliwości zajmowania się sprzedażą. Stąd propozycja p. Łukasza jest dla mnie bardzo interesująca. Acha: Stowa jest super ale znacznie przekracza mój budżet, nie wiem też jak wygląda sprawa kosztów serwisu etc. 


- im więcej wolno

- tym mniej wypada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Liczyłem na odpowiedź, a nie link

 

Więc faktycznie, zgodnie z tym co w linku, jest to stal 904 i wiecie co, chyba owa stal pojawi się początkowo w krótkiej serii zegarków Ocean

 

Wysłane z mojego Redmi 8 przy użyciu Tapatalka

Łukasz, piloty 42 mm będą też na unitas?

Już są takowe. Seria Nav B Uhr 42 Bronze ma Unitasa

 

Wysłane z mojego Redmi 8 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Liczyłem na odpowiedź, a nie link

 

Więc faktycznie, zgodnie z tym co w linku, jest to stal 904 i wiecie co, chyba owa stal pojawi się początkowo w krótkiej serii zegarków Ocean

 

Wysłane z mojego Redmi 8 przy użyciu Tapatalka

Już są takowe. Seria Nav B Uhr 42 Bronze ma Unitasa

 

Wysłane z mojego Redmi 8 przy użyciu Tapatalka

Po Twoim pytaniu można się było tego domyśleć :)


Deus Dona Me Vi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

wspominając o przyjmowaniu poprzedniego u Was kupionego zegarka w ramach zapłaty myślałem nie tylko o sobie ale o procedurze takiej jakiej przez dziesięciolecia dowiadczałem jako od ca 40 lat klient Toyoty.

 

Jak najbardziej zakładam taką opcję dla innych również.

 

Wysłane z mojego Redmi 8 przy użyciu Tapatalka

Po Twoim pytaniu można się było tego domyśleć :)

 

Wysłane z mojego Redmi 8 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to super :) myślę że istnieje wcale liczna grupa użytkowników zegarków którzy jak to obaj wiemy z samochodów też oszczędzą sobie zachodu ze sprzedażą samemu bo lepiej spożytkują czas na pracę nawet mało profitową w sensie $$$ ale potrzebną, na przykład 

http://www.zabytek.co/tekst/41/traktat-o-sztuce-zlotniczej-benvenuta-celliniego

a niech dobry poważny renomowany dealer/przedstawiciel (mam takie doświadczenia z kontaktu z p. Maciejem to nie czczy komplement) zdejmie kłopot z głowy na korzystnych dla obu stron warunkach. 


- im więcej wolno

- tym mniej wypada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że Maciej chętnie przyjmie w rozliczeniu zegarek

 

Wysłane z mojego Redmi 8 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A więc tak:

 

Planowane są mniejsze piloty, ale w rozmiarze 42 mm, w tym chrono. koperty będą zapewne tożsame z wysokością tych od już oferowanych NAV B 42 Bronze.

Dobry ruch :)


Pozdrawiam, Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że Maciej chętnie przyjmie w rozliczeniu zegarek

 

Wysłane z mojego Redmi 8 przy użyciu Tapatalka

Rozumiem że moje PM doszło, zdjęcia zostały obejrzane i sprawę przekazano p. Maciejowi. Upewniam się gdyż kilka tygodni temu - jeszcze przed problemami z wirusem - rozmawiałem telefonicznie z p. Maciejem, i nie widział On wówczas możności przyjęcia mego pilota w rozliczeniu.


- im więcej wolno

- tym mniej wypada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to tego nie wiedziałem. Maciej jest niezależny, to jego biznes i decyzje.

 

Ja poproszę o komunikację via mail.

 

Jest to dla mnie dużo szybsze

 

Łukasz

 

Wysłane z mojego Redmi 8 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.