Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
SIRLUKE1

Klub Miłośników Zegarków Steinhart

Rekomendowane odpowiedzi

Tak trochę odebrałem twój ostatni post - wybacz jeśli niewłaściwie.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 9.05.2020 o 15:07, SIRLUKE1 napisał:

Nie zależy mu na maksymalizacji zysku. Ta firma powstała właśnie dlatego aby udowadniać, że można mieć bardzo dobre zegarki, bez windowania cen, to jest jego dewiza

 

Niewygorowane ceny zegarkow Steinharta wynikają moim zdaniem bardziej z faktu, że jest to stosunkowo młoda firma bez wieloletniej tradycji, na którą można by się powołać, niż z wewnętrznych przekonań właściciela.

Dodatkowo większość zegarkow Steinharta jest co najmniej inspirowana wyrobami bardziej renomowanych firm i gdyby kosztowały tyle, co ich pierwowzory, raczej nikt by ich nie kupił.

 

Nie twierdzę, że zegarki Steinharta są złe, ale nie wierzę również w górnolotne dewizy i niechęć do maksymalizacji zysku.

 

W kwestii przedmiotowego zegarka podejrzewam, że ktoś wcześniej w nim majstrował, bo wydaje mi się bardzo mało prawdopodobne, żeby firma Steinhart dopuszczała się oszustwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Karakal

 

Rozumiem i szanuję Pana opinię iż nie wierzy Pan w niechęć do maksymalizacji zysku, rozumiem że mowa o zysku mierzonym w pieniądzach. A zatem upraszam przyjąć do wiadomności iż istnieje dość liczna grupa Osób dla której maksymalizacja profitu materialnego nigdy nie była, nie jest i nie będzie celem samym w sobie a jest pochodną jakości i przydatności tego, co robią. Mam na myśli nie tylko wielu naukowców - głównie humanistów, niekiedy wydających książki na które czekaja i uczelnie i grono profesjonalistów własnym sumptem, nie tylko muzealników czy konserwatorów dzieł sztuki - o nieslychanie wysokich kompetencjach - w żadnej mierze nie "nieudaczników", ale i znanych mi z czasów kiedy kilkanaście lat na tzw. Zachodzie "udawałem mądrego człowieka" licznych businessmanów czy producentów specjalistycznych produktów. Jestem w serdecznym kontakcie i znam do dziś wielu takich, o jakich wspominał Założyciel tego wątku - którzy "mając co jeść, gdzie mieszkać, czym jeździć", zapewniwszy znakomite wykształcenie dzieciom - a do obiadu nie stwarza problemu butelka dobrego rocznika  Chateau Lafite czy Cantenac Brown a do deseru Chateu d'Yquem - koncentrują się na jakości i dostępności tego co robią, a nie na wspominanej takiej raczej nie konotującej się zbyt pozytywnie maksymalizacji stanu konta $$$.

 

Z miłymi pozdrowieniami

 

Jacek A. Rochacki 


- im więcej wolno

- tym mniej wypada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jacek A. R.

 

Z całą pewnością są na świecie tacy ludzie, o których Pan pisze. Nie wiem, czy należy do nich Pan Steinhart, bo nigdy nie miałem okazji go spotkać i z nim porozmawiać. Nie bardzo jednak wierzę, że ktoś, kto zakłada firmę produkującą i sprzedającą cokolwiek (niekoniecznie zegarki) nie chciałby w miarę możliwosci maksymalizować swego zysku.

 

Przeciętny pilot od Steinharta kosztuje mniej więcej polowe tego, ile trzeba zapłacić za analogicznego pilota od Laco czy Stowy, czyli producentów bardziej renomowanych i mających znacznie dłuższe tradycje. 

Nie sądzę, by taka a nie inną kalkulacja ceny zegarka wynikała z głębokiej filozofii życiowej Pana Steinharta, tylko z faktu, że gdyby jego zegarki kosztowały tyle, co zegarki bardziej prestiżowych producentów, raczej nikt by ich nie kupił.

Zatem "dewiza" o której pisze Pan Łukasz jest raczej marketingowym wytłumaczeniem istniejącego stanu rzeczy i rozsądnej kalkulacji cen własnych produktów w stosunku do analogicznych produktów bardziej rozpoznawalnych producentów.

 

Pozdrawiam

Karakal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

- od początku czułem, że się zrozumiemy; wydaje mi się, że bardzo ważna jest fraza "rozsądna kalkulacja cen". A różnie realizuje się zdrowy rozsądek :) Samemu nie znam p. Steinharta ale jak wspominałem znam sporo Osób o takiej postawie i mentalności i także stąd dla mnie wpisy i opinia p. Łukasza jest wiarygodna.

 

Od pewnego czasu jestem aktywny na Watchuseek, tamże i na forach na temat Tisell'a i na forach o Steinhartach ale nade wszystko na nieformalnym a jakże sympatycznym forum (czy dziale) Brotherhood of Submariner Homages. I z tych i z podobnych działów z Watchuseek zyskałem porównanie także i cen Steinhartów do innych także lubianych i opisywanych w superlatywach  a niszowych marek porównywalnych co do jakości zdaniem Więcej Wiedzących ; największym, jeśli tak mogę to ująć - "konkurentem" jest chyba mało u nas (w Europie) znana i piekielnie droga w stosunku do USA czy do cen u nas Steinhartów marka NTH (mechanizmy japońskie vs te stosowane w Steinhartach) ceniona z racji proporcji i małej w porównaniu wysokości obudowy co czyni te zegarki super wygodne w noszeniu.

 

Z milymi pozdrowieniami

 

Jacek A. R.


- im więcej wolno

- tym mniej wypada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dawno nie byłem nad Bałtykiem

IMG_20200512_100046.jpg

Wysłane z mojego Redmi 8 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Batic Sea w formie ;).

Steinhart dobry stosunek jakosc & cena. Doskonale tam wiedza, że  wspomniany pilot nie moze kosztować tyle co Stowa czy O1 tyle co Davosa Ternos.  Sprzedaż byłaby wtedy przeciez mniejsza. 

Co do samego wzornictwa, o tym już była mowa.  Nie ma naruszenie praw autorskich,  patentowych itp,  wiec można ten wzór wykorzystywac pod własną nazwą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Otrzymany dwie godziny temu - Ocean 1 39 mm.

Ocean 1 39 light.JPG

Edytowane przez Jacek A. R.
Uzupełnienie opisu

- im więcej wolno

- tym mniej wypada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i pieknie, niech sie nosi - swietnie dobrany rozmiar jak dla mnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Jacek A. R. napisał:
Otrzymany dwie godziny temu - Ocean 1 39 mm.
 

Ile masz w nadgarstku?

Edytowane przez DawPi
Nie cytujemy zdjęć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, Jaroslaw Jerry Esowy napisał:
46 minut temu, Jacek A. R. napisał:
Otrzymany dwie godziny temu - Ocean 1 39 mm.

Ile masz w nadgarstku?

195 - 200 mm. Ale w moim przypadku - co starannie sprawdziłem w praktyce - wszystko powyżej 40 mm średnicy jest obecnie dla mnie za duże. Z tego powodu sprzedałem skądinąd znakomity dla mnie Steinhart Pilot 44 mm. średnicy.

Edytowane przez Jacek A. R.
typo

- im więcej wolno

- tym mniej wypada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, ejoker napisał:

Dobry ?

 

 

Witamy :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
195 - 200 mm. Ale w moim przypadku - co starannie sprawdziłem w praktyce - wszystko powyżej 40 mm średnicy jest obecnie dla mnie za duże. Z tego powodu sprzedałem skądinąd znakomity dla mnie Steinhart Pilot 44 mm. średnicy.
Ja 18.5 i zastanawiam sie czy nie zmienic tej 42. Jedyne co mnie w niej boli to luma. Tu C1 a w nowych wypustach bgw9.
9ff652616e85fbeac3d110221d92798a.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Boli cie bo korzystasz czy boli cie, bo wiesz, ze teraz lepsza? :)

 

Mam 18 cm w nadgarstku, dla mnie 39 wyglada bardziej na eleganckiego divera a 42 na bardziej tool divera, nie wiem czy rozumiecie o co mi chodzi.

 

Co nie zmienia faktu, ze obydwa sa bardzo fajne. Czekam nadal na probe Steinharta na stworzenie sportowego zegarka z nutka elegancji, takiego idealnego EDC.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Jaroslaw Jerry Esowy napisał:

Ja 18.5 i zastanawiam sie czy nie zmienic tej 42. Jedyne co mnie w niej boli to luma. Tu C1 a w nowych wypustach bgw9.

 

Ale - co wiemy obaj z Tisell'aSubmersible - nie ma to jak luma C3. Jeśli pojawi się Steinhart o odpowiadającej mi średnicy i z lumą porównywalną do Tisella Submersible to najpewniej się tym bardzo poważnie zainteresuję. 
 

 


- im więcej wolno

- tym mniej wypada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Próbował z Was ktoś, może kiedyś gumę Crafter Blue dopasować do Steinharta Ocean 1?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Braty bliźniaki

IMG_20200514_170228.jpgIMG_20200514_170140_1.jpgIMG_20200514_165226.jpg

Wysłane z mojego Redmi 8 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

- mam od kilku dni 39 i przy nadgarstku 20 cm nie chciałbym nic większego.


- im więcej wolno

- tym mniej wypada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mam 20 cm nadgarstek. Przerobiłem kilkanaście zegarków w różnych rozmiarach i najbardziej odpowiada mi 42 mm 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla każdego coś dobrego

Wysłane z mojego Redmi 8 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, SIRLUKE1 napisał:

Dla każdego coś dobrego emoji6.pngemoji16.png

Wysłane z mojego Redmi 8 przy użyciu Tapatalka
 

Właśnie ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 4.05.2020 o 13:27, Sol napisał:

Rasowe piloty mają to do siebie, że są podobne. Tarcze mają zwykle dwóch typów A i B, bo takie były w oryginale. Jak poszukasz szerzej, to znajdziesz masę podobnych zegarków innych producentów. Będą się różniły jakością wykonania, mechanizmem, lumą i, oczywiście, ceną.

 

W dniu 4.05.2020 o 13:27, Mirosuaw napisał:

Każdy klasyczny pilot będzie wyglądał podobnie. Podobieństwo nie jest przypadkowe, ponieważ wszystkie wzorują się na przedwojennych zegarkach dla lotników wojskowych.

 

Co fachowcy to fachowcy ?, dziękuję bardzo za rozwianie moich wątpliwości. No cóż, człowiek uczy się całe życie ?.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, SIRLUKE1 napisał:

Braty bliźniaki emoji6.png

IMG_20200514_170228.jpgIMG_20200514_170140_1.jpgIMG_20200514_165226.jpg

Wysłane z mojego Redmi 8 przy użyciu Tapatalka
 

Na 39tce i 42ce. Wskazówki indeksy są tej samej wielkości? A tarcza?. Czy to tylko zlodzenie za na 39tce indeksy są większe? 

Ps:Żadnego z zegarków nie widziałem na żywca 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.