Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
SIRLUKE1

Klub Miłośników Zegarków Steinhart

Rekomendowane odpowiedzi

Gdzie zatem jest to miejsce, w którym można wyrażać negatywne opinie o danej marce? Pytam, żeby wiedzieć na przyszłość i nie wleźć znowu z buciorami do tego sielskiego grajdołka i nie urazić czyichś uczuć. Może by zrobić tematy "Klub nieszanujących marki ..." dla każdego producenta?

 

Zaprzeczenie reklamowania zegarków ze swojego sklepu przemilczę. Wstawiaj dalej zdjęcia całego portfolio Boldra i MV, które zapewne posiadasz na własność bez pasków i nie na ręce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że kładziecie zbyt duży nacisk na słowo "milosnik". Ten wątek nazywa się wprawdzie "Klub miłośników zegarków Steinhart", bo tak kiedyś ktos go nazwał, wydaję mi się jednak, że jest to najwłaściwsze miejsce na forum, by pochwalić się Steinhartem, zapytać o zegarek tej marki, czy też wyrazić opinię (pochlebną lub nie) o zegarkach Steinhart.

 

Oczywiście najwiecej aktywnych w tym wątku osób to posiadacze, a może nawet i miłośnicy tej marki, ale nic nie stoi chyba na przeszkodzie, zeby wyrazić tu swoją opinię, nawet negatywną na temat Steinhartów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Załóż temat sam. To będzie twój merytoryczny wkład w rozwój intelektualny tego forum.

.
.
.
Informowanie że to prawie 100% wizualna kopia Roleksa nie jest odkrywcze a wręcz nudne .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
38 minut temu, koorchuck napisał:

Gdzie zatem jest to miejsce, w którym można wyrażać negatywne opinie o danej marce? Pytam, żeby wiedzieć na przyszłość i nie wleźć znowu z buciorami do tego sielskiego grajdołka i nie urazić czyichś uczuć. Może by zrobić tematy "Klub nieszanujących marki ..." dla każdego producenta?

 

Zaprzeczenie reklamowania zegarków ze swojego sklepu przemilczę. Wstawiaj dalej zdjęcia całego portfolio Boldra i MV, które zapewne posiadasz na własność bez pasków i nie na ręce.

 

Coś mi się wydaje, że jesteś wyjątkową jadowitym przypadkiem drobiu. Na pewno kurczak, a nie żmija? ;) Zamiast robić "Kluby nieszanujących marki..." dla każdego producenta, można spróbować skorzystać z teleporady medycznej. To prawdopodobnie pozwoli zarówno zagospodarować nadmiar wolnego czasu, jak i zaradzi w kwestii wyładowania negatywnych emocji. ;)

 

"Przemilczę", ale się wypowiem..? :D OK. To ja w podobnym stylu. Otóż, gdybym był złośliwy (ale na szczęście nie jestem), napisałbym (ale na szczęście nie napiszę), że słabo znasz "portfolio" zarówno BOLDR, jak i MV. Wspomniałbym również, że KAŻDY zegarek, który posiadam, należy - siłą rzeczy - do mnie. Ja za niego zapłaciłem, a nie Ty, czy jakiś inny wesoły kogucik. Powiedziałbym, że fotografuję zegarki najchętniej inaczej niż na nadgarstku, bo tak mi się po prostu podoba. I kij Ci do tego. Dodałbym również, że - poza "krociami", które zarabiam na tych zegarkach dzięki własnej pracy i nakładom - dzięki mojej aktywności pewna zainteresowana grupa osób w naszym, pięknym kraju, mogła i może nabyć zegarki z kilku brandów taniej niż gdzie indziej. To taki mój skromny wkład w tzw. "scenę zegarkową" w PL. A jaki jest Twój? ;)

 

19 minut temu, Karakal napisał:

Myślę, że kładziecie zbyt duży nacisk na słowo "milosnik". Ten wątek nazywa się wprawdzie "Klub miłośników zegarków Steinhart", bo tak kiedyś ktos go nazwał, wydaję mi się jednak, że jest to najwłaściwsze miejsce na forum, by pochwalić się Steinhartem, zapytać o zegarek tej marki, czy też wyrazić opinię (pochlebną lub nie) o zegarkach Steinhart.

 

Oczywiście najwiecej aktywnych w tym wątku osób to posiadacze, a może nawet i miłośnicy tej marki, ale nic nie stoi chyba na przeszkodzie, zeby wyrazić tu swoją opinię, nawet negatywną na temat Steinhartów.

 

Może podam prostą analogię. Zamiast "Ej, butelkę wódy i śledzie, kuffa!", wystarczy napisać chociażby "Czy mógłbym poprosić o .... - dziękuję uprzejmie". ;)

 


WARTO POMAGAĆhttps://www.siepomaga.pl

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w moim rozumieniu miłośnik = amator, osoba zainteresowana. Np istniejące od międzywojnia Stowarzyszenie Miłośników Dawnej Broni i Barwy.

 

A co do krytyki: moim zdaniem nie chodzi o krytykę jako taką czy wyrażanie negatywnego zdania, a o sposób w jaki się to czyni. Co dla jednych jest zaledwie wyrazem/świadectwem kindersztuby, dla innych jest nie akceptowalnym "jedzeniem sobie z dzióbków".

 

Znakomicie rozumiem iż opinie wyrażana zbyt, hm, dynamicznie, mogą nie budzić zainteresowania takich, szukających spokojnego miejsca do cieszenia się zegarkami i wiedzą o nich. Z takich powodów samemu przeniosłem się na forum Watchuseek do wątku Brotherhood of Submariner Homages, mówiłem o tym Bractwie na naszym Forum.

 

A co do odwiecznej kwestii wtórności - staram się rozróżniać  autorstwo od osoby/zespołu który rozpropagował dany twór z którym finalnie jest on powszechnie kojarzony; np auto dwubryłowe/hatchback kojarzone jest/było z VW Golf, a kto w obserwacji chronologicznej pamięta o dziełach Ś.P. profesora Krzysztofa Meisnera, albo choćby Renault 16 uznawanego nawet w popularnej Wikipedii za pierwsze auto typu hatchback ?

 

 

Edytowane przez Jacek A. R.
literówka

- im więcej wolno

- tym mniej wypada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem ani wielkim miłośnikiem, ani przeciwnikiem firmy Steinhart, chociaż jesli miłosnik = osoba zainteresowana, to w jakimś stopniu miłośnikiem Steinharta jestem.

Firma jak wiele innych firm z branży zegarkowej, tylko trochę młodsza, trochę mniej prestiżowa i majaca trochę mniej zegarków w ofercie, niż większość konkurencyjnych firm, co z kolei wynika ze stosunkowo niewielkiego stażu.

Niektóre zegarki Steinharta mi się podobają, inne nie. Dokładnie tak samo jest w przypadku zegarków innych firm.

 

Na dzień dzisiejszy nie mam żadnego Steinharta, ale zaglądam do tego wątku dość często, bo to potencjalnie fajne zegarki, do tego bardzo rozsądnie wycenione, dzięki czemu są w moim zasięgu finansowym w odróżnieniu od niektórych zegarków bardziej renomowanych firm i dlatego jestem nimi w jakimś stopniu zainteresowany.

 

Jeśli chodzi o wyrażanie opinii, to bez wątpienia ważny jest sposób, w jaki się tę opinię wyrazi.

 

W kwestii wtórności, to tak to juz jest, że jeśli jakiś wzór czy tez model odniósł sukces, to wcześniej czy później będzie on powielany bardziej lub mniej dokładnie przez inne firmy. W niektórych przypadkach będzie to tylko pewna inspiracja, a w innych prawie kopia 1 do 1. 

Edytowane przez Karakal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki koszt (pytanie do przedstawiciela S) byłby wymiany tarczy i wskazówek w Stenku GMT 42 na nowe, z luma BGW9? Mam starszy model z C1 i zastanawiam się czy "modować" czy jednak bardziej opłacalna byłaby sprzedaż obecnego i zakup nowego, z poprawioną luma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie kwestie to tylko bezpośrednio z centralą:

[email protected]

Łukasz

Wysłane z mojego Redmi 8 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisałem wczoraj , ale nisetety trzeba poczekac :

 

Dear valued customer,
due to the recent outbreak of the corona virus (CoVid 19) in Germany and the closing of schools and kindergartens for the next five weeks, our aftersale department is understaffed. Therefore, it might take a while until you get an answer to all of your emails and we kindly ask you not to send any follow-up emails.
Thanks in advance for your understanding and your patience. Keep calm, wash your hands and watches and stay safe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Klamczuchy, szkoly sie otwieraja juz :) Przynajmniej w moim landzie - chyba stara zwrotka im zostala :)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, cordi7 napisał:

Klamczuchy, szkoly sie otwieraja juz :) Przynajmniej w moim landzie - chyba stara zwrotka im zostala :)

 

 

Niekoniecznie. Przemknęło mi przed oczami info, że gdzieś zamykają właśnie, po całych chyba 3 dniach od otwarcia...


WARTO POMAGAĆhttps://www.siepomaga.pl

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może być, DE idzie w górę z ilością zachorowań więc... 😕

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cały czas pracują na zakładkę. Gunter podzielił załogę na pół. Tak pracują od początku epidemii.

Wysłane z mojego Redmi 8 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@SIRLUKE1

Hej, przymierzam się do zakupu Ocean One Premium Blue i trochę zmartwił mnie czas dostawy :( 

Faktycznie tak długo to teraz wszystko trwa ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakieś 7 do 10 dni. Nie mam obecnie na miejscu. Muszę Macieja zapytać, czy nie ma w Warszawie.

Ale czy to tak długo

Wysłane z mojego Redmi 8 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok

Wysłane z mojego Redmi 8 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



A póki co Maryna Chrono, na mocno marynistycznym pasiorku





IMG_20200824_195919_789.jpg

 

IMG_20200824_200129_841.jpg

 

KAM9359.jpg

 

_KAM9352.jpg

Wysłane z mojego Redmi 8 przy użyciu Tapatalka
 

Edytowane przez SIRLUKE1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marina chrono z paskiem z motywami marynistycznymi, kapitalne połączenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Steinhart nie odpuszcza, kolejna nowość już wkrótce
 
Ocean One Bicolor  

Borys co Ty na to ?
 
 
 
118323128_3353512281358177_7812220734462299161_o.thumb.jpg.70a673043d1d4249cf23772627883f54.jpg



Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, dzięki za info. Co roku to samo

By the way:





IMG_20200826_202141_436.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 24.08.2020 o 21:55, SIRLUKE1 napisał:

emoji115.pngemoji106.pngemoji12.png

A póki co Maryna Chrono, na mocno marynistycznym pasiorku

emoji569.pngemoji3554.pngemoji2793.pngemoji288.png



IMG_20200824_195919_789.jpg

 

IMG_20200824_200129_841.jpg

 

KAM9359.jpg

 

_KAM9352.jpg

Wysłane z mojego Redmi 8 przy użyciu Tapatalka
 

Fajna ta Maryna szkoda tylko, że taka droga :(, a paseczek baaajka :D. Ciekaw jestem czy ten kompasik to działa czy to tylko taka bajerancka atrapa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.