Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
SIRLUKE1

Klub Miłośników Zegarków Steinhart

Rekomendowane odpowiedzi

Bo zegarek to trzeba dobierać do rozmiaru nadgarstka, nie porywać się na słuszny rozmiar z rachityczną witką😂

 

Bosson 👍

 

 

 

46144726545_3562005cc6_3k.jpg

Edytowane przez Thomas666

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Thomas666: oczywiście masz rację, ale co zrobić, gdy nie ma z czego wybrac bo interesujace modele sa zbyt duże ? pozostaje zrezygnować np. z zegarka typu Pilot. 


- im więcej wolno

- tym mniej wypada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pilot moze byc duzy wiec 42-44 mm to normalne rozmiary ale ... sa mezczyzni z mniejszym nadgarstkiem, sa kobiety.

Moim zdaniem Stenek sam sobie zmniejsza grupe docelowa, chociazby Stowa ma piloty w rozmiarach 36, 40, 41 i 43 mm.

Gunther poza seria Ocean 39 uparcie robi wielkie klocki, czesc z nich ma swoj urok ale czesci nie rozpatruje wlasnie z racji na rozmiar.

 

Szkoda troche :)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak, jak pisze Przedmówca; przykład STOWy znakomity. Natomiast z pełnym zrozunieniem relacji: rozmiar zegarka a rozmiar nadgarstka nadal myślę, że  jest to, przynajmniej w pewnym stopniu, kwestia konwencji.

 

W latach '70-'80 znałem w Szkocji nieco podstarzałych już wówczas "chłopaków" od Generała Stanisława Sosabowskiego (polska brygada powietrzno desantowa, walczyli np. pod Arnheim). Wielu z nich to duzi masywni mężczyźni (jak to często komandosi). Pamiętam zegarki na ich nadgarstwach - i bodaj wszystki miały śednice znacznie mniejszą niż 38-40 mm. I to nie raziło bo wszyscy takie nosili. Po jednym z Nich mam wspominany wcześniej zegarek Tissot o średnicy 34 mm. - dar od byłych podkomendnych dla ukochanego kapitana w jakąś ważną rocznicę w latach '70 czy '80. 

 

Samemu najlepiej się dziś czuję z zegarkiem 39-40 mm. (obwód nadgarstka 20-21 cm.) Ale pozwalam sobie powtórzyć: to jest moim zdaniem w jakimś stopniu kwestia mody/zwyczaju. Natomiast rozmiar 44 mm spowodowal źe pozbyłem się bardzo fajnego Steinhartowskiego Pilota i mam nadzieję że się kiedyś pokaże Pilot Steinharta, taki o interesującej mnie średnicy.

 

 


- im więcej wolno

- tym mniej wypada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Również przychylałbym się do stwierdzenia, że to kwestia mody i jeśli chodzi o wygląd, to dla mnie nie ma tematu. Jak komuś się podoba, to i na 16cm nadgarstku 50mm może nosić (choć wygląda to kuriozalnie).

Jeśli zaś mowa o ergonomii i wygodzie, to niestety MZ nie ma bata. Za duży zegar = poobijany zegar, futryny i dyskomfort użytkownika :) Dla mnie, przy 18,5cm nadgarstku 41-42mm średnicy to max, a najlepiej 39-40mm. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, i w drugą stronę to działa tak samo... Są zegarki, które podobają mi się bardzo, ale nie będę ich miał (a są takie, które mam, ale nie będę nosił), ponieważ na mojej łapie wyglądają jak damki. Nie można "mieć ciastko" i "zjeść ciastko"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy jakie kto ma podejście do swojego hobby. Jedni traktują tę pasję utylitarnie, tzn. noszą swoje nabytki, inne zaś lubią je pooglądać w pudełku i po prostu mieć ;) W takim przypadku można mieć i damki i wielkoludy i w ogóle nie zwracać uwagi na ich rozmiar.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie o tym piszę, są takie, co je mam z chęci posiadania i bez zapędów nosicielskich. Ale są takie, co bym je chciał posiadać z chęci noszenia, tylko ich nikczemny rozmiar mnie powstrzymuje🤪

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

- z kolekcjonerskiego punktu widzenia każdy obiekt warto rozpatrywać w kontekście czasów w których został stworzony i funkcjonował. A owszem, istnieją obiekty w stanie tylko ekspozycy.jnym, ale znacznie lepiej jeśli dany obiekt może też pełnić swe funkcje utylitarne. I ta zasada dotyczy wielu dziedzin zbieractwa/kolekcjonerstwa, nie tylko zegarków.


- im więcej wolno

- tym mniej wypada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Thomas666 napisał:

Panowie, i w drugą stronę to działa tak samo... Są zegarki, które podobają mi się bardzo, ale nie będę ich miał (a są takie, które mam, ale nie będę nosił), ponieważ na mojej łapie wyglądają jak damki. Nie można "mieć ciastko" i "zjeść ciastko"

 

Pelna zgoda, sek w tym, ze poki co w portfolio Stenka duzo wiecej jest tych duzych - wiec to ty masz w czym wybierac, nie my :)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ooooo i fajna dyskusja się wywiązała, dawno takowej nie było i brakowało

A tak całkiem na marginesie, która bardziej ???

UkiIMG_20201021_203417_148.jpg

Wysłane z mojego Redmi 8 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

- może zbyt jestem pod (dobrym) wrażeniem zegarków historycznych, ale mały sekundnik jakoś mi się raczej z cyferkami rzymskimi kojarzy. Niemniej designersko rzecz biorąc OBA obiekty/designy są bardzo dobre.


- im więcej wolno

- tym mniej wypada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rzymianka zdaje mi się bardziej elegancka, oficjalna, "arabiankę" zaś odbieram bardziej na luzie.

Ciekawe...


Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Rzymianka zdaje mi się bardziej elegancka, oficjalna, "arabiankę" zaś odbieram bardziej na luzie.
Ciekawe...
Mam tak samo. Arabska jest dla mnie taka bardziej sporty

Wysłane z mojego Redmi 8 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 godzin temu, SIRLUKE1 napisał:

Ooooo i fajna dyskusja się wywiązała, dawno takowej nie było i brakowało emoji16.pngemoji13.pngemoji12.png

A tak całkiem na marginesie, która bardziej ???

 

Zarówno rzymianka, jak i arabka na zdjęciach wyglądają bardzo ładnie. Jednak rzymskie indeksy mają zdecydowanie bardziej garniturowy charakter, co mija się trochę z celem przy tym rozmiarze zegarka. Jestem przeciwny 44 milimetrowym zegarkom do garniaka. Dlatego z tej pary zdecydowanie arabka, jako bardziej casualowy styl, dopuszczalny w tym rozmiarze.


Pozdrawiam, Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
56 minut temu, Mirosuaw napisał:

Zarówno rzymianka, jak i arabka na zdjęciach wyglądają bardzo ładnie. Jednak rzymskie indeksy mają zdecydowanie bardziej garniturowy charakter, co mija się trochę z celem przy tym rozmiarze zegarka. Jestem przeciwny 44 milimetrowym zegarkom do garniaka. Dlatego z tej pary zdecydowanie arabka, jako bardziej casualowy styl, dopuszczalny w tym rozmiarze.


Idealnie podsumowane.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

.IMG_20201023_085510_637.jpg

Wysłane z mojego Redmi 8 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A u mnie taka sytuacja....  Normalnie Rolek double red 1665.....prawie.

 

Stenek-Rol.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.