Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
SIRLUKE1

Klub Miłośników Zegarków Steinhart

Rekomendowane odpowiedzi

I jak ???

Mi się podoba
IMG_20201128_142541_1.jpgIMG_20201128_143107_1.jpgIMG_20201128_143220.jpgIMG_20201128_143345_1.jpg

Wysłane z mojego Redmi 8 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

.IMG_20201130_194019_636.jpg

Wysłane z mojego Redmi 8 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marine.jpg

 

Steinhart Marine Timer, czyli twist na temat zegarka typu Marina.
Zwykle te zegarki są inspirowane zegarami okrętowymi, służącymi kiedyś do nawigacji morskiej. Ale Pan Gunter pomyślał o łodzi podwodnej i charakterystycznym dla niej instrumencie pomiarowym: Stoperze Torpedowym.
Oto efekt: "marinka podwodna", a całość uzupełnia pasek szyty z wojskowego mapnika z epoki.

Edytowane przez leoric

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, leoric napisał:

Steinhart Marine Timer, czyli twist na temat zegarka typu Marina.
Zwykle te zegarki są inspirowane zegarami okrętowymi, służącymi kiedyś do nawigacji morskiej. Ale Pan Gunter pomyślał o łodzi podwodnej i charakterystycznym dla niej instrumencie pomiarowym: Stoperze Torpedowym.
Oto efekt: "marinka podwodna", a całość uzupełnia pasek szyty z wojskowego mapnika z epoki.

 

Ale to niby jakaś nowość??

Bo z tego co pamiętam to ten model jest w ofercie Steinharta od kilku dobrych lat - koperta 47mm i 22mm w uszach, tarcza może i fajna (wiadomo kwestia gustu), myślałem o tym modelu kiedyś, ale po przymierzeniu pilota 47mm przestałem myśleć bo tego nie da się nosić, a koronka bynajmniej nie ułatwia sprawy.

Steinhart powinien popracować nad kopertami w pilotach i modelach Marine - wiem że potrafi zrobić świetne koperty bo te w wersjach premium są zdecydowanie wygodniejsze, w porównaniu do wersji standard w tym samym rozmiarze - a w zegarków przecież o to chodzi żeby się go wygodnie nosiło...

 

 

 

Edit: może się ktoś podzielić opinią na temat modelu Military 42mm na unitasie? Będę wysoce zobowiązany... :)

Edytowane przez Daito

:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Daito napisał:

 

Ale to niby jakaś nowość??

Bo z tego co pamiętam to ten model jest w ofercie Steinharta od kilku dobrych lat - (...)koronka bynajmniej nie ułatwia sprawy.

(...) a w zegarków przecież o to chodzi żeby się go wygodnie nosiło...

 

 

 

... :)

 

Przecież to nie temat "nowosci"😛

A ja akurat wyciagnalem z pudelka po roku wiec sobie wrzuciłem tutaj...

 

W ofercie Steinhart już  ich nie ma... 

 

Koronka jest wyjątkowo w tym modelu po drugiej stronie, wiec tutaj akurat ułatwia  znacznie 😉

 

A gdybym chcial wygodnie przede wszystkim nosic, to nic nie przebije sznurkowej bransoletki  i zrezygnowalbym z zegarków w ogóle 😁 A każdemu tutaj o co innego chodzi w zegarkach... W sumie ten argument "wygody" słyszę pierwszy raz 😆

Edytowane przez leoric

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tej Twojej Marinie najbardziej podoba mi się wskazówka sekundowa, zakończona kółeczkiem. To ona zainspirowała mnie, do zastosowania takiej w Baltic Sea

Proszę i zachęcam do pokazywania modeli już nie produkowanych. Mi najbardziej żal ich kostki, El Patrone

EL-PATRON-GOLD.1435323751.jpgEL-PATRON-stainless-steel.1435323684.jpg

Wysłane z mojego Redmi 8 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, SIRLUKE1 napisał:

Proszę i zachęcam do pokazywania modeli już nie produkowanych. Mi najbardziej żal ich kostki, El Patrone emoji45.png

 

Jaki to rozmiar mialo? Wygladaja na dosc duze?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba 40 na 40

Wysłane z mojego Redmi 8 przy użyciu Tapatalka

Piękna kanapka

Dziś już w drodze do nowego właściciela IMG_20201201_195921.jpg

Wysłane z mojego Redmi 8 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Widzieli? Cytuje za WUS (użytkownik Nanda):
 
Recently, Steinhart has released a limited "Steinhart Ocean 39 Vintage GMT Boutique Edition", a reminiscence of the famous Rolex Explorer II Ref. 1655.

While the standard model of the Vintage GMT has a diameter of 42 mm, the LE measures 39 mm. The LE has been build as Old Radium or C3, each 50 pieces. The watches were only available at the Steinhart Boutique in Aachen (Germany) and afaik sold out.

C3 (left) and Old Radium (right).
 
8C70B126-47C9-48D3-925D-3B379E84E4A8.thumb.jpeg.be152f8b7112ea092b9c47ec4822e6cb.jpeg

Liczę, że wejdą na stałe do oferty bo 39 mm to świetny rozmiar, dużo lepszy niż ogólnie dostępny 42 mm (który mi się nota bene mimo to bardzo podoba).
 


Ten model w wersji 42 mm jest jeszcze osiągalny nowy ?


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie różnią się kolorem indeksów ? Czy to tylko tak na zdjęciach wychodzi ?


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

42 ma jeden kolor, 39 był w dwóch - na zdjęciach tak sobie to widać choć u mnie prawy (old radium) jest widocznie bardziej żółty.

 

Masz jeszcze jedno zdjęcie:

4BEE75B2-76D1-466A-ADEF-E2CBD1A48F4C.thumb.jpeg.d7c0c50c60b8c4d0f63653171cdd6f77.jpeg
 


C3:

BFDCD53E-BA2C-4593-BC07-C900A6907AE3.thumb.jpeg.54906f49fa2eed3a2f2fabae07ef629a.jpeg


 

old radium:

007A3B8B-F5BD-4AE4-A91C-43B5ECA61B91.thumb.jpeg.3ff6b18933cd9c5687fa25a7903dc0eb.jpeg
 

 

Edytowane przez cordi7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

UWAGA OSZUSTWO

Moi drodzy, od jakiegoś czasu na FB krążą oferty sklepów internetowych, oferujących zegarki marki Steinhart Timepieces w bardzo atrakcyjnych cenach.

Jest to najzwyklejsze oszustwo. Zakup zegarków z tych ofert, to czysta strat kasy. Nie otrzymacie zegarka. Zegarki oferowane są w cenach, które nie pokrywają nawet kosztu zakupu mechanizmu. Do tego marka Steinhart Timepieces nie prowadzi akcji rabatowych na swoje zegarki, taki jest model sprzedaży.

Temat jest znany producentowi, na fanpagach Steinhart Timepieces również jest o tym już dość głośno.

Jeśli chcecie kupić zegarek Steinhart Timepieces, to listę dystrybutorów znajdziecie na stronie producenta.

Poniżej przykładowe oferty:

received_696520427904109.thumb.jpg.9c6e5bcd083f0dd4a0833b5f7a64b020.jpgreceived_439966167039568.thumb.jpg.203ff7cf9f78ea73400c20c6364cee16.jpg

Wysłane z mojego Redmi 8 przy użyciu Tapatalka



Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy piloty w bronze 42mm mają 11 czy 12 mm grubości. różne informacje są w przestrzeni? chodzi mi oczywiście o całkowitą rzeczywistą grubość zegarka

gdyby ktoś mógł pomóc


Zdrowy rozsądek to nic innego jak zbiór uprzedzeń nagromadzonych w umyśle przed osiemnastym rokiem życia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Producent podaje 12 mm

Łukasz

Wysłane z mojego Redmi 8 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, SIRLUKE1 napisał:

Producent podaje 12 mm

Łukasz

Wysłane z mojego Redmi 8 przy użyciu Tapatalka
 

sękju. :)

 


Zdrowy rozsądek to nic innego jak zbiór uprzedzeń nagromadzonych w umyśle przed osiemnastym rokiem życia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Piszę tutaj bo pewnie tutaj otrzymam najszybciej odpowiedź :)

Co jakiś czas wraca do mnie chęć posiadania Nav B-Uhr 47 ST1 Premium anthrazit. Aktualnie jestem mocno zdecydowany i może komuś z posiadaczy znudził się ten piękny zegarek i byłby skłonny "oddać" go w dobre, forumowe ręce.

Może też zapytam szanownego dystrybutora, jaka byłaby cena takowego cuda dla forumowicza :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wystawiłem na bazarku mojego Steiharcika.

 

Jak ktoś, coś, to zapraszam.  Polecam z czystym sumieniem.

 

20200804-171303.jpg

 

20200804-170058.jpg

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cześć,
Piszę tutaj bo pewnie tutaj otrzymam najszybciej odpowiedź
Co jakiś czas wraca do mnie chęć posiadania Nav B-Uhr 47 ST1 Premium anthrazit. Aktualnie jestem mocno zdecydowany i może komuś z posiadaczy znudził się ten piękny zegarek i byłby skłonny "oddać" go w dobre, forumowe ręce.
Może też zapytam szanownego dystrybutora, jaka byłaby cena takowego cuda dla forumowicza
Dam znać na priv.
Łukasz



Wysłane z mojego Redmi 8 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też go dzisiaj wypatrzyłem. Fajny zegar

Wysłane z mojego Redmi 8 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy nie wole wersji bez cyklopa ale tak czy siak swietny, o czym swiadczy fakt, ze sie juz wyprzedal... mam nadzieje, ze Stenek wprowadzi go na stale do oferty.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.