Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
SIRLUKE1

Klub Miłośników Zegarków Steinhart

Rekomendowane odpowiedzi

Przeciez on jest za duzy na Ciebie ;)

Przeglądam te foty i rzeczywiście takie niefortunne zdjęcie....ale zapewniam, że dobrze wygląda :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie gratuluje nabytków.

Ja nadal jestem zadowolony ze swojego ;)

 

Pokuszę się o tezę, że z każdym dniem coraz bardziej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczekaj jeszcze pare miesiączkow to nie poznasz własnego zegarka. Nie chce Cie martwic ale nie kupiłbym czarnego pvd. Będziesz żałował.

 

Jak go nie poznam to będzie nowy, a stary na pamiątkę. PVD może nie jest długowieczne, ale dla mnie do tego zegarka pasuje świetnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeglądam te foty i rzeczywiście takie niefortunne zdjęcie....ale zapewniam, że dobrze wygląda ;)

pino- jak przechodzisz przez otwór drzwiowy i zegarkiem nie zaczepiasz o framugę to jest oki :) - jeżeli ty uważasz że jest dobry- najważniejsza opinia.

. jeżeli chodzi o pvd- nie mam doświadczenia ale po postach i rozmowach "jakoś" mnie ta powłoka nie przekonuje.

co do zegarka: noś i nie zgub go- fajnie się prezentuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcia Pinowskiego :lol:

 

1c192693123641d6med.jpg5de4ddd9f4427068med.jpg

 

d6cafb57d7892ac0med.jpgbb6391ccc4d1633fmed.jpg

 

60a38910756c3f93med.jpgdee110776b92d526med.jpg

 

Pino się nie martw, wygląda super na Twojej "łapie" :(

 

Panowie, ja niestety ostatnio za późno wracam i nie mam jak dobrych fot strzelić :)

 

Ale obiecuję porządną sesję już w krótce.

 

Dziś ubrałem pasek od Nick'a 555 jest boski, jutro zdjęcie pojawi się w dziale "co masz dziś na ręku"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Sirluke za wstawienie zdjęć! :lol:

a co do wyglądu na łapie to naprawde nie jest tak źle....jutro wkleje kilka fotek z drugim paskiem (jest przepiękny :(:) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pino- jak przechodzisz przez otwór drzwiowy i zegarkiem nie zaczepiasz o framugę to jest oki :( - jeżeli ty uważasz że jest dobry- najważniejsza opinia.

. jeżeli chodzi o pvd- nie mam doświadczenia ale po postach i rozmowach "jakoś" mnie ta powłoka nie przekonuje.

co do zegarka: noś i nie zgub go- fajnie się prezentuje.

Ale się uśmiałem przez tą Twoją framugę :lol::lol:

Dzięki za wsparcie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A więc obiecana sesyja :)

 

W domu bark czasu, ale chwila była w pracy.

 

W rolach głównych - Stenek Chronograf, Pasior Oryginal Handemade by Nick555 oraz nieodzowna klasyczna koszula w niebiesko - biały prążek :lol:

 

a5a41135.jpg

8e23fdd2.jpg

fa18f0ad.jpg

4f409a71.jpg

7e3bcd4a.jpg

55e5efa3.jpg

a1bc9bc8.jpg

9fbaf307.jpg

3392f0e4.jpg

9a24efda.jpg

 

Czekam na wrażenia :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Łukasz, ale masz brzydki zegarek ! Co to jest ? :(


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepoleruj szwy czymś w miarę miękkim i śliskim, powinno znikąć nadmiar wosku :(


FORZA Robert!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Łukasz, ale masz brzydki zegarek ! Co to jest ? :)

 

A taki tam, chyba mniejszy brat Twojego brzydala :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obydwoje dobrze wiemy ze to za***iste zegary :(

 

I jak zadowolony ?


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Michale, powiem krótko - z łapy nie schodzi :(

 

Jak po komunii, co chwile godzinę sprawdzam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh...to podobnie jak u mnie :(

Przez pierwszych parę dni to ciągle nie wiedziałem która godzina :) .....bo co spojrzałem to patrzyłem jaki on ładniutki a nie widziałem która godzina :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale mam pytanko....pewnie dość nieprofesjonalne:

Jak to jest, czy można w mechaniku czy automacie w jakikolwiek sposób cofać wskazówki ustawiając zegarek??

Widziałem na You Tubie jak nawet bardzo markowe zegarki sobie kręcono koronką (wskazówkami) do tyłu a słyszałem od znajomego zegarmisrza aby starać się tego nie robić....Jak to Panowie jest??? :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lukasz-super zegar!tez chyba bede musiał zakupić forumową koszulę do zdjęć model "white-blue" :):):)

 

mam nadzieję że nic wam się nie "zalęgnie" na nadgarstkach od tej miłości :) ; cieszę się że tyle radości sprawił nam ten wspólny zakup- jednak w "kupie" siła mościpanowie!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj niech się zalęgnie ... proszę, jakiś mały Nav-b lub Marine :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepiękny czasomierz SIRLUKE1. Gratulacje. Co do miłości.. ja noszę swój zegarek już miesiąc i też co chwila spoglądam która godzina, kończy się na tym, że nigdy nie wiem jaki jest czas, bo tak na prawdę to spoglądam na niego po to, żeby sobie popatrzeć :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale mam pytanko....pewnie dość nieprofesjonalne:

Jak to jest, czy można w mechaniku czy automacie w jakikolwiek sposób cofać wskazówki ustawiając zegarek??

Widziałem na You Tubie jak nawet bardzo markowe zegarki sobie kręcono koronką (wskazówkami) do tyłu a słyszałem od znajomego zegarmisrza aby starać się tego nie robić....Jak to Panowie jest??? :)

Jeśli zegarek ma tzw. stop sekundę, to gdy ustawiamy godzinę, mechanizm nie jest napędzany (zatrzymuje się balans). Trudno mi sobie wyobrazić, że w takiej sytuacji kręcenie do tyłu mogło by mu zaszkodzić. Tak czy inaczej, ja tam kręcę w swoich zegarkach nic mi się jeszcze nie popsuło, choć faktycznie do tyłu raczej rzadko (chyba tak odruchowo, bo gdzieś z tyłu głowy też kołacze mi się to ostrzeżenie).

Edytowane przez bEEf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Michale, powiem krótko - z łapy nie schodzi :)

 

Jak po komunii, co chwile godzinę sprawdzam :)

Jeszcze raz gratuluję Łukasz "nowej miłości" :):)

Naprawdę śliczniutka....pomimo że nie przepadam za Chrono.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jak Panowie.....POMOŻECIE??

Jak to jest z tym kręceniem koronką w przód i w tył w automatach i mechanikach?? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kręcę tylko do przodu, ale nie wynika to z mojej fachowej wiedzy na ten temat, ale oczywiście info zasłyszane od zaprzyjaźnionego zegarmistrza. Nigdy jednak nie miałem odwagi pytać o wyjaśnienia :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli zegarek ma tzw. stop sekundę, to gdy ustawiamy godzinę, mechanizm nie jest napędzany (zatrzymuje się balans). Trudno mi sobie wyobrazić, że w takiej sytuacji kręcenie do tyłu mogło by mu zaszkodzić. Tak czy inaczej, ja tam kręcę w swoich zegarkach nic mi się jeszcze nie popsuło, choć faktycznie do tyłu raczej rzadko (chyba tak odruchowo, bo gdzieś z tyłu głowy też kołacze mi się to ostrzeżenie).

 

Dzięki bEEf

Mówiąc o cafaniu wskazówek to mam na myśli, że gdy ustawiam (a mam stop sekundę) to czasem bym chciał cofnąć dosłownie o mały odcinek rzędu sekundy lub kilku.....a nie kilku godzin :)

 

Ale np w moim Vostok Europe ustawianie daty odbywa się tak (wg instrukcji), że cofam od 00.30 do 19.00 i znów w przód i znów w tył....i tak ustawiam szybko datę. A tam nie ma stop sekundy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra Panowie, to może ja się wypowiem.

 

Otóż przyszedł mi właśnie Steinhart Nav-B UHR II 44mm z ręcznym naciągiem.

 

Jakościowo nie mam zastrzeżeń. Jest wart swojej ceny.

Zdjęć nie wklejam, bo można wiele znaleźć w sieci. O zaletach nie piszę, bo tylko o tym się rozwodzicie :blink:

Napiszę może (prawie) tylko o wadach.

 

A więc:

- zdjęcie na stronie Steinhart-a są zbyt stuningowane. Zegarek ma tarczę czarno czarną, na zdjęciach jest trochę inna. Ogólnie na zdjęciach ze strony producenta wygląda ładniej niż w rzeczywistości, choć na żywo także bardzo mi się podoba. Po prostu piszę to jako przestrogę, że zdjęcia ciut mogą wprowadzić w błąd,

- koperta przy uszach na pasek jest za mało spolerowana i jest po prostu ostra. Nie jest to do wychwycenia w normalnym użytkowaniu, ale powinni te rogi troszkę zaokrąglić,

- pasek 22mm jest za mały do tego rozmiaru zegarka. 24mm dałby lepszy efekt,

- skoro mowa o rozmiarze, to mam sporą rękę i ten rozmiar jest idealny. Kto w takim razie bierze 47mm ? :o Nie mam pojęcia jak to nosić. Gdzie tu walory użytkowe ?

- i dalej odnośnie rozmiaru, to do tak sporej średnicy waga mogła by być większa. Po prostu były by lepsze proporcje,

- a skoro mowa o pasku to jest on najgorszą stroną zegarka. Owszem gruby a jednocześnie miękki, owszem ładnie pachnie skórą. Ale mógłby być lepiej (równiej) przeszyty, a skóra mogła by mieć jednolitą fakturę i być jednolicie pokolorowana. Ozdobne ćwieki(?) przy teleskopie też mogły by być równiej wstawione, bo widać delikatną asymetrię. Klamra ładna,

- koronka w wersji 44mm jednak wygląda słabo. Polecam tą z wersji 47mm, bardziej nawiązuje do stylu zegarka.

- mechanizm mógłby mieć wybite gdzieś logo Steinharta. Cyka głośno (to akurat duży plus).

 

 

To by było na tyle.

 

Ogólnie zegarek super, ale jakby szukać dziury w całym to można wspomnieć o tym powyżej.

Ja już po prostu tak mam, że do wszystkiego podchodzę krytycznie :P

 

 

Pzdr

Edytowane przez sawic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to wrzucę także parę kamyczków od siebie :blink:

 

Jestem bardzo zadowolony z Aviationa GMT ale bardzo ale to bardzo słabo świeci "po ciemku".

No i połączenie uszu z kopertą......jest spasowane z luzem. Są tam szczeliny dość spore jak na wymogi zegarmistrzowskie.

 

Ale również zaznaczę, że jestem z zegareczka naprawdę zadowolony. I co najważniejsze rozmiar (pomimo opinii :o ) także mi odpowiada...w końcu zrobię sensowne fotki.

Chyba robi się ciut dokładniejszy. Jednak musi się ułożyć!

 

A jak u Was Panowie??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.