Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
SIRLUKE1

Klub Miłośników Zegarków Steinhart

Rekomendowane odpowiedzi

Oj chyba się rozmarzyłeś :lol: . Nie ma szans , że za 800 zł kupisz takiego stenka w stanie bdb , na pewno nie w Polsce gdzie posiadaczy tego modelu za wielu nie uraczysz. Nawet jeżeli by się taki znalazł to w stanie bdb cena 1000 zł jest moim zdaniem ceną minimalną , a niżej to musiałbyś trafić na kogoś kto na prawdę chciałby się go pozbyć za wszelką cenę :D . Tak mi się wydaję , kto wie może się mylę ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podpinam się pod pytanie użytkownika kaczor76

Poszukuję używanego w bdb/idealnym stanie Steinharta Ocean One Black na stalowej bransolecie w graniach 600-800zł.

Sam chętnie kupię Oceana za taką cenę, nawet za 1000zł, oczywiście w idealnym stanie! :D

 

A tak na poważnie, sorry ale jelenia tutaj nie znajdziesz. Szukaj gdzie indziej, choć myślę, że nie będzie łatwo. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie dajcie spokój złosliwością, Jakub napisał ile moze dać, może ktoś za tyle będzie chciał go sprzedać :lol:

 

Trudno będzie, ale po co złośliwości :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie,ludzka rzecz rzucić propozycję,jak ktoś będzie miał ochotę lub pilną potrzebę to myślę

 

że 1000 może być całkiem realną ceną...

 

Prawdopodobieństwo,że tak się stanie jest niewielkie bo po prostu tych zegarków jest u nas mało..

 

Także przy przy tej różnicy w stosunku do ceny Producenta wolałbym dozbierać i wziąć nowego..szczerze mówiąc :D

 

edit: Sirluke , Volvo Ci jacyś depeszacy podiwanili.. :lol:

Edytowane przez y60

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sułtan w haremie po równo obdzielał swoje lube ... czynię tak samo :lol::D

Edytowane przez SIRLUKE1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podoba mi uzasadnienie ekonomiczne i % spadek cen dóbr użytkowych ze względu na : stopień użycia/ rok produkcji etc.- toż to kosmos bez sensu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pawele przy okazji podpytam jak Twoja Marina ? Cieszy nadal oko ?

 

Coś mnie na nią ochota nabrała i chyba w tym roku sobie sprawię :D

 

Może będziesz gdzieś w moich okolicach ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

y60: dzięki, że chociaż Ty zrozumiałeś mnie. Wydawało mi się, że jest dużo tych Steinhartów skoro w temacie o nich jest az 23 strony. Na podstawie tego pomyślałem, że z 10-20 sztuk Ocean One, niekoczniecznie black, jest na forum, więc może znajdzie się jakaś osoba skłonna sprzedać takiego ze śladami używania za 800-1000zł.

Przepraszam w takim razie wszystkich których uraziłem zaniżeniem wartości tego zegarka.

Na koniec dodam tylko, że chętnie kupię za miesiąc/dwa jakiegoś używanego Ocean One Full Black lub srebrnego z czarnym bezelem i tarczą w granicach 1000zł :D

Edytowane przez Jakub Mróz

IWC Schaffhausen Cal. 83 INCA, JLC Master Control Ultra thin, Audemars Piguet cal. 2003 i cal. 2001, ML Pontos Automatique PT6117

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale ja nie miałem zamiaru być złośliwym w swojej wypowiedzi :lol: . To było tylko moje przemyślenie , oparte na tym co widzę w dziale sprzedam na naszym forum . Ja nie posiadam Ocean'a ale jakbym go sprzedawał to w cenie koło 1000zł . Spokojnie Jakub, mnie nie uraziłeś :D .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój lotnik sam z siebie zgubił śrubkę.

Najpierw maskował zgubę:

post-32633-0-04510700-1331812791.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

Nie chciał po dobroci przyznać się, gdzie jest śrubka. Trzeba był zacząć od przypiekania żelazkiem.

post-32633-0-45005100-1331812792.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

Jak to nie pomogło, to w ruch poszły noże.

post-32633-0-01629800-1331812794.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

Potem to już trzeba było wyciągnąć gnata.

post-32633-0-25426900-1331812795.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

Ostatnią nadzieją był dotychczas niezawodny "bejsbol".

post-32633-0-63448300-1331812796.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

Wszystkie metody perswazji zawiodły. Steinhart to twarda sztuka, choć trochę rozrzutna. Śrubki brak. Może macie inne propozycje, jak ją odzyskać lub pozyskać substytut :)

Edytowane przez LAIK1972

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe Laik, rewelacyjnie to przedstawiłeś :)

 

Powaznie zgubił srubke?


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe Laik, rewelacyjnie to przedstawiłeś :)

 

Powaznie zgubił srubke?

 

Faktycznie. Zaraz podokręcałem kolejne (okazało się, że też miały luz).

Do głowy mi nie przyszło, by sprawdzać przed założeniem zegarka, czy śrubki nie są luźne.

Widocznie jednak były słabiej zamocowane i klops.

Zalecam, byście u siebie to sprawdzili, by historia się nie powtórzyła.

Inne zdjęcia zegarka wstawię wieczorkiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym słał maila do Guntera ze ludzie u niego pracujący dopuszczaja sie takich zaniechan.


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej dla niego, Steinhart nie produkuje zegarków B)

 

Pozdrawiam

Iko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

haha no nie mogę B) , ciekawe kiedy przyślą komuś zegarek bez mechanizmu B) . Sorry za złośliwość ale mam dzisiaj taki jakiś szyderczy humor B) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Logos

A mógłbyś napisać wymiary ML?

Edytowane przez Logos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

P Aniu, skąd takie zdziwienie? Przeciez to nie pierwszy problem z tymi zegarkami, na naszym forum jest to jeszcze maly % problemow z tymi zegarkami. Ja mam do Pani pytanie, jak Pani uważa dlaczego tak sie dzieje i jak przebiega ostateczna kontrola jakosci tych zegarkow? Czy coś takiego wogóle istnieje? Uprzejmie pozdrawiam, Michał.


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale numer!!! B)

"też byłem matką- znam ten ból"- oj kulawo wygląda kontrola, kulawo......... B)B)B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę dodać od siebie, że w moim Stenku GMT Aviation pojawił się gdzieś po miesiącu noszenia jakiś metaliczny dźwięk gdy potrząsałem ręką. Byłem przerażony bo pomyślałem, że coś w mechanizmie się obluzowało :)

Ale po dokładnych oględzinach okazało się, ŻE JEDNA ZE ŚRUBEK NA TARCZY SIĘ POLUZOWAŁA i hałasuje...ależ mi kamień z serca spadł :) Od razu podokręcałem wszystkie 4 śruby (koperta) - jeszcze jedna była ciut niedokręcona.

Więc coś faktycznie jest z ostateczną kontrolą niefajnie :)

 

Lecz muszę przyznać, że jestem MEGA ZADOWOLONY z zegarka. Po regulacji przyśpiesza na dobe ok 5,5s więc jest okey:)

A od jakiegoś czasu na ręku z paskiem od nick555 ( ponoć z 50-cio letniej skóry ) i naprawdę dostał drugie życie :)

Wielkie dzięki nick555

Poniżej 4 fotki (niestety komórką więc dość liche)...ale czy uda mi się dobrze wkleić?! :(

 

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/11659a58653680f8.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/4a86b2ed950cbcf3.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/82d72e0a33d640bc.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/fe285f070c62891e.html

 

Kurcze jak to wkleić aby były zdjęcia a nie linki....pomóżcie :-()

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha....jeszcze jedno.

Przez pierwsze 2-3 tygodnie tak jakoś nosił mi się na ręku w miarę w miarę (ale bez szału). Lecz zauważyłem, że czym dłużej "go znam" tym bardziej się podoba :) No i ta koronka....PALCE LIZAĆ :-)

Naprawdę jest bardzo dobrze wykonany i właściwie jedyne czego mi trochę brakuje to jakiś kolorek (może indeks jakiś jeden...albo wskazówka). Ale wtedy to już by chyba nie był Lotnik :( Dobrze, że przynajmniej końcówka GMT jest w pomarańczce....to troche łamie konwencje biało-czarną.

 

Jestem ciekaw jak inni posiadacze tych Stenków GMT Aviation mają z dokładnością.....piszcie, piszcie, piszcie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.