Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
SIRLUKE1

Klub Miłośników Zegarków Steinhart

Rekomendowane odpowiedzi

Ale numer!!! ;)

 

 

Profesjonalne podejście do problemu to jest to !

 

Nie ukrywam, że gdy kiedyś rozmyślałem nad dołączeniem do potencjalnych nabywców Nav Chrono, to jakoś teraz powoli (a może w zasadzie bardzo szybko) odsuwam myśl o zakupie Steinharta.

Takie wpadki o podstawowym dla producenta znaczeniu nie powinny się zdarzać. Przypomnę, że S NIE jest producentem zegarków S, a jedynie ich sprzedawcą, ale to zdecydowanie NIE umniejsza winy braku kontroli nad tajemniczym producentem, który z kolei ma w nosie kontrolę jakości na poziomie szkółki niedzielnej.

 

Niestety - starsi i mądrzejsi koledzy mówili (pisali) - tanio =/ dobrze...

 

pozdrawiam

Iko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kiedyś zadałem pytanie o te wyrżnięte i nieobrobione szczeliny w kopercie Steinhartów

 

post-23173-0-29520200-1331813302.jpg

 

 

cyt:

 

"Doradca Steinhart Watches, on 01 December 2010 - 19:15, said:

no wiec sprobuje wyjasnic, ze te naciecia sa potrzebne do podtrzymania mechanizmu

pozdrawiam wszystkich

 

 

może Pani wytłumaczyć w jaki sposób..? "

 

nie uzyskałem żadnej odpowiedzi...

 

podoba mi się ,naprawdę wiele modeli z oferty Guntera..ale..boję się zamówić cokolwiek..sorry..,

 

dobra cena to nie wszystko..Chińczycy też mają dobre(lepsze) ceny i często,choć nie zawsze ,oczywiście ;) ,oferują dobry produkt ..tu mam wątpliwości..

 

no ..mam i już...

Edytowane przez y60

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie myślicie, że w tych cenach, koperty Steinharta czy Archimede są robione gdzieś indziej niż daleka Azja? Prawda jest taka że oprócz mechanizmów i pewnie pasków to są zegarki Made in China.


[Tissot Couturier Chrono / Seiko FFF / Kentex Skyman Pilot]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślimy, a co więcej wiemy, że skoro marka Archimede (to tak a propos nie jest firma) należy do firmy Ickler, który jest znanym potentatem w produkcji kopert, to pochodzą one właśnie z korporacyjnej rzec można (obsługuje kilka marek Icklera oraz private label) wytwórni mieszczącej się w Pforzheim.

Tak przynajmniej podpowiada strona netowa Icklera.

Oczywiście nigdzie na stronie nie ma informacji, że 100% kopert pochodzi z Niemiec, ale sądzę, że tak renomowany producent kopert nie pozwoliłby sobie na ryzyko dezinformacji.

Ale wszystko na tym świecie jest możliwe...

 

Inaczej Steinhart - w przeciwieństwie do A, NIE ma żadnego związku z producentem. Ergo, jak pokazuje przykład śrubki, nie może mieć żadnej kontroli jakości, ani na nią bezpośredniego wpływu.

To tak jakby Apart miał markę zegarków Apart produkowaną gdzieś w Azji - zajmuje się dystrybucja i sprzedażą oraz załatwianiem tzw. obsługi klienta.

 

Pozdrawiam

Iko

 

PS. Nie zdziwiłbym się, gdyby dostawcą kopert dla producenta zegarków Steinharta był... Ickler.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ickler - wielki szacunek dla nich jeżeli naprawdę robią koperty za tak śmieszne pieniądze w EU. Podziwiam i chętnie zobaczył bym linię produkcyjną.

 

Może nasze rodzime firmy zegarkowe powinny się do nich zwrócić? :)

Edytowane przez MacieK_K

[Tissot Couturier Chrono / Seiko FFF / Kentex Skyman Pilot]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:)

 

post-22153-0-50743700-1331813418.jpg

 

Pozdrawiam


Są ludzie, którzy przez całe życie spoglądają na zegarek, a mimo to zawsze się spóźniają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeważnie to ja jestem znany z szukania dziury w całym i narzekania, ale teraz to już niektórzy przesadzają.

 

Koperta Nav-B miała tylko jeden mankament - te słabo oszlifowane miejsca na zamocowanie mechanizmu. Bo ostre rogi uszu od koperty można zaliczyć do stylu producenta. Poza tym nie było źle.

 

Ocean 1 Black ma wykonanie idealne jeżeli chodzi o kopertę, szkło, tarczę i wskazówki. Sporo zastrzeżeń mam do bransolety, po pewnym czasie użytkowania nawet jeszcze więcej - strasznie łatwo się rysuje. Natomiast zegarek jest tip-top. Wytrzymałościowo również ok. Bransoleta cała w rysach a koperta dalej jak nowa. Luminova owszem słaba, mechanizm owszem robi +9 sek/doba, ale nie zapominajmy, że zegarek kosztował raptem 300 ojro.

 

Tak więc powtórzę swoją opinię, że stosunek cena/jakość jest bardzo dobry.

 

 

Pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kaczor gratuluje "Rolka" :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Śrubka w drodze, będę mógł dodać fotkę stenka w całej okazałości.

Pismo do Steinharta i szybka reakcja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Logos

Śrubka w drodze, będę mógł dodać fotkę stenka w całej okazałości.

Pismo do Steinharta i szybka reakcja.

 

A na jaki adres wysłałeś? Do Pani Ani czy na [email protected]? Bo nie mogę się z nimi skontaktować :-/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pani Ania napisała, bym napisał do Steinharta i napisałem ;)

Jak się pisze do p. Ani, to trzeba spokojnie poczekać, bo jest tylko dwa razy tygodniowo w firmie. Aha, jak się pisze na ogólnego maila, to pewnie j. niem. pomaga B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koperta Nav-B miała tylko jeden mankament - te słabo oszlifowane miejsca na zamocowanie mechanizmu. Bo ostre rogi uszu od koperty można zaliczyć do stylu producenta. Poza tym nie było źle.

Co więcej, te nierówne oszlifowania to zdaje się kwestia akurat takiego nienajlepszego egzemplarza. Mój Nav B-Uhr II ma wręcz idealnie oszlifowane rowki. Jedyne do czego mógłbym się przyczepić, jeśli chodzi o kopertę to właśnie ostrawe - nie tyle rogi uszu, co ich wewnętrzna strona. Ale to akurat rzeczywiście pewnie kwestia designu. Aaa, no i dla niektórych użytkowików mankamentem może być bardzo słaba lumina na małym sekundniku, ponoć w Steinharcie to norma. Poza tym zastrzeżeń brak ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

P. Aniu, ja wciąż czekam na odpowiedz jak wygląda ostateczna kontrola jakości w Steinharce i czy wogóle taka istnieje.


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Carlito

 

Inaczej Steinhart - w przeciwieństwie do A, NIE ma żadnego związku z producentem. Ergo, jak pokazuje przykład śrubki, nie może mieć żadnej kontroli jakości, ani na nią bezpośredniego wpływu.

To tak jakby Apart miał markę zegarków Apart produkowaną gdzieś w Azji - zajmuje się dystrybucja i sprzedażą oraz załatwianiem tzw. obsługi klienta.

 

Jeszcze raz - Steinhart nie produkuje zegarków, więc nie ma kontroli jakości. Robi to producent.

 

Pozdrawiam

Iko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok dziekuje. Nie wiedziałem, nie doczytałem.


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czekam na przesyłkę od Steinharta . Zobaczymy czy wszystko będzie OK. Po nie których wypowiedziach mam różne myśli.

W poniedziałek się okaże co i jak ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cóż i mnie niestety spotkało to nieszczęście :) byłem kilka dni na urlopie bez dostępu do kompa. Gdybym miał dostęp pewnie bym śrubki po dokręcał :) a tak nie mam jednej śrubki i zero szans na jej znalezienie, szczególnie że zgubę zauważyłem dzisiaj rano :) w sumie nie wpadłem na to żeby dokręcać śrubki jak dostałem zegarek. Napisałem od razu do Pani Ani, mam nadzieję że zostanie to również jakoś pozytywnie załatwione. Zegarek oczywiście Aviation. Wkurza mnie to strasznie, bo bez śrubki wygląda beznadziejnie :):):)

Edytowane przez marbyt

Złodziejem jestem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj Marbyt bardzo współczuję :)

Ale głowa do góry...na pewno Pani Ania Tobie także pomoże!! Ja swoje śrubki sprawdzam co jakiś czas :)

 

Panowie od Steinhartów Aviationów GMT.....JAK U WAS Z DOKŁADNOŚCIĄ ZEGARÓW?? (TREBOR, MARBYT, ARTURZBSK....i inni) :)

U mnie po regulacji ok 5,5 sek na dobę przyśpiesza :) Znajomy zegarmistrz mówi, że może jeszcze bardziej doregulować ale nie chcę się z zegarkiem rozstawać na parę dni...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do Unitasa to trafiłem świetnie - na dobę ok. 1 sekunda do przodu, choć na samym początku było więcej. Co do śrubek to faktycznie jeśli tylko uda się załatwić od Pani Ani, to raz w tygodniu kontrola :)


Złodziejem jestem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj dotarła paczka z Niemiec a w niej Steinhart Triton 30ATM...........

 

Po wstępnych oględzinach muszę przyznać , że zegarek jest bardzo dokładnie zrobiony, idealnie wykończony, nie mogę złego słowa powiedzieć i nie mam żadnych zastrzeżeń . Jestem niezmiernie zadowolony z zakupu i nie żałuję wydanych pieniędzy :rolleyes:

 

Zegarek kupiłem z gumowym paskiem, który też jest OK. Chciałbym dokupić bransoletę, Steinhart nie sprzedaje oryginalnych. Może ktoś z kolegów wie, gdzie można taką dostać ?

 

Według mnie zegarek wart swojej ceny :)

 

W późniejszym terminie wrzucę fotki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratuluje i czym prędzej dawaj fotki :rolleyes:


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z ciekawosci zapytam - kto jest producentem zegarkow Steinhart?


ROBERT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratuluje i czym prędzej dawaj fotki :)

 

Raczej dopiero w weekend , w tygodniu pracuje do późna , a fotki sztucznym świetle nie wychodzą za dobrze :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.