Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
SIRLUKE1

Klub Miłośników Zegarków Steinhart

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Logos

Witam.

 

Dziś otrzymałem długo wyczekiwaną paczuszkę ze Steinhartem Nav-B Uhr 44 mm. :-) Jakość wykonania przeszła moje oczekiwania! Nie ukrywam, że po przeczytaniu niektórych postów obawiałem się co otrzymam w zamian za te 350 Euro. Obawy zniknęły po rozpakowaniu pudełka. Obejrzałem wszystko dokładnie z lupą w ręku i na prawdę nie mam się do czego przyczepić, wręcz przeciwnie, mogę, a wręcz muszę tylko pochwalić! Wykonanie koperty, osadzenie szkiełek, sygnowana koronka, tarcza, wskazówki indeksy i położenie całej luminowy jest idealne. Jakościowy cud miód i orzeszki. Według mnie to znacznie więcej niż można się spodziewać za tę cenę. Uważam, że warto dać tej firmie kredyt zaufania. Ja zaufałem, aczkolwiek czytając niektóre opinie nieco się obawiałem, ale nie żałuję ani jednego euro jakie wydałem na ten zegarek. Werk na moim już ręku w ciągu 12 h pracy, zrobił... w sumie to nic nie zrobił, bo ma +/- 0 s względem wzorca :-) Oczywiście wiem, że to się zmienić może po dotarciu, no ale rokuje znakomicie. Kontaktu z firmą za pośrednictwem Pani Ani i Pani Joanny jak do tej pory inne firmy mogą tylko pozazdrościć. I mówię to jako zarówno klient sieci (Apart Exclusive, TimeTrend) jak i obsługi posprzedażnej (SGP). Jestem zadowolony w 100%. Dzięki temu forum odkryłem Steinharta, za co Wam dziękuję (byłem o krok od kupna Vostoka).

Edytowane przez Logos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z ciekawosci zapytam - kto jest producentem zegarkow Steinhart?

Widzisz Robnyc....jak Ci to powiedzieć :rolleyes:

.......tego nikt nie wie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obie strony mają pewnie zastrzeżenie kontraktowe, że nazwa producenta nie będzie ujawniona.

Normalna praktyka DOB / private label.

 

Pozdrawiam

Iko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmm rzeczywiscie duze podobienstwo co niektorych modeli :) ciekawe :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robert, rzeczywiście najprawdopodobniej ten sam producent. Możesz coś wiecej o tych zegarkach? Też są z nimi problemy?


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Nie wiem, czy dobrze pamiętam, ale Debaufre to właśnie Steinhart na rynek amerykański, tylko pod inną nazwą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z ciekawosci zapytam - kto jest producentem zegarkow Steinhart?

 

Widzisz Robnyc....jak Ci to powiedzieć :D

.......tego nikt nie wie :D

 

Obie strony mają pewnie zastrzeżenie kontraktowe, że nazwa producenta nie będzie ujawniona.

Normalna praktyka DOB / private label.

 

Pozdrawiam

Iko

Grovana of Switzerland. Tajemnica wyjaśniona :D

Edytowane przez stfraw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robert, rzeczywiście najprawdopodobniej ten sam producent. Możesz coś wiecej o tych zegarkach? Też są z nimi problemy?

 

Od kilku lat jestem posiadaczem Debaufre Airforce. Jedynym "mankamentem" zegarka był drobny paproch przyklejony do wskazówki minutowej, który zauważyłem po kilku dniach od otrzymania zegarka. Napisałem do p.Gintera, który przysłał mi komplet nowych wskazówek. Innych braków w postaci np. samowykręcających się śrubek :D nie zaobserwowałem.

 

 

Nie wiem, czy dobrze pamiętam, ale Debaufre to właśnie Steinhart na rynek amerykański, tylko pod inną nazwą.

 

Dokładnie tak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W każdym razie nazwa Steinhart mi się bardziej podoba :D


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i Grovana je robi?hmmm to moze wytlumaczyc pare rzeczy...ale nie wypadjace srubki :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robert, rzeczywiście najprawdopodobniej ten sam producent. Możesz coś wiecej o tych zegarkach? Też są z nimi problemy?

 

Nie wiem, nigdy nie mialem Debaufre/Steinharta , z tego co widze na WUS zdarzaja im sie quality control wpadki.


ROBERT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś chorowałem na tego, i jak chciałem zamówić to kontaktowałem się z Gunterem, ale jakoś tak kasy nie było :D A teraz juz go nie oferują :D

 

AF-DW.18.07O-2.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grovana of Switzerland. Tajemnica wyjaśniona :D

A skąd o tym wiesz stfraw....jeśli mogę zapytać?? :D

Czy to info na 100% ?!

.....sam nie wiem czy to dobrze czy źle :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mnie tam wsierawno przez kogo są zrobione. Ważne, że świetnie wyglądają.


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mnie tam wsierawno przez kogo są zrobione. Ważne, że świetnie wyglądają.

 

+1 :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

+1 :)

Tak wyglądają świetnie i naprawdę dobrze chodzą :) Dziś rozmawiałem ze znajomym zegarmistrzem i oddam mu na 2-3 dni moje cudo (S Aviation GMT) to mi na jakimś mega super kosmicznym ;) urządzeniu go ustawi. Obecnie 5,5 - 6 s na dobę przyśpiesza to i tak fajnie....ale zobaczymy co z niego wyciągnie ;)

Masz rację carlito......cud miód orzeszki i nieważne kto robi....ważne że dobrze:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja tak czytam i czytam ten wątek.. jedna rzecz mnie zastanawia odnośnie "wpadek" z jakością - wielu z Was pisze - to nie omega, to nie rolek, to tylko 300 euro. Słuchajcie - dla mnie takie felery w zegarku za 300 a czasem więcej ojro są - delikatnie ujmując - niedopuszczalne. Za podobną kwotę można kupić nie wiem, seiko sarb'a albo spirita no i tylko będzie się cmokało nad wykonaniem (buszuję po forach, nie kojarzę żadnych zastrzeżeń). Sprawa designu wyglądu etc to inna rzecz. Chodzi o fakt.

 

Żeby nie było - miałem steinharta, Tritona 30atm. Wykonany mocno ok, w sumie jednyny feler - niedokładne pokrycie farbą tłoczonych cyfr i podziałki na bezelu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego też dla mnie Steinhart jest spalony na całej linii. Regularnie odkąd posiadam ich pilota przeglądam tematy związane z tą firmą i jak dotąd nie zauważyłem jakiejkolwiek poprawy dotyczącej jakości, a dokładniej jej kontroli. Jest to śmieszne , że pomimo narzekań użytkowników, licznych wymian i odsyłania zegarków dalej tak to wygląda. Ciągle coś nowego , od zarysowań na tarczy, nierówne indeksy , latające elementy mechanizmów , krzywe koronki i loga na koronkach, nieoszlifowane koperty, po wypadające śrubki . Wiadomo ,że ludzie którym się "udało" będą bronić zaciekle Steinharta , jednakże dalej nie jest to tak jak powinno być. Dla mnie na szczęście to "tylko" Steinhart i nic więcej, prosty zegarek z firmy z kulejącą co raz bardziej historią, pochodzenia niewiadomego. Był to mój start do świata zegarków, ambicje urosły dlatego nigdy więcej nie zakupie z tej stajni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A skąd o tym wiesz stfraw....jeśli mogę zapytać?? ;)

Czy to info na 100% ?!

.....sam nie wiem czy to dobrze czy źle ;)

Tak, na 100%. Jak sie dobrze poszuka w sieci to mozna znaleźć :) Zreszta zanim zdecydowałem sie na zakup mojego Nava zrobiłem tzw. research :)

 

A jeśli chodzi o quality Steinhartow to rzeczywiście mogłoby byc lepiej. No cóż, zegarki sa piękne i kto miał szczęście trafić na dobry egzemplarz na pewno nie żałuje wydanych pieniędzy. Dla pocieszenia mozna tylko podac przykład Archimede, zegarki nieco droższe, a problemów z jakością wcale nie mniej.

Edytowane przez stfraw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, na 100%. Jak sie dobrze poszuka w sieci to mozna znaleźć ;) Zreszta zanim zdecydowałem sie na zakup mojego Nava zrobiłem tzw. research :)

 

 

Daj linka do tych wiadomości ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

+1 ;)

i ja tak samo sądzę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żeby nie było - miałem steinharta, Tritona 30atm. Wykonany mocno ok, w sumie jednyny feler - niedokładne pokrycie farbą tłoczonych cyfr i podziałki na bezelu

 

Tego ?

 

340011544triton_30atm_01.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z rodziny steinhartowców posiada tego tritona którego wkleił Łukasz? Chętnie bym zobaczył u nas w galerii jego fotki.

Edytowane przez carlito1

"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.