Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
SIRLUKE1

Klub Miłośników Zegarków Steinhart

Rekomendowane odpowiedzi

Projekt rzeczywiście przepiękny, tylko ten rozmiar Tritona... jest potężny, a to mocno zawęża grono chętnych. Ocean One Vintage Red jest fajną bazą, bo można by w końcu zrobić z niego zegarek nie udający Rolexa (choć mi się osobiście bardzo podoba i chodzi za mną od kilku dni ;) ).

Lechu, jak najbardziej Twoja propozycja bazy jest ok, ja bym jeszcze do rozważenia dorzucił OCEAN VINTAGE GMT :lol:

Edytowane przez Michał 73

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet mnie nie straszcie, bo czekam właśnie na Marine :/ Wiem, że ze Stenkiem parę osób miało problemy, ale zegarek tak mi się spodobał że zaryzykowałem :lol:

Jeśli chodzi o edycję limitowaną to byłbym również wstępnie zainteresowany, pod warunkiem że będzie to diver, bo na wiosnę będę się za jakimś kolejnym rozglądał.

 

Którą - Marine B-Uhr ?


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może Pani Ania zadba o swoich rodaków i zegarki przed wysyłką przejdą specjalną kontrolę jakości :lol:

....pani Ania nic do tego nie ma....zegarki przychodzą z kraju "sera i banków" a stenek jest niejako dystrybutorem.

ja chetnie bym się pisał na limit - jest tylko małe "ale:- kto się podejmie projektu?

Edytowane przez pawel007

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Którą - Marine B-Uhr ?

 

Marine Roman Chronometer :lol:

 

@Michał73- hmmm...to już wolałbym GMT, ale Black ;)

 

@pawel007- na forum na pewno znajdzie się wielu chętnych do pomocy :)

 

 

 

A więc celem zobrazowania, jeśli decydowalibyśmy się na Steinharta limitowanego, w grę wchodziłoby zmodowanie fabryczne takich oto zegarków:

 

1. Triton (45mm, na jego bazie można zrobić baaardzo ciekawy zegar)

 

post-25253-0-98410100-1331821098.jpg

 

2. Ocean vintage GMT (42mm)

 

post-25253-0-56413600-1331821100.jpg

 

3. Ocean GMT (42mm)

 

post-25253-0-68324600-1331821102.jpg

 

4. Ocean Vintage Red (42mm)

 

post-25253-0-86478200-1331821103.jpg

 

5. Ocean Green (42mm, chyba wyrasta na mojego faworyta, byłby fajnym, pozytywnym zegarkiem):

 

post-25253-0-58803900-1331821105.jpg

 

6. A może coś innego? :) Dawajcie swoje typy. Ja wrzucałem tylko nurki, bo akurat takiego teraz poszukuję :)

 

Kurcze, tak patrzę i patrzę na te zegarki które wrzuciłem i Triton mimo swojej wielkości wydaje się być fajną bazą na limitowaną edycję. Rosjanie dobrze chyba wybrali... a ich projekt to istna miazga:

 

post-25253-0-32317600-1331821107.png

Edytowane przez lechu_wroc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piekny jest i tez kiedys mu sie przygladalem ale odstraszyla mnie ta luminescencyjna tarcza. Za to wskazowka sekundowa hipnotyzuje. Uwielbiam takie smukle i dlugie sekundniki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

x

Edytowane przez lechu_wroc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

x

Edytowane przez lechu_wroc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podpisuje sie pod pomysłem dwoma rekami, projekt Rosjan jest kapitalny i byłbym za czymś podobnym dla naszego forum. A i myśle, ze przy specjalnej edycji chyba nie ma sie co martwić o jakość, to dla Steinharta tez prestiz. Robmy listę, glosujmy nad projektem!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niesamowity (choć zdjęcie pewnie "podkręcone"):

post-33437-0-66654900-1298168409_thumb.png

Edytowane przez Rebciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na takie cudeńko, jakie zorganizowali sobie forumowicze z Rosiji piszę się od razu.

Wymiata.

A jakby było pomarańczowe, to byłaby miazga.

No. ale pewnie nie przeskoczymy kwestii projektu.

Może warto byłoby ustalić, że np. do ceny jednostkowej zegarka dorzucamy 20-50 eurasów dla projektanta. Przy 30 zegarkach byłaby to częściowa rekompensata za utracony czas. Tylko te formalności, już sam zaczynam tracić nadzieję na realizację. No ale np. Steinhart dałby projektantowi 3 zegarki (uwzględniając ich koszt w cenie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niesamowity (choć zdjęcie pewnie "podkręcone"):

 

Nie jest to niestety nawet zdjęcie. To tylko wizualizacja, niemniej jednak robiąca piorunujące wrażenie :lol:

Coraz bardziej przekonuje mnie ten Triton, bo na podstawie "rolkopodobnych" ciężko zrobić coś innowacyjnego...

 

Co do wizualizacji naszego potencjalnego projektu- jest tu jakiś grafik - miłośnik lub sympatyk Steinharta?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zapominajcie o niemieckim Proteusie :) Też wymiata :lol:

 

proteus.jpg

Możemy pomyśleć, choć ja bym był za Nav-B lub Aviatorem. Mam już jeden malutki pomysł... cyfra 11 składająca się z dwóch pasków białego i czerwonego, lub dwie kropki białe a trójkącik czerwony, taki Polski akcent. Reszta w PVD,

 

Np. taki jak Turecka limitacja

 

813687615tsf.jpg

 

Choć nurki dają pewnie więcej możliwości ;)

Edytowane przez SIRLUKE1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do projektu, to myślę, że jak byśmy przedstawili swoją wizję Gunterowi, to przygotował by projekt. Można by tak jak Proteusie zrobić wymienny bezel. :)

 

To co działamy ? Zegarek STEINHART'OWO EDITION :lol:

 

Tylko może z realizacją w przeciągu 6-ciu m-cy aby ewentualni chętni mogli zebrać fundusze ? Zresztą pewnie samo projektowanie potrwa ;)

Edytowane przez SIRLUKE1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mógłbym spróbować zrobić jakiś projekt, coś tam siedzę w temacie.

Nie wiecie czy Rosjanie dostali jakieś materiały od Steinharta? Jakiś ogólny szkic zegarka? Czy wszystko własnoręcznie robili? Pytam bo odwzorowanie wszystkich wymiarów w projekcie to rzecz najtrudniejsza, sama customizacja to pikuś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm no ciekawe co z tego wyjdzie :lol: . Oglądałem zdjęcia tego Prosteusa na WUSie i wygląda fajnie ale ten rozmiar ?!?!?! :| 45 mm średnicy i prawie 17 mm wysokości to jest moim zdaniem lekka przesada . Wygląda jak kompas . Rozumiem , że niektórzy mają spore łapki jak np. Michał i takie zegarki im pasują , ale mam nadzieję , że postawicie na coś równie ładnego ale mniejszego :) . W sumie będę śledzić ten wątek pomimo mojej awersji co to Steinharta ;) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do projektu, to myślę, że jak byśmy przedstawili swoją wizję Gunterowi, to przygotował by projekt. Można by tak jak Proteusie zrobić wymienny bezel. :)

 

To co działamy ? Zegarek STEINHART'OWO EDITION :lol:

 

Tylko może z realizacją w przeciągu 6-ciu m-cy aby ewentualni chętni mogli zebrać fundusze ? Zresztą pewnie samo projektowanie potrwa ;)

 

Przedstawiłeś fajne projekty :)

 

Lotnika bym jednak odpuścił, bo ten typ nie daje zbyt wiele możliwości i szkoda zaburzać jego minimalistyczny styl. Za to nurek to typ zegarka, który otwiera naprawdę wielkie możliwości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mógłbym spróbować zrobić jakiś projekt, coś tam siedzę w temacie.

Nie wiecie czy Rosjanie dostali jakieś materiały od Steinharta? Jakiś ogólny szkic zegarka? Czy wszystko własnoręcznie robili? Pytam bo odwzorowanie wszystkich wymiarów w projekcie to rzecz najtrudniejsza, sama customizacja to pikuś.

 

Super! Z pewnością jak coś ruszy w temacie będziesz przez nas nękany :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ze swojej strony mogę pociągnąć temat "formalnie"- czyli ankiety, wątek z projektami, deklaracjami zakupu, itp. Może Sirluke pomoże w kontakcie ze Steinhartem, bo już w tej materii ma doświadczenie. Poczekajmy na niego :lol:

Jeśli o mnie chodzi to z końcem nadchodzącego tygodnia będę miał trochę luzu, bo kończę sesję i pozostaje "tylko" praca więc mogę pozakładać stosowne wątki i poprosić o podwieszenie ;)

 

Na razie piszcie kto wstępnie deklaruje się na taki projekt. Nie będzie to z pewnością pełny obraz, bo wielu forumowiczów w ogóle tu nie zagląda, ale przynajmniej będzie to jakiś sygnał dot. zainteresowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem jak najbardziej za specjalną edytowaną, forumową wersją nurka stenka.

Myślę, że tryton mógłby być podstawą.

Jeśli to by przeszło, to mielibyśmy zamknięty temat wymiarów.

Pozostaje kolorystyka itd.

Wcześniej rzuciłem pomarańczowy, ale może totalny odjazd z paskiem i zegarkiem w kolorach flagi narodowej, na pewno rzucałby się z daleka w oczy :P Stenkowcy rozpoznawaliby się z odległości 30m ;)

A poważnie, Sirluke może mógłbyś ? Pani Aniu?

No i trzeba uzyskać akceptację klubowych decydentów, gdyby miałby się pojawić "KMZIZ"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze zróbmy najpierw wstępna listę zainteresowanych, a pózniej moglibyśmy wybrać base w drodze ankiety forumowej. Ja chetnie pisalbym sie na Tritona.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem za :P

 

Jutro napiszę do Ani o materiały do wizualizacji :)

 

Jak pytałem ostatnio o rabat przy nowym zakupie grupowym to Ania sama pytała, czy to limitacja będzie.

 

Co do KMZIZ, to raczej nie będzie potrzebna zgoda, ja myślę o limitacji dla STEINHART' OWCÓW :)

 

W ramach tego tematu :) Nie chcę robić konkurencji dla zegarka forumowego ;)

 

Lechu załóż ankietę, co do wyboru modelu do customizacji :)

 

Co do kolorystki to może bezel czerwony z białą częścią 15-sto minutową od 12 do 3 a reszta PVD ?

Edytowane przez SIRLUKE1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja chce Nav-B Uhra II i gdybyśmy dobierali do tego modelu to bym się od razu zapisywał. Następna Stowa Seatime pod warunkiem że Wasz projekt mnie nie zniszczy. Zatem na razie się nie zapisuję, ale z uwagą będę śledził wątek.

 

Piotr

 

P.S.

Rosyjski projekt Tritona jest genialny.


Piotr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A wracając do tematu limitacji- chcielibyście coś z bieżącej kolekcji zmodować czy czekać na jakąś premierę?

Ja generalnie się przyłączę bo o ile dekiel do klubowej Glycine jest mojego autorstwa to na jej zakup na 90% się nie piszę z uwagi na kopertę która w moim odczuciu średnio mi się podoba - nie jest brzydka ale czegoś mi w niej brakuje - dwa to cena która zamiast być niższa (bo 50 sztuk hurtem) to jest drożej niż normalna wersja (a miało być taniej) ;) niemniej wstępnie jestem zainteresowany tym "steinhartowo edition" i mogę pomyśleć nad jakimś projekcikiem :)

 

Jako bazę proponuję divera lub ew. pilota. Klasyczne zegarki odrzuciłbym bo skoro nie ma być nudy to... :P

 

Jeśli będzie Triton to osobiście z zakupu odpadam z miejsca ze względu na jego wielkość (45mm średnicy + 14mm wys. to nie jest to czego pragnie mój nadgarstek :) )

 

Dlatego głosuję na numery 3 i 5

 

post-19315-0-17580900-1331821290.jpg

 

post-19315-0-30664600-1331821291.jpg

 

Osobiście uważam że GMT to fajna sprawa szczególnie że cena "z GMT" jest praktycznie taka sama jak "bez" - a na start mamy też ciekawszy werk :)

 

PROJEKT:

A może byśmy połączyli te 2 powyższe zegarki tzn wersja z GMT (czyli 3) ale mająca np zielony bezel - ten zielony BARDZO "do mnie gada" bo zielnych nie ma wiele, nie jest nudny, kolor jest powiedziałbym bardzo ciekawy (taki trochę militarny). Do tego tak samo zielone ramię wskazówki GMT (zamiast czerwonego) i np jakąś inną końcówkę wskazówki GMT (w końcu w ASTA ED. zrobiono im samolocik to my też możemy coś innego zrobić). Do tego mamy pełny dekiel więc jest gdzie szaleć z grawerem dekla :)

_____________________________________

BTW. Niezależnie od zakupu grupowego - gdzie i jak kupić Steinharta? Bo ciągle pada tutaj "pisz do Pani Ani" itd a nie widzę jej wpisów tutaj - ktoś poradzi jak skutecznie u nich zamówić zegarek i gdzie pisać w sprawie ew. rabatu itd? Będę wdzięczny - bo zamówiłbym sobie od nich coś niezależnie od grupowego chyba :) na stronie rozumiem wrzucamy w koszyk i finalizujemy podając adres wysyłki, a później paypalem płacimy czy jak? Jeśli ktoś zamawiał i byłby skłonny opisać procedurę negocjacji rabatu i zakupu to było by super - pewnie nie tylko mnie się przyda :)

Edytowane przez Mariusz888

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.