Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
SIRLUKE1

Klub Miłośników Zegarków Steinhart

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz jeszcze wpadł mi do głowy pomysł zakończenia sekundy symbolem małej łodzi podwodnej pokrytej luminową. Takiej bardzo prostej w formie

 

coś w stylu:

 

2913.jpg

 

Skoro przy lotniku mógł być samolocik to przy nurku łódź podwodna :P;)

 

Może jako podstawę Tritona PVD ? Albo poczekajmy na premierę, jak już ktoś proponował, coś Gunter szykuje w pomarańczy, domniemam po stronie :)

Edytowane przez SIRLUKE1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem za :P

 

Jutro napiszę do Ani o materiały do wizualizacji :)

 

Jak pytałem ostatnio o rabat przy nowym zakupie grupowym to Ania sama pytała, czy to limitacja będzie.

 

Co do KMZIZ, to raczej nie będzie potrzebna zgoda, ja myślę o limitacji dla STEINHART' OWCÓW :)

 

W ramach tego tematu :) Nie chcę robić konkurencji dla zegarka forumowego ;)

 

Lechu załóż ankietę, co do wyboru modelu do customizacji :)

 

Co do kolorystki to może bezel czerwony z białą częścią 15-sto minutową od 12 do 3 a reszta PVD ?

 

Łukaszu- również wydaje mi się, że robienie konkurencji dla forumowca nie będzie zbyt dobrze odebrane i optowałbym za limitacją dla miłośników marki z Polski + podkreślenie "polskości" w formie jakiegoś akcentu kolorystycznego.

Na razie nie ma chyba jeszcze sensu prośba o materiały do wizualizacji. Najpierw wybierzmy bazę. Ew. zapytaj p. Ani jak wygląda kwestia realizacji edycji limitowanej i jaki próg ilościowy musielibyśmy przekroczyć. Dobrze byłoby się również zorientować jak ma się sprawa kosztów zakupu samej bazy (na ile % możemy liczyć i przy jakiej ilości, ogólnie, bo model jeszcze nie wybrany).

Jutro postaram się wrzucić ankietę dot. wyboru bazy, teraz nie bardzo mam czas :/

 

Mariusz- po cichu liczyłem na Twoją pomoc :) Odwaliłeś przy "forumiaku" kawał dobrej roboty!

A procedura kupna taka jak na stronie, ale najpierw lepiej zapytać mailowo o rabacik :) Ja pisałem na maila "info" i Gunter odpisał, że mogę liczyć na darmową przesyłkę, a później jeszcze do p. Ani i być może znajdzie się jakiś ekstra pasek.

Później klikasz na stronie, dostajesz info na maila z namiarem na PP, ale nie płać, skontaktuj się znowu mailowo i poproś o adres PP, żeby móc zapłacić kwotę pomniejszoną o obiecany rabat. W pierwszym przypadku się nie uda, bo link z maila wymusza zakup za określoną kwotę (czyli bez rabatu). No i to chyba tyle :) Ja jutro powinienem mieć już swojego Stenka w domu, a zamawiałem bodajże we wtorek.

 

No więc tak- jutro zakładam ankietę z typami do obstawiania. Będą to nurki z oferty Steinharta. Zapytam również "wyżej" czy tematu z ankietą nie można by wrzucić na forum główne, więcej osób mogłoby się zapoznać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lechu_wroc - dzięki za info :) jeśli możesz to wrzuć mi na PW namiary do tej "Pani Ani" ;) no i w takim razie czekam na ankietę - chociaż wstępnie nie ukrywam że podobał by mi się taki jak opisałem :P Jedynie w bezelu GMT dodał bym świecący punkcik taki jak w "nie GMT" :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mariusz- masz PW.

 

Przemyślałem sprawę i wolałbym jednak żeby temat limitacji rozegrał się na aktualnym podforum. Nie ma co sobie wchodzić w paradę, bo Forumowiec to Forumowiec, a ten projekt mógłby niepotrzebnie robić zamieszanie. Poproszę tylko o podwieszenie jak już zrobię ankietkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lechu_wroc, czy ja mogę też prosić na PW namiar do Pani Ani?

 

Z góry dzięki,

Michał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Leszku, może najpierw po prostu, czy lotnik czy nurek. Potem modele konkretne, chyba że od razu listę paru modeli.

 

Nie wiem jak Wy ale ja optował bym coś w cenie do 400 euro, bez szaleństwa ;)

 

Jutro wypytam Anię szczegółowo co i jak z limitacją, z tego co wiem to min. 20 szt :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj, żeby się temat rzeka nie zrobił przy wyborze typu zegarka, bo można i zegarek typu marine wrzucić i inne :/ Nurki dają naprawdę najwięcej możliwości modowania. No i nuras każdemu się przyda, bo wakacje idą ;)

Ale czekamy na jutro i na wieści od p. Ani :P Może uda się wrzucić do ankiety wizualizację modelu premierowego...

 

Co do ceny to jestem "za"- bez szaleństw. 400EUR powinno być górną granicą, ew. 50EUR zapasu.

Edytowane przez lechu_wroc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja też jestem za opcją raczej budżetową tzn żadnych wielkich szaleństw za np 3k zł ;) 400 (ew. te 450) euro to jest taka jeszcze fajna granica gdzie dużo ludzi się skusi - teraz właśnie pytanie jaką cenę dostaniemy - niby to limitacja więc muszą specjalnie kilka innych sztuk zrobić, ale mimo wszystko cena też było by miło gdyby była atrakcyjna - mnie np to zniechęciło do klubowego, że najpierw było przez pół roku ustalane jaki rabat dostaniemy od producenta a przy zapisach okazało się że Glycine skalkulowało to tak że klubowy jest droższy i to sporo od tego co miało być (miało być 2050 a skończyło się na 2450 na gumie i 2750 na bransolecie) więc uważam że to było trochę niepoważne a nie lubię handlować z niepoważnymi firmami :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oddaję głos na divera bo mam już dość zimy i może w ten sposób przywołam wakacje ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli projekt będzie "odważny" to jak najbardziej jestem na tak ;)

 

Choć jeśli ma to być projekt wzorowany na rolku to ja odpuszczam.


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja też jestem za opcją raczej budżetową tzn żadnych wielkich szaleństw za np 3k zł ;) 400 (ew. te 450) euro to jest taka jeszcze fajna granica gdzie dużo ludzi się skusi - teraz właśnie pytanie jaką cenę dostaniemy - niby to limitacja więc muszą specjalnie kilka innych sztuk zrobić, ale mimo wszystko cena też było by miło gdyby była atrakcyjna - mnie np to zniechęciło do klubowego, że najpierw było przez pół roku ustalane jaki rabat dostaniemy od producenta a przy zapisach okazało się że Glycine skalkulowało to tak że klubowy jest droższy i to sporo od tego co miało być (miało być 2050 a skończyło się na 2450 na gumie i 2750 na bransolecie) więc uważam że to było trochę niepoważne a nie lubię handlować z niepoważnymi firmami :P

 

Rosjanie za limitację 22 szt. płacą po 450 euro za zegarek na niebieskiej gumie.

 

Jeżeli projekt będzie "odważny" to jak najbardziej jestem na tak :)

 

Choć jeśli ma to być projekt wzorowany na rolku to ja odpuszczam.

 

Dokładnie mam takie samo zdanie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tyle że oni to wymienili w nim chyba wszystko co się dało ;) pytanie też czy kolor paska jest z oferty bo jak nie to znowu dopłata - niezależnie od tego 450E to jest ogólnie niezła cena :)

 

Ogólnie widać podział na 2 obozy - ten rolkowy (w którym raczej jestem i ja) i ten drugi gdzie został triton i ocean vintage GMT (czyli numery 1 i 2). Jeśli będzie Triton to ja znowu odpadam bo jest to dla mnie za duży zegarek - ale wtedy po prostu ew. dopiszę się do zamówienia grupowego normalnej wersji o którym wspominał Łukasz :) ew w drugim obozie jest jeszcze wspomniany ocean vintage GMT który nie jest już tak bardzo ani rolkowy, bo ani to rolek, ani glycine, ani fortis - no nie wiem :) ale ogólnie ten bezel nie powala - tzn może nie jest brzydki ale nie bardzo wiem jakie ma zastosowanie skoro nie jest obracany. Tarcza i wskazówki są "takie se" a wskazówka GMT to ogólnie rzecz biorąc porażka :P sekundnik "rolkowy" też nie pasuje do tych wskazówek... więc jeśli to miała by być baza to widzę przeprojektowanie prawie wsystkiego tj przede wszystkim tarczy i wskazówek i teraz pytanie czy steinhart to dla nas zrobi - tarczę tak ale czy zrobi nam inne wskazówki? albo czy możliwe są bardziej pogrubione i głębsze cyfry na bezelu? no nie wiem - to są pytania na które musi odpowiedzieć producent o ile taki model wybierzemy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ewentualnie coś na styl starego pilota :

 

http://www.steinhartwatches.de/index.php?id=67&artnr=349&Sel_ID=18#349

 

Strasznie mi się podoba ;)


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

x

Edytowane przez lechu_wroc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oddaję głos na divera bo mam już dość zimy i może w ten sposób przywołam wakacje ;)

 

Będziesz miał szansę jutro w ankiecie :P

No chyba, że temat odwleczemy jeśli okaże się, że premiera nowego nurasa będzie w przeciągu kilku tygodni. Wtedy zrobię ankietę, która będzi uwzględniała również jego.

 

Rebciu- miło mnie zaskoczyłeś z ceną LE dla Rosjan :) Ilość też nie jest jakaś "poważna".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

47mm odpada. Max 44

Edytowane przez carlito1

"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będziesz miał szansę jutro w ankiecie ;)

No chyba, że temat odwleczemy jeśli okaże się, że premiera nowego nurasa będzie w przeciągu kilku tygodni. Wtedy zrobię ankietę, która będzi uwzględniała również jego.

 

Rebciu- miło mnie zaskoczyłeś z ceną LE dla Rosjan :P Ilość też nie jest jakaś "poważna".

 

Lechu, wiem, wiem, ale nie mogąc się już doczekać, strzeliłem sobie głosem tutaj :)

Czekam z niecierpliwością na ankietę i tam się podzielę swoimi preferencjami :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na rosyjskim forum zapisałem się na listę rezerwową na tego Tritona bo zegarek jest niesamowity. Pewnie nic z tego nie wyjdzie ale co mi tam. Chętnie bym go kupił pomimo nadgarstka o obwodzie 16,5 cm. Ogólnie rolkopodobne formy mnie nie kręcą więc z góry się wycofuję z takiego pomysłu ale jeśli powstało by coś pokroju tego ruskiego Tritona to z chęcią bym się zapisał nawet na olbrzyma ;)

Edytowane przez Rebciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Michał, macałeś już stenka? ;)


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Michał, macałeś już stenka? ;)

Niestety nie, ale wirtualnie bardzo mi się podobają :)

Ponadto nie boję się ryzyka za takie pieniądze :P Jak się okaże, że coś nie pasi to zawsze jest bazarek i inne... :)

Edytowane przez Michał 73

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będziesz pozytywnie zaskoczony jakością wykonania ;)

 

(jeżeli oczywiście trafisz na egzemplarz bez uszczerbków)


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będziesz pozytywnie zaskoczony jakością wykonania :)

 

(jeżeli oczywiście trafisz na egzemplarz bez uszczerbków)

No ja właśnie teraz przeczytałem calutki wątek od początku do końca i moje obawy pomnożyły się przynajmniej 10 krotnie ponieważ niestety wychodzi na to że ta firma to loteria - dobrym podsumowaniem jest ten wpis:

Dlatego też dla mnie Steinhart jest spalony na całej linii. Regularnie odkąd posiadam ich pilota przeglądam tematy związane z tą firmą i jak dotąd nie zauważyłem jakiejkolwiek poprawy dotyczącej jakości, a dokładniej jej kontroli. Jest to śmieszne , że pomimo narzekań użytkowników, licznych wymian i odsyłania zegarków dalej tak to wygląda. Ciągle coś nowego , od zarysowań na tarczy, nierówne indeksy , latające elementy mechanizmów , krzywe koronki i loga na koronkach, nieoszlifowane koperty, po wypadające śrubki . Wiadomo ,że ludzie którym się "udało" będą bronić zaciekle Steinharta , jednakże dalej nie jest to tak jak powinno być. Dla mnie na szczęście to "tylko" Steinhart i nic więcej, prosty zegarek z firmy z kulejącą co raz bardziej historią, pochodzenia niewiadomego. Był to mój start do świata zegarków, ambicje urosły dlatego nigdy więcej nie zakupie z tej stajni.

chciało by się powiedzieć "a miało być tak pięknie..." :) Ciekawy jest fakt, o którym ktoś wspomniał, a mianowicie o Seiko - tam w sumie jeszcze nie słyszałem o niedoróbce, odsyłaniu albo takich wadach jakie można zobaczyć w Stenkach w tym czy innym temacie... ;) powiem że ostro podkopana została moja pewność nabywania czegoś od S :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że dobrym rozwiązaniem byłoby poproszenie p. Ani o wyjątkową czujność w kwestii kontroli jakości (jest na miejscu więc może wpłynąć na QM, jeśli takowy istnieje). Limitowana edycja to coś czego producent wstydzić się nie powinien, bo wieść się później niesie dlatego sądzę, że przypilnują tą partię jak należy.

Od kiedy zacząłem się tematem Stenka interesować, czytuję czasami zagraniczne fora i podfora Steinhartowskie. Głównie superlatywy więc nie mam pojęcia jak to się stało, że u nas taka bida z jakością :/ Poczekam do jutra lub wtorku i sam się przekonam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.