Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
SIRLUKE1

Klub Miłośników Zegarków Steinhart

Rekomendowane odpowiedzi

Mariusz, cóż, słusznie.

Mam dwa zegarki Steinharta, bardzo je lubie i uważam, że są świetnie wykonane i napewno warte swojej ceny. Choć tak jak zauważyłeś, JEST TO NIESTETY LOTERIA ;)


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lechu, zanim kupowałem Steinharty pytałem P. Ani : Czy gwarantuje Pani, że egzemplarz który trafi w moje ręce będzie wolny od jakichkolwiek wad? Odpowiedz brzmiała : Tak, dopilnuje tego żeby wszystko było tak jak być powinno.

 

I po problemie ;)


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomysł zaczął się od rosyjskiego Tritona i myśle, że przy nurku powinniśmy zostać, bo rzeczywiście daje większe możliwości modyfikacji niż pilot. Poza tym na forum jest już przygotowywany LSE pilot (Sturmovik Moskwa).

 

A o jakość na zapas bym się nie martwił. Mam Nava i jest wręcz perfekcyjnie wykonany, zero zastrzeżeń. Za 350 euro nie można kupić nic lepszego.

Edytowane przez stfraw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nakręcamy się, to może coś wyjdzie.

Informacje o warunkach dla Rosjan - bardzo atrakcyjne.

Zegarek podforumowych steinhartowców, a nie forumowy - też jak najbardziej za.

Przyłączam się do głosu, by był to projekt odważny. Powiem więcej, niech ten zegarek będzie bardziej "oczojebny" od pomarańczki monstera.

Budżet - też jak najbardziej popieram poprzedników. To też pozwala na odwagę w projekcie.

Takie możliwości daje nurek i pasek (dodatkowy element koloru). Kolory i kształt wskazówek, bez dodatkowych zdobień oraz ciekawy, grawerowany dekiel - to dobra baza.

Kolorystyka - jestem za wyraźnym podkreśleniem barw narodowych.

Co do jakości, to jak zrobią kontrolę wewnętrzną to będzie ok, a przy specjalnej edycji można chyba na to liczyć.

Oby wyszło. Nie planowałem w najbliższym czasie zakupu stenka (w planach czas na szturmanskiego), ale jeśli to wyjdzie, to bardzo chętnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napiszcie mi czemu ten zegarek musi być koniecznie przygotowany z harmonią z naszą Polskością. Przecież to jest diver, zobaczcie jak to zrobili Rosjanie - ryba Napoleon, która jest olbrzymia oraz turkusowo-zielona i mamy dużego, pięknego Tritona, który byłby pewnie hitem sprzedaży gdyby nie limitacja. Morza i oceany mogą być inspiracją dla nieskończenie wielu tego typu zegarków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Limitowana edycja to coś czego producent wstydzić się nie powinien, bo wieść się później niesie dlatego sądzę, że przypilnują tą partię jak należy.

Nooo tego to nie byłbym taki pewien - czytałeś temat Stowy? Tej z chronometryczną tarczą było tylko 25 sztuk a i tak były problemy a to wskazówki nie takie jak zamówione, a to ktoś rok czekał. Z normalną klubową teżbyły problemy bo np grawery na rotorze były źle zrobione... a producent NIBY lepszy. Piszę niby bo jak widać też może być nieciekawie przez co później oczywiście dużo ludzi pisało że więcej Stowy nie kupi - nie ma im się co dziwić :)

Mariusz, cóż, słusznie.

JEST TO NIESTETY LOTERIA :)

No tylko jakości się boję - w sensie jej kontroli. Wiadomo że mechanizmu raczej "nie zwalą" bo to nie ich robota :) niemniej jestem raczej pozytywnie nastawiony :)

Kolorystyka - jestem za wyraźnym podkreśleniem barw narodowych.

Zdecydowanie jestem przeciwny... dlaczego? Bo to ma być zegarek "klubu Steinhartowców" a nie zegarek rozdawany z okazji np dnia niepodległości :) po za tym już wspomniany wcześniej lotnik podforum zegarkowego ma sporo polskich akcentów (biało-czerwone logo itd). Myślę że takie dopinanie na siłę akcentów nie powiązanych z zegarkiem jest ciut bez sensu - ale to tylko moje zdanie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie jestem przeciwny... dlaczego? Bo to ma być zegarek "klubu Steinhartowców" a nie zegarek rozdawany z okazji np dnia niepodległości :) po za tym już wspomniany wcześniej lotnik podforum zegarkowego ma sporo polskich akcentów (biało-czerwone logo itd). Myślę że takie dopinanie na siłę akcentów nie powiązanych z zegarkiem jest ciut bez sensu - ale to tylko moje zdanie :)

 

panowie- jestem za LE:

1) tylko diver'y ( uniwersalne w noszeniu)

2) bez żadnych wstawek typu :flaga biało/czerwona; orzełek itp. nie należymy( chyba?) do LPR-u!!!

3) limitacja powinna być taka jaka jak w klubowym 2011 dekiel -jest super!!! ( tam jest miejsce na odpowiednie "sentencje" dot. limitacji: dla kogo? dla czego? etc.

d) też jestem za tym aby nie nosić "kompasu" na ręku...może limitacją już byłoby gdyby zegarek miał max.12mm gr. :)

 

Pierwsza ankieta powinna zawierać WYBÓR nurasa do "limitu" (imo); jeżeli zaczniemy robić wybór pomiędzy marinami/lotniakami etc. nic z tego nie wyjdzie.

 

Panowie co nas zachwyciło?!!!!!!NURAS!!!!! i przy tym zostańmy.

pzdr.

p.s. wspaniały wątek

a) wybór divera.

Edytowane przez pawel007

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie- postaram się aby ankieta była odpowiednio rozbudowana i zawierała pytania odnośnie:

 

1. Typu zegarka - aviator/nurek/lotnik/militarny (Właściwie proforma, bo widzę że większość z Was i tak jest zainteresowana tylko i wyłącznie diverem, kwestia modelu. Ale żeby być w porządku ze wszystkimi, dajmy również im szansę zagłosowania).

 

2. Modelu zegarka (nie każdemu jak widać pasuje ze względu na rozmiar Triton więc wybrać można będzie również spośród innych modeli).

 

3. Zakresu modyfikacji (oczywiście modyfikowany będzie dekiel, tarcza, może bezel i pasek, ale musimy wiedzieć również jak duże są grupy forumowiczów będących za lub przeciw umieszczaniu drobnego elementu narodowego. Nie każdy jest z LPR, ale wiele osób po prostu czuje potrzebę podkreślenia dla jakiego kraju edycja została przygotowana).

 

 

Kwestia funduszy jest raczej zamknięta i nie ma sensu o nią pytać w ankiecie ponieważ Steinhart ma ceny zwykle na poziomie ok. 400EUR niezależnie od modelu. Należy liczyć 50EUR dodatkowo, bo nie ma co liczyć na duży upust przy zakupie bazy, a modyfikacje też kosztują.

 

Czekamy jeszcze na wieści od Łukasza i p. Ani w sprawie ew. kosztów, minimalnego zamówienia i być może zegarka premierowego, który może okazać się "hitem sezonu". Sprawę limitacji ilościowej pozostawimy otwartą, bo tą poznamy dopiero podczas tworzenia listy zdecydowanych na zakup. Sądzę, że nie będzie nas więcej niż 30 osób, ale może miło się zaskoczymy, kto wie... Ilu będzie chętnych, tyle będzie liczyła limitacja. Sądzę, że to dobre rozwiązanie, ponieważ Steinhart nie jest jakimś towarem deficytowym i nie ma co odmawiać dostępu potencjalnym chętnym. Choć może jak powstanie meeega wizualizacja to będziemy tu mieli istne zatrzęsienie zainteresowanych zakupem :)

 

Wieczorem, ok. 22.00 postaram się wrzucić pierwszą ankietę, która potrwa ok. 2 tygodni. Później, po opublikowaniu wyników będziemy rozpoczynać temat wizualizacji elementów zegarka, na co damy sobie nieco więcej czasu żeby graficy mogli rozwinąć skrzydła. Po tym etapie rozpoczną się głosowania dot. wyboru poszczególnych projektów co też zajmie pewnie 2 - 3 tygodnie.

 

Na realizację projektu damy sobie parę miesięcy, ale tak żeby domknąć wszystko początkiem wakacji, żeby w połowie sezonu cieszyć się fajnym zegarkiem, a od ankiety zależy czy będzie to nurek na wakacje czy już raczej lotnik/aviator na jesień :)

 

Czekamy więc na wieści od Stenka.

 

A Wy piszcie co tam jeszcze myślicie o limitacji, jakości, itd. Wszelkie kwestie postaram się ująć w ankietach lub nowo-zakładanych tematach :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobry pomysł ale sądzę że można by się nieco sprężyć - tzn nic na szybko ale fajnie by było mieć zegarek przed wakacjami - tzn optowałbym abyśmy go mieli najpóźniej w czerwcu - a lepiej nawet początkiem czerwca aby mieć czas na poprawkę ew. wpadek czy na jakąś nieplanowaną obsuwę czasową :) do 1 czerwca od dziś mamy ok 4 miesięcy więc uważam że czasu jest ho ho :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Również chciałbym żeby realizacja i odbiór zegarka nastąpiły w czerwcu, ale pojawiały się głosy o zbieraniu funduszy więc nieco odłożyłbym realizację najszybciej na koniec czerwca.

Zobaczymy w praniu jak to wyjdzie, bo na razie rozmawiamy niejako na ślepo, bo Steinhart nie podał jeszcze żadnych danych. Powiem więcej- o żadne terminy nawet nie pytaliśmy :)

Edytowane przez lechu_wroc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tzn myślę że fundusze w przypadku 400Euro raczej nie będą przeszkodą ale oczywiście można zrobić ankietę odnośnie tego ile osób będzie dłużej kompletować fundusze, a ile jest chętnych "na szybciej" :) Wiesz- piszę o tym dlatego bo jak się okaże że zrobimy odbiór na np lipiec, później przeciągnie się do końca lipca, a później ktoś będzie musiał odesłać zegarek do poprawki to w sumie może się okazać że z "wakacyjnego divera" zostanie mu "diver pod choinkę" :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam urodziny 31 maja:) 1 czerwiec nie wchodzi w grę jeśli to miałby być prezent urodzinowy;)


Piotr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wysłałem email do Guntera w sprawie zmian jakie wcześniej proponowałem - oczywiście nie będzie to odniesienie do zegarka "podforumowego" ale ciekawi mnie czy coś w O1GMT w ogóle będzie możliwe - co prawda pytanie tyczy się 1 sztuki więc może być ciężko :) (w sensie że O1GMT + zmiana koloru bezela i wskazówki GMT) :)

Edytowane przez Mariusz888

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i mamy jasność co do nowości :) Właśnie na stronie Stenka pojawił się nowy rolkopodobny sikor: "OCEAN Forty Four GMT" w trzech wersjach kolorystycznych :)

post-34502-0-58802600-1331821569.jpg

 

post-34502-0-18310800-1331821571.jpg

 

post-34502-0-67745200-1331821572.jpg

Edytowane przez Michał 73

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem - właśnie widziałem i już posłałem im email (tzn do Pani Ani i Pana Guntera) czy owe zmiany (kolor bezela i wsk. GMT) będą możliwe w mowym modelu :) No ale nie do końca jest rolkopodobny bo w rolku mamy bezel z ceramiki a tu jest szkło - coś jak ostatnio popularne seiko :)

 

BTW mam takie spostrzeżenie - bo kilka osób pisało że "nie chce rolkopodobnego" zegarka - ale zauważcie że w O1GMT jest bezel podobny jak w Omedze Seamaster - do tego tak samo są okrągłe indeksy. Więc nie konieczine ostateczny zegarek musi przypominać rolka - jakoś nie słyszałem żeby ktoś posądzał omegę o "rolkowatość" :)

Edytowane przez Mariusz888

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napiszcie mi czemu ten zegarek musi być koniecznie przygotowany z harmonią z naszą Polskością. Przecież to jest diver, zobaczcie jak to zrobili Rosjanie - ryba Napoleon, która jest olbrzymia oraz turkusowo-zielona i mamy dużego, pięknego Tritona, który byłby pewnie hitem sprzedaży gdyby nie limitacja. Morza i oceany mogą być inspiracją dla nieskończenie wielu tego typu zegarków.

 

Powodów jest kilka (choć nie upieram się):

1. ładne kolory :);

2. zegarków w biało czerwonej (lub odwrotnie) stylistyce nie jest zbyt wiele (sam nie znam żadnego, ale ja laik jestem);

3. duża rozpoznawalność;

4. podkreślenie forumowej narodowości;

5. kolory te nadają pewnej lekkości i byłby to świetny sikor na lato :)

6. idealny zegarek na imprezę sportową, a euro2012 już niebawem (co mi przypomina, że czas zapisać się na bilety);

7. gdyby pójść na całość, to byłby odjechany, odważny czasomierz, można rzec "oczojebny".

 

A ogólnie i poważnie - triton jest moim nr 1 dla tego pomysłu, a najnowszy diver nie powala. Czy uznamy, że będzie rolkopodobny, czy omegopodobny, to nie będzie odjechany.

Pozdrawiam

LAIK1972

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest tyle jak to nazwałeś "oczojebnych" zegarków w naszych barwach narodowych, że może oszczędźmy Tritona :) np.:

post-33437-0-01231000-1298313884_thumb.jpg

post-33437-0-61138900-1298313898_thumb.jpg

post-33437-0-52130500-1298313917_thumb.jpg

post-33437-0-93496300-1298313958_thumb.jpg

post-33437-0-04320000-1298313968_thumb.png

post-33437-0-81842300-1298313986_thumb.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ależ szkarady :):)


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masakraaaaa :) :) właśnie dlatego proponowałem aby sobie oszczędzić takie akcenty... po za tym to ma być zegarek patriotyczny czy wg nazwy steinhartowców? :)

1. ładne kolory :P;

Polemizowałbym - co już pokazano :)

2. zegarków w biało czerwonej (lub odwrotnie) stylistyce nie jest zbyt wiele

jest już ich ho... :)

3. duża rozpoznawalność

Pomiędzy kim? Przecież jak ktoś nie wejdzie na ten wątek to nie będzie miał pojęcia co to za zegarek a co dopiero "wśród społeczeństwa"

4. podkreślenie forumowej narodowości;

... przemilczę :) bo nie wiem co ma jedno do drugiego...

5. kolory te nadają pewnej lekkości i byłby to świetny sikor na lato :P

Do ciężkiego Tritona damy lekkie kolory żeby stalowemu diverowi nadać lekkości?

6. idealny zegarek na imprezę sportową, a euro2012 już niebawem

To mnie można od razu nie liczyć - nie identyfikuję się z żadnymi zawodami sportowymi, nie jestem kibicem, nie oglądam sportu w TV itd itd - jak już to wolę go sobie samemu uprawiać i nie potrzebuję do tego "mistrzowskiej oprawy" :)

można rzec "oczojebny"

Ale czy tylko o to chodzi? Równie dobrze możemy dać np cyrkonie czy inne swarowskie i do tego jakiś róż, tarcza machnięta brokatem i takie tam :)

Czy uznamy, że będzie rolkopodobny, czy omegopodobny, to nie będzie odjechany.

jw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nooo, ale też nie musi być kiczowato

gphg2010_jeanrichard_10_0625_chronoscope_brutale_america_01.jpg

 

 

ale i tak lepiej szukać inspiracji w morzu, albo ew. aspektów kolorystycznych w innych zegarkach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej,

 

czy wie ktoś, czy zwykły steinhart ocean 1 będzie dostępny też w rozmiarze 44 mm? Byłbym bardzo zainteresowany

 

pozdrawiam

Edytowane przez Bryku2

It's not Your music
It's not Your clothes
It's not Your favourite colour
It's Your watch that tells most about who You are!
---------------------------------------------------------

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć chłopaki...ależ to się rozkręca :)

 

Póki co nic nie wiem, jutro sam zadzwonię do Guntera (mam nadzieję, że go zastanę) przedstawię mu nasz pomysł. Pogadam o nowościach, o kosztach i ewentualnie o renderach do wizualizacji :)

 

Nowe Stenki...takie sobie, choc fajniejsze od Ocean'a :)

 

Ja bym zrobił coś mocnego PVD i pomarańcz + może coś niebieskiego ? Może zamiast PVD jakaś satynowa koperta ?

 

Ja bym się inspirował np.

 

oris-col-moschin-baselworld-2010-thumb-450x516-5996.jpg

 

Może zamiast Neptuna damy hołd śledziowi :) :) :) żarcik

Edytowane przez SIRLUKE1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Darujmy sobie może nasze barwy narodowe i poszukajmy inspiracji raczej gdzie indziej :) Myślę, że rafa koralowa i jej mieszkańcy są dużo bardziej inspirujące do przygotowania bardzo ciekawego projektu divera :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.