Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
SIRLUKE1

Klub Miłośników Zegarków Steinhart

Rekomendowane odpowiedzi

Jaki model Cię interesuje ?

 

Jestem obecnie na bieżąco z Gunterem to podpytam.

 

A nie interesuje Cię nasza limitacja ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem zainteresowany modelem "Nav B-Uhr II 44 mm hand driven" o referencji Art.Nr. F0306

 

Dodatkowo chciałbym dokupić bransoletkę milanezke.

 

Zauważyłem , że zamówienie daje możliwość wyboru koronki onion/diamon, to dobrze bo chciałbym klasyczną pilotke - czyli diamond.

 

Moje pytania są następujące:

1) czy można dostać ten zegarek z bezelem wypolerowanym ?

2) czy ta (metalowa) bransoletka będzie miała dobry rozmiar - nie za bardzo rozumiem opis rozmiaru, a pytanie zdaje się być zasadne bo mam nadgarstek 20 cm i może być na granicy, tym bardziej że noszę raczej na luzie bo mi puchną łapy (jak każdemu asowi z lekką nadwagą). W zasadzie chodzi mi o to aby ktoś zmierzył maksymalny obwód jaki się uzyskuje z największego rozmiaru tej plecionki połączonej z tym 44 mm zegareczkiem.

 

Byłbym bardzo wdzięczny za ewentualna pomoc.

 

Pozdrawiam.

 

PS

jeśli chodzi o nuraski to jeszcze się nie przekonałem, ale rok temu gdyby ktoś powiedział że kupię pilota to uznałbym że skretyniał, zatem może przyjdzie pora na nureczka.

Edytowane przez TATOOL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chętnie pomogę :o

 

Kontakt z Gunterem dopiero w poniedziałek, więc poproszę Cię o cierpliwość :lol:

 

Co do wymiarów to przy zamówieniu możesz wybrać rozmiar:

 

L 70 X 75 MM

M 60 X 65 MM

S 55 X 60 MM

 

Jeśli masz 20 cm to jak dla mnie L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie to żebym był leniem lub pierdołą, albo co gorsze połączeniem obu - dotarłem do tych rozmiarów tyle że nie potrafię zinterpretować faktycznego obwodu w połączeniu z konkretnym 44 mm zegarkiem. Na filipińskim forum natknąłem się na opinię o rozmiarze xL, co mnie dodatkowo zafrapowało. Zdrowy rozsądek każe jednak sądzić że gdyby xł był w ofercie a nie byłby dostępny to ktoś by to zaznaczył na stronie. Boje się że L może okazać się za małe - dlatewgo tak mi zależ aby ktoś to zmierzył w naturze przy zegarku 44 mm.

 

Jeśli chodzi o polerowany bezel - to wykorzystują je w innych wersjach zatem nie powinno być problemu. Nie tylko w premium czy marine albo w limitacjach klubowych etc. Wiem że mógłbym wziąć limited edition - ale jest za duży i nie mam pieniędzy aby dopłacić za dekorowanego unitasa.

 

Bardzo podoba mi się MARINE TIMER stainless steel ale boje się że nie dałbym rady odpowiadać na pytania dotyczące koronki :-)

 

Dzieki kolego za pomoc.

Bardzo doceniam to.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma sprawy, ogarniam teraz limitację, więc mogę zapytac :lol:

 

Aha pamiętaj że 44 mm to wymiar mierzony od 9 do 3, zegarek w wymiarze "lug to lug" ma na pewno ponad 50 mm :o

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemka, kolego

 

Obiecałem mojej koleżance małżonce, że postaram się nie zaczynać od tego czarnego - miała na myśli pilota oraz tego dziwnego (miała na myśli tego wzorowanego na stoperze torpedowym). Będę zatem skazany prawdopodobnie na "MARINE CHRONOMETER II roman", który też mi się podoba ale nie ukrywam, że lotnik ma więcej stylu.

Problem zasadniczo redukuje się do kwestii FAKTYCZNEGO MAKSYMALNEGO (zmierzonego a nie wyliczonego na podstawie zapisów katalogowych) obwodu jaki uzyskuje się przy tym zegarku z metalową plecionką. On też ma 44 mm. Odpada pytanie o bezel - bo jest polerowany w tym modelu.

 

Czekam z niecierpliwością na info od ciebie.

Wysłałem im już kolejnego maila z zapytaniem i ani widu ani słychu, nie mam pojęcia dlaczego nie odpisują, nie muszę mówić, że się czuje delikatnie zlekceważony. W takim razie pokładam duże nadzieje w twej pomocy.

 

Trzymaj się,

 

Michał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapytanie poszło ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dostałem odpowiedź od Pani Anny że ta największa plecionka ma 17,5 cm, co stwarza odwrotny problem czy aby nie będzie za duża :-) Wiem że to głupie ale poprosiłem aby potwierdziła czy jest to rozmiar zapiętej bransolety...

Poprosiłem aby także napisała o margines regulacji - czy jest to 1 cm, 1,5 cm? Dodatkowo poprosiłem o odpowiedź jaką największa długość uzyskuje się z size M. Jak coś będę wiedział to wrzucę, może ktoś będzie kiedyś zainteresowany, to będzie miał info.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozmawiałem wczoraj z p. Anią, potwierdziła że razem z bransoletką size L jest 22,5 mm, któe można maksymalnie zmniejszyć o 1 cm. Będzie luźnawo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Ja bardzo zastanawiałem się między Marine a Pilotem,

 

I ostatecznie zadecydowałem że biorę "Nav B-Uhr II 44 mm hand driven",

 

Przyszedł do mnie 3 dni temu i jestem bardzo zadowolony,

 

Powiem szczerze, że jakbym miał większy nadgartek (mam 17,5/18cm) to napewno wiąłbym limited edition, niestety przeraził mnie rozmiar 47mm,

 

Marine jest bardzo klasyczny i na mój gust bardziej pasuje na 50te urodziny - ale każdy ma inny gust i każdy inaczej odbiera swoje Stenki,

 

Pozdrawiam,

Smyczek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcia mile widziane Smyczku :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marine jest bardzo klasyczny i na mój gust bardziej pasuje na 50te urodziny - ale każdy ma inny gust i każdy inaczej odbiera swoje Stenki,

 

Pozdrawiam,

Smyczek

... ja ci dam na 50te urodziny :lol: :lol: :D jest młodzieżowy!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolego smyczek, nie podzielam przekonania że marine to zegarek dedykowany dla emeryta, gdy wahałeś się nad wyborem to zapomniełeś ile masz lat (chyba że masz ich dużo)? Nie chcę rozpętać dyskusji nad definicją klasyki ale pilot ma już swoją spuścizne, która lokuje go już raczej w klasyce aniżeli nowoczesności. W wyborze chodzi o skłonność akceptacji pewnych cech estetycznych, gdy konwenanse powodują, że zmieniasz wybór - jesteś zwyczajnie nieszczęśliwy. Nav b uhr - bardzo mi się podoba ale uznałem, że gdy kiedykolwiek myślałem o zegarku to widziałem jasny cyferblat, rzymskie liczby i błyszczący bezel, zatem pozwoliłem pójść za projekcją moich wyobrażeń. Gdy moja sytuacja finansowa pozwoli mi na kolejny nabytek, pewnie sie na niego skuszę lecz zakupem pierwszej potrzeby jest marine. Pozdrawiam, wesołych świąt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z góry zaznaczam, że nie chciałem nikogo obrazić.

 

Oczywiście o gustach się nie dyskutuje - wyraziłem tylko swoją opinię.

 

Ale może bardziej ogólnie - chodziło mi o to że jestem bardzo zadowolony z wykonania zegarka i czy to będzie Pilot, Marine czy Triron to napewno każdy kto kupi Steinharta będzie zadowolony,

 

A przy wyborze brałem pod uwagę 3 modele z kolekcji Stenka i dorga elminacji został Nav B,

 

Wesołych i spokojnych świąt dla wszystkich,

 

pozdrawiam,

Smyczek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co Wesołych Świąt, co Wesołych Świąt a zdjęcia gdzie ? ? ? :rolleyes::):huh:;)

Edytowane przez SIRLUKE1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stenek pokazał dziś stary model w nowym wydaniu :)

 

NAV - B CHRONO 47 MM BLACK

 

1654262990nbc_black_01.jpg

 

Więcej tutaj na stronie Stenka :)

 

Uwielbiam wszelkiego rodzaju "all black", więc ten strasznie mi się podoba, tylko rozmiar troszkę nie na moją łapkę :)

 

Smaczku dodają mu białe wskazówki :)

Edytowane przez SIRLUKE1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W stali ładniejszy.


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Choćby Michał :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

carlito1 w jaki sposób wyhodować sobie taki nadgarstek? :) Ok 44mm też widzę, ale to i tak duże. Może za parę lat przyjdzie moda na mniejsze średnice :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Choćby Michał :)

:)

 

carlito1 w jaki sposób wyhodować sobie taki nadgarstek? :)

Kiedyś sporo ćwiczyłem. U mnie 47 wygląda jak u przeciętnego śmiertelnika 42 :)

Edytowane przez carlito1

"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja sporo ćwiczę, ale w nadgarstku to ni chu chu obwód nie rusza...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

44 mm na nadgarstku 17 - 18 cm wygląda spoko :)

 

47 mm też mam (Aeronawigator) i bardzo, bardzo go lubię nosi :)

 

A ćwiczysz przedramiona ?

Edytowane przez SIRLUKE1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie jedz mielone, bedziesz większy :)


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ćwiczę przedramiona i odżywiam się odpowiednio :) Tyle, że w samym przegubie nie ma za bardzo mięśni do rozbudowania i tak ledwo do 17 dochodzi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.