Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
SIRLUKE1

Klub Miłośników Zegarków Steinhart

Rekomendowane odpowiedzi

myślę jeszcze nad tym oceanem dlc i nie wiem co robić a czarne też mi się podobają a takie drogie nie są.miałem glycina stealtcha zły nie był ale jakoś mi nie siadł a ten ocean dlc ma taki fajny klimat i jeszcze porządna guma do tego i git.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, macie pomysł gdzie mógłbym nabyć do swojego Ocean One (22 mm w uszach) podobnej bransolety (pięciorzędowej). Z tym, że koniecznie z maskownicami.

post-32396-0-66845600-1349545248_thumb.jpg

Ta na stronie Steinharta nie posiada (przynajmniej nie ma żadnej infomacji). A może jednak jest możliwość zamówienia maskownic?? Łukaszu, masz jakąś wiedzę na ten temat?? Dziękuję za każdą pomoc.

 

Dawno nie zaglądałem, przepraszam. Niestety ta bransoleta nie ma maskownic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jutro będę w Augsburgu w siedzibie Steinhart Watches. Wizyta od dawna planowana, ciągle odkładana i w końcu dojdzie do skutku :D

 

Może macie jakies pytania do Guntera, chętnie mu je przekaże.

 

Oczywiście postaram się o fotorelację z wizyty.

 

Nie mogę doczekać się "obmacania" wszystkich do tej pory wyprodukowanych Steinhartów.

 

Ps. jadę w temacie nowego zegarka, który szykowany jest tylko do sprzedaży w polskiej dystrybucji :D

 

Szczegóły niebawem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość AdamB

Panowie mam pytanie dotyczące zegarka steinhart ocean 1, w specyfikacji napisane jest że średnica zegarka to 42 mm. Zastanawiam się czy 42 mm to średnica mierzona jako wkładka bezela czy bezel + tzw. ząbki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest średnica zegarka bez koronki, włącznie z bezelem.


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panie i Panowie,

bardzo podobają mi się zegarki tej marki, jednak mam problem z dobraniem czegoś dla siebie, do gajerka.

Czy jest jakiś model na czarnym pasku i z czarną tarczą (ewentualnie biała tarcza). Musi mieć wskazanie dnia miesiąca, nic więcej nie wymagam.

Koniecznie musi pasować pod mankiet koszuli, znalazłem kilka sztuk i przeglądając ich wymiary, trochę jestem przerażony.

Muszę mieć pewność że nie będę miał problemu z założeniem do koszuli z mankietem na guzik czy spinkę.

Proszę o Wasze opinie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, ok niebawem nastąpiło, chyba już :)

 

Sama podróż ze Szczecina do Augsburga zajęła mi około 9 godzin. Z czego lot całe 50 min. :)

 

Zdjęć nie mam za dużo, ale zawsze coś. Nie chciałem latać po firmie i strzelać zdjęć jak japoński turysta, moze przy okazji kolejnej wizyty porobię więcej :)

 

Augsburg to drugie najstarsze miasto w Niemczech, niestety napięty harmonogram wizyty nie pozwolił mi na dokładne zwiedzanie tego malowniczego, bawarskiego miasteczka. Może następnym razem.

 

Siedziba firmy Steinhart mieści się w piętrowym budynku, w którym usytuowane są również inne firmy. Cała firma składa się z 5 pomieszczeń. W firmie pracuje, z tego co pamiętam 12 - 15 osób. Obecnie Gunter ma już plan budowy nowej siedziby, na obrzeżach Augsburga. Obecna siedziba jest już po prostu za mała. Firma Steinhart została założona przez Guntera 10 lat temu. Co ciekawe na pomysł otworzenia własnej firmy zegarkowej Gunter wpadł, kiedy odwiedził jeden ze sklepów jubilerskich, w którym chciał kupić nowa bransoletę do swojego Breitlinga. Usłyszał cenę w okolicach 1 000,00 euro i to spowodowało, że zaczął myśleć o dostarczaniu zegarków wysokiej jakości za rozsądne pieniądze. Pierwsze sztuki zamówił w w niemieckiej firmie Lacher. Stopniowo drążąc tematy produkcji trafił do Szwajcarów. Obecnie cała produkcja wykonywana jest w Szwajcarii, w fabrykach, które produkują dla największych firm zegarkowych. W Szwajcarii zatrudnionych jest 6 zegarmistrzów, którzy dokonują finalnego składania zegarków marki. Paski produkowane są w ... Augsburgu w firmie, która od wielu lat produkuje wysokiej jakości paski, również dla największych firm zegarkowych. Gunter bierze czynny udział w wyborze skór użytych do ich wykonania.

 

To tyle tytułem wstępu. Teraz trochę nowinek.

 

Na początku przyszłego roku Steinhart wprowadza do sprzedaży "własny" mechanizm. Jest to bardzo mocno modyfikowany Unitas. Mechanizm będzie dostępny w dwóch wersjach: Premium i Soigne. Oba wspaniale zdobione. Widziałem, macałem, zdjęć nie wolno było robić :) Cena zapowiada się rewelacyjnie :) Prace nad tym mechanizmem trwają już od dwóch lat.

 

Oczywiście Gunter przedstawił mi nowe projekty zegarków, które powinny wchodzić stopniowo do oferty. Gotowych projektów jest około 20. I są to, uwierzcie mi, głównie projekty własne, nie inspirowane. Choć jeden czy dwa coś tam przypominają ;) Niektóre modele w bardzo ciekawej stylistyce, nawiązującej do lat 70. Pojawi się sporo zegarków z zastosowaniem modnego ostatnio brązu, zamiast stali.

 

Bardzo ciekawie zapowiada się kolekcja, która szykowana jest na uczczenie 10 rocznicy. Będą to cztery różne modele, limitowane, których wspólnym mianownikiem będzie zbieżne wykończenie tarcz.

 

W obecnej gamie nastąpią też pewne zmiany. Seria NAV B będzie miała ujednoliconą koronkę, nie będzie już podziału na cebulkę i diament. Nowa koronka wprost nawiązuje do wzoru koronki zegarka z czasów drugiej wojny światowej. Co ciekawe, Gunter posiada oryginalnego NAV B Uhra z firmy Lacher typ B. Obecnie poszukuje typu A, może ktoś ma i chce się pozbyć ;)

 

Z oferty najprawdopodobniej zostanie wycofany model Marine NAV B. Model NAV B Automatic będzie posiadała oznaczenie marki i Swiss made na tarczy. Jedynie zegarki w tytanie będą miały czystą tarczę, bez logo i Swiss made. Podyktowane jest to jak najwierniejszym odwzorowaniem zegarków z okresu WWII.

 

Tak więc Panowie i Panie będzie się działo. Poniżej kilka zdjęć z opisem.

 

 

Sam lot przebiegł pomyślnie. Niebo jak wata cukrowa ;)

 

post-5518-0-93045500-1351520053_thumb.jpg

 

Kuwetka z zamówieniami, moja "ziemia" w firmie Steinhart ;)

 

post-5518-0-47983600-1351520095_thumb.jpg

 

Pokój w którym przyjmuje się klientów, wystawione wszystkie modele, można przymierzać i wybrzydzać

 

post-5518-0-63747800-1351520102_thumb.jpg

 

Tu można zmieniać paski i paseczki. Na zdjęciu widać bardzo ciekawe wydawnictwo, jest to książka o historii zegarków wojskowych, stąd czerpane są inspiracje.

 

post-5518-0-65129500-1351520108_thumb.jpg

 

Po środku bardzo ciekawy model, który niestety nigdy nie wszedł do produkcji. NAV B Chrono mono-pusher. Ciekawa koncepcja obsługi stopera jednym przyciskiem.

 

post-5518-0-81784200-1351520114_thumb.jpg

Edytowane przez SIRLUKE1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mono pusher z bliska

 

post-5518-0-44021100-1351521492_thumb.jpg

 

Nowa koronka, która już dostępna jest w modelu NAV B Type B, potem pojawi się w reszcie modeli.

 

post-5518-0-42876200-1351521538_thumb.jpg

 

Pierwowzór lotników, oryginalny zegarek z czasów wojny. Potwór, ponad 50 mm. Zwrócicie uwagę na koronkę, kopertę i wykończenie indeksów, to samo znajdziecie w stylistyce tytanowych lotników

 

post-5518-0-22223700-1351521607_thumb.jpg

 

Oryginalny mechanizm sygnowany LACO

 

post-5518-0-72921500-1351521634_thumb.jpg

Edytowane przez SIRLUKE1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś z forumowiczów pytał mnie kiedyś o genezę zegarka Marine NAV B, już wiem, że zegarek ten jest wzorowany na zegarku produkowanym przez A.Lange dla Krigsmarine. Był to zegarek używany przez kapitanów łodzi podwodnych do odliczania czasu po wystrzeleniu torpedy (funkcja stopera w oryginale).

 

post-5518-0-16048700-1351521893_thumb.jpg

 

A tu stopery Hanharta, które są inspiracją dla modelu Marine Timer

 

post-5518-0-25737000-1351521956_thumb.jpg

 

Na koniec - nawet zegary na dworcach maja piękne :)

 

post-5518-0-35837200-1351522005_thumb.jpg

 

 

To tyle, wiem, że mało, ale byłem tak onieśmielony wizytą, zmęczony podróżą, że nie miałem głowy do zdjęć.

 

Jedno wiem, że Gunter to naprawdę bardzo ciekawa postać, z bardzo ciekawą wizją dla swojej firmy :D

Edytowane przez SIRLUKE1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość zygmac

Ktoś z forumowiczów pytał mnie kiedyś o genezę zegarka Marine NAV B, już wiem, że zegarek ten jest wzorowany na zegarku produkowanym przez A.Lange dla Krigsmarine. Był to zegarek używany przez kapitanów łodzi podwodnych do odliczania czasu po wystrzeleniu torpedy (funkcja stopera w oryginale).

 

post-5518-0-16048700-1351521893_thumb.jpg

 

A tu stopery Hanharta, które są inspiracją dla modelu Marine Timer

 

post-5518-0-25737000-1351521956_thumb.jpg

 

Na koniec - nawet zegary na dworcach maja piękne :)

 

post-5518-0-35837200-1351522005_thumb.jpg

 

 

To tyle, wiem, że mało, ale byłem tak onieśmielony wizytą, zmęczony podróżą, że nie miałem głowy do zdjęć.

 

Jedno wiem, że Gunter to naprawdę bardzo ciekawa postać, z bardzo ciekawą wizją dla swojej firmy :D

 

Przyznaję,że zegarki Steinharta-przemawiają do mnie.:)

Byłbym wdzięczny za przedstawienie genezy marki.Produkowane w Niemczech (Augsburg),noszą jednak napisy

produktu szwajcarskiego(rozumiem,że ponad 50 % części itd).Gdyby jednak zegarki nosiły napis Made in Germany,

to by im nie zaszkodziło(a może nawet wprost przeciwnie,w związku z deprecjacją zegarków szwajcarskich.:))

I drugie pytanie skąd takie łudzące podobieństwo,niektórych modeli do Stowy(różnią się tylko napisem)

Pytania może naiwne,ale jestem początkującym fanem Steinharta.:))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość zygmac

Przyznaję,że całego wątku,nie prześledziłem dokładnie(np.strony 68.:))

Co do genezy to już trochę wiem.:))

Ale nadal uważam,że Made in Germany-brzmi solidniej.:))

Podobieństwo do Stowy pozostaje zagadką.:))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Panie Zygmuncie. Mam nadzieję, że po naszym dzisiejszym spotkaniu już Pan wie co i jak z genezą i podobieństwem do Stowy. Nie mniej jednak odpowiem, bo może innych też to nurtuje :)

 

1. Pochodzenie i Swiss Made

 

Siedziba firmy mieści się w Augsburgu i tam jest zarejestrowana spółka Steinhart Gmbh. Zegarki produkowane są w całości (tarcze, mechanizmy, wskazówki, kopert, koronki) w Szwajcari i tam są skladane, stąd Swiss Made na tarczy.

 

 

2. Podobieństwo do Stowy

 

Produkowane przez Steinhart'a zegarki, mowa tu konkretnie o serii Marine i NAV-B, wzorowane są na zegarach, które dostarczane były przez takie firmy jak Stowa, Laco, Wampe, Glashutte, A.Lange & Shone oraz IWC dla wojska. Było to Luftwaffe oraz Krigsmarine. Podobieństwo wynika z zatwierdzonych przez armię wzorców, które obecnie wykorzystywane są przez wielu producentów zegarków, w tym przez Guntera.

 

W razie pytań piszcie, chętnie odpowiem :)

 

Łukasz

Edytowane przez SIRLUKE1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...

 

Na początku przyszłego roku Steinhart wprowadza do sprzedaży "własny" mechanizm. Jest to bardzo mocno modyfikowany Unitas. Mechanizm będzie dostępny w dwóch wersjach: Premium i Soigne. Oba wspaniale zdobione. Widziałem, macałem, zdjęć nie wolno było robić :) Cena zapowiada się rewelacyjnie :) Prace nad tym mechanizmem trwają już od dwóch lat.

...

Czy te werki zastąpią unitas'a w pilotach i marine?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Łukasz jaki jest stopień tych modyfikacji , czy tylko ograniczy sie to do zdobień. Jaki to będzie miało wpływ na politykę cenowa .


Deus Dona Me Vi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dubel

Edytowane przez Dmn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajna relacja :]

Będzie coś ciekawego w rozmiarze 42mm?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Werki Steinharta nie zastąpią Unitasów, tzn. na początku nie, potem kto wie, może.

 

Pierwszy mechanizm jest tworzony na Unitas 6497, czyli dostępny będzie w serii NAV B. Marina zostaje póki co na Unitas 6498.

 

Nowe mechanizmy dostępne będą w dwóch wersjach:

 

Premium - droższa

Soigne - tańsza

 

Obie są pięknie zdobione, zobaczycie sami. Wykończenia nie powstydziło by się IWC, Glashutte, A.Lange, naprawdę mechanizm robi wrażenie :)

 

Najpierw do sprzedaży trafi wersja Premium.

 

Sama modyfikacja nie polega tylko na zdobieniu. Mechanizm jest rozbierany do zera, modyfikowany, zdobiony i znów składany. Więcej oczywiście nie mogę teraz napisać.

 

Co do polityki cenowej, taka modyfikacja kosztuje, więc cena za zegarki będzie wyższa, ale pamiętajcie Gunter kieruje się zawsze zasadą wysokiej jakości w przystępnej cenie. Powiem tak, znane, cenione marki, za zegarki z podobnie modyfikowanym mechanizmem życzą sobie około 8 000 - 15 000 euro. Cena u Guntera nie przekroczy pewnie 1 500 - 2 000 euro :D

 

I ostatnie, niestety nie przewiduje się modelu 42 mm.

 

Choć Gunter jest zaskoczony popularnością Mariny 38. Co ciekawe, ten zegarek powstał tylko dla tego, że zostało się kilkadziesiąt kopert, po rosyjskiej limitowanej wersji zegarka NAV B dla pań. Trzeba było coś z nimi zrobić, więc powstała Marina 38, która miała się wyprzedać i koniec, a okazuje się, że będzie chyba w stałej sprzedaży.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2000 EUR za Steinharta - dosyć odważne posunięcie :) Zobaczymy jak to będzie wyglądało.


Deus Dona Me Vi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisałem, że nie przekroczy 1500 - 2000 euro, może mnie trochę poniosło ;)

 

Może będzie to 1 499 euro a może 1 999, a może nawet 1 100, to są tylko moje dywagacje, poparte co prawda przeprowadzonymi rozmowami ;)

 

Modyfikacja, stworzenie mechanizmu, prace nad nim (obecnie ponad 2 lata), to są koszty, które Gunter będzie chciał odzyskać. Na pewno możesz się spodziewać wykonania mechanizmu na bardzo, bardzo wysokim poziomie :)

 

Pawle znajdź drugą taką firmę, która sprzedaje zegarek z własnym mechanizmem taniej niż 2 000 euro. Przy czym pamiętaj, że wiele firm nazywa daleko posunięte modyfikacje in-housem :D

 

Pytam o Swiss Made ;)

 

Steinhart miał już linię Premium za 840,00 euro

 

http://www.steinhartwatches.de/de/Nav-B-Uhr-II-44-mm-Unitas-PREMIUM-LINE,179.html

 

Przy czym tu mechanizm nie był praktycznie modowany :)

Edytowane przez SIRLUKE1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Łukasz, tu akurat problemu nie ma - PRIM, NOMOS, niewiele drożej chce christopher ward za modyfikację unitasa na chrono (mono pusher) C900.

 

Oczywiście nie zmienia to faktu, że czekam na nowe modele z duża niecierpliwością i zainteresowaniem. W przyszłym roku pewnie jakiś Stenek w mojej kolekcji przybędzie ;)

Edytowane przez jslanina

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No mam nadzieje, że będzie to Marine Black Anchor :)

 

Dzięki za informacje odnośnie konkurencji, szczególnie mono pushera :D

 

Tyle że Christopher za mono chce ponad 2450,00 funtów a to daje ponad 3 000,00 euro ;)

Edytowane przez SIRLUKE1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marine Black Anchor - czekam na jakieś wizualizacje ;) Bo wstępnie jest wpisany na listę :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.