Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
SIRLUKE1

Klub Miłośników Zegarków Steinhart

Rekomendowane odpowiedzi

Napisałem, że nie przekroczy 1500 - 2000 euro, może mnie trochę poniosło ;)

 

Może będzie to 1 499 euro a może 1 999, a może nawet 1 100, to są tylko moje dywagacje, poparte co prawda przeprowadzonymi rozmowami ;)

 

Modyfikacja, stworzenie mechanizmu, prace nad nim (obecnie ponad 2 lata), to są koszty, które Gunter będzie chciał odzyskać. Na pewno możesz się spodziewać wykonania mechanizmu na bardzo, bardzo wysokim poziomie :)

 

Pawle znajdź drugą taką firmę, która sprzedaje zegarek z własnym mechanizmem taniej niż 2 000 euro. Przy czym pamiętaj, że wiele firm nazywa daleko posunięte modyfikacje in-housem :D

 

Pytam o Swiss Made ;)

 

Steinhart miał już linię Premium za 840,00 euro

 

http://www.steinhartwatches.de/de/Nav-B-Uhr-II-44-mm-Unitas-PREMIUM-LINE,179.html

 

Przy czym tu mechanizm nie był praktycznie modowany :)

 

Łukasz ja trzymam kciuki za to aby sie Steinhartowi udało. Dwa Steinharty które u mnie były trzymały poziom i nie miałem do nich żadnych

zastrzeżeń . Co do ceny chodziło mi bardziej o skok który musi Steinhart wykonać - będzie musiał przeskoczyć piętro wyżej :)

 

Zobaczymy jakie modyfikacje zostaną wprowadzone w nowych mechanizmach i jak przyjmie je rynek , bo to jest tak naprawdę najważniejsze .

Co do własnych mechanizmów które tak naprawdę są mechanizmami z niewielkimi modyfikacjami mam takie samo zdanie jak Ty . Coraz wiecej nowego nazewnictwa co nie znaczy ze są to nowe mechanizmy ale niektórych i tak nie przekonała :)

Wyglada mi to trochę na drogę jaka w ciagu ostatnich lat wykonała Stowa . Ceny systematycznie w górę .

 

Łukasz podam Ci przykładowo 2 firmy które maja własne mechanizmy w dużo tańszych zegarkach niż za 2000 EUR - Orient i Seiko :)

 

Wiem , wiem pytałeś o swiss ;)

 

Czekam na nowości zobaczymy co będzie ciekawego. Czy będzie np. coś w stylu nomosa ?


Deus Dona Me Vi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość zygmac

Dzięki za wyczerpującą odpowiedz.:))

Nadal twierdzę,że "zegarmistrzostwo" niemieckie,jest tak solidne,że zegarki(szczególnie te,z daleko posuniętymi modyfikacjami mechanizmów

6497-np.premium,6498) powinny być "Made in Germany".:))

Przyznam,że czekam z niecierpliwością na zegarki w tej wersji.:))

Pozdrawiam.:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Choć Gunter jest zaskoczony popularnością Mariny 38. Co ciekawe, ten zegarek powstał tylko dla tego, że zostało się kilkadziesiąt kopert, po rosyjskiej limitowanej wersji zegarka NAV B dla pań. Trzeba było coś z nimi zrobić, więc powstała Marina 38, która miała się wyprzedać i koniec, a okazuje się, że będzie chyba w stałej sprzedaży.

 

Dla średnicy 38 proponowałbym zmniejszenie grubości tak max do 10mm. Mariny "podobnej" poniekąd Stowy przy średnicy tarczy 40mm mają grubość 10mm i wyglądają znacznie delikatniej a wcele nie mniej solidnie.


pozdrawiam

Krzysiek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Steinhart wypuścił krotką serię Ocean Vintage Military. Tym razem w wersji DLC.

 

Z tego co wiem jest to krótka seria około 100 szt.

 

140459526O1-VinMil_DLC_09.jpg

 

 

1660640605O1-VinMil_DLC_04.jpg

 

 

931513732O1-VinMil_DLC_06.jpg

 

W przypadku pytań zapraszam na PW :)

Edytowane przez SIRLUKE1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość zygmac

Przejrzałem całe ten wątek.W pierwszej częsci naczytałem się dużo o różnego rodzaju niedoróbkach w zegarkach Steinharta.

Sam posiadan dwa zegarki tej firmy i jakiś ewidentnych "baboli" nie zauważyłem.:)).Mam je krótko.:))

Ale nasunęła mi się taka refleksja: wiadomo wszystkim,że niemieckie wyroby np. kosmetyczne,odzieżowe,chemiczne, produkowane

na rynek wewnętrzny-są zdecydowanie wyższej jakości niż te sprzedawane do nowych krajów w UE(Polski,Bułgarii,Litwy itd)

Nie są to czcze posądzenia.Takie informacje zostały podane oficjalnie w masmediach,po przeprowadzinych kontrolach, np.NIKu.

Tłumaczono to pokrętnie,że w Niemczech obowiązują jakoby wyższe normy.:))

Dlatego,część mieszkańców np. Szczecina po artykuły kosmetyczne, chemiczne jedzie do Niemiec.Różnica jest ewidentna.:))

Obawiam się,że podobną "politykę" prowadzi właściciel Steinharta(pan Gunter) w stosunku do polskich nabywców zegarków.

To tłumaczyło by sporą ilość(jak na Szwajcarów) niedoróbek.Pewnie, przy masowej produkcji w każdej firmie zdarzają się egzemplarze wadliwe,

tylko dlaczego mają być wysyłane do Polski??? Taki kraj afrykański,kolonia??.:))

Może się mylę,ale ta myśl siedzi "z tyłu głowy",że jest coś nie tak.:)) Szwajcarzy zegary tworzą od wieków.;)),ale pan Gunter wysyła je do Polski.:))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę nie rozumiem powyższych stwierdzeń :(

 

Panie Zygmuncie stwierdzenie, że Gunter prowadzi jakoby dyskryminację polskich klientów jest bardzo krzywdzące i bezpodstawne.

 

Po pierwsze nie ma osobnej linii składającej zegarki na potrzeby rynku Polskiego, Bułgarskiego czy w ogóle innego :(

 

Po drugie zegarki są rozsyłane po całym świecie w kolejności zamówień, wyciągane losowo z pudeł, w których przychodzą do centrali Steinhart Watches. Nikt z pracowników nie wybiera sztuk wadliwych i nie wadliwych.

 

Po trzecie rynek polski jest w lepszej sytuacji, ponieważ wysyłką zegarków, ewentualnymi reklamacjami zajmują się tam trzy nasze rodaczki :)

 

Co do wad:

 

Niestety w każdej firmie zdarzają się babole. Dotyczy to tak samo Steinharta, jak również wielu innych producentów. Sam widziałem Omegi, Tagi i inne zegarki z wadami produkcyjnymi.

 

Ja osobiście na sprzedanych około 150 szt. reklamowałem chyba 8 lub 10 co stanowi 6,66 % całości sprzedaży. Przy czym ze trzy - cztery reklamacje dot. mechanizmów, dostarczanych przez Eta, więc nie dotyczy to bezpośrednio Steinharta.

 

Z reklamacjami zresztą nie ma nigdy kłopotu, Gunter zawsze wychodzi z otwartymi rękoma do klienta.

 

Łukasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W ofercie Steinhart Timepieces Polska pojawił się nowy, limitowany zegarek.

 

MARINE BLACK ANCHOR

 

post-5518-0-63820000-1353674153_thumb.jpg

 

Zegarek powstał z myślą o klientach polskiej dystrybucji. Zostanie wyprodukowanych tylko 100 szt. Realizacja planowana jest na maj / czerwiec 2013.

 

Łukasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O rany. Ale zegar :)

Łukasz powiedz mi proszę tylko jedną rzecz:

dlaczego zegarki typu Marine mają tak małą wodoszczelność?

Dla mnie to jedyna wada tego zegarka - oprócz tego jest doskonały :D

Pozdrawiam Roman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz zapomniałem o to spytać Guntera, ale wyślę zapytanie.

 

Ja na co dzień używam Mariny, przy słońcu i niepogodzie, myję w niej ręce, ale nie kąpałem jej. Wolę nie ryzykować. Nie wiem, czy są uszczelki na deklu, do tego koronka, chyba nie ma uszczelek, stąd zapewne tak niska wodoszczelność

 

Łukasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie każdemu to przeszkadza ale ja wolę jak zegarkowi woda nie szkodzi :)

Miała być Rzymianka a teraz jest wielki problem :wacko:

Namieszałeś mi w głowie :D

Roman

Edit.

Ten sekundnik jest prześwietny.

Edytowane przez rk7000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość zygmac

Panie Łukaszu,nie twierdzę,że tak jest na pewno z zegarkami..Zastosowałem znaną metodę "per analogiam".:))

Faktem jest,potwierdzonym kontrolami NIK-u,że towary spożywcze,kosmetyczne i chemiczne,wysyłane z Niemiec do Polski-są gorsze jakościowo,niż te same produkty ,tych samych firm, sprzedawane Niemcom.To nie hipoteza.To zostało udowodnione badaniami laboratoryjnymi.:)

Nie wiem,czy pan Gunter wysyła swoje wyroby np.na Wyspy Brytyjskie, czy do Francji.Jeśli tak,to czy ilość wadliwych egzemplaży jest podobna do tych w Polsce.Być może,....

Cieszę się, że w tej firmie pracują trzy nasze rodaczki.:))

Obawiam się jedynie,że to nie one decydują o wielu sprawach,a zwyczajnie muszą wykonywać polecenia przełożonych.:((

Podkreślam raz jeszcze,że dwa egzemplarze Steinharta,które nabyłem sprawują się dobrze(usterek nie zauważyłem),a moje dywagacje zostały spowodowane wcześniejszymi wpisami niezadowolonych nabywców ,którzy stwierdzili jakieś usterki.:))

zygmac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego wynika ze trzeba do p.Guntera wysłać NIK i albo potwierdzi Kolegi podejrzenia albo nie :)


Deus Dona Me Vi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I ABW i Sluzbe Celna :D

 

A na powaznie, to po raz kolejny powtorze, nie ma sytuacji wysylania gorszych jakosciowo produktow marki Steinhart Timepieces do Polski. Firma dma o jak najwyzszy standard wykonania swoich zegarkow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dubel

Edytowane przez SIRLUKE1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość zygmac

E tam sanepid.:))

Sanepid nie potrafił rozstrzygnąć,czy sól przemysłowa, służąca do posypywania zimą dróg,a sprzedawana w Polsce jako spożywcza przez cwaniaków,

szkodzi obywatelom, czy też nie szkodzi.Afera była tak potężna i obejmowała tak dużą ilość osób,że werdykt sanepidu mógł być tylko jeden:

Odpady przemysłowe(tu sól)-Polakom nie szkodzą.:))).I zapadła znamienna cisza.:))

A wracając do zegarków,to problem rozstrzygną nabywcy.:))

I życzę firmie,żeby werdykt był pozytywny.:))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W ofercie Steinhart Timepieces Polska pojawił się nowy, limitowany zegarek.

 

MARINE BLACK ANCHOR

 

post-5518-0-63820000-1353674153_thumb.jpg

 

Zegarek powstał z myślą o klientach polskiej dystrybucji. Zostanie wyprodukowanych tylko 100 szt. Realizacja planowana jest na maj / czerwiec 2013.

 

Łukasz

Jaka cena?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie jak pozostałe wersje 540 Eur - 580 Eur .http://www.steinhartwatches.de/de/sondermodelle.html

ale o szczegóły trzeba pytać Łukasza .


Deus Dona Me Vi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:rolleyes:

 

Dokładnie :)

 

Jak coś to zapraszam na PW ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie jakości zegarków Steinhart to powiem że w tym roku stałem się szczęśliwym posiadaczem dwóch zegarków tej firmy - w tym Aquariusa robionego specjalnie na zamówienie Polaków - i nie mam najmniejszych nawet zastrzeżeń :)

Dlatego jak pojawił się Marine black anchor u Łukasza to trudno - muszę go mieć :D a o jakość jestem zupełnie spokojny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.