Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
SIRLUKE1

Klub Miłośników Zegarków Steinhart

Rekomendowane odpowiedzi

Kwestia spojrzenia na temat.

OK, nie jest podrobka, bo nie jest napisane np. Rolex na tarczy.

Jest mega podrobka, bo design nawet nie jest inspirowany Subem - jest jego bezczelna kopia.


Breitling, IWC, Rado, Rolex, U-boat - kolejnosc nie alfabetyczna, a zakupowa. Co nastepne? :ph34r:Kiedy Rolex zacznie robic meskie rozmiary? ;) ;) ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Idac Twoim tokiem rozumowania to wszystko jest podrobka.

 

Koło - podrobka - ktos kiedys wymyslil a wszyscy kopiuja.

Telewizor (obecnie) - podrobka - ktos kiedys wymyslil i teraz tylko kopiuja (podrabiacze jedne...)

Tablet - podrobka - wymyslilo go apple i inni zaczeli kopiowac... i co? Teraz prawie kazdy producent ma w ofercie lepszy tablet od apple.

 

To sie nie zwie podrobka... a ewolucja. Tak jak w biologii... silne geny sa kopiowane a slabe nie (czasem oczywscie jest inaczej).

 

Jesli kolega uwaza ze ewolucja i postep to cos zlego to ja juz nie wiem co napisac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1116710matt_pepsi.jpg

steinhartgmtocean1bluered-pepsi%282%29.jpg

 

 

Ewolucja?

To z kolei ja nie wiem, co napisac...


Breitling, IWC, Rado, Rolex, U-boat - kolejnosc nie alfabetyczna, a zakupowa. Co nastepne? :ph34r:Kiedy Rolex zacznie robic meskie rozmiary? ;) ;) ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Tablet - podrobka - wymyslilo go apple i inni zaczeli kopiowac... i co? Teraz prawie kazdy producent ma w ofercie lepszy tablet od apple.

 

 

I co jeszcze, moze Apple wymyslilo telefon z dotykowym wyswietlaczem? -_-


Instagram - Lug2Lug

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

JED, takich "inspiracji" jest więcej ;)

 

rx1655explorer01.jpg687673459oceangmtvintag.jpg

Edytowane przez Woytec60

Pozdrawiam, Wojtek

Dążenie do bezpieczeństwa poprzez ograniczenie wolności powoduje utratę wolności bez uzyskania bezpieczeństwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uwazam ze dobre wzory sa warte kopiowania/powielania. O podrobie mozna mowic w przypadku gdy produkt jest kopia ale nie spelnia pewnym norm. Trzeba jasno powiedziec ze jest:

- podrobka - kopia nie spelniajaca pewnych norm (kopia zegarka metalowego wykonana z plastiku i z tandetnym mechanizmem).

- kopia - jak sama nazwa wskazuje ktos cos kopiuje ale z zachowaniem odpowiednich materialow i zachowaniem przeznaczenia produktu.

 

Steinhart jest kopia to fakt. Ale na 100% nie jest podrobka. Mi sie taka kopia podoba.

 

A ten co ma rolexa to nawet nie zwroci na to uwagi ze ktos tam ma zegarek za 1700zl ktory wyglada jak jego rolex. Dla niego wazne ze on ma rolexa czy innej marki zegarek i jest z niego zadowolony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdyby rolex, czy inne firmy byly tak glupie, jak apple, to dawno bylaby juz wojna patentowa.

Tyle tylko, ze tutaj nie ma ZADNEJ watpliwosci, ze cos zostalo chamsko i ordynarnie skopiowane, w najdrobniejszych nawet szczegolach.

 

Nie chcesz tego zobaczyc/zrozumiec, Twoja sprawa.

A powyzsze teorie sam wymysliles?

Bo sa naprawde PYSZNE, gratki!

 

A powiedz jeszcze, jak to jest, ze Steinhart juz jest kopia, a przed chwila byl EWOLUCJA?

<rotfl>

Edytowane przez JED

Breitling, IWC, Rado, Rolex, U-boat - kolejnosc nie alfabetyczna, a zakupowa. Co nastepne? :ph34r:Kiedy Rolex zacznie robic meskie rozmiary? ;) ;) ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stenek, Davosa i parę innych także kopiuje suba.

 

Dla mnie stenek ma jednak sporą przewagę własnych modeli niż kopii i dlatego problemu z nim nie mam. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tez nie mam - bardzo mnie sie podoba.

 


Breitling, IWC, Rado, Rolex, U-boat - kolejnosc nie alfabetyczna, a zakupowa. Co nastepne? :ph34r:Kiedy Rolex zacznie robic meskie rozmiary? ;) ;) ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1116710matt_pepsi.jpg

steinhartgmtocean1bluered-pepsi%282%29.jpg

 

 

Ewolucja?

To z kolei ja nie wiem, co napisac...

 

zaklad ze zarowno ty jak i ja kupimy tego steinharta?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie kus, chopie!


Breitling, IWC, Rado, Rolex, U-boat - kolejnosc nie alfabetyczna, a zakupowa. Co nastepne? :ph34r:Kiedy Rolex zacznie robic meskie rozmiary? ;) ;) ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zaklad ze zarowno ty jak i ja kupimy tego steinharta?

 

hm... i co - przeróbka tarczy na ROLEX i... szpan? ;) hehe


Czas zmienia perspektywę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozgryzles nas.


Breitling, IWC, Rado, Rolex, U-boat - kolejnosc nie alfabetyczna, a zakupowa. Co nastepne? :ph34r:Kiedy Rolex zacznie robic meskie rozmiary? ;) ;) ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

też tak myślałem. Sam bym tak zrobił, ale... nie chcę powielać Waszych pomysłów. byłaby to... podróbka;):]


Czas zmienia perspektywę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kopia kopii podrobki.


Breitling, IWC, Rado, Rolex, U-boat - kolejnosc nie alfabetyczna, a zakupowa. Co nastepne? :ph34r:Kiedy Rolex zacznie robic meskie rozmiary? ;) ;) ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, jak byście sięgnęli trochę do źródła i poznali dokładniej historię zegarków to byście wiedzieli dlaczego Rolex dziwnym trafem nie walczy ze swoimi klonami.

Nie walczy bo design Rolexa tak naprawdę nie był ich własnością. Podobne zegarki produkowało kilku innych znanych producentów i nie było z tym żadnych problemów.

Rolex nie wynalazł tego typu wskazówek ( Mercedes ) ani tego typu designu bezela czy tarczy. Jedynie koperta Oyster została wynaleziona przez Rolexa. I warto zauważyć że w tej właśnie materii czyli kopercie Steinhart się różni :) . Koperty są podobne ale jednak są różnice. W bardzo tanich kopiach Rolexa koperty są na wzór oryginalnego, ale producenci Szwajcarscy starają się te koperty zmieniać.

Nie ma naprawdę potrzeby stawania w obronie Rolexa bo on sam wcale się nie broni a mógłby bo teoretyczne kopie Submarinera wykonują także producenci którzy należą do tego samego stowarzyszenia przemysłu precyzyjnego Swiss Made co Rolex.

Kupujcie co Wam się podoba i naprawdę nie przejmujcie się czyimiś teoriami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po tym wyjaśnieniu nie pozostaje nic innego niż kupowanie stenka rolkopodobnego. Panowie b4rt i JED - do zakupów!!!

:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po tym wyjaśnieniu nie pozostaje nic innego niż kupowanie stenka rolkopodobnego. Panowie b4rt i JED - do zakupów!!!

:)

 

Albo Parnisa, taniej wyjdzie ;)


Pozdrawiam, Wojtek

Dążenie do bezpieczeństwa poprzez ograniczenie wolności powoduje utratę wolności bez uzyskania bezpieczeństwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam wrażenie że już była niejedna na forum dyskusja o podobnej tematyce. Jak ktoś chce niepowtarzalnego nurka od Steinharta to polecam Tritona lub Apollona chociaż pewnie znajdą się tacy co stwierdzą że jak ma wskazówki, szkło, dekiel, tarcze i kopertę to kopia Rolexa :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli bedzie wygladac tak, jak 16 postow wyzej, to nie bedzie to dalekie od prawdy. ;)


Breitling, IWC, Rado, Rolex, U-boat - kolejnosc nie alfabetyczna, a zakupowa. Co nastepne? :ph34r:Kiedy Rolex zacznie robic meskie rozmiary? ;) ;) ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, jak byście sięgnęli trochę do źródła i poznali dokładniej historię zegarków to byście wiedzieli dlaczego Rolex dziwnym trafem nie walczy ze swoimi klonami.

Nie walczy bo design Rolexa tak naprawdę nie był ich własnością. Podobne zegarki produkowało kilku innych znanych producentów i nie było z tym żadnych problemów.

Rolex nie wynalazł tego typu wskazówek ( Mercedes ) ani tego typu designu bezela czy tarczy. Jedynie koperta Oyster została wynaleziona przez Rolexa. I warto zauważyć że w tej właśnie materii czyli kopercie Steinhart się różni :) . Koperty są podobne ale jednak są różnice. W bardzo tanich kopiach Rolexa koperty są na wzór oryginalnego, ale producenci Szwajcarscy starają się te koperty zmieniać.

Nie ma naprawdę potrzeby stawania w obronie Rolexa bo on sam wcale się nie broni a mógłby bo teoretyczne kopie Submarinera wykonują także producenci którzy należą do tego samego stowarzyszenia przemysłu precyzyjnego Swiss Made co Rolex.

Kupujcie co Wam się podoba i naprawdę nie przejmujcie się czyimiś teoriami.

 

Dokładnie jest tak jak napisał kolega. Projekty SUB'owych zegarków były pierwotnie projektami wojskowymi (zegarki te robił Rolex, Tudor, Blancpain). Dotyczy to zarówno nurków, jak i lotników (IWC, Stowa, Laco, Wampe) i Marin.

 

Co do Grand Prix i Aramar to sprawa jest prosta. Steinhart produkuje te zegarki na zlecenie forum (GP) i swojego dystrybutora z Holandii (Aramar). Ja osobiście w ofercie też mam własny zegarek Steinhart Marine Black Anchor, który czerpie, ale moim zdaniem nie jest podróbką.

 

Fakt, że parę zegarków z oferty czerpie i to czerpie bardzo głęboko. Zwróćcie uwagę, że Rolex nigdy do Steinharta nie wystąpił z roszczeniem. A na pewno by to zrobił, tym bardziej, że zegarki produkowane są w Szwajcarii. Modele te po prostu nie są już objęte patentami i teoretycznie wykorzystać może je każdy.

 

Łukasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki Łukasz za rzetelne info :]


Czas zmienia perspektywę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fakt, że parę zegarków z oferty czerpie i to czerpie bardzo głęboko. Zwróćcie uwagę, że Rolex nigdy do Steinharta nie wystąpił z roszczeniem. A na pewno by to zrobił, tym bardziej, że zegarki produkowane są w Szwajcarii. Modele te po prostu nie są już objęte patentami i teoretycznie wykorzystać może je każdy.

Łukaszu, teoretycznie każdy może produkować ,,rolki,, pod własną nazwą i nie tylko Steinhart to robi. Nikt tu nie zarzuca naruszenia prawa, gdyby coś było nielegalne, to nie mogłoby być przedmiotem obrotu handlowego.

A praktycznie firma po prostu psuje swoją reputację, a szkoda bo mają w ofercie również sporo ciekawych modeli.

Wyobrażam sobie np. taką sytuację, że ktoś zainteresowany Tritonem lub Apollonem (bardzo fajne modele, duży plus), ostatecznie nie zdecyduje się na zakup ze względu na otoczkę wokół firmy Steinhart. Mówiąc kolokwialnie ktoś skojarzy, że to ten producent, który rżnie z Rolka. Może Gunter powinien dostawać tego typu sygnały.

Edytowane przez Mirosuaw

Pozdrawiam, Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, ze sygnały tego typu otrzymuje, oczywiście zawsze możecie swoją opinię na ten temat do niego wysłać. Pisze to całkiem serio.

 

W tym roku firma obchodzi 10 rocznicę istnienia. Zapewne na początku obrano taką, a nie inną politykę produkcji zegarków. Myślę, że obecnie Steinhart idzie w kierunku produkcji własnych zegarków, choć zapewne nie zaprzestanie sprzedaży obecnie oferowanych zegarków typu Hommage. Te dwa, które są przedmiotem naszej dyskusji zlecone zostały przez kogoś innego. nie będą w ofercie Steinhart Timepieces.

 

Łukasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że obecnie Steinhart idzie w kierunku produkcji własnych zegarków...

I tej optymistycznej wersji się trzymajmy :)


Pozdrawiam, Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.