Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
SIRLUKE1

Klub Miłośników Zegarków Steinhart

Rekomendowane odpowiedzi

Wiecznychłopcze, masz tą przewagę przed innymi, że możesz umówić się na przymiarkę ;)

 

Zapraszam na PW :D

 

przywilej mieszkania w Szczecinie;):]


Czas zmienia perspektywę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy jest jakas szansa aby te zegarki byly w bardziej ludzkich rozmiarach? na moj dziewczecy nadgarstek 16,5

 

Mam ten sam problem, gdyby nie to, to juz dawno na łapce gościłaby Marina Rzymianka :) A tak pozostaje czekanie na jakies "ludzkie" rozmiary Stenków :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam ten sam problem, gdyby nie to, to juz dawno na łapce gościłaby Marina Rzymianka :) A tak pozostaje czekanie na jakies "ludzkie" rozmiary Stenków :(

 

jak coś to przerzućcie się na Quarce - one zawsze są tańsze, lecz... bez duszy :]


Czas zmienia perspektywę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od pewnego czasu dojrzewam do decyzji o zakupie Steinharta Nav B 44 automatic z ETA 2824-2 i w związku z tym mam pytanie; jak długo rzeczywiście świecą w nim wskazówki, indeksy i cyfry. Miałem do tej pory różne zegarki, które pod tym względem wypadały blado, zadowolony byłem jedynie z lumy w Seiko, która pozwalała na odczytanie godziny praktycznie przez całą noc. Czy Steinhart pod tym względem wypada podobnie jak Seiko?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak coś to przerzućcie się na Quarce - one zawsze są tańsze, lecz... bez duszy :]

 

A kto tu mówi o kwarcach, czy narzeka na ceny. Proszę czytac ze zrozumieniem, problemem dla mnie jest rozmiar Marinki ( wielkośc i grubośc koperty) a nie jej cena ( bo uważan, że jest atrakcyjna jak za taki zegarek) czy werk ( bo dla Mnie to akurat atut, że to własnie nie jest kwarc) :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jasne, jasne, jakoś to tak dziwnie zostało sformułowane, że myślałem - że cena odstrasza, a przecież jest... ok :]


Czas zmienia perspektywę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ubolewam że nie można zegarków zobaczyć na właśne oczy i przymierzyć przed zakupem, bo nie ukrywam że bardzo mi się podobają a zakupy trochę w ciemno mnie przerażają. :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lauda zapraszam na PW :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od pewnego czasu dojrzewam do decyzji o zakupie Steinharta Nav B 44 automatic z ETA 2824-2 i w związku z tym mam pytanie; jak długo rzeczywiście świecą w nim wskazówki, indeksy i cyfry. Miałem do tej pory różne zegarki, które pod tym względem wypadały blado, zadowolony byłem jedynie z lumy w Seiko, która pozwalała na odczytanie godziny praktycznie przez całą noc. Czy Steinhart pod tym względem wypada podobnie jak Seiko?

http://forums.watchu...ite-471599.html

Tu masz teścik jak wypada Superluminova C1 która jest zastosowana w tym modelu.

 

Czy Steinhart pod tym względem wypada podobnie jak Seiko?

Zależy jaki pigment jest używany.

Edytowane przez Sp4wN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od pewnego czasu dojrzewam do decyzji o zakupie Steinharta Nav B 44 automatic z ETA 2824-2 i w związku z tym mam pytanie; jak długo rzeczywiście świecą w nim wskazówki, indeksy i cyfry. Miałem do tej pory różne zegarki, które pod tym względem wypadały blado, zadowolony byłem jedynie z lumy w Seiko, która pozwalała na odczytanie godziny praktycznie przez całą noc. Czy Steinhart pod tym względem wypada podobnie jak Seiko?

 

Mam Steinharta Nav B-Uhr II 44mm vintage w tytanie, wcześniej miałem też stalowego 47mm na Unitasie i mam też Seiko. Luma w Seiko jest zdecydowanie mocniejsza, świeci jaskrawiej i dłużej niż w Steinhartach Nav-B, w których za to jest bardziej stonowana, jakby "dostojniejsza" i chyba odpowiedniejsza dla zegarków w klimacie vintage. Dobrze naświetlone w ciągu dnia indeksy i wskazówki w Nav B-Uhr dają się odczytać w ciemności nawet nad ranem, ale po oczach ta luma nie wali.


[wysłane z mojego Atari 65XE]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://forums.watchu...ite-471599.html

Tu masz teścik jak wypada Superluminova C1 która jest zastosowana w tym modelu.

 

teścik jest świetny, wiadomo Omega wygrała, ale... Stenek nieźle daje radę :]


Czas zmienia perspektywę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za odpowiedzi na temat lumy w Steinhartach; jeśli naświetlony w ciągu dnia zegarek pozwala na odczytanie godziny do rana, wszystko jest w jak najlepszym porządku.

 

Ja także ubolewam, że Steihartów nie da się obejrzeć i "obmacać" przed zakupem, bo mnie też trochę przeraża zakup na odległość tylko na podstawie zdjęć i opisów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powalcz w takim razie o bezproblemowy zwrocik ;):]


Czas zmienia perspektywę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powalcz w takim razie o bezproblemowy zwrocik ;):]

Nie do końca o to chodzi, wolałbym mieś możliwość obejrzenia i przymierzenia zegarka przed zakupem, tak jak w sklepie stacjonarnym.

Poza tym nie mogę się zdecydować, czy wolałbym Nav B z centralnym sekundnikiem na ETA 2824-2, czy z małą sekundą na godzinie 9 na Unitasie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wybierz się zatem do Szczecina do Sirluke - tam zobaczysz wszystko co będziesz chciał, a jak Cię zobaczy to... pewnie da ci rabat za przebytą drogę ;):]


Czas zmienia perspektywę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli zależy Ci na zgodności z historyczną specyfikacją zamówienia Luftwaffe, to musi być centralna sekunda.


[wysłane z mojego Atari 65XE]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I tytan ;)

 

Karakal pisz na Pw ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli zależy Ci na zgodności z historyczną specyfikacją zamówienia Luftwaffe, to musi być centralna sekunda.

Wiem o tym, B Uhr, zarówno wzór A, jak i wzór B używany przez przez Luftwaffe miał wg specyfikacji centralną sekundę i ręczny naciąg. Steinhart Nav B z centralnym sekundnikiem na ETA 2824-2 wizualnie (oczywiście poza wielkością i zastosowanym werkiem) jest bardzo dobrą repliką prawdziwego B Uhra.

Steinhart Nav B na Unitasie z małą sekundą na godzinie 9 to tylko "wariacja na jego temat", ale w nim kusi mnie właśnie werk z ręcznym naciągiem. Na chwilę obecną bardziej skłaniam się do modelu z centralną sekundą (chyba bardziej mi się podoba i jest zdecydowanie bliższy oryginałowi) :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pogadaj z Łukaszem. Mi załatwił zmodowanego Nav B-Uhra z centralną sekundą i ręcznym naciągiem (na ETA 2801). Być może trochę będziesz musiał poczekać, ale zaprawdę powiadam Ci - warto :rolleyes: ! Jedyny minus takiego rozwiązania to niezgodność werku z opisem na deklu, ale idzie to przeżyć.


[wysłane z mojego Atari 65XE]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie!

Świeżo upieczony, szczęśliwy posiadacz Steinhart-a Nav.B-Uhr Limited Silver Edition zgłasza swoją kandydaturę do klubu :)

Zegarek jest tak przecudowny że na chwilę obecną żal mi go nosić :rolleyes:

Jedyne rozsądne wyjście to kupno kolejnego Steinharta bez limitacji

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Póki nie zobaczymy zdjęć, to nie uwierzymy :)

 

Świetny wybór, gratuluję. Moim zdaniem jeden z najładniejszych, jak nie najładniejszy, pilotów od Steinharta.

 

Ja jeszcze tylko w sprawie tej limitacji, ile ich jest i czy są jeszcze dostępne? Pamiętam, że kiedyś ta limitacja się skończyła, wtedy Gunter dorobił nowe sztuki, czyli co, powstała nowa limitacja tego zegarka?

 

Jak to jest Łukasz?

Edytowane przez carlito1

"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Michale, nie powstała i nie powstanie. Kolega Ravraj, zapewne za nabył na rynku wtórnym, zresztą domyślam się skąd ;)

 

Dla chętnych na grupowy zakup Premium, czekam obecnie na odpowiedź w kwestii rabatu. Chętnych jest 6 osób.

 

Łukasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam jak ja kupowałem SE, to Gunter mi pisał, że limitacja jest na wykonczeniu i faktycznie za jakiś czas pojawił się napis out of stock, a później z kolei przez jakiś czas znów były te zegarki dostępne.

Edytowane przez carlito1

"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mogło tak być. Czasem jest tak, że jest już model wyprzedany, potem ktoś nie płaci i wraca do sprzedaży, albo zegarek wraca bo się nie spodobał nabywcy :(

 

Bywa i tak

 

Łukasz

 

PS. a jak Ci się wersja Premium widzi ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PS. a jak Ci się wersja Premium widzi ?

 

Jak dla mnie bomba, bardzo mi się podoba. Na obecną chwile zdecydowanie najfajniejszy zegarek Steinharta.


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.