Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
SIRLUKE1

Klub Miłośników Zegarków Steinhart

Rekomendowane odpowiedzi

Wiem,ze Chiny to potęga ,mam styczność czysto handlową z tym rejonem Świata,importujemy kontenerowe ilości spożywki.Prawda jest jednak taka,że jeżeli chodzi o zegarmistrzostwo i nie tylko) Chińczycy nie mają żadnych obiekcji jeżeli chodzi o małpowanie(czytaj kopiowanie) zachodnich wzorców.Żadne patenty i inne ograniczenia ich nie interesują,moim zdaniem Świat powinien zamknąć furtkę na ich produkty,które nie spełniają norm i tak się powoli zaczyna dziać.Jak przychodzi transport obuwia z Chin po otwarciu kontenera można się przewrócić tak śmierdzi chemią,Używają kleju ,który ma okropny zapach.Co do zegarków to może są tanie,ale ich wykonanie pozostawia wiele do życzenia,oczywiście jest margines produktów wykonanych porządnie,ale on potwierdza regułę.Sam staram się nie kupować Chińszczyzny,ale niestety nie jestem w stanie bo często nie mam alternatywy.Kupienie zegarka chińskiego "ala" szwajcarskiego nie sprawiłoby mi żadnej przyjemności bo miałbym świadomość co mam na łapie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeszcze chwila zaczne wierzyc ze steni sa chinskie ale jakos mi sie nie chce


Oris Diver Small Second Date 47mm -Steinhart Ocean2 White -Orient CEU07008DX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywistą racją jest ze podróbek nie należy kupować.

Mnie chodzi o podzespoły z których składane są zegarki.

To ze są produkowane w Chinach nie powinno już świadczyć o ich tandetnym wykonianiu. Zresztą produkują dla renomowanych firm które nie moga sobie na to pozwolić.

 

Zresztą mnie jako laika interesuje czy jest jakakolwiek szwajcarska manufaktura która 100% zegarka buduje w szwajcarji? Ew np 100% w niemczech bądz innym kraju?

Strzelam ze nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Bez przesady,sugerujesz,że bez Chin nie było by aktualnie europejskiego zegarmistrzostwa?Nie sądzę.Podejrzewam ,że np.rolex,patek ,vacheron i inny dają radę..Czytałem,że np. kopert,bransolety do FC i Alpiny produkowane są w Azji,co do Stenka też słyszałem o chińskim producencie kopert,ale słyszałem też ,że dla produkuje je ta sama firma ,która wytwarza je dla np. sinna czyli GUB w Niemczech.Poza tym uważam,że jeżeli dana firma posiada filię w Chinach gdzie produkuje swoje produkty to nie jest to naganne ponieważ jakość jest pod stałą kontrolą producenta ,a zastosowane surowce także są selekcjonowane..

Edytowane przez akism

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie czepiał bym się aż tak tego "małpowania" jeśli chodzi o wzornictwo. W zasadzie zegarek to wskazówki, tarcza, dekielek, szkiełko.... To ma każdy ;) - w uproszczeniu. A jeśli chodzi o stylistykę, to nie trzeba szukać aż w Chinach: Steinhart chociażby. Czerpie pełnymi garściami z Rolexa. Z innej beczki: stylistyka pilotów. W zasadzie toczka w toczkę, bez względu na markę. Wiem: szczegóły itd, ale mi chodzi o inspirację. Po prostu już kiedyś ktoś wymyślił koło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla wyjaśnienia:

 

Steinhart NIE jest producentem zegarków.

Nie posiada żadnej firmy produkcyjnej ani w Niemczech, ani w Szwajcarii, ani w Chinach, ani nigdzie indziej na świecie.

Steinhart jedynie sprzedaje zegarki, które na jego zlecenie wykonuje producent w Szwajcarii (którego nazwa jest dość znana :)) - wystarczy spojrzeć na tabliczkę na "siedzibie" Steinharta z postu z linkami - pierwszy z nich. Dla nieznających niemieckiego "Handelsagentur" na pewno nie oznacza firmy produkcyjnej :)

Zegarki produkowane są w Szwajcarii, składane w Szwajcarii w siedzibie producenta, a następnie wysyłane do Steinharta do kontroli jakości i konfekcji.

To, z czego zegarki z logo Steinharta składa producent, jest niewiadome, ale nie sądzę, by większość (pomijając mechanizmy) pochodziła z Chin.

 

Gwoli ścisłości zatem, Steinhart jest marką wirtualną/własną (private label, distributor own brand itd).

 

Pozdrawiam

Iko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli kto jest producentem stenka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to już może poprosimy o autoryzowanego przedstawiciela na Polskę, ja nie czuję się upoważniony do zdradzenia nazwy producenta.

 

Pozdrawiam

Iko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bodajże Grovana...

 

Wysłane za pomocą Tapatalk

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Grovana działa także na rynku Private Label.

Oferujemy szeroką gamę wysokiej jakości szwajcarskich zegarków wykonanych z dostosowywaniem modeli w zależności od życzenia i potrzeby.

Zegarki prywatne (Private Label), wytwórnia produkuje dla klientów na całym świecie: Japonia, Kanada, Brazylia, Holandia, Arabia Saudyjska, Niemcy, Norwegia, Meksyk, Szwajcaria, Kazachstan, Tajlandia, Katar i wiele innych.

Edytowane przez MUrsus

Dowcip jest bronią, ale nie należy karać za nielegalne posiadanie dowcipu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To znaczy,że dla zewnętrznych odbiorców produkują fajne zegarki,a dla siebie nie potrafią..?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

STEINHART w dużej mierze projektuje wygląd, a produkcję zleca na zewnątrz z zachowaniem praw autorskich.


Dowcip jest bronią, ale nie należy karać za nielegalne posiadanie dowcipu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

zegarki niektóre całkiem ciekawe ( w środku niestety pewnie kwarc)

post-50959-0-09913600-1367510304.png post-50959-0-00749000-1367510460.png

Edytowane przez tomek123er

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
Grovana produkuje ST1?

 

Wiesz, to wiedza internetowa, pytanie na ile można jej wierzyc. Podobno Grovana produkowała Ocean1... Może też być tak, że różne modele zamawiane są u róŻnych wykonawców...

 

Tylko czy to ma znaczenie? Dla mnie nie. Kupując zegarek w budżetowym - jak na zegarki, przedziale cenowym, akceptuje fakt, że jest to zegarek spełniający wymogi oznaczenia "swiss made", co nie jest równoznaczne z zegarkiem, którego wszystkie części zostały w szwajcarii wytworzone itp...

 

Pzdr

Darek

 

Wysłane za pomocą Tapatalk

 

 

 

Edytowane przez darmar41

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do tematu urwanej koronki, to nikt nie deptał tematu. Sprawa została zrealizowana zgodnie z procedurą ;)

 

Ja pytam pływam w Aquariusie i nie mam z nim problemów. Wiem, że są też koledzy, którzy nurkująw swoich Steinhartach.

 

Widzimy się w poniedziałek ;)

 

Łukasz

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość zygmac

Co do tematu urwanej koronki, to nikt nie deptał tematu. Sprawa została zrealizowana zgodnie z procedurą ;)

 

Ja pytam pływam w Aquariusie i nie mam z nim problemów. Wiem, że są też koledzy, którzy nurkująw swoich Steinhartach.

 

Widzimy się w poniedziałek ;)

 

Łukasz

 

A ja wolałbym tych "procedur" uniknąć.:((

W obecnych czasach, każdy, wyprodukowany przez "bylekogo" zegarek chodzi i nie rozpada się w okresie gwarancyjnym -1 roku..:))

Rozumiem,że koronka, czy cały zegarek- będą wymienione. Ale komfort psychiczny kupującego jest bezcenny.Tu legł w gruzach.:((

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgodzę się z przedmówcami, że Steinhart nie posiada własnego zaplecza produkcyjnego. Nie jest to tajemnicą. Steinhart zleca produkcję poszczególnych elementów poddostawcą. Kto to jest tego nie wiem. Nie pytałem o to nigdy Gunter, zresztą myślę, że nie otrzymałby odpowiedzi wprost. Dla mnie jako dystrybutora najważniejsze jest, że mogę zaoferować Klientom produkt, który wykonany jest w należyty sposób. Z bardzo dobrym ratio cena - jakość. Co bardzo dla mnie ważne, z bardzo dobrym serwisem gwarancyjnym. Nikt mi Steinharta na siłę nie wciskał. Sam zabiegałem o ich dystrybucję przez długi czas. Znam Gunter, wiem że firmę założył z pasji do zegarków. A że nie ma parku maszynowego, to korzysta z usług legalnie działających pośredników.

 

Rozwija się. St-1 nie jest produktem Grovany. Kto wie może kiedyś będzie robił wszystko sam. Tyle że obecnie mało kto produkuje sam. Taka produkcja generuje wysokie koszty. A na tym nie zależy Gunterowi.

 

Łukasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panerai też nie produkuje zegarków i ma takie ssanie na rynku,że nie jest w stanie nadążyć z produkcją.Ceny tych zegarków są 10-40 krotnie wyższe od stenka i to nie blokuje sprzedaży.Nie rozumiem więc co w tym złego,że ktoś produkuje porządne zegary za przyzwoite pieniądze.ST 1 to werk,który zastosowany u bardziej renomowanego kosztowałby ok 17tys spokojnie,także cieszmy się,że możemy go mieć za o wiele niższą kwotę..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja wlasnie czekam na mojego O2 white :-)


Oris Diver Small Second Date 47mm -Steinhart Ocean2 White -Orient CEU07008DX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja wlasnie czekam na mojego O2 white :-)

 

Popularny się robi... ;)


Pozdrawiam, Wojtek

Dążenie do bezpieczeństwa poprzez ograniczenie wolności powoduje utratę wolności bez uzyskania bezpieczeństwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stenek powinien Ci dać bonusa za popularyzację modelu. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stenek powinien Ci dać bonusa za popularyzację modelu. :)

 

:-)


Oris Diver Small Second Date 47mm -Steinhart Ocean2 White -Orient CEU07008DX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chcialem bilay bo biale zawsze mi sie podobaly, wczesniej moim faworytem byl Kontiki 4hands ale troche za drogi


Oris Diver Small Second Date 47mm -Steinhart Ocean2 White -Orient CEU07008DX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.