Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
SIRLUKE1

Klub Miłośników Zegarków Steinhart

Recommended Posts

Ile osób tyle zdań i dobrze !

Mi tam się podoba, wrzucę na mesh i będę się dumnie chwalił, na dzielnicy ;):D

Zdjęcia Tritona świetne. Wylądują na tapecie !

Łukasz

Edited by SIRLUKE1

Nieźle to na zdjęciu wygląda. Jakoś wcześniejsze grafiki nie przedstawiały go ciekawie. Ale dość spory się wydaje.

Czas ma sens tylko wtedy, kiedy robi się z nim coś sensownego

Na żywo bardzo zyskuje, sam byłem go ciekaw. Na ręce się dobrze układa, chyba ma lekko krótsze uszy niż w NAV B 47 mm.

Łukaszu gratuluję sikora !

Łukasz

Bałtyk w nowym ubranku:

post-5518-0-81723200-1464899228_thumb.jpg

post-5518-0-63849600-1464899224_thumb.jpg

post-5518-0-79203100-1464899219_thumb.jpg

Łukasz

Ciekawostka: w sobotę mój Military Vintage stał się prawdziwym military zegarkiem. Otóż przyjął trafienie rykoszetem - pociskiem cal. 5,56 NATO, będąc na moim nadgarstku. Wierzcie lub nie ale pocisk trafił mnie w kostkę dłoni, następnie nadgarstek, potem w zegarek, odbił się i trafił kolegę w policzek, a potem drugiego również w policzek. Na mojej ręce spowodował niewielką ranę (wystarczył plaster), kolegom nic (pancerne taktyczne brody), a na zegarku wykruszył się delikatnie chrom. 

Ciekawostka: w sobotę mój Military Vintage [...], a na zegarku wykruszył się delikatnie chrom. 

Jaki chrom Ci się wykruszył? Skąd Ty tam wziąłeś chrom?

A swoja drogą, o ile nie jesteś na wojnie, a pewnie nie jesteś, to ktoś zachował się jak debil i zignorował wszelkie zasady bezpieczeństwa dopuszczając do strzelania, albo dopuszczając ludzi do   miejsca, w którym możliwe jest rykoszetowanie pocisków - i ja bym się raczej taką głupotą nie chwalił.

Edited by Daito

:)

Otóż przyjął trafienie rykoszetem - pociskiem cal. 5,56 NATO, [...] pocisk trafił mnie w kostkę dłoni, następnie nadgarstek, potem w zegarek, [...] Na mojej ręce spowodował niewielką ranę (wystarczył plaster), [...]

Miałeś  jakieś rękawice z osłoniętymi palcami i kostkami? 

BTW

Też uważam, że zamiast chwalić się na forum, powinieneś plackiem leżeć w kościele (razem z kolegami) i dziękować Bozi, że nie masz rozpieprzonej ręki z nadgarstkiem i przedramieniem włącznie, o koledzy (przynajmniej jeden z nich) dziury w oczodole i mózgu.

Edited by rradek

Wyjaśniam - praktycznie na każdej strzelnicy dochodzi do rykoszetów. Powodem zaistniałej sytuacji był fakt strzelania z broni długiej do ciężkich celów na małej odległości (15-25m). Energia kinetyczna odbitego pocisku (małego kalibru, takiego, który wraca do strzelca a nie zmienia lekko kierunek) jest stosunkowo niewielka. Oczywiście może zrobić kuku ale raczej nic groźnego (oczywiście oczy muszą być dobrze chronione). Jedyne poważne ryzyko to np trafienie w tętnice szyjną ale takie samo ryzyko podejmują np gracze ASG. Reasumując, brzmi groźnie ale dla osób, które nie są w temacie.

Rąk osłoniętych nie miałem - niestety zgubiłem na strzelnicy już dwie pary rękawiczek :P

Daito, myślałem, że koperta jest chromowana. W każdym razie ślad na kopercie jest.

Edited by StarskiPL

Wyjaśniam - praktycznie na każdej strzelnicy dochodzi do rykoszetów. Powodem zaistniałej sytuacji był fakt strzelania z broni długiej do ciężkich celów na małej odległości (15-25m). Energia kinetyczna odbitego pocisku (małego kalibru, takiego, który wraca do strzelca a nie zmienia lekko kierunek) jest stosunkowo niewielka. Oczywiście może zrobić kuku ale raczej nic groźnego (oczywiście oczy muszą być dobrze chronione). Jedyne poważne ryzyko to np trafienie w tętnice szyjną ale takie samo ryzyko podejmują np gracze ASG. Reasumując, brzmi groźnie ale dla osób, które nie są w temacie.

Rąk osłoniętych nie miałem - niestety zgubiłem na strzelnicy już dwie pary rękawiczek :P

Daito, myślałem, że koperta jest chromowana. W każdym razie ślad na kopercie jest.

Do ćwiczenia strzelania na do bliskich/ciężkich celów używa się amunicji typu Frangible - wtedy nie ma rykoszetów, bo pocisk przy trafieniu w cel rozpada się na drobne kawałki które co prawda również rozpryskują się w różne kierunki ale fragmenty pocisków są na tyle drobne że energia kinetyczna jaką są obdarzone nie jest w stanie spowodować w zasadzie żadnych obrażeń - oczywiście okulary obowiązkowe. ;) Nie spotkałem się z rykoszetem przy zastosowaniu takiej amunicji na tyle silnym aby "odłupać" fragment stalowej koperty.

Edited by Daito

:)

No to podbiję temat...

Faktycznie O1 vintage to najładniejszy model wśród O1

Zgadzam się z przedmówcą ;)

post-87995-0-87741400-1465727268_thumb.jpg

post-87995-0-83061900-1465727476_thumb.jpg

Edited by Ziom

Kiedyś uznawałem tylko NAV B na Unitas, obecnie jednak, bardziej podoba mi się właśnie taki A-Type - po prostu klasyka gatunku :)

Łukasz