Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Hetman92

Ktory zegarek lepszy ?

  

26 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, mam problem, pomóżcie proszę....Mam 17 lat, nie za duży ten nadgarstek i chce kupić zegarek nie za poważny nie za sportowy...myślę nad dwoma modelami i nie wiem który jest lepszy pod względem mechanizmu : Orient "BIG MAKO" czy Seiko Kinetic Sun 005. Moze jakieś propozycje od Was? Cena to niestety nie więcej niż 450 (jak na pierwszy zegarek uważam ze to nie mało). Pozdro i z góry dzięki za podpowiedzi :D.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym się długo nie zastanawiał, bo Orientów nie trawię.


" Nikomu nieznane tajemne serce zegara " - Elias Canetti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

seiko - za nieprzerysowany styl; orienty jakoś dziwnie wyglądają ( wylacznie subiektywna ocena) troche....odpustowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Orient ! To Seiko jest kwarcowe.


Demokracja - ustrój w którym dwóch meneli spod budki z piwem ma 2 głosy, a profesor uniwersytetu ma 1 głos...

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za wasza pomoc, ajudah co to za modele i w jakich cenach ( sadze ze przekraczają mój budżet :D). Michu, jesteś pewien ze seiko to kwarc ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No na pewno to nie jest mechanik - wskazówka skacze:)To kinetic.


Demokracja - ustrój w którym dwóch meneli spod budki z piwem ma 2 głosy, a profesor uniwersytetu ma 1 głos...

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie znam się :D, czyli ten orient to mechanik ? Czyli się ładuje w trakcie noszenia :)? Jak tak to znaczy ze prosta decyzja :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie znam się :D, czyli ten orient to mechanik ? Czyli się ładuje w trakcie noszenia :)? Jak tak to znaczy ze prosta decyzja :).

Tylko budżet razy dwa :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie znam się :D, czyli ten orient to mechanik ? Czyli się ładuje w trakcie noszenia :)? Jak tak to znaczy ze prosta decyzja :).

 

I Seiko i Orient ładują sie podczas noszenia.

Seiko ładuje akumulator. Orient sprężynę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale sprężyna lepsza ? (oczywiście mówimy o tym modelu Orienta :D). Sorki ze Was tak mecze no ale oprócz tego ze poczytam o tym to jeszcze chce o to spytać specjalistów :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tutaj nie ma lepsza ,gorsza. Wszystko zależy od naszych preferencji. Rezerwa chodu w Oriencie jest około 40 godzin przy pełnym naciągu, a kinetic dostarcza energii na znacznie dłużej. Jeżeli zegarek będziesz nosił codziennie to nie powinieneś mieć problemu z tym że zegarek będzie stawał. I trzeba się liczyć z tym że mechanik będzie miał większe odchyłki niż zegarek z napędem kinetic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Inna. Nie lepsza. Sam musisz zdecydować czy bardziej odpowiada Ci automatyczny mechanizm, czy kwarcowy. Albo po prostu wybierz, to co lepiej na ręce Ci leży.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki bardzo za wasza pomoc, kolekcjonerem może nie bd bo to dosyć droga zabawa (kolekcjonuje za to ZIPPO), ale zapewne niebawem stanę się posiadaczem co najmniej jednego a może dwóch (może prezent na święta) zegarków :D. pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.