Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

RUSKI

Jaquet Droz L'Origine

Recommended Posts

Na pierwszej przymiarce zegarek wydaje się być jak dla mnie troszkę duży, choć wielkością nie odbiega od dzisiejszych standardów. Średnica stalowej koperty wynosi 43mm. Idealnie układa się na nadgarstku.

2emodqb.jpg

Koronka to już ikona marki Jaquet Droz- rozpoznawalna jest z daleka.

 

2gxkay0.jpg

Na czarnej tarczy świetnie komponuje się pierścień z surowej stali o polerowanych krawędziach, przykręcany śrubkami na na godzinach: 2,6 i 10.Śrubki barwione są na kolor niebieski w wysokiej temperaturze- 300° C. Czas odmierzają piękne, długie wskazówki, polerowane i szlifowane na półokrągło. Wskazówka sekundnika jest również barwiona termicznie.

 

2bbqyc.jpg

Spód koperty ma transparentny dekiel. Pod szafirowym szkłem można podziwiać bazowy mechanizm F. Piquet'a i modyfikowany przez Jaquet Droz, oznaczony jako kaliber 1153. Łożyskowany na 28kamieniach. Układ balansowy pracuje z częstotliwością 28,800vph. Rezerwa chodu wynosi 68 godzin.

 

33mmx6h.jpg

Pasek wykonany jest ze skóry aligatora. Jest troszkę sztywny i tak też układa się na nadgarstku. Myślę, że po jakimś czasie ułoży się doskonale. Zapinany jest stalową zapinką z wygrawerowaną nazwą manufaktury.

 

25z2yp2.jpg

 

Podsumowując, jest to klasyczny, "garniturowy" zegarek o czystej i nietuzinkowej formie z klasyczną i ekstrawagancką tarczą. Pomimo to, że nie siedzi w nim manufakturowy mechanizm to połączenie wszystkich elementów wyszło JD idealnie ;)


Rafał

Share this post


Link to post
Share on other sites

Świetny jest! Jak każdy JD powala awangardową tarczą i oryginalnym kształtem koperty ;)


"Miłownik dokładnego zegarka, to jest dobrego chronometru..."

pozdrowienia, Tomasz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Piękny zegarek. Oryginalny, nie banalny projekt, mimo szlachetnej prostoty, nie do pomylenia z innymi zegarami. Widać dbałość o każdy detal.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.