Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

nav

Który z tych dwóch? Oris vs Mido

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Jash

Oba bardzo fajne i oryginalne. Mido ciężej dorwać. Z Orisem nie będzie problemu. Mido z tego co pamiętam jest dużo tańsze od Orisa. Kiedyś miałem go kupić to kosztował w granicach 2000-2200zł. Oris kosztuje więcej, ale ma za to 3 letnią gwarancję. Jak mam być szczery to ciężki orzech do zgryzienia. Co do tego czy z tej samej półki. Wiele dobrego słyszałem i czytałem o Mido, ale to SG. Zaletą Orisa jest to, że to firma niezależna, nie należąca do żadnego koncernu i przede wszystkim produkująca tylko zegarki mechaniczne. Jak dla mnie mimo wszystko Oris jest wyżej, ale kieruj się tym co Ci się bardziej podoba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mido, za czytelną tarczę i surowy bezel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mathu

A jaką masz łapę?

 

Ja bym wziął Mido - antyrefleks i ładniejsza koperta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jaką masz łapę?

 

Ja bym wziął Mido - antyrefleks i ładniejsza koperta.

 

Nadgarstek mam szczupły.

Z tego co się orientuję Oris także ma antyrefleks (na wewnętrznej powierzchni). Tarcza Mido jest moim zdaniem idealna, koperta natomiast nie do końca mnie przekonuje. Cóż trudny wybór...

 

 

P.S

mirfak- Oris ma tez wersje z bransoletą. Czarny lub szary bezel.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oris jest dużo potężniejszym zegarkiem w rzeczywistości w porównaniu do płaskiego mido - oris kosztuje w Polsce ok. 4300zł na bransolecie. Prodiver kosztuje koło 8K PLN - na żywo bardzo fajny zegarek, mimo rozmiaru nawet na moim nadgarstku leży ok.


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oris 4300, 00 - ale po wstępnej rozmowie ze sprzedawcą ( tez się zastanawiam nad zakupem)w moim mieście "Olsztynu" sprzedawca zjechał mi z ceny do 3 700,00 po czym zaprosił mnie 28.11 na zakup ponieważ w całej sieci handlowej "alfa" ( nie robię chyba reklamy?) bedzie noc rabatów. Podejrzewam że można by go była "łyknąć" za 3 500- niestety u mnie mają tylko na branzolecie i z jebitnie niebieskim cyferbaltem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem okazję oba sprawdzać i jednego jestem pewien, Mido jest wygodniejszy w noszeniu lepiej leży na nadgarstku ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Miałem okazję oba sprawdzać i jednego jestem pewien, Mido jest wygodniejszy w noszeniu lepiej leży na nadgarstku ;)

 

Wiem, że masz Candino Divera takiego jak ja. On ma podobną budowę do tego Mido. Czy z ułożeniem na łapie jest tak samo - w sensie Mido leży lepiej od Candino, czy to samo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam to samo candino i mierzyłem mido Jedimastera - moim zdaniem (choć przerwa w czasie była około 3 m-cy) leżą podobnie. (dlatego go kupiłem). No, może w mido mniej kłuje koronka. Z tym, że ja nie jestem expertem i moja opinia może być myląca.

Z tych dwóch powyżej to zdecydowanie mido!

Wygląda świetnie, nie ma wady (IMO) orisów - wyglądu krążka hokejowego, choć to kwestia gustu.

Sam się kiedyś zastanawiałem nad tym orisem (niebieskim) i cieszę się, że się nie zdecydowałem, ponieważ moim zdaniem ten oris jest poprawny - ale chyba nudny!

Trudno wyrazić tą subtelną różnicę między "klasyczny" (mido) a "nudny" (oris)...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a może takie mido- mi się strasznie podoba choć szerokośc paska.....mizerna; wygląda jak 100% diver:

http://www.mido.ch/en/content/m0066301705722

 

Nowe Mido nie trafia w moje gusta. Na placu boju pozostaje Oris i Longines Hydroconquest. Oba divery aczkolwiek bardzo się różniące. Poza tym po raz kolejny przekonuję się, że przymierzenie zegarka może całkowicie wywrócić zdanie na jego temat. Na podstawie foto z netu Longines w ogóle do mnie nie przemawiał, po przymiarce jestem pod dużym wrażeniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.