Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

nav

Który z tych dwóch? Oris vs Mido

Recommended Posts

Oba bardzo fajne i oryginalne. Mido ciężej dorwać. Z Orisem nie będzie problemu. Mido z tego co pamiętam jest dużo tańsze od Orisa. Kiedyś miałem go kupić to kosztował w granicach 2000-2200zł. Oris kosztuje więcej, ale ma za to 3 letnią gwarancję. Jak mam być szczery to ciężki orzech do zgryzienia. Co do tego czy z tej samej półki. Wiele dobrego słyszałem i czytałem o Mido, ale to SG. Zaletą Orisa jest to, że to firma niezależna, nie należąca do żadnego koncernu i przede wszystkim produkująca tylko zegarki mechaniczne. Jak dla mnie mimo wszystko Oris jest wyżej, ale kieruj się tym co Ci się bardziej podoba.

*** DOXA Sub 300 Professional ***

Mido, za czytelną tarczę i surowy bezel

Guest mathu

A jaką masz łapę?

Ja bym wziął Mido - antyrefleks i ładniejsza koperta.

A jaką masz łapę?

Ja bym wziął Mido - antyrefleks i ładniejsza koperta.

Nadgarstek mam szczupły.

Z tego co się orientuję Oris także ma antyrefleks (na wewnętrznej powierzchni). Tarcza Mido jest moim zdaniem idealna, koperta natomiast nie do końca mnie przekonuje. Cóż trudny wybór...

P.S

mirfak- Oris ma tez wersje z bransoletą. Czarny lub szary bezel.

Oris jest dużo potężniejszym zegarkiem w rzeczywistości w porównaniu do płaskiego mido - oris kosztuje w Polsce ok. 4300zł na bransolecie. Prodiver kosztuje koło 8K PLN - na żywo bardzo fajny zegarek, mimo rozmiaru nawet na moim nadgarstku leży ok.

oris 4300, 00 - ale po wstępnej rozmowie ze sprzedawcą ( tez się zastanawiam nad zakupem)w moim mieście "Olsztynu" sprzedawca zjechał mi z ceny do 3 700,00 po czym zaprosił mnie 28.11 na zakup ponieważ w całej sieci handlowej "alfa" ( nie robię chyba reklamy?) bedzie noc rabatów. Podejrzewam że można by go była "łyknąć" za 3 500- niestety u mnie mają tylko na branzolecie i z jebitnie niebieskim cyferbaltem.

Miałem okazję oba sprawdzać i jednego jestem pewien, Mido jest wygodniejszy w noszeniu lepiej leży na nadgarstku ;)

Miałem okazję oba sprawdzać i jednego jestem pewien, Mido jest wygodniejszy w noszeniu lepiej leży na nadgarstku ;)

Wiem, że masz Candino Divera takiego jak ja. On ma podobną budowę do tego Mido. Czy z ułożeniem na łapie jest tak samo - w sensie Mido leży lepiej od Candino, czy to samo?

*** DOXA Sub 300 Professional ***

mam to samo candino i mierzyłem mido Jedimastera - moim zdaniem (choć przerwa w czasie była około 3 m-cy) leżą podobnie. (dlatego go kupiłem). No, może w mido mniej kłuje koronka. Z tym, że ja nie jestem expertem i moja opinia może być myląca.

Z tych dwóch powyżej to zdecydowanie mido!

Wygląda świetnie, nie ma wady (IMO) orisów - wyglądu krążka hokejowego, choć to kwestia gustu.

Sam się kiedyś zastanawiałem nad tym orisem (niebieskim) i cieszę się, że się nie zdecydowałem, ponieważ moim zdaniem ten oris jest poprawny - ale chyba nudny!

Trudno wyrazić tą subtelną różnicę między "klasyczny" (mido) a "nudny" (oris)...

a może takie mido- mi się strasznie podoba choć szerokośc paska.....mizerna; wygląda jak 100% diver:

http://www.mido.ch/en/content/m0066301705722

Nowe Mido nie trafia w moje gusta. Na placu boju pozostaje Oris i Longines Hydroconquest. Oba divery aczkolwiek bardzo się różniące. Poza tym po raz kolejny przekonuję się, że przymierzenie zegarka może całkowicie wywrócić zdanie na jego temat. Na podstawie foto z netu Longines w ogóle do mnie nie przemawiał, po przymiarce jestem pod dużym wrażeniem.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.