Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

carlito1

Wybieramy diverka

Wybieramy diverka  

83 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

Zaglosowalem na IWC ale optymalnie wczesniejszy model 1000 m w stali , albo jeszcze wczesniejszy GST i też w stali 2000m optymalnie z dwoma tarczami do zmiany - wszystkie są nadal dostępne jako nowe :) , nie wklejam fotek bo wszyscy wiedzą o jakie modele chodzi .

 

EDIT : z tej ety 2892 tak naprawdę niewiele zostaje "etowych" częsci - gdzieś jest rozpisany dokladnie caly kaliber i to co jest zmieniane , nie chce mi się szukać .


cyt.-Wszystkie Ryśki to porządne chłopy !

Piotr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro PAM odpada to oczywiście IWC, a za nim Oris

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

EDIT : z tej ety 2892 tak naprawdę niewiele zostaje "etowych" częsci - gdzieś jest rozpisany dokladnie caly kaliber i to co jest zmieniane , nie chce mi się szukać .

 

Tutaj jest pare słów na temat tego werku :

 

http://chronos24.pl/iwc-aquatimer-automatic-2000/


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie IWC też wygrał designem ale nie zgodzę się, że do jednej bramki. W tym IWC siedzi ETA 2892-A2 więc jak na ta cenę to nie wiem czy rozsądny zakup :)

 

Coś mnie się zdaje, że przy takich wyborach to raczej emocje szaleją, a rozsądek siedzi sobie cichutko w kąciku i boi się wychylać... :):)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja postawiłem na Breitlinga za prosty i elegancki styl, który pozytywnie się wyróżnia wśród swoich strasznie przeładowanych formą braci z innych linii.

IWC oczywiście bardzo kusi, ale dla mnie odpada przez żółty kolor, wolę po prostu bardziej stonowane projekty :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość 00110010000010011001

Oris wydaje piekne divery! sa jedyne w swoim rodzaju :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawie się robi, bo faworyt Carlito-TAG jak narazie jest zdecydowanie na ostatnim miejscu... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat ten IWC mi sie podoba,

ale żeby nie było to głos na Orisa bo jest tuż za IWC,

i jakgłosi plotka :) jest za***isty .


Jedyne czego nie można zrobić, to nie można myśleć, że czegoś nie można zrobić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawie się robi, bo faworyt Carlito-TAG jak narazie jest zdecydowanie na ostatnim miejscu... :)

I bardzo mnie to zaczyna martwić. Nie podoba się ???


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może to kwestia tego, że jako jedyny jest z chronografem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie TAG z tego zestawienia zdecydowanie najciekawszy, bezel w parze z tarczą wyglądają po prostu świetnie! Jeśli ma ponad 40mm to mój ideał

 

IWC prócz tego że pewnie lepszy od TAG-a od strony mechanizmu i ?prestiżu? to mnie jakoś nie powala. Poza tym kolorystyka powoduje że zegarek ten będzie miał raczej ograniczone zastosowanie, w przeciwieństwie do aquaracera który nie będzie pasował jedynie pod mankiet koszuli. Jeśli nie byłbym choćby okazjonalnym nurkiem to bym go z pewnością nie kupił

 

Oris także mi się podoba, ale ta trójkolorowa tarcza rezerwy chodu niestety wygląda średnio - za bardzo kojarzy mi się z flagą Włoch (Choć wiem że tak miało być), dziwnie bym się czuł nosząc taki zegarek

 

Edytka:

Ludziom pewnie nie załadowało się zdjęcie tego Aquaracera, dlatego nikt na niego nie głosuje :)


Lubię małe zegarki…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chorwat jest to najprawdopodobniej właśnie z tym związane.


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie TAG z tego zestawienia zdecydowanie najciekawszy, bezel w parze z tarczą wyglądają po prostu świetnie! Jeśli ma ponad 40mm to mój ideał

Ten Tag ma bardzo słuszne rozmiary - 44mm :)


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo podoba mi się Breitling ale jak nie zagłosować, skoro wystawiłeś IWC...


Czas jest wielkim nauczycielem ale niestety zabija wszystkich swoich uczniów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oris. jest fantastyczny no i bardzo lubie ta firme.IWC-ok fajny i wyzsza polka, ale taki nijaki.zreszta nie jestem fanem tej firmy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to w TAGu za dużo się dzieje. Bo i bezel mocno grawerowany, i tarcza też z głębokim grawerem. Jeszcze do tego zdecydowane indeksy plus mocne wskazówki. Na dodatek słusznej wielkości logo na tarczy. A jakby było tego mało to jeszcze chronograf i lupka. Można zrobic konkurs: o czym jeszcze TAG zapomniał... Tourbilon?! :)

 

Głosowałem oczywiście na IWC ale ORIS też zdecydowanie wart grzechu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mnie się właśnie ten Tag podoba. No może tylko gdyby mu tą lupke wyrzucić a tak to jest ok a nawet więcej niż tylko ok :)


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to zobaczymy czy się złamiesz po "głosie ludu" czy wykażesz asertywnością i kupisz TAGa :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie te diverki które wybrałem mi się bardzo podobają (są na równi) nie ma czegoś takiego że Tag jest moim faworytem. Dlatego własnie jest ta ankieta żeby pomóc mi wybrać sposrod tych pięciu :) gdyby było inaczej nie zakładałbym ankiety tylko odrazu kupił Taga.


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TAG odpada w przedbiegach za ten burdel na tarczy,diverowi nie przystający.

Reszta naprawdę godna uwagi,ciekawe propozycje....wszystkie w jakiś sposób do mnie trafiają.

Jednak nie miałbym problemów z wyborem.IWC za całokształt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciężki wybór, tym bardziej że w diverach u Ciebie już tłok na półce.

 

IWC nie. Owszem jest fantastyczny. Ale kiedyś wspomniałeś że u Ciebie w kolekcji marki nie mogą się powtarzać. Trzeba zostawić miejsce dla Portugalczyka 7-days'a :)

 

Eterna nie. Masz Doxę i jest OK - styl retro/klasyczny zaliczony.

 

Breitling nie. Oglądałem na żywo ostatnio. Cudny jest. Niestety na półce obok była też Omega PO. I odłożyłem Brajtka. Pewnie byś robił tak samo...

 

Tag nie. Nowe Tagi coraz bardziej mi się podbają. Oglądając Grand Carrery oczy mi się robią jak pięciozłotówki. A Ty wyskakujesz mi tu z jakąś lupą! Nie ta strona katalogu Taga, zdecydowanie nie.

 

Wybrałem Orisa. W sumie nawet tak do końca mi się nie podoba. Ale - czegoś takiego jeszcze nie masz. Jest inny niż wszystkie. Nie jest kolejną wariacją powtarzającego się, oklepanego stylu divera. Mam w sobie fajny, surowy styl, zdecydowanie najwięcej charakteru z tych diverów.

Pozatym - z Orisa dużo lepiej już nie wyciśniesz. A z pozostałych marek można kupić zdecydowanie ciekawsze modele (nie divery).


[Tissot Couturier Chrono / Seiko FFF / Kentex Skyman Pilot]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Jeżeli ma być krótko, to moja odpowiedź brzmi - żaden. A dlaczego ?, ano dlatego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oris - bo jest najciekawszy w tym zestawieniu. Diver idealny moim zdaniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Diver z chronografem? Bee...

osobiście nie wybrałbym żadnego z powyższych ale jeśli koniecznie to IWC.

Sam wybrałbym raczej Doxę SUB 1200T :)


Pozdrawiam, Wojtek

Dążenie do bezpieczeństwa poprzez ograniczenie wolności powoduje utratę wolności bez uzyskania bezpieczeństwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.