Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

carlito1

Wybieramy diverka

Wybieramy diverka  

83 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Jash

No i przy Tagu jak i Orisie może zapomnieć o wymianie pasków :)

 

A przy Tag'u dlaczego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szwajcarski mechanizm Breitling Calibre 17 Automatyczny naciąg COSC Certyfikat Chronometru Rezerwa chodu - 40 godzin 25 kamieni łożyskujących

 

 

Darek carlito1 ma rację,

bazą tego mechanizmu jest ETA2824 :)

 

 

94adbfea0638c0ea.jpg


Jedyne czego nie można zrobić, to nie można myśleć, że czegoś nie można zrobić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szwajcarski mechanizm Breitling Calibre 17 Automatyczny naciąg COSC Certyfikat Chronometru Rezerwa chodu - 40 godzin 25 kamieni łożyskujących

 

Bazujący na ETA 2824


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marco z Tagiem nie będzie problemów ze zmianą pasków chyba że chodzi ci o to ze między uszami ma 21mm co oczywiscie też jest w jakimś tam stopniu problemem. Nie bede sie mogl bawić pasiorami w przypadku Orisa lub IWC.


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tak poza tym, sądzę carlito1, że podświadomie już wybrałeś :) . Bez względu na to który wyląduje na Twoim nadgarstku, serdecznie gratuluję, bo każdy z nich jest świetny :) .

Nie jestem pewny swojego podświadomego wyboru. W każdym z tych zegarków jest jakas drobnostka która mi nie odpowiada np Oris-tytan i pvd. Breitling-podobny do mojego Glycine Lagunare i troszke do PO. Eterna-podobna do Doxy. Tag-lupka i 21mm w uszach. IWC-brak możliwosci zmiany pasków na takie jakie chce. Ale dzięki za gratki :)


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ten bezel to jest w całości stalowy i pokryty jakimś PVD czy te czarne prążki to jakaś guma? Bo np. na tym zdjęciu wygląda na jakieś tworzywo, ma nieco nieregularną powierzchnię

 

 

Tak jest to guma.


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widział ktoś może już tego taga na jakiejś stronie internetowej ??? w kilku zapowiedziach tego zegarka przeczytałem że miał się pojawić już jakieś 2-3 tyg temu.

 

?????????????

 

Wczoraj kupiłem sobie nowy katalog ARMBAND UHREN 2011 i tam też jest napisane że zegarek jest już w sprzedaży - tylko gdzie ? :)


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

carlito1 - nie pisz posta pod postem, jak chcesz cytować kilka postów, to klikasz przy nich przycisk "cytuj" a potem na dole strony przycisk "dodaj odpowiedź" i otrzymasz w formatce wszystkie cytaty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grizz świetnie tylko ze ja odpisuje z tel a tam nie ma wszystkich funkcji.


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Darek carlito1 ma rację,

bazą tego mechanizmu jest ETA2824 :)

 

 

94adbfea0638c0ea.jpg

 

No fakt,aż się czerwony zrobiłem ze złości :)

 

 

Bazujący na ETA 2824

carlito -chylę czoła.

Byłem święcie przekonany,iż w w/w Breitlingu siedzi in-house.

W Aparcie 3 razy pytałem ,czy tam jest własny meczanizm .Za każdym razem dostawałem odpowiedź ,że tak "to jest mechanizm Breitlinga".

Co za obłuda w tym Aparcie :)


Za wszystkie niezrozumiałe wpisy.Wszystkich przepraszam.

Uśmiechnijmy się :-))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślałem że ten tag ma pasek taki wsuwany i przykręcony od góry....ale słabo mu się widać przyjrzałem w sklepie....oglądałem go tylko przez szybę. Poza tym po co Ci chrono w nurku ? chociaż w sumie skoro i tak nie będziesz w nim pływał :). Looknij na Balle....Stasiu już ma cennik....niektóre chętnie bym przytulił :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Darek nie słuchaj ludzi z Apartu - nie maja zielonego pojęcia o tym co sprzedają.


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Darek nie słuchaj ludzi z Apartu - nie maja zielonego pojęcia o tym co sprzedają.

 

Wikipedia "nie boli", a nic nie kosztuje:

All Breitling watches are manufactured in Switzerland and are made from Swiss components. Raw movements are obtained from ETA and Valjoux and are modified in the Breitling Chronometrie Workshops, before undergoing COSC (Contrôle Officiel Suisse des Chronom?tres) certification. As of 2009, Breitling now makes a manufacture movement, designed, manufactured and assembled completed in-house (B01 Calibre).

  • Zegarkowe zainteresowania: precyzyjne kwarce z termokompensacją (HEQ), kwarce dokładne typu "Radio Controlled", kwarce ładne, lekkie (tytanowe), niegrube i niebrzydkie, niekoniecznie japońskie, ale z mocnym, technologicznym, kwarcowym duchem ;)
  • Ulubione marki zegarkowe: Casio Oceanus, Seiko Brightz&Spirit&Prospex, Citizen Attesa&Exceed&Promaster
  • Aktualnie na bazarku (sprzedaż/zamiana):
  • Najbliższe cele zegarkowe: Citizen Exceed EBS74-5101

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszędzie gdzie znalazłem pisze ze bazą tego brajtka jest eta 2824. Nawet w bardzo popularnym katalogu zegarkowym (uhren 2011) pisze ze caliber ten bazuje na 2824.


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W każdym z tych zegarków jest jakas drobnostka która mi nie odpowiada np Oris-tytan i pvd. Breitling-podobny do mojego Glycine Lagunare i troszke do PO. Eterna-podobna do Doxy. Tag-lupka i 21mm w uszach. IWC-brak możliwosci zmiany pasków na takie jakie chce.

Carlito, być może jestem upierdliwy, ale czy to co napisałeś nie podpowiada, żeby żadnego z nich nie kupować?

A przecież na celowniku masz Rolexa lub Pama :) Można by któregoś wcześniej ustrzelić :D


Pozdrawiam, Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...jak dla mnie Brajtek ,drugie miejsce IWC ...dlaczego - cóż ... jak to jeden z Kolegów ujął za całość :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Darek nie słuchaj ludzi z Apartu - nie maja zielonego pojęcia o tym co sprzedają.

Z doświadczenia wiem ,że Apart w Arkadii i w Galerii Mokotów ma mierną obsługę dotycząca zegarków.Brak jakiegokolwiek zainteresowania,brak fachowej porady etc,Sztywno - numer ref.i dane techniczne z katalogu,cena i kropka.Pewnie mają większe doświadczenie w sprzedaży biżuterii.

Natomiast w Złotych tarasach w części zegarkowej spotkałem profesjonalną obsługę.Widać ,że sprzedawca "kocha zegarki".Rozmowa nasza trwała co najmniej 25 minut.Dowiedziałem się wielu ciekawych rzeczy.

Widać było,że to ktoś kto zna temat.I to mi się podoba.

Po tej bardzo miłej rozmowie zdecydowałem się na Zenitha XXT CM Grande Date i uważam ,że to był świetny zakup.Oczywiście cena z Apartu ,a u znanego nam wszystkim sprzedawcy była 40% niższa :D


Za wszystkie niezrozumiałe wpisy.Wszystkich przepraszam.

Uśmiechnijmy się :-))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Carlito, być może jestem upierdliwy, ale czy to co napisałeś nie podpowiada, żeby żadnego z nich nie kupować?

A przecież na celowniku masz Rolexa lub Pama :) Można by któregoś wcześniej ustrzelić :)

Nie jesteś upierdliwy, mało tego - bardzo mi pomagają takie rady ale jakoś nie moge sobie wyobrazić świąt, otwierania prezentów bez... wy wiecie czego :D uwielbiam święta a żeby były jeszcze piękniejsze... no coż tłumaczyć miłośnikom zegarków chyba nie musze o co mi chodzi :)


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś by chciał coś jeszcze dodać od siebie na ten temat to bardzo chetnie poczytam. Nie śpieszy mi sie. Może coś komus przyjdzie do głowy, może ktoś coś słyszał od kogoś pozytywnego/negatywnego o jakimś z tych zegarków, może ktoś gdzieś bedzie miał okazje mierzyć któryś z tych zegarków i będzie chciał sie podzielić wrazeniami... Chętnie poczytam :D


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

carlito1 , co ja czytam ,jeszcze masz na celowniku Rolex lub Pama?

Ja bym się nie zastanawiał,celuj w Pama :D


Za wszystkie niezrozumiałe wpisy.Wszystkich przepraszam.

Uśmiechnijmy się :-))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Darku, któryś z tch zegareczków (rolex deepsea lub jakis z pamow) miałem kupowac już w te święta ale stwierdziłem że mam teraz sporo wydatków właśnie tych świątecznych takze przełożyłem ten dylemat na przyszły rok :D


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Darku, któryś z tch zegareczków (rolex deepsea lub jakis z pamow) miałem kupowac już w te święta ale stwierdziłem że mam teraz sporo wydatków właśnie tych świątecznych takze przełożyłem ten dylemat na przyszły rok :)

No tak wszytko zależy od budżetu,znam ten problem :D

Przeglądając Twoją piękną galerię,zaobserwowałem tylko 3 lub 4 zegarki na bransolecie,reszta same na paskach.Gdy zobaczyłem zdjęcie z paskami to aż przyklęknąłem :)

Dlatego moja skromna rada ,wybierz taki, do którego będziesz mógł założyć pasek na wytworną kolację ,gumę do pływania a bransoletkę dla poprawienia humoru :) .

Dlatego podtrzymuję swój głos na Breitlinga.

A jeśli Ci nie zależy na czasie i możesz zgromadzić większe środki do in-house ,to tak zrób.

 

Tak poza tematem ,jaki słoik podpinasz do swojej 40-stki? bo jest super.


Za wszystkie niezrozumiałe wpisy.Wszystkich przepraszam.

Uśmiechnijmy się :-))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Tak poza tematem ,jaki słoik podpinasz do swojej 40-stki? bo jest super.

 

Dareczku, moja trzezwość dzisiejszego wieczoru jest już wyraznie zachwiana więc wyjaśnij mi prosze o co pytasz bo nie rozumiem :)

 

ps pięknego masz tego Pama, szczerze zazdroszcze ! :D


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.