Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

porter_sc

Omega PO regulacja ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ;-) posiadam Omegę PO jeszcze na gwarancji, lecz ostatnio zauważyłem, że zaczęła sie coś opóźniać :-/ dokładnie 5sek na dobę. Myślę, że jest to zbyt dużo wiec chce wysłać ją do regulacji i zastanawiam się czy iść do pierwszego lepszego salonu gdzie są omegi czy wysłać kurierem do tej całej grupy swatch czy jakoś tak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

COSC ma zakres -4 do +6 sekund na dobę. Zanieś do jakiegokolwiek salonu sprzedającego Omegę w Twoim mieście.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I co nie wysyłasz na regulacje ? Teraz leży koronką w góre zobacze czy może przyspieszy do jutra ;-)

 

 

Znalazłem serwis:

 

The Swatch Group (Polska) Sp. z o.o.

ul. Marynarska 15

PL-02-674 Warsaw

Phone: +48 22 256 81 00

Fax: +48 22 256 81 01

 

 

Jak wygląda procedura wysyłania do nich zegarka ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

I co nie wysyłasz na regulacje ? Teraz leży koronką w góre zobacze czy może przyspieszy do jutra ;-)

 

 

Znalazłem serwis:

 

The Swatch Group (Polska) Sp. z o.o.

ul. Marynarska 15

PL-02-674 Warsaw

Phone: +48 22 256 81 00

Fax: +48 22 256 81 01

 

 

Jak wygląda procedura wysyłania do nich zegarka ?

Musisz chyba zadzwonić i zamówić kuriera przez ich serwis.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ;-) posiadam Omegę PO jeszcze na gwarancji, lecz ostatnio zauważyłem, że zaczęła sie coś opóźniać :-/ dokładnie 5sek na dobę. Myślę, że jest to zbyt dużo (...)

 

Ja myślę, że nie jest to zbyt duże opóźnienie i na ma sensu oddawać zegarka w ramach gwarancji. Przecież zegarek mechaniczny i tak od czasu do czasu trzeba ustawić i czy będzie się opóźniał dwie sekundy czy pięć, to nie ma znaczenia.

Postaraj się może odnaleźć przyjemność w rytuale nastawiania zegarka :).


" Nikomu nieznane tajemne serce zegara " - Elias Canetti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro miesci sie w fabrycznych zakresach tolerancji to szkoda oddawac.Moze byc tylko gorzej.


leszek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzę dokładnie odchyłkę dziś.U mnie może być większa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja omega też późni kilka sekund na dobę. O dziwo tylko w pozycji szkłem na dół trzyma czas na 0. Jednak nie sposób przecież by wciąż się byczyła deklem do góry :D Kiedyś przypadkowo znalazłem sposób na jak pchnąć ja o te kilka sekund. Latem podczas upałów przykleiła mi się powyżej przegubu i aby ją strząsnąć na swoje miejsce zacząłem energicznie ruszać nadgarstkiem, tak aby zegarek wrócił na swoje miejsce. To energiczne kręcenie przyspieszyło chód omegi i od tamtej pory nie mam problemów z jej lekkim opóźnianiem. Sposób ten działa też na seikaczu i braitku, choć ten drugi zdumiewa mnie precyzją chodu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Skoro miesci sie w fabrycznych zakresach tolerancji to szkoda oddawac.Moze byc tylko gorzej.

 

Przecież się nie mieści? -5 sekund nie jest w zakresie -4+6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wow nie przypuszczałem że aż tak źle.Opóźnia bo 19 godzinach badania już 11 sekund!!Gdzie to dać do regulacji?Jest na gwarancji.Wysyłać do Swatcha w Warszawie czy wystarczy regulacja u dobrego zegarmistrza w Krakowie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze: Nie panikuj :D

Poczekaj do pełnych 24h :) bo to aż 5 h.

U mnie zegarki największą odchyłkę dobową notowały nad ranem po przeleżeniu całej nocki :)

Najwyższe odchyłki były w granicach 7-8 s, a na koniec pomiaru schodziły do np. 1s w przód lub tył /24h w zależności od zegarka.

Po drugie: Nie panikuj :)

Sprawdziłeś tylko w jednym położeniu. Na drugą dobę połóż zegarek w innej pozycji - koronką do góry, na dół, na płasko, czy jak tam jeszcze chcesz (w zależności jak odłożyłeś na pierwszą dobę).

To, że w jednej pozycji zegarek zrobi kilka sekund w przód nie oznacza, że przy innym odłożeniu na noc nie zrobi kilku sekund w tył :)

Jeżeli zegarek rzeczywiście będzie notował duże odchyłki i jest na gwarancji to możesz śmiało wysyłać i spać spokojnie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po 26 godzinach -14 sek.Trochę leżał(w nocy),w dzień noszony..słabo :D Chyba serwis...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym wymienil na TAG'a :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie podoba mi się.Teraz tak serio.Po 78 godzinach -28 sekund.Czyli serwis tak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Nie podoba mi się.Teraz tak serio.Po 78 godzinach -28 sekund.Czyli serwis tak?

 

No raczej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja po 48h ma mniej wiecej 15sek eh wiec serwis niech regulują :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A pomyśleć ze pól roku temu chodziła idealnie, chyba ta jesień na nią złe podziałała

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to faktycznie kicha że tak się rozmijają z dokładnością a druga strona medalu to jak chcemy dokładny czas to trzeba kupić zegareczek z radiocontrol :( a manuale trzeba będzie co jakiś czas ustawić i jest ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i poszła na serwis :-) jak wróci to zobaczymy jak ja wyreguluja :-)) swoją droga ile kosztuje regulacja poza gwarancja ? Orientuje sie ktoś

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie doradźcie

Mam już prawie dwuletnią Omegę Planet Ocean. Został jeszcze ponad rok gwarancji. Jej dokładność to mniej więcej 5-7 sekund na dobę. Jak widzicie zegarek chodzi na granicy normy, niekiedy ją przekraczając.

 

Długo się nad tym zastanawiałem i nie do końca jestem w stanie zaakceptować fakt, że taki zegarek z koaksjalnym mechanizmem 2500D spóźnia się do 6-7 sekund. Przecież normy COSC były ustalane bardzo dawno (w latach siedemdziesiątych) a mechanizm ten to w końcu nowa generacja która miała przynieść większą dokładność.

 

Przymierzam się do oddania tego zegarka na serwis do regulacji. Jak myślicie czy jest szansa na poprawienie dokładności tego zegarka. Czy serwis będzie robił problemy? W końcu zegarek chodzi prawie na granicy normy. Czy długo zegarek musi być w serwisie dla takiej regulacji?

 

Będę wdzięczny za odpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

swoją droga ile kosztuje regulacja poza gwarancja ? Orientuje sie ktoś

 

ode mnie chcieli £275 i okolo 6 tygodni czekania. Niezalezny zegarmistrz powiedzial £150 ze zrobieniem w tydzien. Na razie nie oddawalem, tylko rozwazam mozliwosc. Chodzi o pelny serwis z regulacja i czyszczeniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Długo się nad tym zastanawiałem i nie do końca jestem w stanie zaakceptować fakt, że taki zegarek z koaksjalnym mechanizmem 2500D spóźnia się do 6-7 sekund.

 

Pytanie poza tematem. Skąd wiesz, że masz wersję D?


wojtek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.