Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
Sign in to follow this  
porter_sc

Omega PO regulacja ?

Recommended Posts

Witam ;-) posiadam Omegę PO jeszcze na gwarancji, lecz ostatnio zauważyłem, że zaczęła sie coś opóźniać :-/ dokładnie 5sek na dobę. Myślę, że jest to zbyt dużo wiec chce wysłać ją do regulacji i zastanawiam się czy iść do pierwszego lepszego salonu gdzie są omegi czy wysłać kurierem do tej całej grupy swatch czy jakoś tak.

COSC ma zakres -4 do +6 sekund na dobę. Zanieś do jakiegokolwiek salonu sprzedającego Omegę w Twoim mieście.

Edited by Jash

*** ORIS Divers 65 Movember Edition *** DOXA Sub 300 Professional ***

I co nie wysyłasz na regulacje ? Teraz leży koronką w góre zobacze czy może przyspieszy do jutra ;-)

Znalazłem serwis:

The Swatch Group (Polska) Sp. z o.o.

ul. Marynarska 15

PL-02-674 Warsaw

Phone: +48 22 256 81 00

Fax: +48 22 256 81 01

Jak wygląda procedura wysyłania do nich zegarka ?

Edited by porter_sc

I co nie wysyłasz na regulacje ? Teraz leży koronką w góre zobacze czy może przyspieszy do jutra ;-)

Znalazłem serwis:

The Swatch Group (Polska) Sp. z o.o.

ul. Marynarska 15

PL-02-674 Warsaw

Phone: +48 22 256 81 00

Fax: +48 22 256 81 01

Jak wygląda procedura wysyłania do nich zegarka ?

Musisz chyba zadzwonić i zamówić kuriera przez ich serwis.

Witam ;-) posiadam Omegę PO jeszcze na gwarancji, lecz ostatnio zauważyłem, że zaczęła sie coś opóźniać :-/ dokładnie 5sek na dobę. Myślę, że jest to zbyt dużo (...)

Ja myślę, że nie jest to zbyt duże opóźnienie i na ma sensu oddawać zegarka w ramach gwarancji. Przecież zegarek mechaniczny i tak od czasu do czasu trzeba ustawić i czy będzie się opóźniał dwie sekundy czy pięć, to nie ma znaczenia.

Postaraj się może odnaleźć przyjemność w rytuale nastawiania zegarka :).

" Nikomu nieznane tajemne serce zegara " - Elias Canetti

Moja omega też późni kilka sekund na dobę. O dziwo tylko w pozycji szkłem na dół trzyma czas na 0. Jednak nie sposób przecież by wciąż się byczyła deklem do góry :D Kiedyś przypadkowo znalazłem sposób na jak pchnąć ja o te kilka sekund. Latem podczas upałów przykleiła mi się powyżej przegubu i aby ją strząsnąć na swoje miejsce zacząłem energicznie ruszać nadgarstkiem, tak aby zegarek wrócił na swoje miejsce. To energiczne kręcenie przyspieszyło chód omegi i od tamtej pory nie mam problemów z jej lekkim opóźnianiem. Sposób ten działa też na seikaczu i braitku, choć ten drugi zdumiewa mnie precyzją chodu.

Skoro miesci sie w fabrycznych zakresach tolerancji to szkoda oddawac.Moze byc tylko gorzej.

Przecież się nie mieści? -5 sekund nie jest w zakresie -4+6

Wow nie przypuszczałem że aż tak źle.Opóźnia bo 19 godzinach badania już 11 sekund!!Gdzie to dać do regulacji?Jest na gwarancji.Wysyłać do Swatcha w Warszawie czy wystarczy regulacja u dobrego zegarmistrza w Krakowie?

Po pierwsze: Nie panikuj :D

Poczekaj do pełnych 24h :) bo to aż 5 h.

U mnie zegarki największą odchyłkę dobową notowały nad ranem po przeleżeniu całej nocki :)

Najwyższe odchyłki były w granicach 7-8 s, a na koniec pomiaru schodziły do np. 1s w przód lub tył /24h w zależności od zegarka.

Po drugie: Nie panikuj :)

Sprawdziłeś tylko w jednym położeniu. Na drugą dobę połóż zegarek w innej pozycji - koronką do góry, na dół, na płasko, czy jak tam jeszcze chcesz (w zależności jak odłożyłeś na pierwszą dobę).

To, że w jednej pozycji zegarek zrobi kilka sekund w przód nie oznacza, że przy innym odłożeniu na noc nie zrobi kilku sekund w tył :)

Jeżeli zegarek rzeczywiście będzie notował duże odchyłki i jest na gwarancji to możesz śmiało wysyłać i spać spokojnie :)

Po 26 godzinach -14 sek.Trochę leżał(w nocy),w dzień noszony..słabo :D Chyba serwis...

Edited by pawel1380

Nie podoba mi się.Teraz tak serio.Po 78 godzinach -28 sekund.Czyli serwis tak?

Edited by pawel1380

Nie podoba mi się.Teraz tak serio.Po 78 godzinach -28 sekund.Czyli serwis tak?

No raczej.

no to faktycznie kicha że tak się rozmijają z dokładnością a druga strona medalu to jak chcemy dokładny czas to trzeba kupić zegareczek z radiocontrol :( a manuale trzeba będzie co jakiś czas ustawić i jest ok.

No i poszła na serwis :-) jak wróci to zobaczymy jak ja wyreguluja :-)) swoją droga ile kosztuje regulacja poza gwarancja ? Orientuje sie ktoś

Panowie doradźcie

Mam już prawie dwuletnią Omegę Planet Ocean. Został jeszcze ponad rok gwarancji. Jej dokładność to mniej więcej 5-7 sekund na dobę. Jak widzicie zegarek chodzi na granicy normy, niekiedy ją przekraczając.

Długo się nad tym zastanawiałem i nie do końca jestem w stanie zaakceptować fakt, że taki zegarek z koaksjalnym mechanizmem 2500D spóźnia się do 6-7 sekund. Przecież normy COSC były ustalane bardzo dawno (w latach siedemdziesiątych) a mechanizm ten to w końcu nowa generacja która miała przynieść większą dokładność.

Przymierzam się do oddania tego zegarka na serwis do regulacji. Jak myślicie czy jest szansa na poprawienie dokładności tego zegarka. Czy serwis będzie robił problemy? W końcu zegarek chodzi prawie na granicy normy. Czy długo zegarek musi być w serwisie dla takiej regulacji?

Będę wdzięczny za odpowiedzi.

swoją droga ile kosztuje regulacja poza gwarancja ? Orientuje sie ktoś

ode mnie chcieli £275 i okolo 6 tygodni czekania. Niezalezny zegarmistrz powiedzial £150 ze zrobieniem w tydzien. Na razie nie oddawalem, tylko rozwazam mozliwosc. Chodzi o pelny serwis z regulacja i czyszczeniem.

Długo się nad tym zastanawiałem i nie do końca jestem w stanie zaakceptować fakt, że taki zegarek z koaksjalnym mechanizmem 2500D spóźnia się do 6-7 sekund.

Pytanie poza tematem. Skąd wiesz, że masz wersję D?

wojtek